ADV TOP
ADV LEFT

BC azylová chatrč :)

Moderátor: Lucka73

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Delin » sobota 19. duben 2014, 16:29
Mili souhlas.

Nakukuju a též přemýšlím.
Delin
Diskutérka
Diskutérka

2106 příspěvků
12. leden 2011
Příspěvekod Ivca79 » sobota 19. duben 2014, 17:09
Hlavním cílem je, aby se teď přihlásil dobrovolník 8-)

Já se nehlásím.

A když jsem u přemýšlení, nemyslím si, že fyzicky týraná žena, kterou manžel 3x týdně seřeže jak psa, se jen tak sebere a neodejde, ani když jí budeme prosit na kolenou.... Tam je podle mě na místě policie a odborná pomoc.

Já jsem se teď nedávno setkala s tím, že ze dne na den tchýně vyhodila z baráku snachu i s vnoučetem a tam by tahle krátkodobá možnost asi řešením - něž se jí podaří najít podnájem, práci, cokoliv....

Dovedu si představit jako zajímavou možnost pro ty, kteří zatím takovou tou sociální izolací ze stany manžela, rády by odešly, ale uvědomili si, že vlastně nemají ani kamarádku, které by zavolaly, nedej bože k ní třeba jen na pár dnů přijeli přespat...A právě zjískat ten nadhled, pevnou půdu pod nohama....
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Mirabilis » sobota 19. duben 2014, 20:35
Ivca79 píše:A když jsem u přemýšlení, nemyslím si, že fyzicky týraná žena, kterou manžel 3x týdně seřeže jak psa, se jen tak sebere a neodejde, ani když jí budeme prosit na kolenou.... Tam je podle mě na místě policie a odborná pomoc.

Já jsem se teď nedávno setkala s tím, že ze dne na den tchýně vyhodila z baráku snachu i s vnoučetem a tam by tahle krátkodobá možnost asi řešením - něž se jí podaří najít podnájem, práci, cokoliv....

s tímhle souhlasím, proto bych si myslela, že by bylo nejvhodnější pomoc situovat do místa bydliště, protože těžko se hledá práce přes půlku republiky, případně se těžko odejde na měsíc z práce, aby se dotyčná oklepala a začala nějak znovu..

já se jako koordinátor též nehlásím, ale v rámci svého kraje ráda pomůžu a budu k dispozici jak jen to půjde
Mirabilis
Kecka
Kecka

1806 příspěvků
12. březen 2010
Příspěvekod Gondwana » sobota 19. duben 2014, 21:25
Holky, já vím, že to do této diskuse patří jen okrajově, možná vůbec, ale víte někdo jak se daří té holčině, co kdysi před rokem odešla od muže a sháněla kamna, zařizovala si byt? Hodně se tu o ní diskutovalo, že si má najít psychologa, neustále zakládala nové a nové diskuse.....Soniks? Docela by mne zajímalo jak žije? Víte někdo něco?
Gondwana
Howgh
Howgh

6499 příspěvků
27. září 2006
Nejtmavější město na Bečvě
Příspěvekod Uanka » neděle 20. duben 2014, 20:20
Missorka píše:
Gondwana píše:Holky, já vím, že to do této diskuse patří jen okrajově, možná vůbec, ale víte někdo jak se daří té holčině, co kdysi před rokem odešla od muže a sháněla kamna, zařizovala si byt? Hodně se tu o ní diskutovalo, že si má najít psychologa, neustále zakládala nové a nové diskuse.....Soniks? Docela by mne zajímalo jak žije? Víte někdo něco?

Nevím vůbec, ale obávám se, že jsem ji nakonec blokla (po nějakých mailových peripetiích :-()

Mě by zajímalo, jak dopadla Elfka...
Uanka
Krafařka
Krafařka

771 příspěvků
05. leden 2009
Zlín
Příspěvekod Mischkad » neděle 20. duben 2014, 20:26
Missorka píše:
Gondwana píše:Holky, já vím, že to do této diskuse patří jen okrajově, možná vůbec, ale víte někdo jak se daří té holčině, co kdysi před rokem odešla od muže a sháněla kamna, zařizovala si byt? Hodně se tu o ní diskutovalo, že si má najít psychologa, neustále zakládala nové a nové diskuse.....Soniks? Docela by mne zajímalo jak žije? Víte někdo něco?

Nevím vůbec, ale obávám se, že jsem ji nakonec blokla (po nějakých mailových peripetiích :-()

Vidíš a já si zrovna nedávno říkala, že to vypadá, že se od toho netu odpoutala a třeba našla i někoho na pokec mimo virtuální svět.....
Mischkad
Klevetnice
Klevetnice

3288 příspěvků
03. březen 2009
Květníček
Příspěvekod Mischkad » pondělí 21. duben 2014, 09:43
Missorka píše:A Bambulička.

Jo, to byl taky příběh... snad se jim daří dobře.
Mischkad
Klevetnice
Klevetnice

3288 příspěvků
03. březen 2009
Květníček
Příspěvekod Lukilla » pondělí 21. duben 2014, 13:45
Ssoniks občas zahlédnu v handikomunitách na FB. Vystupuje tam pod svým občanským jménem, angažuje se v projektech pro autistické děti, snad něco studuje... a působí na mě jako úplně jiný člověk, než který kdysi psal (nejen) sem. Ale proč tomu tak je, zda se něco změnilo, která tvář je pravá - nevím.
Lukilla
Pískle

97 příspěvků
14. květen 2013
Příspěvekod Katchen » pondělí 21. duben 2014, 18:40
Mě ještě napadla Robinsonka. Víme něco?
Katchen
Howgh
Howgh

5220 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Leela » pondělí 21. duben 2014, 20:42
sociální problematiky nejsou mým oborem, ale tak selským rozumem mi mobilní dům, jako opravdu mobilní, přijde jako příliš komplikované řešení.
ale umím si představit, že za rok dva, pokud se tenhle projekt rozjede a ujme, a my budeme mít hotový barák tak, jak zhruba plánujeme, se zaregistruju na seznam těch, kdo je ochotný a schopný poskytnout volný pokoj, stejně jako by přijela na návštěvu právě ta kamarádka s dětma. něco jako kdysi jelo při povodních, dočasně hledalo provizorní ubytování mraky lidí. tak jestli celorepublikovou "síť", tak asi spíš takových BC uživatelek, které disponují dostatečným dočasně dostupným prostorem pod vlastní střechou. Co?
jako taky to vidím spíš na poskytnutí prostoru na NIC, KLID, pokec u kafe a utříbení myšlenek, co dál, případně, že já coby ubytovatelka/utěšovatelka, můžu vyřídit nějaký telefonáty, tlumočit možnosti pomoci, kam se obrátit atd. - "přestupní stanice".
Jáchym 09/2007, Eliáš 04/2011, Tereza 02/2014
Leela
Diskutérka
Diskutérka

2024 příspěvků
26. listopad 2007
Zvičina na dohled