ADV TOP
ADV LEFT

Kup jedno, uděláme z něj čtyry.

Moderátor: Lucka73

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Miko1 » středa 16. říjen 2013, 10:57
Zuza77 Zuzko, díky za nabídku šití, já bych potřebovala pomoci i s tím šitím pro ČB, mám z nemocnice poptávku na 30 ks + pokud bude možno, tak další do postýlek. maminka na šití, co tu mám jich v rozumném časovém horizontu, zvládne tak 8. Tak jestli bys byla ochotná ušít a část poslat do ČB, poštovné ti ráda zaplatím.
Kopíruju to i do SZ, ju . ;-)
Miko1
Pískle

77 příspěvků
16. prosinec 2009
Příspěvekod Miko1 » středa 16. říjen 2013, 10:58
Bobisek píše:aha, tak jsem myslela, že zužitkuju nepoužívané...tek nic

Bobisku, nepoužívané je fajn ;-)
Miko1
Pískle

77 příspěvků
16. prosinec 2009
Příspěvekod Datlik » středa 16. říjen 2013, 11:42
Na prostěradla pro ČB ráda přispěju. Mám ale dotaz. Mají ta prostěradla, ze kterých se to stříhá, certifikaci pro děti do 3 let? Domnívám se, že pro ty prťousky by nebylo špatné to hlídat, i když si nedělám iluze. Ale mají kolem sebe té chemie fakt dost (na můj vkus přespříliš). U metráže se toto dá zajistit. Nevyplatí se metráž ani přímo od výrobce? Vychází to rozměrově přesně na čtvrtiny? Pokud už bych posílala přímo textil, tak asi zvolím metráž. Nebyl někdy učiněn pokus českého výrobce přímo oslovit? Buď dodávka metráže, nebo přímo prostěradel. Mají pak tendence spíš vydělat a nasadit vysokou cenu?

Můžeš napsat, jaký rozměr se šije? Pro představu - metráž froté kolem 300 (vč. DPH) za 1 kg (2 m x 2,5 m).
Datlik
Krafařka
Krafařka

625 příspěvků
19. květen 2011
Příspěvekod Mamina » středa 16. říjen 2013, 12:57
Už dlouho mi to vrtá hlavou, tak se konečně zeptám, jak to funguje v nemocnicích ? Já si tak říkám, že narodit se mi kilový mrňous tak poslední na čem bych šetřila je to dítě, že bych mu klidně to prostěradlo, obleček, čepičku, ponožky koupila... to přeci nejsou sociálně slabý rodiny, které by nezvládly těch pár kousků zaplatit sami..nebo se to šije a plete do chudých porodnic, kde prostě nemají na takovéto základní věci ? Přeci všechny ty přístroje, léky, to jsou položky ve zcela jiných sumách a desetinných místech ? Já se s tím nesetkala, tak prosím o vysvětlení.děkuji
Mamina
Kecka
Kecka

1517 příspěvků
31. leden 2007
Příspěvekod Kory » středa 16. říjen 2013, 13:17
Mamina píše:Už dlouho mi to vrtá hlavou, tak se konečně zeptám, jak to funguje v nemocnicích ? Já si tak říkám, že narodit se mi kilový mrňous tak poslední na čem bych šetřila je to dítě, že bych mu klidně to prostěradlo, obleček, čepičku, ponožky koupila... to přeci nejsou sociálně slabý rodiny, které by nezvládly těch pár kousků zaplatit sami..nebo se to šije a plete do chudých porodnic, kde prostě nemají na takovéto základní věci ? Přeci všechny ty přístroje, léky, to jsou položky ve zcela jiných sumách a desetinných místech ? Já se s tím nesetkala, tak prosím o vysvětlení.děkuji

za me je to už dlouho - 15 let , co jsme byly na neo a do inkubátoru nebyly moc nadšený z vlastních vecí, nechtěli ani vlastní oblečky, všechno muselo jít přez jejich prádelnu a dezinfekci, když sjem pak darovali do eráru mrnavé po dceři, tak to byly rádi , tojo ... já mela tenkrát svuj vlastní hlídač dechu neb byla o ně nouze a řešil to primář, zda ho tam mužu mít.

a navíc , když se ti narodí mimi dřív je to takovej kalup ... nejen u prvorozenýho, ale najednou potřebuješ všechno strašně malinký, ono to neni na prvnim rohu, jen co muž oběhal, než sehnal mini pleny ..... navíc často převlíkáš a nemužeš si to vzít domu vyprat, intenzivní péče jsou jen ve vetších mestech, takže zbytek rodiny dojíždí, ty jsi izolovaná máš strach ... to neni o penezích.
Kory
Howgh
Howgh

6788 příspěvků
17. listopad 2009
Příspěvekod Rudi007 » středa 16. říjen 2013, 13:25
prosím vás, jaké rozměry má to prostěradélko mít? Je to stejný rozměr jao ty průhledné pojízdné "postýlky" v porodnicích?
Já bych snad i ušila , ale poslala bych si to do "svojí" porodnice, jestli to nevadí?
Rudi007
Howgh
Howgh

5244 příspěvků
02. červenec 2007
Příspěvekod Lucka73 » středa 16. říjen 2013, 13:37
Rudi - není problém to ušít pro "svou" nemocnici, ale pak je potřeba si tam zjistit rozměry.

I inkubátory jsou různých typů a do stejných typů zase jsou různě vysoké matrace (asi podle dodavatele a doby, kdy se kupovaly)
Lucka73
Howgh
Howgh

8402 příspěvků
11. listopad 2006
Příspěvekod Kory » středa 16. říjen 2013, 13:38
http://www.medisap.cz/pdf/lullaby-incubator-xp.pdf

tady jsme našla 65/39cm rozmer madrace .. ale netušim , zda jsou všechny inkubátory stejný .. asi jo
Kory
Howgh
Howgh

6788 příspěvků
17. listopad 2009
Příspěvekod Zuza77 » středa 16. říjen 2013, 13:43
Jak to v těch nemocnicích funguje:
Zaprvé nemocnice chce vše svoje - ze svojí prádelny a dezinfekce. Pojišťovna sice platí drahé léky a přístroje, ale na malé věci se nedostává, neb za to nikdo nebojuje (a v úhrnu by to taky nemuselo být tak málo peněz). K nedonošencům se chodí v erár pláštích, projdeš xkrát dezinfekcí....
Když se Ti narodí nedonošenec, tak poslední, co řešíš, je pořizování povlečení apod. Takové věci musí za rodiče někdo vyřešit naprosto automaticky, na to nemají kapacitu. 99% času jim zabere myšlenka na to, aby ten jejich drobek byl zdravý, nečekej žádné racionální uvažování. Nějaké věci navíc jim musí přijít někdo nabídnout, sami (zvlášť bez předchozí zkušenosti) vůbec na spoustu věcí nepřijdou. Ani jako člověk ve věci nějak zběhlý, když se dostaneš do té situace jako máma, tak to racio moc nepřevládá.
Od věci není ani ta ekonomická stránka - předčasňátka se nerodí jen finančně zajištěným rodinám. Už jen pobyt v té nemocnici - poplatky, dojíždění tatínka, případné ubytování mimo nemocnici apod. stojí kvanta peněz.

Takže ve finále - žádnému z rodičů nevadí, že mimi leží v inkubátoru na starém blbém prostěradle, protože to není podstatné - ale když uvidí, že dostalo lepší, třeba žluté nebo s obrázky, tak je to prostě potěší.
V neposlední řadě je to taky pomoc těm sestrám a sanitářkám, které inkubátory xkrát denně převlíkají - tuhle práci je třeba tak nějak ocenit a pokud je jen trochu možnost, tak i pomoci. Díky za ni.
Zuza77
Howgh
Howgh

12618 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Miko1 » středa 16. říjen 2013, 13:51
Holky, děkuju moc za reakce, pokusím se na vše odpovědět večer (zítra), ju.
Miko1
Pískle

77 příspěvků
16. prosinec 2009
Příspěvekod Lucka73 » středa 16. říjen 2013, 13:52
Mamina píše:Už dlouho mi to vrtá hlavou, tak se konečně zeptám, jak to funguje v nemocnicích ? Já si tak říkám, že narodit se mi kilový mrňous tak poslední na čem bych šetřila je to dítě, že bych mu klidně to prostěradlo, obleček, čepičku, ponožky koupila... to přeci nejsou sociálně slabý rodiny, které by nezvládly těch pár kousků zaplatit sami..nebo se to šije a plete do chudých porodnic, kde prostě nemají na takovéto základní věci ? Přeci všechny ty přístroje, léky, to jsou položky ve zcela jiných sumách a desetinných místech ? Já se s tím nesetkala, tak prosím o vysvětlení.děkuji

Tady zkusím odpovědět taky já....

Nemocnice jako první investuje právě do drahých přístrojů, které životy miminek hlavně zachraňují.
Tyhle věci - věci pro "zkvalitnění" pobytu miminek a maminek jsou prostě až na konci dlouhýho seznamu věcí, které mají pořídit. Na konci podle důležitosti a nezbytnosti (podle kritérií nemocnic). Takže se na ně dostává opravdu až v poslední řadě. Tak to prostě je.

Co se týče rodičů má velkou pravdu Kory. Když se miminko narodí předčasně - všichni rodiče mají spoustu jiných starostí. Žijí v neustálém strachu a obavách. A tyhle všechny věci mu nepřijdou v ten okamžik podstatné.

Proto se snažíme pomoci nějak my - když vezmu BabyKlokánky (nebo třeba Nedoklubko, Dobrotety - takových sdružení je víc) - většinou vznikly a fungují právě díky práci dobrovolníku - dost často rodičů nedonošených dětí, kteří již mají to těžké období za sebou. A zpětně si uvědomují, že by se dalo "lehce" - tj. za cenu, která je pro nás ne až tak veliká pomoci v nemocnicích, kde se o taková miminka starají.

Povlečení a prostěradla nemají standardní rozměr - proto se většinou musí nechat ušít. Originální povlečení a nebo třeba přehozy přes inkubátor nejsou z nejlevnějších. Skoro vše se dá nahradit nějakými jinými materiály a vyjde vše o dost levněji.

Oblečení pro třeba kilová miminka - pořád je docela problém je sehnat. Navíc je skvělé mít oblečení takové, které nepřekáží při manipulaci s miminkem (je třeba myslet i na to, že miminka jsou stále monitorována - připojena na přístroj).

A koukám, že Zuza mi to vzala z úst. Děkuji.
Lucka73
Howgh
Howgh

8402 příspěvků
11. listopad 2006
Příspěvekod Kory » středa 16. říjen 2013, 14:24
Lucka73 píše:

Oblečení pro třeba kilová miminka - pořád je docela problém je sehnat. Navíc je skvělé mít oblečení takové, které nepřekáží při manipulaci s miminkem (je třeba myslet i na to, že miminka jsou stále monitorována - připojena na přístroj).
.

Jsem OT,ale uplně se mi zatajil dech, je to tak dlouho ...... moje babička už nebyla a moje prvorozená do 6ti měsíců byla v přizových oblečcích, co mi babička kdysi dávno pletla na panenku :erik:
Kory
Howgh
Howgh

6788 příspěvků
17. listopad 2009
Příspěvekod Datlik » středa 16. říjen 2013, 14:41
Ještě taky trochu přispěju k vysvětlování situace:
když se naše první dítě ocitlo na neonatologickém oddělení, docela brzy jsme se ptali, jak můžeme přispět. Jenže finančně (což lze rychle i v té situaci kolem nedonošence) se dalo přispět jen na účet nemocnice. Neonatologie pak dostane jen zlomek, pokud vůbec. Proto preferují, pokud jim přineseme přímo nakoupené věci - některé obměňují pořád, o něco konkrétního si řekli (např. dotykové teploměry, tenkrát). Aspoň v "naší" nemocnici to tak je, ale zdá se, že všude to takto vyhovuje.
Oblečení - mohli jsme přinést (a udělali to), ale ne pro naše dítě - prostě to projde jejich prádelnou a bude kolovat. Celkem pochopitelné. Na roomingu by to teda teoreticky mohlo jít, ale nezjišťovala jsem. Takže pokud se dostaneš do této situace a chtěla bys, aby Tvoje dítě mělo na sobě např. nebarvené textilie, nebo nevím ... prostě podle Tvých konkrétních představ, nelze to zajistit. Takže si myslím, že by věci, které se tam pořizují, měly být co nejkvalitnější (v rámci možností samozřejmě), s ohledem na nezralou pokožku dětí, jejich dýchací cesty ... Děti v inkubátoru zpravidla nejsou oblečené - hlavně ty hodně malé a zranitelné - mívají jen plínu, papučky a někdy čepičku. V postýlkách už jsou děti oblečené a v zavinovačkách. Oblečení je zpravidla z druhé ruky, od rodičů dětí, kteří je už nepotřebují.

Proč pojišťovna nehradí např. odsávačky mateřského mléka (když UM hradí - domnívám se - pokud se pletu, opravte mě, kdo má zkušenost) pro porodnice, to se týká nejen neonatologických oddělení, jsem zatím nepochopila. Celkově ten systém, co hradí a co nikoliv, moc nechápu. Ale je mi jasné, jak dokážou firmy vyšroubovat ceny zdravotnických potřeb. Možná by pak i ta odsávačka stála mnoha...násobek.
Datlik
Krafařka
Krafařka

625 příspěvků
19. květen 2011
Příspěvekod Bobisek » středa 16. říjen 2013, 14:56
Missorka píše:
Bobisek píše:aha, tak jsem myslela, že zužitkuju nepoužívané...tek nic

Pokud jsou nepoužitá, tak by to šlo, ne? (Miko???)

no já je nepoužívám teď, kdysi asi jo, jsou použitá, praná.

Ad certifikáty co tu někdo psal, už jsme kdysi do nemocnice v ČB cosi pro mrňousky dávali (sami za sebe žádná organizace), nikdo žádnou certifikaci nevyžadoval, věci nebyly ani nové nebo byly rukoděl. Říkali právě, že to projde tou desinfekcí.

mě osobně vytáčelo v porodce přesně to, že jsem nemohla mít svoje (neměla jsem nedonošence, běžná porodnice) ale oblečení bylo vyloženě na příděl a když se mi holka při přebalování totálně zadělala, neměl jsem jí co obléct.

Tak proto jsme kdysi něco dávali., protože tenhle stav v porodce mě hrozně vadil.
Bobisek
Diskutérka
Diskutérka

2835 příspěvků
27. listopad 2006
Příspěvekod Mae » středa 16. říjen 2013, 15:00
mám jedny ne uplně šikovné ruce a šicí stroj. Prostěradla snad zvládnu. Ale protože jsem mimo ČR, tak bych je mohla poslat poštou, až budeme doma na dušičky. Stačilo by?
A co mám shánět za látku? 100pro bavlna? něco dalšího? Jak velké?
Mae
Krafařka
Krafařka

630 příspěvků
12. prosinec 2009
BE