ADV TOP
ADV LEFT

Podáme pomocnou ruku nenarozeným dětem?

Moderátor: Lucka73

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Jaké jméno domény preferujete?

www.nechtenetehotenstvi.cz
36
63%
www.nenarozenedite.cz
3
5%
www.zvazujupotrat.cz
18
32%

Celkem hlasů : 57

Příspěvekod Biba » úterý 23. duben 2013, 13:59
Magg, nemluvim o porodech, ale všeobecně.
Neustale tu nekdo vyžaduje respkt, ale je vidno, že se to vztahuje jen na něco.
Biba
Howgh
Howgh

5132 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Kejmiska » úterý 23. duben 2013, 14:05
nekdo tady chce zakazat potraty? :?
Kejmiska
Howgh
Howgh

5339 příspěvků
09. listopad 2008
Příspěvekod Kulliferdaa » úterý 23. duben 2013, 14:11
oprava
Naposledy upravil Kulliferdaa dne 23. duben 2013, 14:16, celkově upraveno 1
Kulliferdaa
Krafařka
Krafařka

624 příspěvků
03. červen 2012
Příspěvekod Kulliferdaa » úterý 23. duben 2013, 14:15
Biba píše:
Ale žena má na vybranou. UPT je legální, ta možnost tu existuje.

UPT tu byly vždy, akorát je dělaly pokoutně mastičkářky a pro ženy to často nedopadlo dobře. Nikdy se toho nezbavíme. Takže lépe legálně a s co nejmenšími riziky.

A samozřejmě je nutná prevence a osvěta, ta je na prvním místě, ale když už k nechtěnému těhotenství dojde, žena se má právo rozhodnout jak chce, je to její tělo.

když se UPT zakážou, zase se budou dělat nelegálně a rizikově, když se bude na ženy, kterí UPT podstoupily plivat, ještě se prohloubí jejich trauma.

Fakt mě baví, že zrovna ty, které nejvíce hlásají po svobodě, možnostech volby atd, tak v tomhle ohledu nejvíce prskají.
Prostě jak se vám to zrovna hodí.

Hm, tak to je trochu moc. Nikdo tu nemá v plánu bojovat o ilegalizaci potratů. Možnost potratu legální je, jde o to, aby v případě neplánovaného těhotenství nebyla úvaha o potratu na stejné rovině jako úvaha o tom jak se bude miminko jmenovat.
A ty poslední dvě věty mě (zde osamělou bojovnici proti domácím porodům :D ) hodně vytočily.
Kulliferdaa
Krafařka
Krafařka

624 příspěvků
03. červen 2012
Příspěvekod Ratta » úterý 23. duben 2013, 14:23
Tak prskat a zakazovat je rozdíl, ne?
Ratta
Howgh
Howgh

5068 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Maggiemae » úterý 23. duben 2013, 14:25
Biba píše:Magg, nemluvim o porodech, ale všeobecně.

Nečetla jsem teda celé, ale respekt nevylučuje nesouhlas. Nejedná se o zákazu, ani o zkomplikování nebo manipulativním nátlaku, ale prostě o ukázání jedné cesty a nepodporování druhé. Mohu plně respektovat něčí rozhodnutí, ale nemůže po mně nikdo chtít, abych ho podpořila, pokud s ním bytostně nesouhlasḯm. Bylo by pokrytectví to udělat a nerespektování z druhé strany to vyžadovat.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5215 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Trixl » úterý 23. duben 2013, 14:35
Už bych to tu ukončila. Kdo chce pomoct se ozve přímo Ame.
Aby se to tu nezvrhlo.
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Ratta » úterý 23. duben 2013, 14:37
Maggiemae píše:
Biba píše:Magg, nemluvim o porodech, ale všeobecně.

Nečetla jsem teda celé, ale respekt nevylučuje nesouhlas. Nejedná se o zákazu, ani o zkomplikování nebo manipulativním nátlaku, ale prostě o ukázání jedné cesty a nepodporování druhé. Mohu plně respektovat něčí rozhodnutí, ale nemůže po mně nikdo chtít, abych ho podpořila, pokud s ním bytostně nesouhlasḯm. Bylo by pokrytectví to udělat a nerespektování z druhé strany to vyžadovat.

Souhlasím, ale já to mám třeba ještě o něco jinak. S paní v deníčku jsem nesouhlasila, ale když už si nabila hubu, tak nemám problém ji litovat a podpořit, protože i když "dobře jí tak", není mi její (žádná) bolest lhostejná, jedno, jak k ní přišla.

Mám spoustu kamarádek, které dělají kraviny, taky jim to od plic řeknu, pokud je můj názor zajímá, ale stát za nimi budu vždycky. Nechám je vyžrat si důsledky, ale ony vědí, že jsem jim k dispozici a kopu za ně, i když fandím jinému klubu.

Nelíbí se mi, když někdo (výš) řekne, že je něco neospravedlnitelné - my nejsme od toho, abychom soudily. Na druhé straně mně štve ta politická korektnost, kdy se věci nenazývají pravým jménem, a jakmile člověk řekne, že císař je nahý, tak ho obviňují z netolerance.

Ale zase je to OT, jak už bylo připomenuto, řešíme tady, jestli podáme ruku nenarozeným dětem. Napadlo mně, jestli bychom neměly vyčlenit etickou debatu zvlášť, a tady jen probírat praktické věci ohledně toho webu.
Ratta
Howgh
Howgh

5068 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Maggiemae » úterý 23. duben 2013, 14:42
Trixl, jsi skvělá, líbí se mi, jak umíš pěkně usměrnit, dík :)
Maggiemae
Howgh
Howgh

5215 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Vydra » úterý 23. duben 2013, 20:46
Trixl píše:Už bych to tu ukončila. Kdo chce pomoct se ozve přímo Ame.
Aby se to tu nezvrhlo.

A nebylo by lepší tu diskusi, která se přímo netýká plánovaného projektu, přesunout do samostatné diskuse?
I ZA MRAKY POŘÁD SVÍTÍ SLUNÍČKO
Na vola nenarazíš, ten do tebe vrazí sám.
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Ame » středa 24. duben 2013, 08:39
Missorka píše:
Vydra píše:
Trixl píše:Už bych to tu ukončila. Kdo chce pomoct se ozve přímo Ame.
Aby se to tu nezvrhlo.

A nebylo by lepší tu diskusi, která se přímo netýká plánovaného projektu, přesunout do samostatné diskuse?

To je na Ame :-)

záleží, jak moc diskuse o názorech na ženy podstupující utp odvádí pozornost od přemýšlení nad tím, jak pomoci nenarozeným dětem

vidím to jako u baby boxů, nemusím souhlasit s tím, že se čerstvé matky snaží vymazat ze svého života novorozeně, ale nabídnout jim jinou možnost, než jsou igelitky v popelnicích :(
Ame
Howgh
Howgh

6282 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Vydra » středa 24. duben 2013, 19:57
Evidentně se to už uklidnilo, takže zřejmě netřeba řešit, byl to jen momentální návrh :)
I ZA MRAKY POŘÁD SVÍTÍ SLUNÍČKO
Na vola nenarazíš, ten do tebe vrazí sám.
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Ame » čtvrtek 25. duben 2013, 10:46
Myslela jsem si že při úpravě zakládajícího příspěvku se dostanu na úpravu ankety - odebrání a vložení nové - ale vůbec mi to tu možnost nenabízí, tak se zeptám aspoň tady, třeba si toho ještě někdo všimne:

http://www.nechtenetehotenstvi.cz

nebo

http://www.nechtene-tehotenstvi.cz

?
Ame
Howgh
Howgh

6282 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 25. duben 2013, 12:21
mně se víc líbí s pomlčkou :)
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Ajulka » čtvrtek 25. duben 2013, 14:38
mě se líbí bez pomlcky, vryje se do paměti.
Jinak z některých názorů je mi tady smutno. Ale říkám si kdo neprošel tím rozhodováním nikdy nepochopí. A jedno vím jistě, žena která potrat nepoužívá jako antiko. se v tom ráchá celej život.....ale tak směle do nich, přeju vám aby jste nikdy nestály před touhle volbou ať je to z jakýkoliv důvodů!!! I když pak by jste možná spoustu věcí možná pochopily.
Ajulka
Kecka
Kecka

1778 příspěvků
08. říjen 2008
Ústí nad Labem