ADV TOP
ADV LEFT

BC azylová chatrč :)

Moderátor: Lucka73

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Cheia » pátek 18. duben 2014, 14:35
Myslím, že největší praktický problém je ten zasíťovaný pozemek. Ty na stromě nerostou a myslíte, že by si tady někdo mohl dovolit ho pořídit na sebe a poskytnout?

Včera jsem se byla podívat v jedné lesní školce, mají zázemí řešené starou maringotkou za 50 000,- v ní kamna na dřevo, prý i ve velkých mrazech se tím hezky vytopí a na kamnech se dá eventuálně i vařit (oni si jídlo nechávají vozit). Je to na nezasíťovaném pozemku a zvládají. WC venkovní sběrné. Tak jestli by toto nebyla dostupnější verze?
Cheia
Kecka
Kecka

1810 příspěvků
07. prosinec 2008
Příspěvekod Ivca79 » pátek 18. duben 2014, 14:38
Jerrys22 píše:
Ivca79 píše:Jerrys22, já myslela že domeček bude na jednom místě a stěhovat se bude ta uživatelka

To by bylo hezké, ale co práce? Škola? Školka?

Netuším. Můj nápad tohle není.

Pochopila jsem že se hledá nějaká možnost levného bydlení, kterou by bylo možnost na nějakou dobu někomu bezplatně zapůjčit.

Nevím ani o jaké době se uvažuje.
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Novire » pátek 18. duben 2014, 14:38
Nápad mi to přijde úžasný, ale osobně vidím spíš větší možnost v databázi levných pronájmů po ČR a účtu, ze kterého by se pronájem platil.

Přece jen ta škola už je komplikace... TAkhle by byl počet možných uživatelek omezen jen na okolí domu/pozemku.

Ideálně by to k tomu chtělo síť BC záchranářů, co znají lokalitu, pomůžou s vyřízením, stěhováním, kontakty. Já nevím - dvě tři holky na kraj ideálně? Aby to zas neviselo jen na jedné a byly aspoň z části zastupitelné.
Novire
Treperenda
Treperenda

1215 příspěvků
13. listopad 2007
Zastávka
Příspěvekod Marki » pátek 18. duben 2014, 14:39
Ivca79 píše:Starší mobilní dům se dá pořídit do nějakých 200.000 - je to třeba malé, ale je tam WC, sprcha, většinou 1-2 ložničky, kuchyně a sezení. Prostě plně zařízený. nevím, jak ty kontejnery.
Osobně považuju za nějvětší problém ten pozemek.

Nové kontejnery jsou drahé. Pronájem na rok stojí cca 1 mil. Kč. Nákup pak asi 5 mil. Kč (nebo tak nějak, už si nejsem jistá). Náš starosta to nedávno zjišťoval kvůli příp. rozšíření školky jako jedna z možností....a jedná se o nějakou firmu z Vizovic (to by se asi dalo dohledat). Jinak se výrobou/prodejem kontejnerových budov zabývají ještě nějaké další firmy, jejich ceny neznám.
Marki
Klevetnice
Klevetnice

3889 příspěvků
22. září 2006
Praha-západ
Příspěvekod Jerrys22 » pátek 18. duben 2014, 14:43
Novire píše:Nápad mi to přijde úžasný, ale osobně vidím spíš větší možnost v databázi levných pronájmů po ČR a účtu, ze kterého by se pronájem platil.

Přece jen ta škola už je komplikace... TAkhle by byl počet možných uživatelek omezen jen na okolí domu/pozemku.

Ideálně by to k tomu chtělo síť BC záchranářů, co znají lokalitu, pomůžou s vyřízením, stěhováním, kontakty. Já nevím - dvě tři holky na kraj ideálně? Aby to zas neviselo jen na jedné a byly aspoň z části zastupitelné.

Ano!!! Přesně tohle jsem měla na mysli. Přesně takhle si to představuji.
Jerrys22
Klábosilka
Klábosilka

360 příspěvků
21. prosinec 2012
Příspěvekod Mischkad » pátek 18. duben 2014, 14:46
Geh, Miss..

asi se dá pořídit něco levnějšího. Tohle je mobilní dům, s topením.
Koukala jsem že to firma zdarma přiveze po celé ČR.

http://www.levnemobilnidomy.cz/dum/4035 ... i-dum-berg

Kde by dům měl stát ?
Budou se ty jenž budou potřebovat využít chtít odstěhovat někam třeba přes půl republiky ?
Nebo to bude fungovat jen jako"akutní skrýš" a uživatelka se po čase vrátí do města, kde má třeba pro děti školu, práci apod. ?

A pak by se pomohlo přes BC najít pronájem v místě bydliště, přestěhování, právní pomoc apod.
Pr

M.
Naposledy upravil Mischkad dne 18. duben 2014, 14:52, celkově upraveno 1
Mischkad
Klevetnice
Klevetnice

3288 příspěvků
03. březen 2009
Květníček
Příspěvekod Inkognito » pátek 18. duben 2014, 14:49
Som z rodiny, kde bolo domace nasilie, mama vtedy so mnou usla, nastastie mala kam. Neviem si dost dobre predstavit ist niekam uplne mimo, nehovoriac o maringotke a pod.
Podla mojich skusenosti najefektivnejsie by bolo prenajat takej rodine na isty cas byvanie, aspon na dobu kym sa nespamataju...
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Mirabilis » pátek 18. duben 2014, 14:54
Novire píše:Ideálně by to k tomu chtělo síť BC záchranářů, co znají lokalitu, pomůžou s vyřízením, stěhováním, kontakty. Já nevím - dvě tři holky na kraj ideálně? Aby to zas neviselo jen na jedné a byly aspoň z části zastupitelné.

tohle mi přijde jako nejlepší řešení.. přesouvat dům je náročné a představa, že se někdo jede schovat přes celou republiku, mi přijde nereálná, navíc takový útěk podle mě ani nic neřeší
Mirabilis
Kecka
Kecka

1806 příspěvků
12. březen 2010
Příspěvekod Cheia » pátek 18. duben 2014, 14:54
Pokud by se mělo jednat o dočasné krátkodobé akutní příštřeší pro ženu, která s dětmi utíká od násilníka, je podle mě jedno, kde v ČR to bude, protože odchází-li oběť od agresora, musí dočasně (v horizontu dní, týdnů) stejně přestat chodit do práce, a děti do školy, školky, protože tato místa agresor velmi dobře zná a budou jeho prvním cílem, kam půjde ženu (a ev. děti, aby přes ně mohl vydírat k návratu) hledat. Pokud se má jednat o dlouhodobější pomoc, potom je samozřejmě místo problém.

A moc nevím, co myslíte těmi levnými nájmy, čas od času hledám, ale on takový levný nájem je ve větších městech stejně minimálně 10 000 (1+1 s energiemi)... Plus se musí složit na začátku kauce, což bývá jeden až tři měsíční nájmy i s inkasem, takže to je naráz třeba 30 000...
Cheia
Kecka
Kecka

1810 příspěvků
07. prosinec 2008
Příspěvekod Michaela1975 » pátek 18. duben 2014, 15:39
Jerrys22 píše:
Novire píše:Nápad mi to přijde úžasný, ale osobně vidím spíš větší možnost v databázi levných pronájmů po ČR a účtu, ze kterého by se pronájem platil.

Ano!!! Přesně tohle jsem měla na mysli. Přesně takhle si to představuji.

A já se přidávám!

Jinak je to naprosto super nápad, všechno už se určitě doladí. Hlav je tu dost :)

Takže prakticky by to bylo třeba takhle:

Uživatelka má delší dobu problém, jednoho dne se teda rozhodne, že už dost, napíše Miss, ta se spojí s nějakými dobrovolnicemi a najdou podnájem (asi největší problém)- za jak dlouho je reálné najít malý byt? Možná tím, že té dotyčné nebude záležet přesně na kokrétním místě plus mínus, by to nemusel být problém? Nevím.
Na jak (minimálně) se ten nájem domluví? Smlouva, kauce.
Byt domluven, zaplacen, někdo z nás ji tam někam bude asi muset odstěhovat (případně zaplatit někoho).

Potom už si dovedu představit další pomoc - první nákupy, nějaké oblečení, to je asi to nejmenší.
To si myslím, že já nás tu tolik, že by asi v každém koutě republiky nějaká dobrá duše našla?
Michaela1975
Howgh
Howgh

8782 příspěvků
11. leden 2011
Příspěvekod Le_chat_noir » pátek 18. duben 2014, 15:53
ahoj, napad se mi moc libi. priklanim se k tem pronajmum v miste bydliste kvuli praci, skole, skolce. zase na druhou stranu se tam zaroven vyskytuje nasilnik ci ten, od koho se odchazi. to je ale asi na dane v tisni, kam ji to bude vyhovovat jit.

rada pomohu, bude- li co ;-) k.
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8288 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Barci » pátek 18. duben 2014, 15:58
Cheia píše:Pokud by se mělo jednat o dočasné krátkodobé akutní příštřeší pro ženu, která s dětmi utíká od násilníka, je podle mě jedno, kde v ČR to bude, protože odchází-li oběť od agresora, musí dočasně (v horizontu dní, týdnů) stejně přestat chodit do práce, a děti do školy, školky, protože tato místa agresor velmi dobře zná a budou jeho prvním cílem, kam půjde ženu (a ev. děti, aby přes ně mohl vydírat k návratu) hledat. Pokud se má jednat o dlouhodobější pomoc, potom je samozřejmě místo problém.

A moc nevím, co myslíte těmi levnými nájmy, čas od času hledám, ale on takový levný nájem je ve větších městech stejně minimálně 10 000 (1+1 s energiemi)... Plus se musí složit na začátku kauce, což bývá jeden až tři měsíční nájmy i s inkasem, takže to je naráz třeba 30 000...

souhlasím, ale v tom případě by taky agresor mohl moc dobře znát lokalitu této B-C chatrče... pokud kontroluje počítač např.
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3521 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Pavka13 » pátek 18. duben 2014, 16:05
Mobilní domek mi fakt přijde moc složitý. Ale síť záchranářek po celé ČR + schraňovat prostředky na nájemné + hledání levných podnájmů, to mi přijde dobrý. Chce to ještě promýšlet a upravovat, rozhodně víc hlav víc ví.

V azyláku jsem pracovala, byl beznadějně pořád obsazenej a seznam čekatelek byl strašně dlouhej. A to se podle mě moc nezměnilo ani teď.
Pavka13
Klábosilka
Klábosilka

394 příspěvků
29. prosinec 2009
Praha 2
Příspěvekod Amazonka01 » pátek 18. duben 2014, 16:17
s mobilhemama, kontejnerama a pod jsem koketovala. Aby byl obytny i v zime, da to dost prace a financi. Pokud jde o me, tak v pripade uteku bych skutecne vyuzila vic ty finance na kauci a prvni najem. A to neresim skolu a praci.

Mam s utekem uz zkusenost, tehdy me zachranila prave pujcka a to, ze jsem mela nekoho, kdo mi se stehovanim pomohl.

Jinak napad uzasnej!

Jeste k azylakum, vetsinou to funguje jako narodni sit, takze pokud neni misto v miste bydliste, tak ti najdou jiny aspon v kraji. Uroven obyvatelek uz je ovsem jina vec :(
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod
Moderátor - Přirozený porod

18927 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Le_chat_noir » pátek 18. duben 2014, 16:38
a bude to fungovat jako sit pomocnych rukou po republice?
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8288 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem