ADV TOP
ADV LEFT

BC azylová chatrč :)

Moderátor: Lucka73

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Zuza77 » pátek 18. duben 2014, 17:01
Na mobilní chatrč to nevidím - v podstatě všechny důvody už zde napsané.
Síť pomocníků a nějaké bc našetřené peníze na počáteční pomoc mi ale přijdou jako skvělý nápad. Na plnou koordinaci nemám kapacitu, ale hlásím se jako místní zástupce pro oblast mého bydliště a okolí cca 30 až 50km. (Miss si mě zařadí).

Každý ten případ může být jiný - někdo bude potřebovat pryč z města, někdo naopak zůstat na místě. Někdy postačí sehnat tým stěhovaků a auto. Někdy se bude muset pronajmout byt... variant je moc na to, abychom hned na začátku ustrnuli u nějakého pevného modelu.

Mimochodem skvělá byla akce materiální pomoci před dvěma (?) lety, kterou organizovala Claricia. (jen to pak tedy nebylo uzavřené, ale docela chápu, že se to prostě navalilo a nebylo kdy). Nějak bych to s tím propojila. Ne vždy je potřeba odcházet, ale nějaký způsob pomoci by to chtělo.

Miluju BC.
Zuza77
Howgh
Howgh

12650 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Mirabilis » pátek 18. duben 2014, 17:10
takže model jeden koordinátor "nahoře" a pak několik dalších po krajích?
Mirabilis
Kecka
Kecka

1800 příspěvků
12. březen 2010
Příspěvekod Daba » pátek 18. duben 2014, 17:47
Mě napadlo, že pokud by chatrč nemusela být mobilní, vychází asi nejlevněji koupě družstevního bytu v lokalitách kde jsou hodně levné - Teplice, Mostecko, Ústí, Litvínov, Chomutov... Řešily jsme v rodině kam s příbuzným který pil a vyhodili ho z bytu, navíc s nízkými příjmy a slušná družstevní garsonka v Teplicích (v pěkném a bezpečném domě) stála do 100.000 a měsíční poplatky se vešly do 1000 vč. energií.
Taky by se na to daly využít rekreační objekty, ty by třeba byl někdo ochotný i půjčit mimo sezonu.
Daba
Klábosilka
Klábosilka

479 příspěvků
11. listopad 2008
Praha
Příspěvekod Gehenna » pátek 18. duben 2014, 19:06
A to je právě to, co jsme potřebovali, páč já si to třeba představuju jak Hurvínek válku :)

Mobilní bylo myšleno spíš tak, že právě kdyby se to profláklo, řešila by se možnost přesunu, ale jako jsem starý paranoik.

Právěže jsem myslela spíš na místo, odkud si bude moct najít ten budoucí podnájem nebo pronájem, aniž by musela brát první díru, která se namane, třeba i zařídit ty školky a tak. Kde by nějakou dobu nebyla k nalezení a kontaktování, protože fakt jako člověk když v tom žije dlouho, tak v prvé řadě nemá sílu odejít, protože má pocit, že ho to zavalí.

Dalo by se říct, že já pozemkem, který by se dal využít, možná i "disponuju" :oops:
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Daba » pátek 18. duben 2014, 19:42
Gehenna píše:A to je právě to, co jsme potřebovali, páč já si to třeba představuju jak Hurvínek válku :)

Mobilní bylo myšleno spíš tak, že právě kdyby se to profláklo, řešila by se možnost přesunu, ale jako jsem starý paranoik.

Právěže jsem myslela spíš na místo, odkud si bude moct najít ten budoucí podnájem nebo pronájem, aniž by musela brát první díru, která se namane, třeba i zařídit ty školky a tak. Kde by nějakou dobu nebyla k nalezení a kontaktování, protože fakt jako člověk když v tom žije dlouho, tak v prvé řadě nemá sílu odejít, protože má pocit, že ho to zavalí.

Dalo by se říct, že já pozemkem, který by se dal využít, možná i "disponuju" :oops:

tak tady máš dům :)
http://www.byty.cz/xad6535294-prodam-mobilni-dum.aspx
Daba
Klábosilka
Klábosilka

479 příspěvků
11. listopad 2008
Praha
Příspěvekod E-liska » pátek 18. duben 2014, 19:44
Gehenna píše:A to je právě to, co jsme potřebovali, páč já si to třeba představuju jak Hurvínek válku :)

Jo, tak nějak taky mám pocit, že by to mohlo být k užitku. Myslím, že když konečně něco přecvakne stylem - "s tímhle chlapem už fakt nemůžu bejt", tak je dost mimo řešit nějaký stěhováky. Je to spíš situace "sbalit kartáčky na zuby a pár čistejch spoďárů a vypadnout co nejrychleji pryč". V tom případě to ale chápu tak, že by se jednalo zhruba o jeden - krizový - měsíc. Asi by bylo vhodné během té doby krom místa, kde složit hlavu, poskytnout i pomoc/radu se zajišťováním veškerých úředních záležitostí, případně se sehnáním nějaké kvalitní a bezplatné psychologické pomoci.

V případě ubytování na zhruba jeden měsíc se dá sehnat docela levně i ubytování levného penzionového typu (Zhruba od 200,- až 300,-/osoba/noc, děti by byly určitě z míň, malý zdarma). Sháněla jsem v práci podobné pro návštěvy, co k nám jezdily na stáže na 14 dní až dva měsíce. Není to žádnej luxus, ale ani žádná "díra" a jako azyl na ten první měsíc myslím dostačující.
To se může sehnat v místě, které by vyhovovalo potřebné ženě.
Blbý je teda, že v sezóně se nemusí podařit sehnat okamžitě...
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Gondwana » pátek 18. duben 2014, 19:53
Nemám diskusi pročtenou úplně slovo od slova, ale napadlo mne.....co takhle kontaktovat nějakého prodejce mobilních domků, který by měl jeden domek pro tento účel neustále připravený k nastěhování oplátkou třeba za reklamu na BC? A v případě potřeby by se pak bydlení financovalo z BC zdrojů? (Zrnka)
Stejně si ale myslím, že je potřeba sehnat odborný dohled. POkud to bude oficiální projekt, počítala bych s tím, že by měl být pod záštitou někoho, kdo tomu rozumí, dokáže věnovat svůj čas práci s ženou v nouzi, pomoci jí postarat se o aspoň základní věci okolo dokladů a provizorního chodu domácnosti, vyřídit věci kolem docházky dětí do školy apod. (přece jenom by to byl nouzový stav a bez pomocné ruky v tomto směru by to, podle mého názoru, ztrácelo ten pravý význam. To by se také klidně mohlo stát, že se žena vrátí zpět do nevyhovujícího prostředí)
Naposledy upravil Gondwana dne 18. duben 2014, 20:38, celkově upraveno 1
Gondwana
Howgh
Howgh

6500 příspěvků
27. září 2006
Nejtmavější město na Bečvě
Příspěvekod Ivca79 » pátek 18. duben 2014, 20:07
Já nevím, ale co třeba nouzově koupit jen karavan? Na přepravu z místa na místo stačí osobák. Uvnitř je většinou topení, vařič a lednice na plyn (lednice jde přepnout na elektřinu), dá se dokoupit solární panel a autobaterka a řešit tak osvětlení, pokud by na pozemku nebylo a jediné, co je třeba zajitit je voda - pitná se dá řešit balenou. WC chemické uvnitř.

Jen teda když sem četla inko s maminkou, co utekla, tak mám pocit, že o tohle teda ty utíkající zájem nemají...
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Trirea » pátek 18. duben 2014, 20:18
Akorát prodávámě byt v Jeseníku, družstevní :)

je to kousek od sjezdovky , takže by se to dalo využívat i na dovolené pro BC a přes léto je tam krásně v lese... bohužel pro nás je to moc daleko, chlapi neradi cestují
Naposledy upravil Trirea dne 18. duben 2014, 20:59, celkově upraveno 1
Trirea
Howgh
Howgh

7574 příspěvků
28. září 2007
Příspěvekod Hanal » pátek 18. duben 2014, 20:28
Cheia píše:
Hanal píše:Azylový dům pro matky s dětmi je v každém větším městě, čili dostupná a odborná pomoc tady je.

Pokud je to myšleno jako dočasná a okamžitá možnost ubytování pro BC uživatelky, tak mi to přijde jako padlé na hlavu, to už raději pomozte oné uživatelce finančně, aby se odrazila ode dna (takový příspěvek na kauci u bytu nebo na nájem).

Furt si představuji tu paletovou chatrč pana Macury.

A který dobrovolník poskytne prostor/pozemek, kde bude ubytovávat ženy v průšvihu se všemi jejich problémy?

Hanal, ehm, tedy, jasně, máš logické námitky, ale vůči jedné věci bych se ohradila. S tou dostupností pomoci v podobě azylových domů jsi úplně mimo mísu. Mám bohužel s touto oblastí (domácí násilí) trochu větší zkušenost, a ta je taková, že azylové domy často a dlouhodobě nemají volnou kapacitu, lépe řečeno praskají ve švech. Tedy aspoň to tak bylo před několika lety a já dost pochybuji, že by v tom mezitím nastal obrat k lepšímu.

Asi žiju v jiném místě než Ty, ale mimo mísu opravdu nejsem, azylové domy řídím, takže o nich vím dost. Dostupné jsou a není to o dlouhých pořadnících, často spíše o ochotě si přiznat, že azylový dům je řešení, nikoliv pád na samotné dno. Jsem skeptická, nakolik je BC uživatelka (dobrá duše) schopna poskytnout pomoc tak, aby to neskončilo jen u poskytnutí provizorního bydlení - ono je třeba s lidmi v nouzi pracovat intenzivněji.
Ale třeba to vyjde, každá "organizace" začínala od píky, hlavně že jsou ochotní lidé.
Hanal
Žvatlalka
Žvatlalka

173 příspěvků
15. březen 2008
Příspěvekod Kulliferdaa » pátek 18. duben 2014, 20:31
Taková "komnata nejvyšší potřeby" by byla nejlepší....
Kulliferdaa
Krafařka
Krafařka

610 příspěvků
03. červen 2012
Příspěvekod Ame » pátek 18. duben 2014, 20:35
Nemyslím, že je nutné něco hmotného pořizovat, jako spíš mít kdykoli v záloze:

- finance na překlenutí (jako vratná půjčka s nějakým rozumným horizontem splácení), tj. bylo by třeba na tento účel vypsat na Zrnkách,

- možnost, kam/jak posílat finanční pomoc konkrétní potřebné ve chvíli tísně (věcná půjde za dotyčnou přímo), takže Zrnka,

- hlavního koordinátora+ spolupracující tým po republice, např. při hledání pomoci se stěhováním, hledáním vhodného bydlení, konec konců i s přesunem hmotných potřebností,

- scénáře možných řešení "na klíč", standardizované postupy - hledání nájmu v místě, ukrytí mimo v dosahu rodiny, pronájem mobilního domu, (nic víc mě nenapadá).

Z jistých důvodů cítím potřebu mít v každou chvíli jasný scénář, co bych dělala, kdybych se potřebovala rychle odstěhovat od muže - a přiznávám, že nic moc - do Prahy, kde jsem trávila posledních 11 let před odchodem z ČR, se nemám důvod vracet, na SM, kde jsem žila před tím a kde stále žijí rodiče, by se mi nechtělo. Pověsit se na krk nějakému členovi rodiny a přistěhovat se do jeho blízkosti, mi připadá bezohledné. Navíc celý ten balík konkrétních činností, které je nutné vyřešit v souvislosti se změnou bydliště dětí i mě, v psychickém rozpoložení, v jakím bych se nacházela, mi připadá spíš jako gordický uzel (a já zcela systematicky nemívám k dispozici meč) :-?
Ame
Howgh
Howgh

6229 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Sally » pátek 18. duben 2014, 21:04
Možná mimo mísu, ale co karavan? Nepotřeboval by pozemek a byl by pohyblivý.... (a nakonec, pokud by projekt nefungoval, tak zase prodejný, případně v obdobích zahálky třeba možnost půjčení na dovolenou - aby se trošku pokryly náklady?)
Sally
Howgh
Howgh

7715 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Mili » pátek 18. duben 2014, 21:14
Za sebe se přikláním k variantě zmapovaných možností. Udělat nějaký "manuál", jak postupovat, když něco nastane, udělat to jako samostatnou stránku na kterou bude link z úvodní, kde bude "první pomoc" a postup v situaci - co si připravit, jak postupovat, jaké jsou právní možnosti, co je třeba udělat/hlásit na úřadech, koho lze kontaktovat v rámci krajů (azyl a pod.), na co je nárok, doporučení, pomoc přes koordinátora BC. Ohledně BC pomoci bych zveřejnila pouze kontakt na vrcholového koordinátora, ten by předával příslušným místním "spojkám", které by byly "v utajení". Je skvělé, že je tu Hanal, která má zkušenosti a ví, co všechno taková pomoc v reálu obnáší.
Mili
Klábosilka
Klábosilka

404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Hanal » pátek 18. duben 2014, 21:42
Mili píše:Za sebe se přikláním k variantě zmapovaných možností. Udělat nějaký "manuál", jak postupovat, když něco nastane, udělat to jako samostatnou stránku na kterou bude link z úvodní, kde bude "první pomoc" a postup v situaci - co si připravit, jak postupovat, jaké jsou právní možnosti, co je třeba udělat/hlásit na úřadech, koho lze kontaktovat v rámci krajů (azyl a pod.), na co je nárok, doporučení, pomoc přes koordinátora BC. Ohledně BC pomoci bych zveřejnila pouze kontakt na vrcholového koordinátora, ten by předával příslušným místním "spojkám", které by byly "v utajení". Je skvělé, že je tu Hanal, která má zkušenosti a ví, co všechno taková pomoc v reálu obnáší.

Myslím, že skvělé to není, páč tady kroutím hlavou. Ale mě neberte vážně, já to vidím z jiného úhlu.

Já bych doporučila nerozjíždět nic celorepublikově, ale umět pomoci konkrétní osobě konkrétním způsobem, tak jak tady umíte pomáhat. Finanční pomoc na rychlý a dočasný rozjezd mimo domov považuji za zásadní a pro BC reálný, než stěhovat ženy do mobilního domku a "řešit" navázání ženy na pomáhající ženu/amatérku. Utíkající ženy jsou velmi náročná klientela, zatížená spoustou problémů, můžete se dostat do dost obtížných situací.

Ale více už svých názorů psát nebudu, vcelku se mi to vaše zapálení pro věc líbí, mnoho projektů je mi tady velmi blízkých.

A jako koordinátora BC navrhuji Gehennu, psala, že má i prostor... :D
Hanal
Žvatlalka
Žvatlalka

173 příspěvků
15. březen 2008