ADV TOP
ADV LEFT

Podáme pomocnou ruku nenarozeným dětem?

Moderátor: Lucka73

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Jaké jméno domény preferujete?

www.nechtenetehotenstvi.cz
36
63%
www.nenarozenedite.cz
3
5%
www.zvazujupotrat.cz
18
32%

Celkem hlasů : 57

Příspěvekod Ame » neděle 21. duben 2013, 21:51
Milé spolukafařky!

Otázka je celkem přímá a jasná - pokusíme se pomoci dětem, které by nemusely přijít na svět?

Mám za sebou čtyři těhotenství, první jsem se rozhodla ukončit, třetí nedopadlo. První rána se nikdy nezacelila, není denodenně prezentní, ale po celých 17 let se pravidelně hlásí. Dneska jsem pochopila, proč se vše stalo tak, jak se to stalo, a mám neodbytný pocit, že mi tehdy mohlo být pomoženo. Mé první dítě nepřišlo na tento svět, protože jsem si to nedokázala představit.

Neplánované těhotenství není situace, na kterou by se kdokoli předem připravoval, o které by se předem informoval. Těhotenství se potvrdí v 6.-8. tt, nezbývá moc času na kontaktování specializovaného pracoviště a dojednání termínu výkonu. Nežijeme ve vzduchoprázdnu, zaměstnání ani školní docházka nečekají, na přemýšlení a rozhodování moc prostoru nezbývá.

Jestliže žena uvažuje o přerušení, není pravděpodobné, že by si o neplánovaném těhotenství povídala s širší rodinou, kamarády, kolegy. A těhotenství skončí stejně rychle a tiše, jako začalo :( Zůstane šrám na duši neodstranitelný jakýmkoli počtem dětí - jedno mezi nimi bude už navždy chybět
:milos:

Na mysli mám skromné webovky, na kterých by byly anonymně uveřejněny konkrétní příběhy (lektorát), sbírány stati odborníků k tématu (kontakt s autory, překlad), shromažďovány kontakty na relevantní instituce po celé republice, které poskytují pomoc.

Možná by se mohlo podařit rozjet komunikační kanál pro ženy v této životní situaci, to by ale chtělo školení, jakým způsobem ženě v rozhodování pomoci, aniž by jí bylo jedno z řešení podsouváno a aniž by rozhodnutí bylo hodnoceno.

Má to smysl? Má smysl investovat čas, energii, invenci, má smysl sdílet zkušenosti? Chtěl by se na tomto projektu se mnou někdo podílet? Zajímá to Zrnka?
Naposledy upravil Ame dne 23. duben 2013, 07:16, celkově upraveno 1
Ame
Howgh
Howgh

6282 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Tanita » neděle 21. duben 2013, 22:02
Ame, ďakujem za nápad i za to, že si sa podelila so svojou skúsenosťou. Podľa mňa to určite má význam a hlásim sa ako dobrovoľník na pomoc so stránkami, napr. aj na preklady alebo rešerše z angličtiny a francúzštiny.
Tanita
Pískle

96 příspěvků
21. září 2006
Ženeva
Příspěvekod Vydra » neděle 21. duben 2013, 22:06
Ame, myslím, že smyl to určitě má. Když to bude časově možné, ráda pomůžu, ale nevím, co teď můžu slíbit, když za nějakou chvíli nás doma bude o jednoho víc. Takže uvidíme, když to půjde, ráda se zúčastním.

Jen mi napadlo, že by ta pomoc mohla být zaměřena nejen na ženy, které stojí před rozhodnutím, ale i na ženy, které se už rozhodly a jsou po ukončení těhotenství a teprv teď se dozvěděly, že jednak nějakou pomoc potřebují a že se třeba měly (možná) rozhodnout jinak. To jen momentální nápad, když jsem si přečetla tvé upřímné řádky. Myslím na tebe :erik:
I ZA MRAKY POŘÁD SVÍTÍ SLUNÍČKO
Na vola nenarazíš, ten do tebe vrazí sám.
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Jerrys22 » neděle 21. duben 2013, 22:25
Nápad se mi moc líbí. I já mám tuhle nepříjemnou zkušenost.
Moc ráda bych s něčím takovým pomohla.
Času mám dost
Jerrys22
Klábosilka
Klábosilka

360 příspěvků
21. prosinec 2012
Příspěvekod Sambesi » neděle 21. duben 2013, 22:29
Jsem ráda, že se tu právě dnes takový nápad vynořil. Nemůžu dostat z hlavy update toho deníčku o 3. dítěti ve 42 letech, které už není...
Smysl by taková aktivita určitě měla. Popřemýšlím, co mě k tomu napadne, ale určitě bych se nebála inspirovat se v zahraničí, kde existují nezávislá (opravdu nezávislá) poradenská centra, kde ženu koučují na cestě k vlastnímu rozhodnutí. Pohledám na netu.
Z.
Sambesi
Krafařka
Krafařka

937 příspěvků
31. prosinec 2011
Příspěvekod Llevelyn » pondělí 22. duben 2013, 04:57
Ano, ano - děkuju za takovéto téma. Určitě ráda pomůžu..
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14078 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Inkognito » pondělí 22. duben 2013, 07:13
Ano, ano, ano

také mám na duši tento šrám.
Bylo mi 17 a nikdo se se mnou nebavil. Jak bych bývala uvítala nějaké nezávislé popovídání, radu, zkušenost.
Takže i já bych se ráda zapojila.

Zatím raději inko M (pořád ještě se cítím takto :oops: )
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 22. duben 2013, 07:49
Z aktuální zkušenosti bych se přimlouvala i za podkapitolu pro ty, co zkouší miminko alternativně (IVF) a lékaři nechápou požadavek neredukovat a oplodňovat jen takový počet, který pak bude použit (maximálně dvě vajíčka, pokud by vyšla obě). Z jejich následného chování je mi na blití... A to jsme teprve u konzultací...
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Jana » pondělí 22. duben 2013, 08:08
Dobrý nápad... pokud to bude skutečně nestranné.

Třeba požadavek neredukovat může jít proti záchraně života aspoň některého z dětí. Blbé, hnusné, ale může.

Čili s tím blitím a tak prosím opatrně, ať z dobré myšlenky není zase prolajfovský fanatismus...
Jana
Klevetnice
Klevetnice

3559 příspěvků
06. únor 2008
Brno
Příspěvekod Sharki » pondělí 22. duben 2013, 08:12
Mohla bych pomoct se stránkama, včetně domény, hostingu.. Za nedlouho mi vyprší doména izenam.cz, která by se na to mohla hodit. Chcete ji? ;-) (jestli teda ještě není pozdě)
Sharki
Drbna
Drbna

4240 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Llevelyn » pondělí 22. duben 2013, 08:26
Asi nejde toto téma řešit nestranně a bez emocí :-? vždy budeš stát víc na straně jednoho z účastníků, vždy to bude emotivní, vždy to bude vyvolávat nějaké reakce a nějaké pocity..
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14078 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Jana » pondělí 22. duben 2013, 08:37
Miss, ano, v kompetenci rodičů - rozhodně souhlasím.

Jen mi z toho příspěvku, na který jsem reagovala, trochu vyzněl už právě ten nátlak - jakože ano, rozhodněte se, ale pokud se rozhodnete tak a tak, tak to bude špatné rozhodnutí. Prostě manipulace pěstováním pocitu viny.

Pokud se podaří vyhnout se tomuhle, bude to rozhodně skvělý projekt.
Jana
Klevetnice
Klevetnice

3559 příspěvků
06. únor 2008
Brno
Příspěvekod Kvjetina » pondělí 22. duben 2013, 08:55
Ame, zkušenosti s dtímto nemám. Ale kdybych někdy byla nucena o ukončení těhotentsví uvažovat, tak bych rozhodně takové stránky uvítala.
Mohu nabídnout vytvoření stránek ve Wordpressu. Jsem na mateřské, takže času zatím relativně dost.
Kvjetina
Žvatlalka
Žvatlalka

228 příspěvků
07. listopad 2011
Příspěvekod Karlinda » pondělí 22. duben 2013, 09:09
Přijde mi, že Ame sleduje právě to zachování života, plus útěchu těm, co už tuhle chybu udělaly, a v tom případě jsou stránky výborný nápad.

Pokud by se jednalo o nestranné podporování v jakémkoliv rozhodnutí, tak za mě rozhodně ne.
Karlinda
Kecka
Kecka

1988 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Gehenna » pondělí 22. duben 2013, 09:16
Karlinda píše:Přijde mi, že Ame sleduje právě to zachování života, plus útěchu těm, co už tuhle chybu udělaly, a v tom případě jsou stránky výborný nápad.

Pokud by se jednalo o nestranné podporování v jakémkoliv rozhodnutí, tak za mě rozhodně ne.

Jak chceš pomoct ženským, co se - nakonec špatně - rozhodly jít na potrat, když je budeš odsuzovat?

(Právě z tohohle důvodu svou pomoc ani nenabízím, zabít dítě z rozežranosti a pak ještě jít někam fňukat, ačkoli člověk byl varován, že dělá chybu, to není jako podvést chlapa nebo já nevím co, kde na konci není žádná bezmocná věc v kýblu. Podle mě pokud se někdo takto rozhodne - a to právo mu neupírám - měl by se v tom jako součást svého osobního rozvoje vyráchát sám. Ne že je to vlastně ok a pomůžeme ti, aby ses s tím srovnala a případně za dva roky mohla zabít další. A nejlíp s online přímými přenosy cizího neštěstí nebo aspoň lidské malosti a ponížení, jak je to dneska moderní.)
Gehenna
B-C Kašpar

26225 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.