ADV TOP
ADV LEFT

Dobrooběd s "předváděčkou" Flexi8 v Brně

Moderátor: Lucka73

Příspěvekod Maugli » neděle 14. červenec 2013, 12:48

naposledy to tady kontroluju, jdu vzbudit malou, aby se mohla naobědvat a pofrčíme, ať jsme tam první :-)
Maugli
Treperenda
Treperenda

Příspěvekod Jana » neděle 14. červenec 2013, 13:01

Muffiny před chvílí vytaženy z trouby, voní to tu, musím jeden ochutnat, ať mám jistotu, že se třeba neupekly špatně :oops: a za chvíli taky vyrazím.
Jana
Klevetnice
Klevetnice

Příspěvekod Kejmiska » neděle 14. červenec 2013, 13:17

Taky vyrazime, asi budu mit lehke zpozdeni
K
Kejmiska
Howgh
Howgh

Příspěvekod Maugli » neděle 14. červenec 2013, 20:43

Mám vybaleno, uspáno, Adélčiny šatičky už se odmočují od všech památek na piknik a chci vám poděkovat za bezvadné odpoledne v parku :-)

V kasičce se sešlo 1205,- Kč, které jsem před chvílí poslala na Kašlíky, jak jsme se domluvily.

Recept na buchtu až zítra, teď už se jdu vyvalit :-)
pěkný večer
H.
Maugli
Treperenda
Treperenda

Příspěvekod Novire » pondělí 15. červenec 2013, 05:30

Já taky děkuju za prima odpoledne, děti byly nadšené. Tak je to utahalo, že už min. o půl hodiny přetahujou obvyklý budíček...

Kejmi, Adámek je prý Tobíkův nejlepší kamarád :-) A díky za tu dubnovou limitku, je krásná - nevím, proč jsem tak dlouho odolávala :palma:

jdu hledat ten recept na domácí lučinu :-)
Tobiáš *06/2007
Anika *08/2009
Simon *02/2012
Novire
Treperenda
Treperenda

Příspěvekod Jana » pondělí 15. červenec 2013, 06:04

Holky, taky díky - jídlo, počasí i děcka byly super! :)
Jana
Klevetnice
Klevetnice

Příspěvekod Annabobr » pondělí 15. červenec 2013, 11:18

Já jsem si to taky parádně užila, bylo to skvělý a muži než jsem dojela domů došel kamarád, tak už pak byl milej :D (Asi na vás žárlil ;-))

Na recept na malinovou buchtu se těším!
Annabobr
Krafařka
Krafařka

Příspěvekod Maugli » pondělí 15. červenec 2013, 13:47

tak jsem tady s tou mojí buchtou, než se mi to vykouří z hlavy... Podotýkám, že jsem stále ve fázi testování, takže ještě vychytávám ideální poměry surovin, postup a velikost pekáčku :-) první pokus byl bez ovoce a bylo to moc dobré (do drobenky jsem přidala trochu skořice), s ovocem jsem zkoušela s rebarborou a meruňkama, byla dobrá, jen se to dlouho peklo, a poslední pokus s malinama mi chutnal nakonec taky hodně, i když se to trochu sypalo.

Buchta s tvarohem a posypkou
na těsto:
100 g másla, změklého (ale byla dobrá i s Herou)
2 vejce, žloutky a bílky zvlášť
160 g mouky (dávám půl na půl polohrubou obyč a celozrnnou pšeničnou)
70 g ovesných vloček jemných (takových těch namletých)
1/2 prášku do pečiva, špetka soli
trochu vlažného mléka na rozředění, asi 1 dcl?

na tvaroh:
250 - 500 g tvarohu, podle toho, jak moc ho máte rádi :-)
1 vejce
1 vanilkový cukr, případně ještě dosladit podle chuti cukrem
kdo má rád, může ovonět citr. kůrou, trochou rumu

ovoce dle libosti a sezóny

na drobenku / posýpku / žmolenku, jak tomu kdo říkáte:
půl hrnku mouky (dávám opět celozrnnou)
půl hrnku jemných ovesných vloček
1/3 hrnku třtinového cukru
100 g mírně povoleného másla
špetka soli

Postup není nic složitého, na těsto se vyšlehá tuk, žloutky a cukr (dělám v robotu nebo šlehačem), mezitím si bokem promíchám ostatní sypké suroviny (vločky, mouku, špetku soli a prášek do pečiva) a postupně přisypávám k vyšlehané hmotě a současně rozřeďuju mlékem, aby z toho nakonec vyla taková tužší polotekutá hmota, do které nakonec opatrně gumovou stěrkou vmíchám vyšlehané bílky.

Vyliju do pekáčku vyloženého pečícím papírem (jsem líná vymazávat vysypávat), rozprostřu, a na to napatlu tvaroh rozmíchaný s vajíčkem a cukrem. Potom přijde ovoce, přiměřeně. Nakonec posypu rovnoměrně drobenkou (všechny suroviny promnout) a dám péct na 170°C na horkovzduch. Hotová je po 20 - 40 minutách, opravdu tak velké rozmezí, protože záleží, jestli dáte ovoce a jak moc to buchtu promáčí. Prvních 20 minut to nechám být a pak chodím po 5 minutách píchat špejlí.

Jinak je toho tak na středně velký pekáč (změřila jsem ten můj a je 23x33 cm), na celý plech by to chtělo možná i 1,5 dávky těsta a určitě 2 vaničky tvarohu. Pekla jsem ji i do větší dortové formy a taky to šlo. Jako fakt to chce ještě nějak vychytat, nejsem kdovíjak nadaná pekařka, takže třeba u toho nařeďování mlíkem vždycky trnu, jestli se mi to nezdrcne. Možná by buchta snesla i víc vajec, ale mě ty recepty, do kterých padne půl plata vajec, vždycky trochu děsily, takže s vajíčkama tak nějak šetřím :-)

Mám fotku jen z prvního pokusu, bez ovoce, kdy jsem tvarohu dala nejspíš 500 g, proto ta vyšší vrstva než včera.
Obrázek
Maugli
Treperenda
Treperenda

Příspěvekod Kejmiska » pondělí 15. červenec 2013, 23:58

Holky, taky moc dekuju za krasne odpoledne na fajn miste, luxusni dobroty i fundovanou debatu o henne i suchych samponech - kdo se hlasi dobrovolne na to kakao?

novire, to je tak mile a moc me to tesi, akorat ten nas pazur jeste dneska frflal, ze do brna uz jede priste jenom s kolem.

diky za recepty, uz se dela lucina s koprem a na buchty taky dojde

marie - nemusel preci zarlit, mohl to prijit zkontrolovat jako ten muj nebo maugli - hlavne nenapadne 8-)

janicko - snidali jsme tvoje cernousky, uzasne
Kejmiska
Howgh
Howgh

Příspěvekod Jana » sobota 17. srpen 2013, 15:10

Ahoj, tak jen hlásím, že jsem zkoušela to kakao coby suchý šampon... a myslím, že kakao budu opět používat už jen do buchet :D

Na pohled jsou vlasy o chlup lepší, ale rozhodně ne natolik, aby působily čistě. Obvykle je musím mýt obden; tentokrát jsem to o den odložila na dnešek, abych nejdřív vyzkoušela kakao. Po použití vlasy tolik "nepramínkují", to je sice pravda, ale to je všechno - zvlášť na dotek působí pořád stejně. Kakao samotné je taky mastné, takže z rukou šlo ztuha, plus samozřejmě skončilo všude možně (od šmouh na obličeji až po zašpiněnou vanu)... sečteno, rychlé umytí by vyšlo časově stejně.

Ale coby experiment to bylo zajímavý. :)
Jana
Klevetnice
Klevetnice

Příspěvekod Annabobr » pondělí 19. srpen 2013, 13:01

Jani, díky za referenci, chystám se to pořád ještě někdy sama vyzkoušet vzhledem k délce svých vlasů (a tudíž náročnosti mytí). Ten škrob jsem párkrát použila a ušlo to.

Jo a taky moc díky Mauglí za recept, mám ho uložený a určitě buchtu v nejbližší době upeču.
Annabobr
Krafařka
Krafařka

Příspěvekod Kejmiska » pondělí 19. srpen 2013, 13:02

hezky, jsi hrdinka!
Kejmiska
Howgh
Howgh

Předchozí

Zpět na ZRNKA - BC POMÁHÁ