ADV TOP
ADV LEFT

přirozený porod koncem pánevním-vaše zkušenosti

Jak rodit přirozeně, informace, které potřebujete, zkušenosti, zážitky...

Moderátor: Amazonka01

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Berca » středa 09. prosinec 2009, 11:28
Ahoj,
už jsem tu měla diskusi na téma jak otočit miminko do polohy hlavičkou, bohužel se zatím nedaří a mám mimčo v poloze koncem pánevním...(jsem v 35.tt,druhé mimčo)
Teď se rozhodujeme, jestli když bude vše v pořádku, zkusit porodit takto.
U porodu budu mít svou por.asistentku, která má s touto polohou také zkušenosti a dodává mi odvahu, že to zvládneme. Ale přece jen mám obavy, vím že je tahle poloha pro miminko rizikovější.
Prosím napiště mi vaše zkušenosti.Případně se chci zeptat, jestli někomu ještě v těhotenství otáčeli mimčo přes bříško a taky kde, tady v porodnici to nedělají.
Děkuju Berča
Berca
Žvatlalka
Žvatlalka

207 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Cifka » středa 09. prosinec 2009, 11:36
Cifka
Howgh
Howgh

6225 příspěvků
21. září 2006
New Bubu
Příspěvekod Vanovam » středa 09. prosinec 2009, 11:37
dá se to zvládnout,rodila sem 1. koncem pánevním a šlo to hladce. první kontrakce 23:00 příchod na svět 3:15
Vanovam
Howgh
Howgh

6494 příspěvků
04. listopad 2006
Petřvald u Mošnova
Příspěvekod Mirkat » středa 09. prosinec 2009, 11:41
Asi dost záleží na "rozměrech" rodičky, odhadované velikosti miminka... Kdyby mi lékaři řekli, že ano, tak bych se nebála. Ale já obecně bych se možná bála, že mě to bude "brzdit"... Že se v sobě bloknu... Takže i si to srovnat v hlavě a pokud vše hraje pro přirozený, vaginální, chceš do toho jít, tak držím pěsti, ať vše jde taak hladce jako u Vanovam :)
Mirkat
Howgh
Howgh

5886 příspěvků
21. září 2006
Havlíčkův Brod
Příspěvekod Radunka » středa 09. prosinec 2009, 11:41
Kamarádka rodila první koncem pánevním a druhé hlavičkou, a říkala že KP byl na vytlačení lepší ;) .
Švagrová rodila synovce taky KP a byl to překotný porod, takže pohoda.

Hodně záleží na váhovém odhadu miminka!
Anetka 1/2007
Terezka 7/2009
Sárinka 10/2012
Radunka
Diskutérka
Diskutérka

2650 příspěvků
21. září 2006
Chrudimsko
Příspěvekod Vanovam » středa 09. prosinec 2009, 11:48
ano ano KP je lepší,protože nic necítíš,,pak zatlačíš projede hlava a máš konec,kdežto když sem rodila podruhé normálně tak sem vytlačila hlavu a myslela si,že je konec a ještě sem musela dojet ten zbytek
Vanovam
Howgh
Howgh

6494 příspěvků
04. listopad 2006
Petřvald u Mošnova
Příspěvekod Pepro » středa 09. prosinec 2009, 12:04
kamarádce zkoušeli mimčo otočit v Brně Bohunicích, prý to fakt hodně bolelo a nepodařilo se. Nakonec šla na císaře. Ona měří 155cm a netěhu má cca 42 kg, k tomu úzkou pánev. Její manžel měří přes 190 a váží přes cent, dítě bylo dle odhadů (pak i ve skutečnosti) standardních rozměrů (cca 50 cm a 3,5 kg) a kámošku to prý mohlo ohrozit.
Já sama jsem se narodila jako KP, měla jsem 3 kg a 49 cm, mamka prvorodička a prý v pohodě. Nevím, jestli se tehdy dalo KP poznat a je taky možný, že moje mamka vůbec netušila, kolik možných komplikací ji čeká. Taky se prý dřív s KP nedělalo tolik "cavyků" jako teď. Těžko říct. Podle mě je to rizikovější určitě...
Pepro
Klevetnice
Klevetnice

3867 příspěvků
16. leden 2009
JM
Příspěvekod Cherry » středa 09. prosinec 2009, 12:07
Ahoj já jsem měla v prvním těhu Natálku KP ještě v 38tt a můj starý pan doktor mi poradil, ať si večer lehnu na bok a plácám jí jakoby po prdelce, že se může srovnat. A ono se to opravdu podařilo, nevím nakolik mělo plácání význam, ale povedlo se. U dvojčat byl Mareček KP i při porodu, ale rodila jsem nakonec císařem. Takže vlastní zkušenost nemám. Jen kolegyni z práce, která obě svoje děti porodila přirozeně KP v rozmezí 3 let v Benešově
Cherry
Guma a neuvařitelná slepice :-)

6299 příspěvků
24. září 2006
Pařezová chaloupka
Příspěvekod Moira » středa 09. prosinec 2009, 12:09
Berco, třeba se prcek ještě otočí, já už s Míšou taky měla strach, že to bude KP, ale někdy necelý měsíc před porodem, udělal kotrmelec. Zkus prcka hladit tak, abys mu ten směr kotrmelce jakoby ukazovala, prostě štouchni ho do zadečku, pohlaď zádíčka a hlavičku, já tohle dělala, každou volnou chvíli, když byl vzhůru a zabralo to.
Když to nezabere, tak přeju ať se porod vydaří, i když bude prdkou napřed.
Všichni dospělí byli dětmi, ale málokdo si na to pamatuje A. de Saint-Exupéry
Moira
Diskutérka
Diskutérka

2190 příspěvků
07. září 2008
Příspěvekod Biba » středa 09. prosinec 2009, 12:21
Biba
Howgh
Howgh

5127 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Vrtina » středa 09. prosinec 2009, 12:35
V naší rodině jsou všichni prvorození KP už třetí generaci (jen já měla akutní SC) a žádnej problém, takže to asi jde. Myslím, že je to přirozené stejně jako hlavou napřed a miminko má důvod, proč tam tak je. Plašit bych začala, až kdyby se to nějak protahovalo při porodu. Hodně štěstí!
K.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vrtina
Treperenda
Treperenda

1227 příspěvků
06. květen 2008
Plzeňsko
Příspěvekod Berca » středa 09. prosinec 2009, 12:57
Moc děkuju za odpovědi, hodně jste mě uklidnily, že se to dá zvládnout...
Ještě musíme počkat na ten váhový odhad, PA říkala, že u druhého mimča to může být až 3,8kg. Jsem veliká, manžel taky, syn měl při porodu rovná 4kg a 53cm, teď je to holčička, tak by snad mohla být menší.
Neměla miminka, která se tak narodila potíže s kyslíkem-přidušením?Bojím se trochu i toho nástřihu, slyšela jsem, že se dělá o dost větší než při poloze hlavičkou?
Prosím napište mi, jak se porod KP liší.
Díky
B.
Berca
Žvatlalka
Žvatlalka

207 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Tumajda » středa 09. prosinec 2009, 13:12
Rodila jsem KP před 16 lety přirozenou cestou,před 3 lety porod normálně hlavičkou.Rozdíl při porodu jsem nepocítíla -bohužel rozdíl po porodu velky-při porodu KP rozstup spony stydké kosti 7 cm,chodit jsem mohla pouze v předklonu ,starat se o mimčo nemožné,po 10 dnech jsem se nechala propustit do domácí péče,mimčo hlídali babičky a já doma pořád ležela.Asi po 2 měsících jsem byla schopna o dceru samostatně pečovat,ale při zvedání ,sedání jsem neustále citíla bolest spony.Po 1/2 roční kontrole se spona posunula sotva o 2cm ,asi nrormální to bylo po 1 1/2.Nejsem žádná drobek a dcera měla 3,20.

Druhá dcera hlavičkou,měla 3,60 a já jsem si velice vychutnávala všechny dřepy,ohýbání a běhání kolem miminka ,jak v porodnici ,tak doma.

V bolestivosti porodu KP a hlavičkou rozdíl nevidím,ale tohle je moje zkušenost po porodu.
Michaela - 8.4.2006
ObrázekObrázek
Kateřina - 26.7.1993
ObrázekObrázek
Tumajda
Žvatlalka
Žvatlalka

127 příspěvků
12. květen 2007
u Kladna
Příspěvekod Abia » středa 09. prosinec 2009, 14:12
Já jsem prvního syna porodila taky KP. Popis je tady http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... ly&t=24461

Nástřih jsem měla, bylo to nutné, pro mě osobně lepší jizva po nástřihu než po císařském řezu. Navíc se bojím narkózy a doktorů obecně, tak že pro mě jednoznačně výhra. Já jsem byla prvorodička, to je podle mě jiné, druhé dítě se rodí lépe a myslím, že pokud PA má zkušenosti a najdete porodnici, kde se toho nebojí (třeba to Vrchlabí), tak je všechno v pohodě. Císař se asi dá udělat vždycky, u mě to tak nakonec málem bylo.

Navíc se může mimčo stále otočit, někde je tu deníček Janat, kdy se Ludvík otočil snad týden před porodem.
Abia
Kecka
Kecka

1996 příspěvků
02. říjen 2008
Krásnolipsko
Příspěvekod Naja » středa 09. prosinec 2009, 15:46
Berco
miminko lze otočit i homeopaticky, většinou se podává Pulsatilla. Ale dopručila bych po dohledem homeopata. ;-)
Naja, Michal 7/96, Terezka 10/04, Eliška 09/13

Diskuze Alternativní léčba

Poradna Modrý had - PRAHA; Facebook
Naja
Howgh
Howgh

6102 příspěvků
28. říjen 2006
Praha