ADV TOP
ADV LEFT

127 přání

Moderátor: Lucka73

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Claricia » úterý 16. říjen 2012, 11:06
V Havlíčkově Brodě je velký domov důchodců. Je v něm 127 lůžek - a všechna jsou obsazená. Věkový průměr je 86 let. Spousta z lidí, kteří v DD žijí, nemá rodinu. Byla jsem se tam dneska podívat a domluvila jsem se s tamními sociálními pracovníky na vánoční akci.

Loni tu Ivuška uspořádala sbírku přání a dárků pro DD na Pasekách u nich na severu. Letos bych ráda uspořádala sbírku přání pro DD tady v srdci republiky, na Vysočině. Sbírku, jejímž cílem je dát dohromady 127 přání, aby své přání dostal každý senior v DD Havlíčkův Brod.

A kde jinde takovou sbírku uspořádat, než právě na BC, kde je spousta žen a dětí, které mohou taková přání vytvořit? Budu ráda, když nejen sebe, ale především své potomky zapojíte do tvoření přání k Vánocům pro havlbrodské seniory. Aneb učíme děti pomáhat... :)

Přání budu shromažďovat u sebe doma - adresa je: Blanka Lednická, Olešná 2, 580 01 Havlíčkův Brod. Přání odesílejte do 15.12.2012, aby byla jistota, že dorazí do Štědrého dne. Děkuju. :)

Pokud byste chtěli přidat nějaký drobný dárek (mýdlo, teplé ponožky, knížku, hrneček, stolní kalendář, obrázek na zeď, šálu, rozhodně NE svíčky), budou v DD velmi vděční.

A jak taková přání mohou vypadat?
http://www.i-creative.cz/2010/11/28/vanocni-pranicka-z-papiru/
http://hanama.blog.cz/0711/vanocni-prani
Naposledy upravil Claricia dne 17. říjen 2012, 19:39, celkově upraveno 3
Claricia
Tornado Emergency

18958 příspěvků
15. listopad 2009
Vysočina u HB
Příspěvekod Noodle » úterý 16. říjen 2012, 11:13
Urcite neco s detma vyrobime:) krasny napad!
Noodle
Klábosilka
Klábosilka

596 příspěvků
09. květen 2008
Příspěvekod Flyingfrog » úterý 16. říjen 2012, 11:16
Ha, aspon budu mit co delat vecer namisto sezeni u pocitace. A uz mam i napad jake udelam.
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3278 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Kasia » úterý 16. říjen 2012, 11:19
Jé, tak to se Saškou něco vyrobíme. Jen to teda nebude tak dokonalé, jak ty přání z odkazu. Saška ráda tvoří sama a nemá ráda, když do toho zasahuju. Ale bude to dělané s radostí a nadšením a to je důležité než dokonalost přání, ne?

Mrzí mě, že jsem nezaregistrovala tu Paseku. Leželi tam všichni manželovi nejbližší příbuzní :-(. Nebo to byly jiné Paseky?

K.
Kasia
Howgh
Howgh

5918 příspěvků
21. září 2006
Olomouc
Příspěvekod Claricia » úterý 16. říjen 2012, 11:22
Kasia píše:Jé, tak to se Saškou něco vyrobíme. Jen to teda nebude tak dokonalé, jak ty přání z odkazu. Saška ráda tvoří sama a nemá ráda, když do toho zasahuju. Ale bude to dělané s radostí a nadšením a to je důležité než dokonalost přání, ne?

Mrzí mě, že jsem nezaregistrovala tu Paseku. Leželi tam všichni manželovi nejbližší příbuzní :-(. Nebo to byly jiné Paseky?

K.

Nejlepší jsou originální přání. :) Ty, do kterých dají děti srdce - takže jen ji nech tvořit. :)

Nevím, jestli to byly ty nebo jiné, je to tam někde kolem Liberce, Jablonce, Frýdlantu nebo kde. :)
Claricia
Tornado Emergency

18958 příspěvků
15. listopad 2009
Vysočina u HB
Příspěvekod Ivuškas » úterý 16. říjen 2012, 11:42
Kasia píše:Jé, tak to se Saškou něco vyrobíme. Jen to teda nebude tak dokonalé, jak ty přání z odkazu. Saška ráda tvoří sama a nemá ráda, když do toho zasahuju. Ale bude to dělané s radostí a nadšením a to je důležité než dokonalost přání, ne?

K.

Ahoj, jedná se o domov pro seniory v Jablonci nad Nisou - Pasekách.

Clar, s několika přáníčky od nás počítej.
A jestli neva, časem zase založím podobnou diskusim protože letos pojedeme do Pasek zase a bude-li se nějaká dobrá duše z BC chtít "zbavit" např. přebytečných plyšáků, uvítám je, neb obdarovanými budou zejména ležící klienti z odd. se zvlaštním režimem, tzn. vlastně taky tak trochu děti a dle slov paní sociální pracovnice jsou takové dárky nejlepší.
Ale to předbíhám a plevelím, Clar promine :oops: :)
Ivuškas
Klevetnice
Klevetnice

3423 příspěvků
04. únor 2010
Liberecko
Příspěvekod Jana12 » úterý 16. říjen 2012, 11:43
Zasadní věc: Do kdy nejpozději můžeme k tobe posílat?
díky
Jana
Jana12
ZRNKA tým
ZRNKA tým

7509 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Claricia » úterý 16. říjen 2012, 11:43
Ivuškas píše:

K.

Ahoj, jedná se o domov pro seniory v Jablonci nad Nisou - Pasekách.

Clar, s několika přáníčky od nás počítej.
A jestli neva, časem zase založím podobnou diskusim protože letos pojedeme do Pasek zase a bude-li se nějaká dobrá duše z BC chtít "zbavit" např. přebytečných plyšáků, uvítám je, neb obdarovanými budou zejména ležící klienti z odd. se zvlaštním režimem, tzn. vlastně taky tak trochu děti a dle slov paní sociální pracovnice jsou takové dárky nejlepší.
Ale to předbíhám a plevelím, Clar promine :oops: :)

Promine, neboj. :) Já dávám vědět takhle dost dopředu hlavně proto, že je těch přání fakt hodně - přece jen 127 lidí je dost.

A s pár plyšáky od nás můžeš počítat!
Claricia
Tornado Emergency

18958 příspěvků
15. listopad 2009
Vysočina u HB
Příspěvekod Claricia » úterý 16. říjen 2012, 11:44
Jana12 píše:Zasadní věc: Do kdy nejpozději můžeme k tobe posílat?
díky
Jana

Dobrá poznámka. Odesílat do 15. prosince, aby byla jistota, že to dorazí.
Claricia
Tornado Emergency

18958 příspěvků
15. listopad 2009
Vysočina u HB
Příspěvekod Maartik » úterý 16. říjen 2012, 11:58
Krásný nápad, už na podobnou diskuzi čekám. :D

Mám doma spoustu krásných ručně vyšívaných deček nebo menších ubrusů na stolky nebo poličky, myslíte, že by udělaly některým babičkám radost? Mně se líbí moc, ale přecejen všechny rozhodně nevyužiju a je mi líto je jen nechat někde ležet nebo vyhodit.
Ivuško, Clar, co myslíte?
Maartik
Drbna
Drbna

4763 příspěvků
14. říjen 2006
Příspěvekod Flyingfrog » úterý 16. říjen 2012, 12:08
Ehm, nejspíš hloupá otázka :oops:, ale co do přání napsat? Nebo nechat bez textu?
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3278 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Claricia » úterý 16. říjen 2012, 12:09
Flyingfrog píše:Ehm, nejspíš hloupá otázka :oops:, ale co do přání napsat? Nebo nechat bez textu?

Nějaké obecné přání jako "Veselé Vánoce přejí ...." nebo něco podobného.
Claricia
Tornado Emergency

18958 příspěvků
15. listopad 2009
Vysočina u HB
Příspěvekod Rezekvitek » úterý 16. říjen 2012, 12:12
Clar i Ivuško počítejte se mnou, přáníček uděláme cca 10 ( už i vím co moje prťátka zvládnou, jen se donutit :-) ) a Ivuško plyšáky nemáme, zatím ještě děti malý tak se toho tolik nesešlo, já myslela na klasická mýdla, myslíš že by se i tak hodila ( cca 20ks ) ?
Rezekvitek
Klevetnice
Klevetnice

3572 příspěvků
25. duben 2010
Příspěvekod Claricia » úterý 16. říjen 2012, 12:12
Maartik píše:Krásný nápad, už na podobnou diskuzi čekám. :D

Mám doma spoustu krásných ručně vyšívaných deček nebo menších ubrusů na stolky nebo poličky, myslíte, že by udělaly některým babičkám radost? Mně se líbí moc, ale přecejen všechny rozhodně nevyužiju a je mi líto je jen nechat někde ležet nebo vyhodit.
Ivuško, Clar, co myslíte?

Určitě! Na ozdobení pokoje naprosto super. :)
Claricia
Tornado Emergency

18958 příspěvků
15. listopad 2009
Vysočina u HB
Příspěvekod Dede » úterý 16. říjen 2012, 12:17
Ahoj,

dalsi z tech hloupych otazek. Podepsat to mame jak????? omlouvam se, ale rikam si, ze kdyz to podepiseme, tak dedove a babicky nebudou vedet, ktera bije
diky
Dede
Klábosilka
Klábosilka

581 příspěvků
26. září 2006
Francie