ADV TOP
ADV LEFT

miminko v poloze koncem pánevním

Jak rodit přirozeně, informace, které potřebujete, zkušenosti, zážitky...

Moderátor: Amazonka01

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Berca » pondělí 16. listopad 2009, 08:58
Ahoj,
jsem na konci 31.tt a miminko je v bříšku stále hlavičkou nahoru.
Doktor mi říkal, že má na otočení ještě čas, ale do těhu průkazky mi to už napsal:-(. Mám z toho trochu strach, ráda bych rodila přirozeně, první mimčo jsem ve 32t už měla obráceně.
Porodu KP se bojím, všude píšou, že jsou rizika pro mimi a doporučuje se cís.řez (ale toho se bojím taky :( )...
Chtěla bych poprosit o rady a způsoby, které vám třeba pomohly...
Moc děkuju

Berča
Obrázek
Obrázek
Berca
Žvatlalka
Žvatlalka

207 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Lanark » pondělí 16. listopad 2009, 09:09
Na radu svojí homeopatky jsem vyzkoušela Pulsatilu v potenci CH 15 a miminko se během tří dnů otočilo, byla jsem už v 35. týdnu, takže jestli proti homeo nic nemáš, můžeš to zkusit. Mě to teda samotnou překvapilo :-)
Lanark
Pískle

44 příspěvků
16. únor 2008
Příspěvekod Helca80 » pondělí 16. listopad 2009, 09:10
Klid:),u druhorodiček se mimča otáčí dýl, jsem 38tt a mimi se otočilo až v 36(první dcera taky byla otočená hned), kamarádce 35tt, píše to i pan Koutský na porodnici.cz
Helca80
Pískle

48 příspěvků
06. listopad 2006
Příspěvekod Baru » pondělí 16. listopad 2009, 09:11
Ahojky,
tak mě se Vítek otočil cca ve 35 tt hlavou dolu a pak ve 36 tt opět hlavou nahoru. Takže si myslím, že čas a prostor ještě máte. Jen se otočit nemusí, mimča většinou mají důvod, proč jsou v té poloze, kterou si vybrala (první dítko bylo hlavou dolu cca od 25 tt). Na tvém místě bych začala trošku počítat s tím, že už to tak zůstane.
Já mám za sebou dvakrát císaře a není to tak strašné. Holt ta jizva bolí - ale sešití hráze určitě taky. Pitomé je to, že nemůžeš mít mimčo hned u sebe a starat se o ně. Ale to se holt v rámci zachování zdraví obou zůčastněních prostě musí podstoupit.
Držím palce, ať mimčo dostane rozum a otočí se, popřípadě ať případné další varianty porodu proběhnou co nejlépe a bez komplikací.
Baru
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Baru
Treperenda
Treperenda

1402 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Trotinette » pondělí 16. listopad 2009, 09:23
Ahojky Berco,

ja teda mela prvni mimi hlavickou dolu a i ted to tak zatim vypada, takze osobni "zkusenost" mam snad jen s tim, ze ja sama jsem se rodila moji mamce koncem panevnim.

Ale zrovna ctu zajimavou knizku o tehotenstvi a porodech (od Henci Goer), kde docela pekne popisuji, co vlastne znamena cisarsky rez sam sobe a taky o vaginalnich porodech koncem panevnim. Asi nema cenu, abych tu psala resume, i tak by to bylo dlouhe, ale tato kniha by me osobne hodne povzbudila k prirozenemu porodu. Ktery je mnohem krasnejsi cestou na svet jak pro miminko, tak pro maminku.

A taky hodne zalezi na pristupech konkretni porodnice. Nektere automaticky nabidnou jen cisar.. Coz me prijde skoda a taky klamave banalizovani cisarskych porodu.. Na druhou stranu nutit porodnika k prirozenemu porodu koncem panevnim, muze znamenat pro neho velky stres, protoze si je pri cisarech jistestejsi..nevim. A taky vetsi odpovednost matky.

A jeste bych chtela rict, ze vzdy existuje sance, ze se dite otoci i tesne pred porodem, coz se stalo moji dobre kamaradce. Jsou na to ruzne cviky a metody, jak to podporit. Jejich ucinnost bych taky nezahazovala, aniz bych to vyzkousela.

Hodne stesti a klidu pri rozhodovani.
Trotinette
Diskutérka
Diskutérka

2027 příspěvků
23. únor 2008
Terre
Příspěvekod Zvědavka » pondělí 16. listopad 2009, 09:28
ahoj, už jsem to tady myslím, někde psala....nám doporučovala porodní asistentka dělat ,,kočičí hřbet.....miminko se prý ve většině případu otočí.
Zvědavka
Klevetnice
Klevetnice

3667 příspěvků
04. leden 2008
Ostrava
Příspěvekod Pepro » pondělí 16. listopad 2009, 09:40
první mimčo mi pořád cestovalo, ve 32 tt bylo KP.
Na radu PA z těhu cvičení jsem dělal kočičí hřbety a pak jsem si dole do Pupíka svítila baterkou - že prý mimčo jde za světlem. A ještě mi doporučila pouštět mu hudbu - tak jsem spala 2 noci se sluchátkama od MP3 přehrávače za gaťkama. Zní to šíleně, ale člověk zkusí všechno ;) Pomohlo to, hned jak jsem se ráno vzbudila, měla jsem úplně jinej tvar Pupíku a už to tak zůstalo :D
druhý mimčo je tak asi od 25tt, bezpečně to poznám podle tvaru a podle toho, že hlavičku, prcku i nožičky cítím pořád na stejným místě.
Pepro
Klevetnice
Klevetnice

3867 příspěvků
16. leden 2009
JM
Příspěvekod Radunka » pondělí 16. listopad 2009, 09:44
Moje švagrová i moje kamarádka rodily KP přirozeně. Jen se dělal váhový odhad miminka, kdyby mělo mít kolem 4 kg tak je ale asi nenechají.
Radunka
Diskutérka
Diskutérka

2650 příspěvků
21. září 2006
Chrudimsko
Příspěvekod Verca » pondělí 16. listopad 2009, 09:58
Berčo, hlavně klid. Miminko má ještě čas a určitě i dost prostoru v bříšku. Mě se Vojta točil do poslední chvíle, prý tomu přispělo i to, že už mu sourozenci udělali prostor :) . Nevim, jestli pomohlo cvičení, ale za zkoušku nic nedáš. Jak už tu někdo psal, cvičila jsem kočičí hřbet a pak na zádech podkládala zadek polštářem, aby byl cca o 30cm výš. I tou baterkou jsem svítila. PA radila, aby se zapojil i tatínek a mluvil na miminko v podbřišku, ale tomu to bylo fuk. Verunka se též koulela sem tam, ale při ko byla vždy hlavičkou dolů :) .
V.
Obrázek

Obrázek
[/url][url=http://www.TickerFactory.com/]

Obrázek

[url=http://www.TickerFactory.com/]
Obrázek
Verca
Kecka
Kecka

1766 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Minka » pondělí 16. listopad 2009, 10:25
Ahoj,
u Andrejky mi taky zjistili v 31 tt že je KP, taky mi to dr. napsal do průkazky, s tím,že to bude při každý návštěvě kontrolovat,jestli se neotočila. Cviky mi žádný nedoporučil, říkal,že mimčo většinou ví, proč si takovou polohu vybralo. U mě to tak zůstalo, neotočila se. Rodila jsem plánovaným CS z důvodu velkého váhového odhadu a většího průměru hlavičky.
ObrázekObrázek
Minka
Klevetnice
Klevetnice

3260 příspěvků
22. září 2006
Jičín
Příspěvekod Bluecat3 » pondělí 16. listopad 2009, 11:06
..teda doufám že to nevyzní jako nesmysl,ale před časem tu na nějaké diskuzi maminka doporučovala že jim pomohlo na bříško svítit, vím že to zní jako konina..ale prý to pomohlo, miminko šlo za světlem baterky a otočilo se hlavičkou dolů...třeba si někdo vzpomene taky ;) je to podobný princip jako ta hudba...prostě příjený podnět... :erik: držím palce ať něco z rad vyjde, nám doporučovali vytírání na kolenou, kočičí hřbety a kroužení zadečkem do tvaru hrušky -jako by ji "kreslit" -ale nepotřebovala jsem. Obě děti se otočily včas a samy :)
Bluecat3
Drbna
Drbna

4260 příspěvků
21. duben 2008
Příspěvekod Bluecat3 » pondělí 16. listopad 2009, 11:08
Pepro píše:první mimčo mi pořád cestovalo, ve 32 tt bylo KP.
Na radu PA z těhu cvičení jsem dělal kočičí hřbety a pak jsem si dole do Pupíka svítila baterkou - že prý mimčo jde za světlem. A ještě mi doporučila pouštět mu hudbu - tak jsem spala 2 noci se sluchátkama od MP3 přehrávače za gaťkama. Zní to šíleně, ale člověk zkusí všechno ;) Pomohlo to, hned jak jsem se ráno vzbudila, měla jsem úplně jinej tvar Pupíku a už to tak zůstalo :D
druhý mimčo je tak asi od 25tt, bezpečně to poznám podle tvaru a podle toho, že hlavičku, prcku i nožičky cítím pořád na stejným místě.

jééé ono už to tu je, než jsem dočetla tak jsem psala a tak to doapdá, takže svítit baterkou prckovi na cestu :erik:
Bluecat3
Drbna
Drbna

4260 příspěvků
21. duben 2008
Příspěvekod Epi » pondělí 16. listopad 2009, 11:31
Ahoj!
Tak já jsem byla úplně přesný situaci jako ty. Tedy u druhého T. Navíc :mimiholka: byla PPKP. Takže jsem měla navíc UTZ-ky, jestli se už :mimiholka: otočila, ale vždycky jsem věděla, že je pořád ve stejný poloze. Dr. mi tvrdil, že zná několik případů, že se mimi otočilo přímo při porodu..noo, tak to mě vůůbec neuklidnilo, vyzkoušela jsem všechny možný rady /kromě svícení baterkou :D , to slyším dneska poprvé :D / a doporučení, nepomohlo to. 2 dny před plánovaným SC se :mimiholka: otočila KP, jelikož jsem byla druhorodička mohla jsem rodit přirozeně /u prvorodiček a mimi přes 4kg, porodník volí SC/ Rozhodla jsem se pro SC s EPI, moooc jsem se bála o :mimiholka: . Všechno jsem krásně vnímala a holčičku hned viděla.
Rozdíl mezi přirozeným a SC porodem pro mně nebyl zase tak velký. Při prvním jsem byla hodně šitá, po SC je horší celkově delší rekonvalescence. Ale žádná trága to nebyla.
☆2/89;♡4/08
Epi
Treperenda
Treperenda

1077 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Zuzka84 » pondělí 16. listopad 2009, 11:37
ahoj,
me se malej otocil ze sikme polohy do polohy hlavickou dolu ve 35tt , 4dny pred porodem byl jeste hlavickou dolu, ale detska ma v karte napsano ze se narodil koncem panevnim, takze se asi stihnul jeste pretocit (porozeny planovanou sekci)
tak tobe se urcite jeste taky muze pretocit klidne i den pred porodem. preju at to vyjde a prcek se pekne otoci :)
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Ka-tka » pondělí 16. listopad 2009, 12:35
Hm, tak u mne 2 tehotenstvi ukazkove kolem 28tt deti hlavou dolu az do porodu

Treti holcicka taky ukazkova az do 39+0 tusim, kdy se otocila hlavou nahoru a nohy mela ve vchodu, takze poloha uzasna- na CR
tyden mne takhle trapila pak dva dny pred porodem-to byl TP se otocila zpatky hlavickou .

Bylo to pro mne dost stresujici obdobi, ja se operace moc bojim, ale nakonec super porod normalni, mala zdrava.

Duvod proc se otocila takhle nikdo nevi, ale vic ji to pry neslo- kvuli kratkemu pupecniku( to meli obe holky)
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Ka-tka
Diskutérka
Diskutérka

2041 příspěvků
21. září 2006
Jablonec nad Nisou