ADV TOP
ADV LEFT

Zrnka - dotazy a odpovědi

Moderátor: Lucka73

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Jana12 » středa 21. listopad 2012, 13:38
Hansi - to co navrhuješ je zcela v rozporu se zákonem o veřejných sbírkách. My se naopak snažíme zákony dodržovat.

Zkus se na něj podívat.

Jana
Jana12
ZRNKA tým
ZRNKA tým

7451 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Petulda » středa 21. listopad 2012, 13:39
Hans píše: Možná si teď trochu nerozumíme, ale magistrát s tím nemá co společného. Je to pouze vztah Zrnek s bankou - myslím ten transparentní účet. Jeho založení je otázkou několika hodin, podle té které banky. A rovněž tak disponování s těmi penězi - bez problémů, prostě jako když si vybereš peníze ze svého účtu.

Ale vždyť zrnka transparetní účty mají ne? Ty myslíš, že by jich měli mít víc?
Petulda
Howgh
Howgh

5183 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Hans » středa 21. listopad 2012, 13:55
Petulda píše:
Zuza77 píše:Hansi,
návrh zajímavý, ale vzhledem k zákonům nerealizovatelný.
Čísla účtu, účely, vyúčtování... vše se musí schvalovat, kontroluje se... vše nějakou dobu trvá. Není možné, aby na každou jednotlivou věc byla zvlášť schvalována sbírka, určený účel a otevřený zvláštní účet. Troufám si říct, že žádná z charit nemá na jednotlivé věci vyhlášené jednotlivé sbírky. To je nereálné.

Jo, jednak je to, co píše Hans, asi nerealizovatelný a jednak mě jako dárci (a myslím, že většině) vyhovuje současný systém, kdy posílám peníze konkrétnímu dítěti a je mi celkem jedno, jestli třeba Daníkovi přispěju zrovna na léky nebo se peníze budou spořit na transplantaci.

Já jsem měl dosud opačný dojem (z toho, co se psalo výše) - že se totiž peníze konkrétnímu dítěti neposílají, ale vybraná částka se přerozděluje dle nějakých pravidel nebo rozhodnutí vedoucích Zrnek a že tu byla právě snaha o to, aby každý věděl, komu přispívá. Je tedy možné, že jsem to celé špatně pochopil, za což se omlouvám.
Hans
Pískle

81 příspěvků
31. říjen 2012
pod Mohylou míru
Příspěvekod Blanka » středa 21. listopad 2012, 14:01
Hans píše:
Petulda píše:
Čísla účtu, účely, vyúčtování... vše se musí schvalovat, kontroluje se... vše nějakou dobu trvá. Není možné, aby na každou jednotlivou věc byla zvlášť schvalována sbírka, určený účel a otevřený zvláštní účet. Troufám si říct, že žádná z charit nemá na jednotlivé věci vyhlášené jednotlivé sbírky. To je nereálné.

Jo, jednak je to, co píše Hans, asi nerealizovatelný a jednak mě jako dárci (a myslím, že většině) vyhovuje současný systém, kdy posílám peníze konkrétnímu dítěti a je mi celkem jedno, jestli třeba Daníkovi přispěju zrovna na léky nebo se peníze budou spořit na transplantaci.

Já jsem měl dosud opačný dojem (z toho, co se psalo výše) - že se totiž peníze konkrétnímu dítěti neposílají, ale vybraná částka se přerozděluje dle nějakých pravidel nebo rozhodnutí vedoucích Zrnek a že tu byla právě snaha o to, aby každý věděl, komu přispívá. Je tedy možné, že jsem to celé špatně pochopil, za což se omlouvám.

Ano Hansi skutečně muselo dojít k nedorozumění. Máme 4 sbírky. Dlouhodobé projekty, které sdružují Klárku, Makulku, Juliánku, Dandu a Sáru s Kubíkem, každý ten projekt má svůj VS. Když posíláš peníze zvolíš VS a peníze jdou za dítětem. Pokud VS neudáš, dělí se částka rovnoměrně mezi všechny projekty. Každý z projektů má schválený účel sbírky, viz, Gedžitčin příspěvek. My ještě navíc vyhlašujem na co konkrétně teď zrovna vybíráme.
Podobně fungují krátkodobé projekty, jen tam jde o takové jednorázové sbírky, pokud se někdo z BC objeví v nesnázích.
Další sbírka jsou BK a poslední PA.
Každá sbírka má svůj účet.
Blanka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4044 příspěvků
21. září 2006
JV Morava
Příspěvekod Lucka73 » středa 21. listopad 2012, 14:03
Opravdu jsi asi nepochopil, jak to je....

Zrnka mají otevřeny 4 účty

3789354095/5500 - pro dlouhodobé projekty
3789354087/5500 - pro krátkodobé projekty
3789354060/5500 - pro BabyKlokánky
3789354079/5500 - pro podporu porodních asistentek.

V rámci dlouhodobých a dlouhodobých projektů si sám vybíráš, na které dítě (a nebo v případě krátkodobých projektů na kterou rodinu) přispěješ.
Platby se liší každýsvým VS.
Klárka- č.ú.: 3789354095/5500, VS 180606
Klárka - č.ú.: 3789354095/5500, VS 180606
Makulka - č.ú.: 3789354095/5500, VS 160505
Daník - č.ú.: 3789354095/5500, VS 100408
Juliánka - č.ú.: 3789354095/5500, VS 201207
Sára a Kubík - č.ú.: 3789354095/5500, VS 111
Pokud na účet dlouhodobých projektů přijdou peníze bez bližší specifikace VS, rozdělí se rovným dílem mezi všechny dlouhodobé projekty.

Stejné je to u krátkodobých projektů - aktuálně
Krátkodobé projekty - č.ú. 3789354087/5500
Davídek - č.ú. 3789354087/5500, VS 333
Norreen - č.ú. 3789354087/5500, VS 444
Zafu - č.ú. 3789354087/5500, VS 555
Maminka dvojčátek - č.ú. 3789354087/5500, VS 777
A opět peníze došlé bez VS se dělí mezi všechny aktuální projekty.

Takže každý, kdo přispívá si sám vybírá, které z dětí bude podporovat. Opravdu věříme, že tohle je nejpřímější cesta....
Lucka73
Howgh
Howgh

8402 příspěvků
11. listopad 2006
Příspěvekod Petulda » středa 21. listopad 2012, 14:18
Hans píše:
Petulda píše:

Aha, tak to jsi měl dojem špatný. Nestálo by teda za to, si nejdřív na zrnkách přečíst, jak to opravdu funguje?
Petulda
Howgh
Howgh

5183 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Hans » středa 21. listopad 2012, 14:25
Blanka píše:
Hans píše:
Petulda píše:

Ano Hansi skutečně muselo dojít k nedorozumění. Máme 4 sbírky. Dlouhodobé projekty, které sdružují Klárku, Makulku, Juliánku, Dandu a Sáru s Kubíkem, každý ten projekt má svůj VS. Když posíláš peníze zvolíš VS a peníze jdou za dítětem. Pokud VS neudáš, dělí se částka rovnoměrně mezi všechny projekty. Každý z projektů má schválený účel sbírky, viz, Gedžitčin příspěvek. My ještě navíc vyhlašujem na co konkrétně teď zrovna vybíráme.
Podobně fungují krátkodobé projekty, jen tam jde o takové jednorázové sbírky, pokud se někdo z BC objeví v nesnázích.
Další sbírka jsou BK a poslední PA.
Každá sbírka má svůj účet.

Tak se omlouvám ještě jednou.
Hans
Pískle

81 příspěvků
31. říjen 2012
pod Mohylou míru
Příspěvekod Xsamotar » středa 21. listopad 2012, 19:02
Hans píše:
Petulda píše:

A nemyslíš, že by bylo lepší, si o Zrnkách něco zjistit, než začneš radit jak mají fungovat? :roll:
Třeba zjistit, že Zrnka mají transparentní účet a VS pro každý projekt zvlášť je otázka ani ne 5 minut. Jenom by to chtělo se nejdříve zajímat a ne hned radit.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22199 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Zuza77 » středa 21. listopad 2012, 22:49
Zabývaly jsme se otázkou převodu pěti tisíc z účtu dlouhodobých projektů ve prospěch Zafu. Původní záměr byl přesunout tuto částku proto, že Klárka získala vozík zdarma a vybrané peníze mohly posloužit v tuto chvíli někomu potřebnějšímu. Po přezkoumání situace jsme ovšem zjistily, že převod takto nelze uskutečnit, jelikož nelze převádět finanční prostředky mezi sbírkou dlouhodobých projektů a sbírkou krátkodobých projektů (kde je i Zafu). Pět tisíc tedy převádíme od Zafu zpět k Diny. Věříme, že Vaše pomoc pro Zafu vše vynahradí a na asistenci se i přesto vybere dostatek prostředků. Díky moc.

Pro případ dalších dotazů jsem k dispozici.
Zuza77
Howgh
Howgh

12614 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Kory » sobota 24. listopad 2012, 23:23
nevim kam, ale tak snad to neva ... byla jsem dneska na nových stránkách Dotek světla a :hura: :hura: užasné, nechápu jak jste to všichni dali, ale jste zas o level vejš, krása .. chybí mi tleskající smajla :D
Kory
Howgh
Howgh

6788 příspěvků
17. listopad 2009
Příspěvekod Trixl » neděle 25. listopad 2012, 20:43
Zrnka mají novou adresu nebo to blbě chápu?
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » neděle 25. listopad 2012, 21:16
Pro mě s dlouhým vedením - kterou :D
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » neděle 25. listopad 2012, 21:39
aha tohle vím, myslela jsem, že web změnil jméno :D
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » neděle 25. listopad 2012, 21:47
Ten Dotek světla.
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » neděle 25. listopad 2012, 21:52
Missorka píše:
Trixl píše:Ten Dotek světla.

ano, je na adrese - www.dotek-svetla.cz

to je ten můj omyl, zmatkuju někdy hodně slušně 8-)
se mi rozsvítilo po rozkliknutí Doteku světla :)
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina