ADV TOP
ADV LEFT

Kup jedno, uděláme z něj čtyry.

Moderátor: Lucka73

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Bobisek » středa 16. říjen 2013, 15:03
já ještě doplním, že bych nikdy nedávala nic závadného, byla jsem ochotná to dávat svým dětem jen už to nemělo další užití ( např. batistové košilky, nejlepší věc co jsme kdy měli i na vyvářku bez změkčovadla po vyžehlení měkké jako peříčko)

A někdy je to těžko, mně třeba vadilo, že pokrývky pro děti byly z peří....ale nemocnice měla hypoalrgneích minimum. ( moje obě děti jsou na peří alergické)
Bobisek
Diskutérka
Diskutérka

2835 příspěvků
27. listopad 2006
Příspěvekod Leela » středa 16. říjen 2013, 15:12
Já se zatím připojím k té příspěvkové části, jestli se tu domluví, kam peníze poslat. A případně časem můžu nabídnout jedny nezkušené, ale ochotné ruce, šicí stroj mám, tak třeba z toho něco vyleze :D Ale to až po lehké debordelizaci rekonstrukcí v chaos uvedeného bydlení :palma:
Leela
Diskutérka
Diskutérka

2024 příspěvků
26. listopad 2007
Zvičina na dohled
Příspěvekod Zuzajda » středa 16. říjen 2013, 15:40
prostěradla dělá i (český) výrobce úpletů Moraviatex, látky mají certifikáty pro děti do tří let, nestálo by za to se zeptat, kolik by stálo malé prostěradlo už hotové? koukám, že mají i obrázkové :)
http://www.moraviatex.cz/e-shop/index.p ... ry&path=18

edit: u froté mají přímo nabídku atyp. rozměrů
http://www.moraviatex.cz/e-shop/index.p ... path=20_36
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Kacous » středa 16. říjen 2013, 15:49
Zuzajda píše:prostěradla dělá i (český) výrobce úpletů Moraviatex, látky mají certifikáty pro děti do tří let, nestálo by za to se zeptat, kolik by stálo malé prostěradlo už hotové? koukám, že mají i obrázkové :)

Anebo případně u nich nakoupit metráž...
Obrázek
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Miko1 » středa 16. říjen 2013, 16:07
Omlouvám se, že nebudu konkrétně odpovídat jednotlivým nickům, ale snad na nic nezapomenu....

Prostěradla x metráž
Ona by samozřejmě asi metráž byla na šití lepší, ale ta prostěradla dají kolikrát koupit za stejnou cenu jako metráž (např. 180cm*200cm za 189,-). A hlavně jsme to chtěli všem trochu ulehčit. Prostě dostupností i způsobem nákupu je jednodušší koupit prostěradlo někde v marketu, než žádat "Prosím, najděte u vás ve městě prodejnu textilu, kde mají dobrou cenu a kupte pro BK 2 metry froté metráže." Samozřejmě iniciativě se meze nekladou ;-)

Certifikace materiálu do 3 let
Naprosto bez nadsázky a ironie - bylo by krásné, kdybychom v rámci všeho, co dodáváme mohli řešiti toto. Ale prostě bohužel, no. Ono je třeba si uvědomit, že i když se jedná o "drobnosti", tak je to prostě rychlospotřební zboží a spočítáno celkově, ty náklady jsou poměrně velké. Spíš pro zjednodušení - ve chvíli, kdy třeba dodáme do nem. 30 prostěradel (zavinovaček, povlaků), tak by už pomalu bylo na čase začít shánět a šít další várku, protože ta původní už proste za půl roku nebude funkční. Proto říkáme, že stačí, když to bude bavlna a víc, ač bychom moc chtěli, prostě neřešíme.

Velikost
Já mám v ČB rozměry do inkubátorů 50cm*80cm (je to š a d matrace i s nějakým malým nadměrkem), výška matrace je 2cm. Pokud by k ušití bylo třeba znát spíše přesný rozměr matrace (bez nadměrku, s tím, že si to švadlenka už dořeší), není problém zjistit.

Jak to chodí v nemocnicích
Víceméně už bylo vysvětleno, jak ta stránka psychologická, tak i technická, takže jen doplním konkrétně. Já byla po narození Žížaly totálně mimo, já osobně (ač se mi to za pár dní zdálo neuvěřitelný) jsem si třeba i v duchu kladla otázku, zda by nebylo lepší kdyby umřela. Zní to strašně, ale to jen pro představu, že řešit "podružné věci" fakt nejde. Ano, za pár dní třeba v některých nemocnicích poprosí o vlastní vlhčené ubrousky, plíny, podložky - to jsou věci, pro které můžete poslat tatínka do lékárny. Ale říct mi: "Nechte někde ušít prostěradla velikost x *y, přehoz na inkubátor, zavinovačku..." Prostě to nejde. Vždyť já neměla ani doma nic z výbavy. Strávila jsem se Žandou 11 týdnů v nemocnici. Šla jsem z rizika na porodnici a pak rovnou na neonatologii. Věci (prakticky komplet výbavu) jsem kupovala najednou týden před propuštěním, kdy jsem si vzala pul dne "volno" ;-) .
Ono se právě toto řeší až zpětně, kdy třeba při propouštění sestřičky požádají o malé oblečky, odsávačku, ohřívačku, až ji nebudete potřebovat.
Další věc je technická stránka. Představte si, že třeba v ČB je dejme tomu 30 inkubátorů, které se desinfikují co 2-3 dny. Prádlo se třídí do košů - plíny, zavinovačky, ložní, oblečení. Dělají to jak sestry, tak sanitárky, maminky samotné. To se odveze do prádelny a ve stejných pytlích následně vrací zpět. Sestry (nebo inventární matky) to pak po večerech skládají do poliček). Nedokážu si představit, jak to udělat ve smyslu - tohle prostěradlo je paní Novákové, tohle je paní Mullerové. Nehledě na otázku kam s tím (ne všechny maminky jsou ubytované). Oblečení je to samé.... A taky se rádo v prádelně "ztrácí". Takže třeba, když přinesu věci do ČB, tak staniční jako první udělá "znehodnocení" - fixem přes věci napíše NEO...

Velké věci x drobnosti
Už to tu zmínila Lucka - paradoxně se snáž seženou peníze (sponzor) na nákup drahých, život zachraňujících přístrojů, než na ty "drobnosti". Prostě vypadá lépe, že firma AB věnovala ventilátor, inkubátor, než kopici zavinovaček z Ikea plédů :D (a to nemluvím o tom, že se to prostě NEDÁ KOUPIT, někdo to musí vyrobit . A proto jsme tu my a vy, prostě blázni, co sice nemůžou "zachraňovat životy", ale můžou ten život těm prckům a rodičům aspoň trochu zpříjemnit :erik: .
Miko1
Pískle

77 příspěvků
16. prosinec 2009
Příspěvekod Miko1 » středa 16. říjen 2013, 16:21
Zuzajda píše:prostěradla dělá i (český) výrobce úpletů Moraviatex, látky mají certifikáty pro děti do tří let, nestálo by za to se zeptat, kolik by stálo malé prostěradlo už hotové? koukám, že mají i obrázkové :)

Je to asi 3 roky, co nám (jako dar) šila prostěradla fa. Tibex. Od té doby jsem každý rok na podzim poptávala několik firem, jak s žádostí na ušití jako sponzorského daru, tak třeba i jen možnosti darovat či leně prodat materiál. Odezva nula nula nic anebo nabídka takové ceny, která by prostě za to nestála.

Já tento způsob (požádání o koupi jednoho kousku) volila jako tak nějak nejsnažší pro více lidí. Ale jakýkoliv nápad a zlepšení vítám! Pokud by více zúčastněným a i Zrnkům více vyhovovalo poslat peníze (Miss, jak se na to koukáš ty?) a někdo věci znalý by pak nakoupil materiál a rozeslal ochotným švadlenkám, jsem pro.
Ale přiznám se, že v tomhle ohledu tápu.
Miko1
Pískle

77 příspěvků
16. prosinec 2009
Příspěvekod Lucka73 » středa 16. říjen 2013, 17:04
Pokud to někomu pomůže - tady mám poptávku po tom, co je aktuálně kde potřeba. Nejsou tam doplněná tahle prostěradla pro ČB.

Třeba se v tom někdo najdete (vašemu srdci blízkou nemocnici, věci které jsou potřeba..)

http://babyklokanci.blogspot.cz/2013/09 ... treba.html
Lucka73
Howgh
Howgh

8402 příspěvků
11. listopad 2006
Příspěvekod Rudi007 » středa 16. říjen 2013, 19:48
Lucka73 píše:Rudi - není problém to ušít pro "svou" nemocnici, ale pak je potřeba si tam zjistit rozměry.

I inkubátory jsou různých typů a do stejných typů zase jsou různě vysoké matrace (asi podle dodavatele a doby, kdy se kupovaly)

aha, zajímavé, děkuju za info.
Rudi007
Howgh
Howgh

5270 příspěvků
02. červenec 2007
Příspěvekod Andela » středa 16. říjen 2013, 20:22
na takovéhle věci prostě peníze nejsou.když to kupuje přímo nemocnice, musí to mít atest a kdovíco a od toho se odvíjí i cena která je vysoká. šila jsem jim čepičky na cpap, protože mému drobkovi byla i ta nejmenší velká a cpap padal z nosíku. ta čapička stojí 400,- !!! já jich udělala 12 za cca 200,- :roll: Vůbec jim nevadí, že to žádný atest nemá a čepky zatím drží :D a tak je to se vším.ty heboučký dečky si kolikrát kupují přímo sami sestřičky, aby byli miminka jako v bavlnce. berou to i potajmu prát domů aby to v prádelně nezničili. peněz na obyčejný věci je prostě málo a tak jsou vděční za kde co.
K vlastnímu oblečení .. sester je tam vícero a nemají na to hlídat co je vaše a co není. Dítko svléknou a odešlou prádlo do prádelny. Taky jsem našemu drobkovi koupila aspoň jedno bodynko vel 44 .. pravda, za ty 2 měsíce ho měl na sobě 3krát, ale když už se objevilo tak na miminku a sestra která věděla že je naše ho nestihla schovat a zas šlo do prádelny. Takže jsme o něj přišly. Nu tága to není .. ale chtěla jsem si ho schovat na památku nebo v něm drobka vyfotit při propuštění :) Holt máme smůlu :D

Jestli se můžu přidat, do nem. v ústí nad labem jim stačí i obyč látkový (jak se tomu řiká?) prostěradla. nevadí ani použitá, beztak vyvaří, desinfikujou ... zatím šiju z domácích zdrojů. kdyby jste měli, věnovali, písněte mi sz :)

případně nabízím ušití, pokud se to šije jen entlem? a kdyby mi někdo poradil kolik gumy na prostěradlo a technologický postup ... vložit gumu, natáhnout, založit látku a přišít? :) tak bych to asi i zvládla po večerech.
Naposledy upravil Andela dne 16. říjen 2013, 20:43, celkově upraveno 1
Andela
Treperenda
Treperenda

1427 příspěvků
21. září 2006
Děčín
Příspěvekod Mermaid » středa 16. říjen 2013, 20:30
Holky, ráda bych se finančně podílela, dejte mi prosím vědět, až bude jasné kolik a kam poslat. Stroj bohužel nemám a navíc obě ruce levé, ta pravá bude ještě k tomu za týden operovaná, takže bych ráda poslala peníze.
Mermaid
Diskutérka
Diskutérka

2299 příspěvků
07. únor 2007
MB
Příspěvekod Kacules » středa 16. říjen 2013, 21:55
Ahoj, ráda na prostěradla přispěju, připadně dávám tip na metrážový úplet v Liberci, vím, že se snaží držet ceny dostupné, pokud by to bylo bráno jako reklama prosím o smazání www.sijemdetem.cz . Nevím zda by šla domluvit ještě nějaká lepší cena,než mají na netu, ale můžu to zkusit, pokud nějaká šička, něco vybere a řekne mi na, co se mám ptát....K.
Kacules
Pískle

82 příspěvků
03. leden 2011
Příspěvekod Datlik » čtvrtek 17. říjen 2013, 10:28

Přesně ty jsem myslela. Možná opravdu s jakoukoliv domluvou sponzoringu či výhodné ceny přímo s výrobcem je problém, ale ta metráž vychází cenově dobře. S atestem.
Datlik
Krafařka
Krafařka

624 příspěvků
19. květen 2011
Příspěvekod Miko1 » čtvrtek 17. říjen 2013, 11:51

Prosím naveďte mě někdo odkazem na metráž, já jsem asi slepá, ale nemůžu tam metráž na froté napínací prostěradla najít.

Jinak hotová prostěradla krásná, ale drahá....
Miko1
Pískle

77 příspěvků
16. prosinec 2009
Příspěvekod Miko1 » čtvrtek 17. říjen 2013, 11:54
Jinak tedy, pokud by se většině více hodilo přispět finančně (třeba v hodnotě 1 prostěradla) a u Zrnek nebude problém (účet, VS atd.) a pokud mě pak někdo zkušenější poradí kde přesně a jakou metráž objednat, tak už to pak doorganizuju, objednám a nechala bych poslat přímo potencionálním švadlenkám.
Miko1
Pískle

77 příspěvků
16. prosinec 2009
Příspěvekod Annabobr » čtvrtek 17. říjen 2013, 14:36
Mám stroj a neumím s ním :) Na tomhle bych se ale třeba naučila (pár pokusů bylo, ale dávno). Akorát budu mít čas až tak na Vánoce.
Tak jestli to tak časově stačí a třeba budete mít mezitím i detailní návod, ráda pomůžu.
Annabobr
Krafařka
Krafařka

921 příspěvků
29. červen 2010
Brno