ADV TOP
ADV LEFT

BC azylová chatrč :)

Moderátor: Lucka73

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Gehenna » pátek 18. duben 2014, 13:17
S ohledem na věci, co se čas od času mihnou na Zpovědnici, jsme s Miss tak nějak dospěly k tomu, že by asi nebylo od věci, aby BC mělo projekt, který by umožnil ubytovat dočasně matku s dětma v komplikované situaci, aby si mohli vydechnout a odrazit se ode dna.

Asi je nesmysl, aby někdo poskytoval svůj byt nebo dům, když je tu riziko exekucí, nepříčetného manžela apod., tak jsme myslely spíš na nějaký menší zateplený mobilní domek, což není nijak extrémně finančně náročné a navíc je tu možnost přesunu v případě potřeby. Vyžadovalo by to ovšem zasíťovaný pozemek. V době, kdy by byl volný, by se jistě dal nějak smysluplně využívat, narychlo mě napadá třeba pronájem k rekreaci placený na Zrnka, ale to už je celkem okrajová věc.

Máte někdo nějaké jiné návrhy, poznámky apod.?

Hodně by mě zajímala třeba právní stránka věci (asi snad od Pixar?), zda je nějaká možnost, jak s podporou sociálky např. zatajit místo pobytu dětí, pokud dochází k domácímu násilí?

Hovořte :)
Gehenna
B-C Kašpar

26225 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Ivca79 » pátek 18. duben 2014, 13:24
No, ona asi největší investice bude ten pozemek, ne? Nebo ten by někde byl.
Další pálka bude asi právě to zasíťování - je třeba zjistit, jestli to je vůbec možné.
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Hanal » pátek 18. duben 2014, 13:35
Azylový dům pro matky s dětmi je v každém větším městě, čili dostupná a odborná pomoc tady je.

Pokud je to myšleno jako dočasná a okamžitá možnost ubytování pro BC uživatelky, tak mi to přijde jako padlé na hlavu, to už raději pomozte oné uživatelce finančně, aby se odrazila ode dna (takový příspěvek na kauci u bytu nebo na nájem).

Furt si představuji tu paletovou chatrč pana Macury.

A který dobrovolník poskytne prostor/pozemek, kde bude ubytovávat ženy v průšvihu se všemi jejich problémy?
Hanal
Žvatlalka
Žvatlalka

174 příspěvků
15. březen 2008
Příspěvekod Janinkad » pátek 18. duben 2014, 13:58
zvláštní! Zrovna dneska v noci se mi zdálo, že jsem vyhrála ve sportce, koupila si ten velkej barák co se tu prodává ve vedlejší ulici a poskytla přízemí bc-uživatelkám v nouzi. Tak nevim...mám si jít prvně v životě vsadit? :)

(omlouvám se za OT)
Janinkad
Drbna
Drbna

4130 příspěvků
12. prosinec 2007
Příspěvekod Gehenna » pátek 18. duben 2014, 14:03
Hanal píše:Azylový dům pro matky s dětmi je v každém větším městě, čili dostupná a odborná pomoc tady je.

Pokud je to myšleno jako dočasná a okamžitá možnost ubytování pro BC uživatelky, tak mi to přijde jako padlé na hlavu, to už raději pomozte oné uživatelce finančně, aby se odrazila ode dna (takový příspěvek na kauci u bytu nebo na nájem).

A který dobrovolník poskytne prostor/pozemek, kde bude ubytovávat ženy v průšvihu se všemi jejich problémy?

Čistá finanční pomoc v situaci, kdy ti obstaví účty skrz manželovy dluhy a hotovost ti on veme, protože se od něj nedostaneš, je k ničemu.

Sama za sebe ti můžu říct, že z hlediska prosté lidské důstojnosti mi možnost sebrat se a mít kam jít připadá mnohem snesitelnější.
Že něco obecně někde existuje je sice fajn, ale tak to se můžou celý Zrnka zrušit, že jo, dyk ty nemocné děti dostávají od státu, tak co...

Pozemek předpokládám nikdo nikomu nesebere, už v Cimrmanovi takhle viděli v kamnech důl :D
Gehenna
B-C Kašpar

26225 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Linka » pátek 18. duben 2014, 14:04
www.algeco.cz jela jsem teď kolem toho, po povodních v tom bydleli lidi do opravy vlastního domu.
Linka
Howgh
Howgh

7121 příspěvků
21. září 2006
MB
Příspěvekod Cheia » pátek 18. duben 2014, 14:06
Hanal píše:Azylový dům pro matky s dětmi je v každém větším městě, čili dostupná a odborná pomoc tady je.

Hanal, ehm, tedy, jasně, máš logické námitky, ale vůči jedné věci bych se ohradila. S tou dostupností pomoci v podobě azylových domů jsi úplně mimo mísu. Mám bohužel s touto oblastí (domácí násilí) trochu větší zkušenost, a ta je taková, že azylové domy často a dlouhodobě nemají volnou kapacitu, lépe řečeno praskají ve švech. Tedy aspoň to tak bylo před několika lety a já dost pochybuji, že by v tom mezitím nastal obrat k lepšímu.
Cheia
Kecka
Kecka

1810 příspěvků
07. prosinec 2008
Příspěvekod Ivca79 » pátek 18. duben 2014, 14:11
Starší mobilní dům se dá pořídit do nějakých 200.000 - je to třeba malé, ale je tam WC, sprcha, většinou 1-2 ložničky, kuchyně a sezení. Prostě plně zařízený. nevím, jak ty kontejnery.
Osobně považuju za nějvětší problém ten pozemek.
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Jerrys22 » pátek 18. duben 2014, 14:21
V podstatě souhlasím s Hanal. Až na ty azylové domy, to je všeobecně známo, že v nich místa nejsou.
Nedokážu si totiž představit, jak se domeček stěhuje z města do města. I to něco stojí. Sehnat v místě levný pozemek, to všechno stojí peníze a čas. A chcete, aby vše proběhlo co nejrychleji.
Osobně si myslím, že když tu na BC bude někdo, kdo bude schraňovat informace, právní předpisy, bude se snažit mít přehled o levném bydlení (nebo bude schopen ho velmi rychle vyhledat) atd., takže bude moci okamžitě reagovat, pokud se taková žena ozve, tak to bude větší služba. A samozřejmě mít k dispozici peníze a materiální pomoc.
Vím, že takových různých institucí je dost, ale beru to tak, že uživatelka BC se raději svěří tady. A tady bude prostě někdo, kdo bude schopen jí okamžitě pomoc. Radou, penězi, pomocí.
Jerrys22
Klábosilka
Klábosilka

360 příspěvků
21. prosinec 2012
Příspěvekod Ivca79 » pátek 18. duben 2014, 14:23
Jerrys22, já myslela že domeček bude na jednom místě a stěhovat se bude ta uživatelka
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Inkognito » pátek 18. duben 2014, 14:24
Cheia píše:

Hanal, ehm, tedy, jasně, máš logické námitky, ale vůči jedné věci bych se ohradila. S tou dostupností pomoci v podobě azylových domů jsi úplně mimo mísu. Mám bohužel s touto oblastí (domácí násilí) trochu větší zkušenost, a ta je taková, že azylové domy často a dlouhodobě nemají volnou kapacitu, lépe řečeno praskají ve švech. Tedy aspoň to tak bylo před několika lety a já dost pochybuji, že by v tom mezitím nastal obrat k lepšímu.

A k tomu dodám,že se může stát,že se v azylovém domě objeví těhotná závislá na drogách a ,když předčasně porodí(CS)tak se z krevních testů ukáže,že má Hepa C.Teď se řeší jak ochránit zbylé obyvatelky azylového domu.(Píšu inko,mám v tomto azyláku švagrovou).M
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Irucha » pátek 18. duben 2014, 14:25
K tomu mě napadá celoroční pronájem karavanu v kempu, existují takové. Ale nejsem si jistá, jestli je tam topení?

A to by se opravdu celoročně taková věc využila?? To je ovšem hrůza :(. :?
Irucha
Moderátor kočárkárny 2nd
Moderátor kočárkárny 2nd

4797 příspěvků
21. září 2006
Praha 10
Příspěvekod Jerrys22 » pátek 18. duben 2014, 14:27
Ivca79 píše:Jerrys22, já myslela že domeček bude na jednom místě a stěhovat se bude ta uživatelka

To by bylo hezké, ale co práce? Škola? Školka?
Jerrys22
Klábosilka
Klábosilka

360 příspěvků
21. prosinec 2012
Příspěvekod Jankap » pátek 18. duben 2014, 14:28
Jerrys22 píše:Nedokážu si totiž představit, jak se domeček stěhuje z města do města. I to něco stojí. Sehnat v místě levný pozemek, to všechno stojí peníze a čas. A chcete, aby vše proběhlo co nejrychleji.

Ano, tohle taky vidím jako problém.
Jistě by se tu našel někdo, kdo by poskytl pozemek. Ale dělat síť pozemků po celé republice?
A domeček neustále stěhovat?

Nechápu úplně, jak by to mělo fungovat.
Jankap
Howgh
Howgh

6071 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Irucha » pátek 18. duben 2014, 14:33
chápu to tak, že by byl jeden, stěhovala by se dotyčná.
ale fakt, co se školou??

a problém je v tom, že ta žena se bojí věc oznámit? protože násilníka by měla policie vystěhovat, ne?
Irucha
Moderátor kočárkárny 2nd
Moderátor kočárkárny 2nd

4797 příspěvků
21. září 2006
Praha 10