ADV TOP
ADV LEFT
//

TĚHOTENSTVÍ - co můžeme a co nemusíme?

Jak rodit přirozeně, informace, které potřebujete, zkušenosti, zážitky...

Moderátor: Amazonka01

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Amazonka01 » sobota 27. prosinec 2008, 19:45
Článek pro potěchu,zamyšlení i zaskřípání zuby 8-)

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=301 ... &c=1109865
Naposledy upravil Amazonka01 dne 04. leden 2009, 17:57, celkově upraveno 1
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod

19360 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Noemmi » sobota 27. prosinec 2008, 19:57
Jelikož jsem zrovna těhotná, článek mi mluví z duše. Jak mě to taky neskutečně vytáčí. Onehdá jsem se pokusila odmítnout nějaké (dle mého názoru) zbytečné vyšetření. Věděla jsem, že mi ho budou chtít dělat dvakrát, tož jsem se překonala aspoň na jednu návštěvu. Jaj, víte jak náročný bylo odmítnout to druhé? A jestli se mi to povedlo? Pokud se věta "no když nepřijdete, napíšu sem Nedostavila se" dá považovat za "odmítnutí vyšetření" .
Chybí mi tu naštvaný smajlík.
Noemmi
Drbna
Drbna

4457 příspěvků
03. květen 2007
Horská oblast Litoměřicka
Příspěvekod Baboo » sobota 27. prosinec 2008, 20:13
Ahoj Amaz, tak kôli tomuto som sa normálne musela prihlásiť. Prvé moje tehotenstvo prebehlo v ČR a druhé momentálne prebieha v US, takže mám veľmi dobrú možnosť porovnať a musím povedať, že je to nebe a dudy! Mám pocit, že prvý krát som bola snáď nebezpečne chorá alebo čo, dokonca aj zuby ma nútili dať si skontrolovať a vyžadovali pečiatku :? teraz som normálne tehotná a užívam si to bez stresu a behania po zbytočných kontrolách.

Ak sa dokopem, napíšem viac ... alebo možno denníček, už som nad tým rozmýšľala - pre, myslím, že zaujímavé - porovnanie v prístupe.

B:
B: a booblinky
Obrázek
Obrázek
Baboo
Kecka
Kecka

1971 příspěvků
21. září 2006
Minor Outlying Islands
Příspěvekod Amazonka01 » sobota 27. prosinec 2008, 20:22
Ano,přesně...otěhotněním žena ztrácí i svéprávnost,nejen "zdraví"...vždyť už to začíná při první prohlídce:

"dobrý den,jsem těhotná,otěhotněla jsem ten a ten den,vím to přesně (měřím si teplotu,byl tu M. jednou za měsíc,OVU poznám...atd)"...NENÍ MOŽNÉ,PODLE POSLEDNÍ MS A TOHODLE KOLEČKA JSTE MUSELA OTĚHOTNĚT JINDY,TENHLE DEN...

A je to,ztráta svéprávnosti,která občas končí propuštěním z porodnice,občas pokračuje v ordinaci pediatra ;)
Amazonka01

19360 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Leya » sobota 27. prosinec 2008, 20:24
Uff, tak jsem to prelouskala, a musim tedy rict, ze moji dva gyndari (za tehu jsem kvuli stehovani pres celou rep. musela prestoupit k jinemu) museli byt asi bohove, pac to co se tu pise, jsem nastesti nikdy nepoznala, nikdy me nikdo do niceho nenutil, a oba to brali tak nejak lidsky, kdyz jsem byla v narvane cekarne mezi netehu zenskejma, vzali me driv..... ja si proste nemuzu stezovat :) Asi jsem mela kliku :)
Daniel - 26.2.2008, 53 cm a 4765 g
Eleanor - 31.1. 2016, 40 cm, 1660 g
Leya
Howgh
Howgh

13600 příspěvků
09. srpen 2008
Doma
Příspěvekod Krtonozka » sobota 27. prosinec 2008, 20:28
Mně vždycky tyhle články přijdou přitažené za vlasy a psané takovou divnou arogantní formou... :-?

Vždyť dneska se doba mění, začínáme se učit, že lékař není Bůh a není přinejmenším trestné odmítnout jakékoli vyšetření, pokud s ním nesouhlasíme. A že někdo někde do papíru napíše "odmítla vyšetření"? Proč ne, odmítla jsem ho a je to jen moje věc. Vždycky záleží na pacientovi, jak moc lékaři věří a jak moc je informovaný.

Já jsem v prvním těhotenství dělala všechno, co mi řekli, absolvovala jsem veškerá vyšetření, která mi byla doporučena (přikázána?) a poslouchala jsem i při porodu, byla jsem "hodná pacientka". Proč? Protože jsem o těhotenství a porodu nic nevěděla, neměla jsem zkušenost, neměla jsem potřebné informace, byla jsem prostě naivní prvorodička.
Teď podruhé jsem veškerá vyšetření absolvovala dobrovolně a kdyby se mi nějaké nelíbilo tak moc, že bych ho nechtěla, prostě bych ho odmítla. Do poradny jsem chodila, ale ne tak často jako poprvé. Když mi lékař navrhl termín další poradny, řekla jsem, že nepřijdu a domluvili jsme se na termínu pozdějším. Za tři UZ za celé těhotenství jsem byla ráda, protože jsem prostě chtěla vidět svoje dítě, potěšit se s ním aspoň na tu chviličku, vidět, jak mu tluče srdíčko, jak se hýbe. Různé odběry mi nevadí a vyšetření na různé žloutenky a HIV a co já vím na co ještě, mám vlastně zadarmo, tak proč se neujistit, že jsem zdravá? K zubaři bych šla stejně, 1x za půl roku chodíme celá rodina a k obvodnímu lékaři jsem prostě nešla. Nebylo proč, nepotřebovala jsem to a jít tam jen tak se mi nechtělo. Holt nemám příslušné razítko, ale myslím, že to přežiju :D .

Na porod doma se necítím, svěřím se do péče porodnice, ovšem... Ano, mám sepsaný porodní plán, vím, jak bych tentokrát chtěla svůj porod vést hlavně sama. Jen nevím, jestli mi to miminko všechno "nezkazí", protože jako se nechtělo na svět tomu prvnímu, ani u druhého to zatím nevypadá, že by nás brzy poctil svým vyloděním. Takže tam to budu možná muset ještě trochu promyslet, nicméně ráda bych si i při porodu o spoustě věcí rozhodovala sama. A nemyslím si, že jsem v dnešní době jediná. Jen to chce prostě trochu času, než se lidi naučí, že to není jako dřív...
Seznam LISTOPAD 2006 : str.5891
Ondřej Daniel se narodil 16.11.2006 v 10:16 hodin, 3340 g, 52 cm
ObrázekObrázek
Markéta Kateřina se narodila 31.12.2008 v 16:58 hodin, 3300 g, 52 cm
ObrázekObrázek
Krtonozka
Kavárenská povalečka :-)

33091 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Marki » sobota 27. prosinec 2008, 20:28
Takže z toho bude další diskuse o nepochopení alternativních porodů?
Už jich tu bylo asi dost, ne?

Článek mi připadá dost naštvaně napsaný a dost nadnesený. Až mě to znechutilo. Nerada diskutuji takovým tónem. Gynekologických ambulancí je celkem dost, takže při objednání na přesný čas tam strávím 10 minut. V porodnicích je to horší, ale obyčejně tam trávím čas čtením novin a v 9.měsíci těhotenství už do práce nechodím, abych si poslední "svobodný" měsíc odpočinula.

A jediné co mě v současnosti zajímá je to, aby měli v porodnici volno v okamžik, kdy budu rodit. Následující dny nějak přežiju. Poprvé jsem rodila rychle, tudíž extra moc neplánuji, až to přijde, musím jet hned a co nejrychleji. Nevím, zda by porodní asistentka dorazila včas ke mě, kdybych si to náhodou krásně naplánovala a ono to vyšlo samozřejmě jinak. Víc o tom nemíním přemýšlet, neb mám i jiné starosti, např. pracovní a péče o první dítě.

Můj názor, moje zkušenost.
Ahoj, Markéta
Obrázek Obrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Marki
Klevetnice
Klevetnice

3984 příspěvků
22. září 2006
Praha-západ
Příspěvekod Ha » sobota 27. prosinec 2008, 20:29
Článek mě nijak nenaštval, je to zrcadlo, se kterým souhlasím.
Byla jsem těhotná 1x, na vyšetření jsem dojížděla 30km a to i do nemocnice, kde jsem také čekala hodiny, s porody doma nesouhlasím, rodila jsem ve velké porodnici, celkově jsem v ní strávila týden, vč. Štědrého dne, přístup byl profesionální a ve většině momentů i milý. Dobrovolně jsem absolvovala všechna vyšetření, jelikož jako člověk neštudovaný v oboru si netroufám odhadovat, která vyšetření jsou "zbytečná", a možná laicky naopak si myslím, lépe více jak méně v tomto stavu.

Pa, Ha
Ha
Kecka
Kecka

1989 příspěvků
21. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Mafra82 » sobota 27. prosinec 2008, 20:30
Ahojka Amaz,
koukám jak z jara ;) zrovna já nejsem prototypem domarodičky nebo tak něco ;) ale vzhledem k blížícímu se TP čím dál více uvažuju nad tím KDY nám to začne a jak a co pak :D. Halvně abysme v porodnici zvládli věe ovládnout tak aby to pro nás bylo přínosné a aby s námi jenom neorali :-? což bude asi problém.
Min. týden jsem byla na první kontrole v porodnici, celkově to ve mě zanechalo asi dobrý pocit, no ale dvě věci mě trochu rozladily 1) moje zjišťování soukromých informací, o mém zdravotním stavu a nemocech atp. probíhalo za přítomnosti další těhule co tam byla za plentou na monitoru :? ; 2) když už jsme si sama vyskočila na kozu a paní doktorka ve mě měla takříkajíc "ruku až po loket" :oops: tak se za mými zády rozrazily dveře a někdo s ejí na něco ptal, ona pokračovala ve vyšetření :? a odpoídala... já jsem se teda snažila si ona místa zakrýt no bylo mi to platné jak mrtvému zimník že...
Zapomněla jsem na poslední věc - v těch papírech co se "musí" podepsat před porodem - před příjmem - se mi nelíbí asi tak 75% napsaného, jakou mám možnost si odargumentovat žeto vykrtnu že s tím nesouhlasím??
Naposledy upravil Mafra82 dne 27. prosinec 2008, 20:38, celkově upraveno 1
Mafra82
Diskutérka
Diskutérka

2560 příspěvků
21. září 2006
Praha 9
Příspěvekod Amazonka01 » sobota 27. prosinec 2008, 20:33
Goss,jenže čekat mezi netěhu a být brána předem je super,ale pokud čekáš spolu s dalšíma těhulema,tak není šance...nejlepší je UTZ,to je tak na 2-3hodinky :roll:

A že nenutil?...pokud ti nevadí procedury,tak tě nikdo nemusí nutit,ale zkus příště odmítnout tripple test,cukrovku (i když ty jsi ještě mladá,tak to ani nemáš doporučené),nebo UTZ ve 30tt...nebo nedej bože při "špatném" tripplu odmítnout AMC...

Což není doporučení to nedělat,jen s tím nucením a tlačením se většinou setkáš až poté,co někam jít nechceš...a je ti jedno jak moc ti to "doporučují",nebo vysvětlují
Amazonka01

19360 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Mamamila » sobota 27. prosinec 2008, 20:33
Amazonka01 píše:Ano,přesně...otěhotněním žena ztrácí i svéprávnost,nejen "zdraví"...vždyť už to začíná při první prohlídce:

"dobrý den,jsem těhotná,otěhotněla jsem ten a ten den,vím to přesně (měřím si teplotu,byl tu M. jednou za měsíc,OVU poznám...atd)"...NENÍ MOŽNÉ,PODLE POSLEDNÍ MS A TOHODLE KOLEČKA JSTE MUSELA OTĚHOTNĚT JINDY,TENHLE DEN...

A je to,ztráta svéprávnosti,která občas končí propuštěním z porodnice,občas pokračuje v ordinaci pediatra ;)

och ted jsi mi pripomnela me prvni a treti otehotneni.
U prvniho to bylo 16ledna(21DC) neni pozna kdyz mate 28denni cyklus, to jste nemohla proste. Dite bylo o 14dni mensí
U tretiho zas neni mozna otehotnet den po skonceni MS. Dite o 15dni vetsi.
Pak jsem zmenila osoby starajici se o me v tehu a bylo mozne vse, jeste mi receno proc by to jako neslo.
Mamamila
ZLATÁ MAMAMILA

61736 příspěvků
23. září 2006
Modžany
Příspěvekod Amazonka01 » sobota 27. prosinec 2008, 20:34
Marki píše:Takže z toho bude další diskuse o nepochopení alternativních porodů?
Už jich tu bylo asi dost, ne?

A ono je tam něco o porodu???? :?
Amazonka01

19360 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Petraj » sobota 27. prosinec 2008, 20:36
Amazonka01 píše:"dobrý den,jsem těhotná,otěhotněla jsem ten a ten den,vím to přesně (měřím si teplotu,byl tu M. jednou za měsíc,OVU poznám...atd)"...NENÍ MOŽNÉ,PODLE POSLEDNÍ MS A TOHODLE KOLEČKA JSTE MUSELA OTĚHOTNĚT JINDY,TENHLE DEN...

Tak v tomhle s tebou musím souhlasit. Věděla jsem přesně den, kdy jsem otěhotněla. Sestra na gyndě, co je chytřejší než doktorka vzala kolečko a řekla mi, že jsem asi v 7. týdnu. Moje argumenty, že mám dlouhý cyklus a že jsem si to spočítala asi na 3. týden ji nezajímaly (šla jsem k dr. takhle brzo, protože jsem po ATB chytla nějaký kvasinky :grr: ). Dr. řekla, že 7. týden to není ani náhodou, že jsem asi v 5. týdnu.
Tak to jsem si fakt připadala jako blbec. :-?
Petraj
Diskutérka
Diskutérka

2324 příspěvků
21. září 2006
Česká Lípa
Příspěvekod Abia » sobota 27. prosinec 2008, 20:36
Ahoj článek je fajn, ale je fakt, že na ty kontroly prostě chodit nemusíš .... Otázkou je, jetli jsi pro okolí a společnost potom dost zodpovědná :roll:

Já navíc chodila s dvěma malými dětmi, tak to jsem byla rychle venku :D . Spoustu vyšetření jsem odmítla a k doktorovi šla až ve 14 týdnu. Naštěstí mě nikdo nestrašil, protože mám gynekologa, kterému je 70let a spoléhá sám na sebe a ne na techniku a těhotenství nebere jako nemoc. Pro těhotné má dvě hodiny v týdnu a čeká se jenom chvilku.

Marki, snad nediskutujeme o porodech, ale o kontrolách a vyšetřeních v těhotenství ....
Abia
Diskutérka
Diskutérka

2115 příspěvků
02. říjen 2008
Krásnolipsko
Příspěvekod Krtonozka » sobota 27. prosinec 2008, 20:37
Souhlasím s Velchi v tom, jak se člověk cítí při vyšetření. Já jsem byla minulý týden též na první kontrole v porodnici, lékař mě vyšetřoval na lehátku, což mi nevadilo a nebyla jsem proti tomu. Když jsem ale viděla, jak je postavené vyšetřovací křeslo, na kterém lékaři vyšetřují pacientky... Prostě sestra sedící s lékařem v ordinaci má úplně parádní výhled přímo tam, kam si nevidím ani já.
Nevím, personálu to třeba už nepřijde, asi se tam cíleně nedívají, ale mě by to hrozně ponižovalo. Můj lékař je naštěstí v ordinaci sám.
Krtonozka
Kavárenská povalečka :-)

33091 příspěvků
21. září 2006