ADV TOP
ADV LEFT

Novorozenci chtějí být připoutáni

Jak rodit přirozeně, informace, které potřebujete, zkušenosti, zážitky...

Moderátor: Amazonka01

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Amazonka01 » středa 21. leden 2009, 11:02
http://www.rodinka.sk/index.php?id=bonding

Aneb proč si lékaři,PA a podle reakcí jinde i samy maminky myslí,že je dítěti líp ve vytopené krabici,než v matčině náručí :-?

Něco jiného je těžký porod,něco jiného je prosté přání maminky (ano,nemusí být i po 9měsících a porodu na dítě 100% připravená,může mít obavu,nemusí se cítit a má na to právo)a něco jiného je nemocniční rutina a tichý souhlas (mě taky mámě odnesli a nepoznamenalo mě to,přitom už fakt,že se to té které zdá normální,jisté poznamenání je)
,případně mírný,nebo tvrdý nátlak zdravotníků (to musíte,dítku je zima,potřebuje spát,vy potřebujete spát,tady se to tak dělá,to se musí...atd)
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod

19360 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Gehenna » středa 21. leden 2009, 11:08
:cry:
Gehenna
B-C Kašpar

26843 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Abia » středa 21. leden 2009, 11:14
Amazonko díky za odkaz :-)

Znám a proto mě děsí, že v naší porodnici musí miminko na tři hodiny do inkubátoru prostě proto, že jsou oddělená oddělení porodní a šestinedělí a mimino odvezou na šestinedělí a maminu sledují na porodnickém. Když jsem se ptala, jestli mi ho nechají, tak řekli, že je to na domluvě s ošetřujícím lékařem. A co když se otočím a dítě už bude fuč????? Poučené matky u nás nerodí a ostatní mají zkrátka smůlu :(
Abia
Diskutérka
Diskutérka

2113 příspěvků
02. říjen 2008
Krásnolipsko
Příspěvekod Crnkapinka » středa 21. leden 2009, 11:18
... neviem, či majú traumu moje deti, ale ja ju asi mám... deti majú takmer 5r. a 2,5 r a stále spia s nami v spálni (donedávna v spoločnej 4miestnej posteli) a ja som stále nie psychicky pripravená presťahovať ich do ich detskej izby ... :(

Crnkapinka
Crnkapinka
Treperenda
Treperenda

1337 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Elata » středa 21. leden 2009, 11:23
:( Pořád doufám, že už je za rohem doba, kdy se maminkám a jejich čerstvým miminkům nebudou klást překážky pod nohy ve vytváření vztahu mezi nimi. Ježiši jak já byla nas****, když mi malou po porodu odšmikli, jen ukázali, že je to holka a šup s ní škubat, aby zjistili stupidního Apgara. Pak mi ji sestra přiložila na první kojení, najednou odškubla, uplně blbě se zeptala, jestli ji chci přiložit i k druhému prsu, když jsem řekla, že samozřejmě, tak se normlně divila a to se malá maximálně přisála a už mi ji sestra brala. A já blbá a totálně vyčerpaná z porodu jsem byla tak zaskočená tím chováním, že jsem jí neřekla ani zbla a strašně toho lituju. A v sobě jsem na ni uplně křičela, ať mi sakra vrátí moje dítě. :( Maminky, určitě poslouchejte hlavně svůj instinkt, ten má snad vždycky pravdu.
Elata
Diskutérka
Diskutérka

2739 příspěvků
17. květen 2008
Vsetín
Příspěvekod Gehenna » středa 21. leden 2009, 11:27
Crnkapinka píše:... neviem, či majú traumu moje deti, ale ja ju asi mám... deti majú takmer 5r. a 2,5 r a stále spia s nami v spálni (donedávna v spoločnej 4miestnej posteli) a ja som stále nie psychicky pripravená presťahovať ich do ich detskej izby ... :(

Crnkapinka

Matka se nepočítá!!!
Gehenna
B-C Kašpar

26843 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Crnkapinka » středa 21. leden 2009, 11:30
Gehenna píše:
Crnkapinka píše:... neviem, či majú traumu moje deti, ale ja ju asi mám... deti majú takmer 5r. a 2,5 r a stále spia s nami v spálni (donedávna v spoločnej 4miestnej posteli) a ja som stále nie psychicky pripravená presťahovať ich do ich detskej izby ... :(

Crnkapinka

Matka se nepočítá!!!

...som sa zase snažila egoisticky presadiť svoje pocity pred pocitmi mojich detí... ;)
Crnkapinka
Treperenda
Treperenda

1337 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lia79 » středa 21. leden 2009, 11:33
Já si tedy vůbec nedokážu představit, že by mi po porodu někam odnesli mimčo :-?
Rodila jsem zatím jenom jednou /bohužel/ a to téměř před deseti lety ve Vrchlabí. Pepíčka jsem měla u sebe pořád, nepočítám-li těch pár minut, kdy ho vážili. Ale i tak byl jen kousek ode mně.
A hormony štěstí mě po porodu zaplavily řádně - na konci 16ti hodinového porodu jsem byla totálně vyčerpaná, ale jen co jsem Pepču porodila, cítila jsem se jako znovuzrozená, že bych snad mohla jít štípat dříví :D
Lia79
Krafařka
Krafařka

671 příspěvků
20. srpen 2008
Jablonec n/N
Příspěvekod Abia » středa 21. leden 2009, 11:33
Crnkapinko, nás brali všechny šmahem, ještě nás plácli, a potom jen jednou za tři hodiny na kojení, řvi jak chceš a maminka si dítě ani nesměla rozbalit, takže o mojí kamarádce si rodina myslela tři dny, že je kluk :(

Možná to máme z této doby....

Abia, co jí spí v ložnici tři děti a někdy se stane, že i v manželské posteli (máme 1,8 m širokou a vejde se nás tam pět :D )
Naposledy upravil Abia dne 21. leden 2009, 11:34, celkově upraveno 1
Abia
Diskutérka
Diskutérka

2113 příspěvků
02. říjen 2008
Krásnolipsko
Příspěvekod Amazonka01 » středa 21. leden 2009, 11:34
Gehenna píše:

Crnkapinka

Matka se nepočítá!!!

Matka se počítá,mám to stejně...zatím co s neodnášenými dětmi mám vcelku vyrovnaný vztah,co se týče "vypouštění" k babičkám a pod.,tak se separovanou nejstarší se držíme vzájemně a nehodálme se pustit...
Amazonka01

19360 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Veruskak » středa 21. leden 2009, 11:36
Ano, já trauma taky mám, pořád je mi neskutečně líto a nemůžu se toho zbavit, že jsem nebyla schopná Věruš po porodu nedat, nenechali mi ji ani poňuchňat na břiše, sice jsem je donutila ale hned mi ji sebrali. Pořád si říkám, že je to blbost, je zdravá, porod OK, tak co chci víc, dějou se daleko horší věci... ale bohužel, je mi pořád špatně, když se dívám na fotky z porodnice, jak tam řve natažená a holá a sestřička s gumovýma rukavicema na ní sahá... nebo že by to bylo spíš trauma z vlastní neschopnosti? Asi jo.

Další dítě v plánu není, ale kdyby, tak zase vím, že musím být ještě drsnější a víc ve střehu. Tohle je právě na porodech v porodnici to blbé, že pokud člověk chce rodit po svém, tak si nemůže dovolit být bezbranný ani na chviličku, je to jeden velký boj o prosazení svého plánu. A to je při porodu opravu docela složité, zas taková selanka to není.
Citát tohoto období: "Nechť ti, co říkají, že něco nejde, neruší ty, co to dělají."
-----
www.NoseniDeti.cz - e-shop a drbárna o nošení miminek :)
Veruskak
Kecka
Kecka

1887 příspěvků
10. prosinec 2006
Smiřice
Příspěvekod Gehenna » středa 21. leden 2009, 11:39
Amazonka01 píše:
Gehenna píše:

Crnkapinka

Matka se nepočítá!!!

Matka se počítá,mám to stejně...zatím co s neodnášenými dětmi mám vcelku vyrovnaný vztah,co se týče "vypouštění" k babičkám a pod.,tak se separovanou nejstarší se držíme vzájemně a nehodálme se pustit...

To byl jen vtip, moje separační úzkost je tu už probíraná asi stokrát, zato Amálka jakoby nic, miluje cizí lidi :roll:
Gehenna
B-C Kašpar

26843 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Leya » středa 21. leden 2009, 11:43
Pripisu zkusenost ;)

Po porodu obrika jsem byla tak strasne vycerpana, ze jsem nebyla schopna si ho ani pochovat, podrzet, starat se o nej,..... Ted to vyzni strasne ale... jezis, jak ja byla stastna, ze si ho vzali sestry k sobe !!! :( Celej pobyt ve spitale jsem nemohla chodit, natoz ho nosit...... NOsili mi ho jen na kojeni...

Mno a den pred odchodem domu se to ve me rozsvitilo. Nejaky svetylko, kterymu rikam materskej cit, materska laska, a ja najednou dostala strasnou potrebu mu to vsechno odlouceni vynahrazovat..... a delam to doted !!!! Od prichodu domu jsem byla jen a jen s nim, nechtela jsem ho nikomu pujcit ani na chovani, ale kdyz jsem ke konci sestinedeli fakt uz padala na hubu, vrzla jsem ho tatkovi a jeli na hodku ven... Myslite, ze jsem si odpocinula? Bylo to jeste horsi !! Pet telefonatu za hodku, jestli je vsechno ok..... :)

Dodnes Danymu vynahrazuju ten spital. Vim, ze to v nem asi nejaky extra trauma nezanechalo, ale ve me ano.... Mrzi me to, ze jsem byla tak neschopna, a mrzi me, ze jsem se do neho nezamilovala okamzite... :( :erik: :mimikluk: :erik:
Daniel - 26.2.2008, 53 cm a 4765 g
Eleanor - 31.1. 2016, 40 cm, 1660 g
Leya
Howgh
Howgh

13600 příspěvků
09. srpen 2008
Doma
Příspěvekod Jastan » středa 21. leden 2009, 11:44
Mám podobnou zkušenost jako hodně maminek.
Porodila jsem ve 4 ráno a šestinedělí nebylo místo, takže jsme byly s Elenkou spolu až od 5 hodin odpoledne! Strašně se divili, že jsem se na ni chtěla jet podívat a nebýt toho, že přišla sestřenice - sestřička z jiného oddělení, oblečená v sesterském, tak by se se mnou nikdo nebavil.

Ale velice se divili, že nám nejde kojení :grr: :grr:

A to má Hradec označení Baby friendly ... :grr: :grr: :grr:

Nevím, jestli si někdy odpustím, že jsem si nevynutila, abychom byly spolu celou dobu... :(
"Obrázek"

Treperenda
Treperenda

1289 příspěvků
08. říjen 2008
Příspěvekod Crnkapinka » středa 21. leden 2009, 11:46
Veruskak píše:Ano, já trauma taky mám, pořád je mi neskutečně líto a nemůžu se toho zbavit, že jsem nebyla schopná Věruš po porodu nedat, nenechali mi ji ani poňuchňat na břiše, sice jsem je donutila ale hned mi ji sebrali. Pořád si říkám, že je to blbost, je zdravá, porod OK, tak co chci víc, dějou se daleko horší věci... ale bohužel, je mi pořád špatně, když se dívám na fotky z porodnice, jak tam řve natažená a holá a sestřička s gumovýma rukavicema na ní sahá... nebo že by to bylo spíš trauma z vlastní neschopnosti? Asi jo.

Další dítě v plánu není, ale kdyby, tak zase vím, že musím být ještě drsnější a víc ve střehu. Tohle je právě na porodech v porodnici to blbé, že pokud člověk chce rodit po svém, tak si nemůže dovolit být bezbranný ani na chviličku, je to jeden velký boj o prosazení svého plánu. A to je při porodu opravu docela složité, zas taková selanka to není.

...o tomto som svojho času diskutovala s Amazonkou.... a stále to v sebe nemám vyriešené.....nemám absolútne chuť dopredu sa pripravovať na porod ako na BOJ.... na druhú stranu sa ani nechcem prisposobovať blbým pravidlám...tak čo s tým?????
Crnkapinka
Treperenda
Treperenda

1337 příspěvků
21. září 2006