ADV TOP
ADV LEFT

Vlna pro ZRNKA

Moderátor: Lucka73

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Puisek » středa 31. říjen 2012, 09:39
Lucko :erik: to je fantazie!!! Jste neuvěřitelné, TY i MAMINKA :-) Všem ostatním, co darovali vlnu samoška taky velké díky.
Puisek
Krafařka
Krafařka

784 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Rudi007 » středa 31. říjen 2012, 11:38
Lucka73 píše:
Rudi001 píše:jaké kritéria ta vlna má mít? Tlou´šťka? Já tu mám vlnu po mojí mamince, tak celkem dlouho bojuju s tím, co s tím :oops: a pak tu mám koupenou vlnu na vlňáky(ze zlatíčka), ale ta se mi zdá trošku kouše. Tak to těm miminkům asi ne, že?

Rudi - jako s tloušťkou bych se musela domuvit s mamčou. Já tomu rozumím jak koza petrželi... :oops:
Jen vím, že teď má nějakou ultratenkou (jak říkala) a že to z ní trvá jednou tak dlouho.
Ale fakt jen papouškuju, páč šikovná na ruční práce já nejsem a plést jsem se nikd ynenaučila :oops: :oops:

"Kousací" vlna dobrá není.

děkuju.
Rudi007
Howgh
Howgh

5244 příspěvků
02. červenec 2007
Příspěvekod Blanka2 » neděle 09. prosinec 2012, 13:53
Krásnou neděli všem,

je vánoční čas a určitě bychom měli myslet i na ostatní v tomto případě na ty nejmenší - babyklokánky. Proto jsem se rozhodla uspořádat sbírku "VLN" pro ZRNKA.

Vlny se mohou posílat přímo na adresu paní co čepičky a bačkůrky pro babyklokánky ve svém volné čase plete (nebo pro ty z mého okolí, jenž budou chtít ušetřit poštovné tak od něj vlnu převezmu a zašlu na své náklady).

Vlny jsou potřeba jakékoli (samozřejmě nekousavé), nebo pokud máte nevyužité jehlice - určitě se užije vše. Pokud nepletete ani nevlastníte "přebytečné" vlny a přesto by jste rádi se podíleli, není problém se domluvit a zaslat jako zrnko pomoci ve formě finanční hotovosti na účet ZRNEK (ten dodám později do komentů po prověření).
Já se takhle pravidelně "zbavuji" svých megazásob, které stejně nikdy nedokáži sama sdělat pro svou rodinu a mám z toho velmi dobrý pocit.

Bližší informace zde:

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... ic&t=25494

a

zde

http://babyklokanci.blogspot.cz/

V případě jakéhokoli dotazu či upřesnění, kontaktuje mne přes SZ.

Adresu šikovné pani nebudu dávat veřejně, ale velmi ráda ji poskytnu všem, kdo se mi ozve přes SZ.

Blanka

PS: pokud by jste měli zájem a chuť něco rovnou uplést pro babyklokánky a poté zaslat je to také jedna z možností.

Návod zde a další dohledám a dodám:

http://babyklokanci.blogspot.cz/2010/01 ... etene.html
Blanka2
Moderátor FFF
Moderátor FFF

10530 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Blanka2 » neděle 09. prosinec 2012, 15:20
jak se obnoví diskuze ,aby byla vlevo ve sloupečku "poslední diskuze"?
Blanka2
Moderátor FFF
Moderátor FFF

10530 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Blanka2 » neděle 09. prosinec 2012, 16:06
Missorka píše:
Blanka2 píše:jak se obnoví diskuze ,aby byla vlevo ve sloupečku "poslední diskuze"?

Dala jsem to vlevo do dobroakcí ;-)

šéfová, ty jsi prostě zlato :erik:
Blanka2
Moderátor FFF
Moderátor FFF

10530 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Annabobr » neděle 09. prosinec 2012, 17:48
Jé díky za odkaz, zrovna jsem doháčkovala čepice na jednu dobročinnou akci a nějak mi to chybí. Tak teď uvažuju nad tímto...
Ale mám trochu víc dotazů:
Je možné háčkovat a ne plést, když zajistím, aby to bylo dost pružné a pevné? Plést jaksi neumím.
Je možné to nosit někam v Brně osobně, mimo jiné abych s někým nejdřív zkonzultovala, jestli jsou moje výrobky správné a použitelné?
Jsou potřeba pořád a co nejvíc, nebo je možné, že se někdy vyhlásí stopstav?
Díky moc za odpovědi :)

P.S. Návod na háčkované jsem už našla, takže první dotaz prosím ignorujte.
Annabobr
Krafařka
Krafařka

921 příspěvků
29. červen 2010
Brno
Příspěvekod Lucka73 » pondělí 10. prosinec 2012, 08:46
Marie, určitě předávka nemusí být organizovaná přes BabyKlokánky.

Myslím, že v tom případě bude nejlepší, když si do nemocnice zavoláš a zjistíš, jestli by měli zájem. Ne všechny nemocnice o pletené a háčkované čepičky a ponožtičky stojí.

Někde čepičky nepoužívají, jinde jen a výhradně bavlněné. Těžko se to dá dopředu a paušálně napsat. Ale určitě najdeš místo, kde o ně budou stát.

Ročně se rodí přes 8000 předčasně narozených dětí. To je neskutečné množství a tyhle děti nemají správnou termoregulaci. Potřebují být v teploučku....

Takže, až budeš mít hotovo, zkus se spojit s nemocnicemi a zjistit aktuální stav a nebo napiš na babyklokanci@seznam.cz a mi ti pomůžeme (když budeme vědět, napíšeme hned, jinak zjkusíme zjistit..)

Moc díky že se chceš zapojit!
Lucka73
Howgh
Howgh

8402 příspěvků
11. listopad 2006
Příspěvekod Ivca79 » pátek 14. prosinec 2012, 09:33
A tchýni můžu přihlásit na pletení? Ona každoročně pletla a háčkovala vánoce a velikonoce pro jeden stacík (andělíčky, košíčky na vajíčka, slepičky, hvězdičky, sněhuláčky, dospělé ponožky), letos tam skončila, takže ani vánoce nedělala, tak sem jí nabízela, že může plést prťátkům, tak se jí nápad líbí

Jen jí teda budu muset opatřit nějakou předlohu,protože babička neumí plést podle návodu :oops:
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Lucka73 » pátek 14. prosinec 2012, 10:09
Ivca79 píše:A tchýni můžu přihlásit na pletení? Ona každoročně pletla a háčkovala vánoce a velikonoce pro jeden stacík (andělíčky, košíčky na vajíčka, slepičky, hvězdičky, sněhuláčky, dospělé ponožky), letos tam skončila, takže ani vánoce nedělala, tak sem jí nabízela, že může plést prťátkům, tak se jí nápad líbí

Jen jí teda budu muset opatřit nějakou předlohu,protože babička neumí plést podle návodu :oops:

Ivčo, určitě by to šlo!

A jen mi napiš, jetsli radši pletený a nebo háčkovaný - zkusím něco poslat (pletený u sebe mám, háčkovaný časem taky dojdou, určitě).

A pokud by potřebovala vlnu, tak taky zařídím.

Jinak jí moc poděkuj! Že budeme rádi za každou pomoc!!!
Lucka73
Howgh
Howgh

8402 příspěvků
11. listopad 2006
Příspěvekod Lucka73 » pátek 14. prosinec 2012, 10:10
A mám vyřídit, že došla vlna od Jitky O. z Kralup. Mamča moc a moc děkuje!
Lucka73
Howgh
Howgh

8402 příspěvků
11. listopad 2006
Příspěvekod Sarah3 » pátek 14. prosinec 2012, 10:24
Ahoj Lucko, tak jsem se konečně dostala na poštu a balík je na cestě k Tobě. Jsou tam dvě tašky pletených pidi věcí od mojí babičky a jako bonus kojící polštář ode mě. Ať to dobře poslouží! :erik:

A babička už jistě plete dál, tak až toho bude víc, zase pošlu.
Sarah3
Moderátor receptáře
Moderátor receptáře

4210 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lucka73 » pátek 14. prosinec 2012, 10:26
Sarah3 píše:Ahoj Lucko, tak jsem se konečně dostala na poštu a balík je na cestě k Tobě. Jsou tam dvě tašky pletených pidi věcí od mojí babičky a jako bonus kojící polštář ode mě. Ať to dobře poslouží! :erik:

A babička už jistě plete dál, tak až toho bude víc, zase pošlu.

Jéé, ty jsi zlatá!!

Prosím, babičce moc a moc poděkuj!
Lucka73
Howgh
Howgh

8402 příspěvků
11. listopad 2006
Příspěvekod Ivca79 » pátek 14. prosinec 2012, 10:27
Umí háčkovat i plést, tak pokud bys mohla oboje.
Vlnu jsem nějakou pohledala, nic moc zásoby (já tu mám hlavně 100 procentní vlnu, takže nic vhodného), takže pokud by šla vlna, bylo by to super. Tím, že skončila v práci a má jen důchod, ta jí docela klesly příjmy (doteď byla pracující důchodce), ale myslím, že nějaké to klubko taky koupí :)
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Fazole » sobota 30. srpen 2014, 21:27
Ahoj! Tak naše babi by chtěla taky plést. Bude vděčná za nějakou vlnu do začátku, pokud někdo má navíc, a prosí o předlohu, aby trefila velikost. :-)

Díky!
Fazole
Kecka
Kecka

1565 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Mys_mys » sobota 30. srpen 2014, 21:34