ADV TOP
ADV LEFT

Podáme pomocnou ruku nenarozeným dětem?

Moderátor: Lucka73

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Jaké jméno domény preferujete?

www.nechtenetehotenstvi.cz
36
63%
www.nenarozenedite.cz
3
5%
www.zvazujupotrat.cz
18
32%

Celkem hlasů : 57

Příspěvekod Lora » pátek 26. duben 2013, 20:38
Janička píše:Sarah, ale právě proto jsem psala ten příspěvek o jedno zpátky:
Janička píše:Čili aby se dalo pomoci, je fakt moc, moc důležitý vykašlat se na cokoli hodnotícího a pojmout to vyloženě věcně. A to navzdory tématu (které samo o sobě je hodně emocionální) a navzdory snahám "pojmenovávat věci pravým jménem" - pro každého je ta "pravda" jiná a zvlášť v tomhle tématu je fakt hodně subjektivní.

Tohle beru jako diskusi o jazyku, který by se na onom infoportálu používal.

Je prostě potřeba ujasnit si, co je cílem:

Prosadit myšlenku, že potrat je zabití?
anebo -
Docílit toho, aby se co nejvíc holek, které zvažují potrat, rozhodlo pro jinou možnost?

Je mi to blbý to psát takhle natvrdo, protože jsem myslela, že to z předchozích příspěvků vyplynulo - ale pokud je důležitější ten druhý cíl, tak je opravdu potřeba odhlídnout od osobních pohledů na potrat a na nějaká "pravá jména" se vybodnout.

Tím bych to za sebe uzavřela, ať to tu nezaspamuju úplně.

Ale jo, pokud mají zvažované stránky shromažďovat příběhy "jak jsem nešla na potrat", případně poskytovat různé linky na místa, kde pomohou ve svízelné partnerské, sociální, finanční, psychické atd. situaci, pak se lze většině kontroverzních témat jednoduše vyhnout. Proč ne.

Možná by se dalo i tu na BC lehce zapátrat mezi těmi, kdo zvažovali potrat a rozhodli se na něj nejít, co pomohlo k jejich rozhodnutí, co rozhodlo.
Možná by to pomohlo při koncepci stránek... L.
Lora
Klevetnice
Klevetnice

3220 příspěvků
07. únor 2007
Praha
Příspěvekod Lucijana » sobota 27. duben 2013, 18:51
Klidně přispěju příběhem blízké osoby, na jejíž další život měl potrat dost zásadní vliv, ta osoba už bohužel nežije, třeba by ho sespsala sama... Podle mě je dost zásadní (už to tu padlo), aby těm náctiletým holkám bylo doma řečeno, že jim v případě otěhotnění hlavu nikdo neutrhne a ať nemají strach se doma svěřit (ne jen kamarádkám), když totiž vzpomínám na svoje dospívání, tak přiznání se rodičům, že jsem v tom a navíc toho kluka moc neznám, bylo pro mě, slušnou holku, nepřekročitelné. Naštěstí se ukázalo, že těhotná nejsem, takže si to teď nemusím nosit sebou celý život.
Ondra 24. 7. 2008
Linda 21. 9. 2010
Klárka 1. 3. 2014
Lucijana
Žvatlalka
Žvatlalka

217 příspěvků
01. září 2008
Příspěvekod Newvelchi » pondělí 29. duben 2013, 13:37
Ame,kdybych mohla nějak přispět svou troškou do mlýna, ráda! :erik:
Newvelchi
Kecka
Kecka

1787 příspěvků
15. únor 2009
tam kde je má rodina jsem doma
Příspěvekod Ame » pondělí 29. duben 2013, 13:47
díky všem nabídkám :erik:
pustím se do registrování domény :holka:
Ame
Howgh
Howgh

6282 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Trixl » úterý 07. květen 2013, 15:36
Včera na autobusáku na mě v kabince wc jukla obr profi nálepka o nechtěném těhotenství, číslo 800 něco to bylo stržené, týkala se potratu.
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Inkognito » úterý 07. květen 2013, 15:57
písni, až budeš sbírat příběhy. Dnes trojmatka, mohla být čtyřmatka.... první dítko ode mě nedostalo šanci. Moc stojím o to, se o toto nezvratné rozhodnutí pod tlakem podělit.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Trixl » středa 15. květen 2013, 13:04
Mám problém, tohle si nepřečtu.
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trirea » úterý 03. prosinec 2013, 06:29
Inkognito píše:Z aktuální zkušenosti bych se přimlouvala i za podkapitolu pro ty, co zkouší miminko alternativně (IVF) a lékaři nechápou požadavek neredukovat a oplodňovat jen takový počet, který pak bude použit (maximálně dvě vajíčka, pokud by vyšla obě). Z jejich následného chování je mi na blití... A to jsme teprve u konzultací...

milé inko, mám vé zkušenosti,, napiš sz
Trirea
Howgh
Howgh

7574 příspěvků
28. září 2007
Příspěvekod Ame » pátek 06. prosinec 2013, 07:15
Medvídek píše:Ame,diskuzi mám celou přečtenou.I jsem(myslím)taky přispěla....ALE co mě zajímá.Jak to dopadlo?Rozjela jsi nějaké stránky? Ptám se protože asi jedna z www stránek v hlasování není aktivní(prohlížeč hlásí chybu).

zarazila jsem se na neschopnosti resit sama technnickou stranku - a predstava webu se 4 pribehama me taky nemotivovala prekracovat prekazky :oops:
co kdyby se tady udelala kapitola do obcasniku..? akorat by bylo potreba aby se neukazoval mistni nick, ale to se urcite da domluvit s Missorkou...
Ame
Howgh
Howgh

6282 příspěvků
07. listopad 2006