ADV TOP
ADV LEFT
//

Porod doma a přátelé

Jak rodit přirozeně, informace, které potřebujete, zkušenosti, zážitky...

Moderátor: Amazonka01

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kleeri » středa 21. únor 2007, 07:19
Ahojky,
zkousela jsem najit na techto strankach informace k porodum doma a predevsim ty, ktere rodili nebo chteji rodit v kruhu a miste rodinnem. Vim, ze timto tematem se moc lidi nezaobira, protoze na to bud nemaji zaludek (jak jsem se v nekterych disusich docetla) ci je jednoduse odsoudi uz pri nazvu :roll: .

Cekam druhe miminko, prvni, holcicka se narodila v porodnici v CR a druhe, zatim prekvapeni, ocekavam v nejblizsich dnech ve statech a verim, ze prave doma.

Najde se nejaka spriznena duse, ktera si o homebirth rada popovida, popismenkuje nebo zavzpomina? Byla bych moc rada, abych se v tech poslednich dnech tehulkovstvi necitila sama.

:wink:
Kleeri
Žvatlalka
Žvatlalka

103 příspěvků
21. únor 2007
Oregon
Příspěvekod Czechr » středa 21. únor 2007, 11:27
Ahoj Kleeri,

tak ja jsem porodila vsechny moje tri deti doma a jsem za to vdecna a nemenila bych ani za nic.
Tady v NL je to zcela normalni jako napr. myti rukou pred jidlem.
Samozrejme musis mit ale bezproblemove tehotenstvi a jakmile se porodni babe neco behem porodu nezda, tak se skace do auta a jede do nemocnice.

Zatim ahoj.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Czechr
Žvatlalka
Žvatlalka

166 příspěvků
23. říjen 2006
Holandsko
Příspěvekod Denisa » středa 21. únor 2007, 11:45
ahoj kleeri,
fandim ti a preji krasny porod!
kdo na to nema zaludek? ja porodila pred ctyrmi mesici v prazske porodnici a uz nikdy vice, na to zase nemam zaludek ja. priste jedine doma s porodni asistentkou.
hodne stesti
Denisa
Pískle

27 příspěvků
29. prosinec 2006
Příspěvekod Zabka » středa 21. únor 2007, 12:52
Ahoj Kleeri,

v Čechách existuje združenie, ktoré podporuje porody doma: www.iham.cz
Ja nie som proti rodeniu doma, keď sa na to rodička cíti, ale sama by som odvahu nemala (mám dve deti a ešte jedno plánujem, ale porodím ho zrejme v porodnici ;-))

Prajem krásny a nekomplikovaný porod doma.
Zabka
Krafařka
Krafařka

806 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Schamka » středa 21. únor 2007, 12:52
Ahoj Kleeri,
ja som rodila doma, ale neporodila, pretoze, ako pise Czechr, ak sa nieco skomplikuje, tak sa skace v NL, kde zijem, do auta a ide sa do nemocnice. Takze nakoniec okrem poslednej hodinky sa cely nas porod odohraval doma, ale v nemocnici mi pomohli vakuovou pumpou. Narodenie nasho syna je popisane tu: http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_id=84437

Inak ti drzim palce, podla mna to bude chciet urobit urcity prieskum a obklopit sa ludmi, ktori domaci porod podporuju a ti ti uz povedia, co vsetko si musis zabezpecit a prichystat, aby si splnila tie podmienky, ktore co sa tyka bezpecnosti zrovnopravnuju domaci porod s nemocnicnym.
Jana + 2 rytieri + 1 princezna
Schamka
Krafařka
Krafařka

940 příspěvků
23. září 2006
medzi tulipanmi
Příspěvekod Jazzi » středa 21. únor 2007, 13:23
Tak jak jsem se před chvílí dozvěděla, tak i v Čechách a na Moravě se rodí doma, známá své třetí dítko prý přivedla na svět při zavazování tkaniček a už stihla akorát vlézt do pokoje..:-)
Oba v pořádku, rychlíci dojeli až když bylo po všem, před chvílí mi to volala kamarádka:-)

Držím palec, ať to jde tak krásně jako u Ed, i když já jako zdravotník jsem zastáncem toho, aby se porodnice a porodní domy přizpůsobily rodičkám prostředím a přístupem personálu. A když je náhodou průšvih, ať je hned po ruce vybavený sál.
Ale každého svobodná volba:-)

Jazzi
Obrázek

Obrázek
Jazzi
Klábosilka
Klábosilka

526 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Evusha » středa 21. únor 2007, 14:13
Dlouho jsem váhala, jestli vám sem mám se svým příspěvkem lézt, možná dostanu za uši, ať nesejčkuju... Porod doma je určitě každého volba, ale chce to opravdu důkladně zvážit - zkušená asistentka, jak daleko je nemocnice, které komplikace se vlastně dají poznat a vyhodnotit jen tak doma, bez přístrojů.

Před svým porodem jsem o porodu doma neuvažovala, ale nikdy jsem nebyla jeho odpůrcem, a ze zvědavosti jsem si o něm taky zjišťovala informace, četla různá pro a proti. Pod námitkama doktorů, že porod se může vždycky na poslední chvíli zkomplikovat, jsem si neuměla vlastně nic představit. Až do svého porodu... Celé těhotenství bez problémů, první doba porodní bez problémů, až na sále při samotném porodu začalo tóčo. Myslím, že kdybych byla doma, porod by dítě nejspíš nepřežilo (nebo s vážnými následky), možná ani já. A transport do nemocnice by jen prodloužil dobu, kdy potřebovalo odbornou pomoc - v případě dušení jde opravdu o minuty.

Ale naštěstí se to stává zřídka. Chtěla jsem ti jen říct, ať to opravdu důkladně promyslíš. Moc držím palce, ať je tvůj porod bez problémů, ať už se rozhodneš jakkoliv, a ať už brzy držíš svůj uzlíček v náručí :)
Evusha
[img][img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10716;122/st/20060811/n/Filip/dt/-8/k/d60c/age.png[/img]
[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img][img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10750;443/st/20080912/n/Dominik/dt/-8/k/6002/age.png[/img]
[url=http://www.TickerFactory.com/]
Evusha
Žvatlalka
Žvatlalka

292 příspěvků
26. říjen 2006
Příspěvekod Czechr » středa 21. únor 2007, 15:33
Je pravda, ze spousta lidi si mysli, ze porodni baba prijde s igelitkou, kde ma gumove rukavice a nic vic. Ale oni maji vsechno potrebne po ruce a kdyby se nakonec do te nemocnice preci jen muselo, tak jsme tam za 5 minut, protoze NL je malinka zemicka a vsechno je tu blizko sebe a ne jako u nas v CR, kde se ceka na sanitu treba hodinu.

Je to tu leta zabehnute a prizpusobene, ale to by musel clovek zazit, nebo videt zblizka, ono se lidem co do toho systemu nevidi spatne vysvetluje.

Jinak ja asi drzim rodinou tradici, protoze moje teta se narodila v sanite a ja sama doma, protoze to pan Dr. nejak nestihl :wink:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Czechr
Žvatlalka
Žvatlalka

166 příspěvků
23. říjen 2006
Holandsko
Příspěvekod Aprilmouse » středa 21. únor 2007, 15:39
Evusha píše:Dlouho jsem váhala, jestli vám sem mám se svým příspěvkem lézt, možná dostanu za uši, ať nesejčkuju... Porod doma je určitě každého volba, ale chce to opravdu důkladně zvážit - zkušená asistentka, jak daleko je nemocnice, které komplikace se vlastně dají poznat a vyhodnotit jen tak doma, bez přístrojů.

Před svým porodem jsem o porodu doma neuvažovala, ale nikdy jsem nebyla jeho odpůrcem, a ze zvědavosti jsem si o něm taky zjišťovala informace, četla různá pro a proti. Pod námitkama doktorů, že porod se může vždycky na poslední chvíli zkomplikovat, jsem si neuměla vlastně nic představit. Až do svého porodu... Celé těhotenství bez problémů, první doba porodní bez problémů, až na sále při samotném porodu začalo tóčo. Myslím, že kdybych byla doma, porod by dítě nejspíš nepřežilo (nebo s vážnými následky), možná ani já. A transport do nemocnice by jen prodloužil dobu, kdy potřebovalo odbornou pomoc - v případě dušení jde opravdu o minuty.

Ale naštěstí se to stává zřídka. Chtěla jsem ti jen říct, ať to opravdu důkladně promyslíš. Moc držím palce, ať je tvůj porod bez problémů, ať už se rozhodneš jakkoliv, a ať už brzy držíš svůj uzlíček v náručí :)

Taky to tu čtu ze zvědavosti, jsem na tom velmi podobně jako ty - vše ok ok, nejlepší předpoklad rodit normálně a kdybych nebyla v porodnici, jsme po smrti oba dva... takže bych do toho rozhodně nešla :) hlavně u prvního dítěte, kdy člověk netuší, do čeho jde.

Ale pokud vše je, tak jak má být a v pořádku, určitě to je mnohem intimnější zážitek, než v porodnici. Taky moc držím palečky :)
Aprilmouse
Moderátor diskusního fóra (Motorová myš)

13885 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Schamka » středa 21. únor 2007, 16:21
Toto ma vzdy zaujimalo.... Evushka, April - ako viete, ze tie komplikacie boli take, ze vam hrozila smrt? Povedal vam to lekar? Kedy? Pri porode, po este na sale, pri vizite? Preco vam to povedal, pytali ste sa?

Mozno aj mne hrozilo nebezpecie, mojmu synovi zjavne, ked mu klesali ozvy, ale nikto mi tu nikdy nepovedal, ze nas vytrhli za 5 minut 12. Na slovenskych alebo ceskych forach to citam casto, nielen v suvislosti s porodom...

Ja som mala cele teho pohodove, porod vlastne tiez, ja som to vlastne celkom dobre znasala (no, ako sa ta porodna bolast znasat da, ze, aj zakricala som si). Ked mi PA povedala, ze by sme mali ist do nemocnice, najradsej by som povedala nie :) Az z porodnej spravy som sa dozvedela, ze tlacenie trvalo vyse hodiny (mne to prislo ako 15 minut). Takze ano, aj u mna bolo vsetko ok, az na zaver porodu (tlacenie) ale PA necakala a volala sanitku, ked videla, ze by mohol byt problem (nie az ked by problem nastal)

Ono ani v nemocnici ten akutny cisarak nezacne hned (dohliadnuc od toho, ze tie komplikacie sa nezjavia skutocne z nicoho nic), nez sa zozenie tim, nez sa vsetko pripravi, atd, atd to tiez nieco trva. Ked sa prevaza v NL rodicka sanitkou, tak tusim do 15-30minut je v nemocnici, kde uz je vsetko pripravene, PA totiz povie, co sa deje a tim sa za ten cas, co pride sanitka, nachysta.

Vyskum dokazal, ze porod doma je rovnako bezpecny ako porod v nemocnici, ak:
- je planovany
- rodicka i dieta su bezproblemov
- pri porode doma je skusena PA, ktora ma dostatocne skusenosti s porodni DOMA (nielen v nemocnici!)
- vybavena nemocnica je v dosahu
Schamka
Krafařka
Krafařka

940 příspěvků
23. září 2006
medzi tulipanmi
Příspěvekod Aprilmouse » středa 21. únor 2007, 16:25
Schamko, já jsem rodila 36 hodin, z toho 12 hodin bez jakéhokoliv zásahu lékařů, nechávalo se to na přírodě, měla jsem veškeré pohodlí, které jsem chtěla, soukromí vše.

Po 36 hodinách jsem už byla napůl v bezvědomí - prostě mé tělo odmítlo to dítě pustit... Nevím, kdybych byla doma - po jak dlouhé době bych poznala, že se nic neděje?
Aprilmouse

13885 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Aprilmouse » středa 21. únor 2007, 16:31
Jinak dodávám, že jsem netrpěla žádným stresem, všichni na mě byli božsky milý, přátelský, pořád mě ujišťovali, že určitě přirozený porod bude lepší pro mě i pro dítě, měla jsem možnos použít úlevy ve vany atd. - po těch 36 hodinách jsem se otevřela na 1,5 cm, akutní císař nastal v době, kdy jsem neměla vůbec sil, měla jsem 39,3 horečky a zimnici a bylo jasné, že sama opravdu neporodím... Nikdo mi neřekl, že bych umřela já i dítě. Vím to sama uvnitř.
Aprilmouse

13885 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Schamka » středa 21. únor 2007, 16:35
Aprilmouse píše:Nevím, kdybych byla doma - po jak dlouhé době bych poznala, že se nic neděje?
April, tu je ten rozdiel. Ty by si to mozno vobec nepoznala, ale verim, ze PA hej. Kontroluje otvaranie, kontroluje ozvy a co ja viem co este, proste doma by si nebola odkazana sama na seba. Mala by si tam snad predsa niekoho (PA), kto vie, co ma robit.
Schamka
Krafařka
Krafařka

940 příspěvků
23. září 2006
medzi tulipanmi
Příspěvekod Lila » středa 21. únor 2007, 16:46
Jéjda, holky,

to je diskuze. Kleeri, promiň, já ti neporadím.

Jen bych se chtěla zeptat, pokud je těhotenství v pořádku, porod probíhá v pořádku a najednou se něco zasekne, dítě má kyslíkovou nouzi a spěchá se do porodnice.
Nejde v takovém případě o minuty? Těch 5-10 minut, než se dostanu do porodnice, je přeci sakra dlouhých pro mozkové buňky mimča ....

Kleeri, omlouvám se za tento dotaz. Přeji pohodový porod bez komplikací, ať už doma nebo v porodnici.

Lila
Lila + Jája 08/00 a Pája 10/04
Lila
Metříkový guru :-)

1023 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Schamka » středa 21. únor 2007, 17:21
Lila, ja som v sanitke dostala kyslik. PA so mnou funela, vzdy, ked som zacala hulakat, vravela mi, ze mam dychat, ze maly musi dostat kyslik. Ale ozvy Dankovi neklesli nahle, ale klesali postupne s kazdou kontrakciou. Neviem, ci je to tak vzdy, to by musel povedat nejaky porodnik.
Schamka
Krafařka
Krafařka

940 příspěvků
23. září 2006
medzi tulipanmi