ADV TOP
ADV LEFT

Mimís KP a porod v Havl.Brodské porodnici

Jak rodit přirozeně, informace, které potřebujete, zkušenosti, zážitky...

Moderátor: Amazonka01

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Mirkat » neděle 30. říjen 2011, 15:33
Medvídku, vím, že k němu přistupují naprosto jako k porodu "běžnému",a le samozřejmě přihlížejí ke konkrténí situaci... Zkus jim napsat na emial, odpovídají... případně tam dojet a probrat osobně, aby měli co nejvíce informací ;)
Mirkat
Howgh
Howgh

5886 příspěvků
21. září 2006
Havlíčkův Brod
Příspěvekod Dr.olga » neděle 30. říjen 2011, 15:44
Bez ohledu na to, jaka je to porodnice praxe je pokažde jina...Záleží na tom kdo slouží, jakou má zkušenost s KP porody, jakýmá por.asistentka přístup k volnémupohybu...
Něco je i zvyklost oddělení, ale jinak je to v lidech a to se ti asi nestane, že ti sem napíše někdo jako rodil u dr. který tam bude až budeš rodit...Bohužel...
Dr.olga
Kecka
Kecka

1779 příspěvků
21. září 2006
Lštění, u říčky Sázavy
Příspěvekod Mamia » neděle 30. říjen 2011, 17:54
Teď už je vše jistě jinak, ale nedá mi to, abych nezavzpomínala:
KP jsem rodila syna před 16-ti lety v Olomouci. Připravovali mě, že KP vaginálně nejde, že mě čeká císař. Informace jsem neměla nastudované veškeré žádné, přečetla jsem pouze Velkou knihu o matce a dítěti :D Když ale nadešel den porodu, měl službu starší zkušený lékař a že prý to zkusíme normálně. Byla jsem překvapená, nepřipravená, ale moc vděčná.
Byl to navíc ještě předčasný porod, takže jsem napřed ležela s kapačkou na zastavení a když to nepomohlo, tak přehodili infuze a dostala jsem něco na pozjetí porodu. Byl to porod řízený lékařem vleže s přikurtovanýma nohama (což mi tenkrát bylo jedno). Lékař mi říkal, kdy mám tlačit a syna v podstatě jemně vytáhl. Byl to nepřirozený, ale pohodový a příjemný porod. Negativní vzpomínky nemám žádné.
Mamia
Klevetnice
Klevetnice

3414 příspěvků
02. březen 2011
Příspěvekod Mirkat » neděle 30. říjen 2011, 18:14
Medvídku, já to myslela tak, že ti řeknou jak by se to mohlo vyvíjet u tebe konkrétně... KP je určitě roditelný klasicky, ale pokud je plod větší, možná je budou zajímat i další informace... Kamarádce měřili pánev - či jak se to nazývá... :)

A pak stejně je to dle situace u porodu... Určitě tě ale rovnou nepošlou na sekci, ani při předpokladu většího miminka... Nemáš možnost dojet osobně? Domluvit tel. schůzku...

a stejně se určitě prcek otočí :)
Mirkat
Howgh
Howgh

5886 příspěvků
21. září 2006
Havlíčkův Brod
Příspěvekod Trixl » neděle 30. říjen 2011, 18:32
Šla jsem na sekci, ale nebyl to čistý KP, z příčky se natočila malá našikmo nožkama a byla vysoko. Asi jsem v ambulanci potkala všechny porodníky :) jednomu jsem se vyhýbala (neřeknu ti jméno to nevylovím), protože ten rovnou zahlásil, že ve 38tt mě kuchnou a já chtěla ještě čekat což se mi splnilo. Operace byla ve 41+0tt jestli to dobře počítám. Ostatní vždy hovořili o tom, že záleží na mně, že mě podrží, že půjdou se mnou do toho ať se rozhodnu jak chci. Primář tedy chtěl vědět moje důvody k sekci, probírali jsme to, asi čekal jestli se přece jen nerozhodnu jinak, ale schválil mi ji. Odhad malé byl kolem 4 kil a měla lehounce nad ně.
Takže já ti sice taky nemůžu říct jak to probíhá v reálu, ale měla jsem z porodnice moc dobrý pocit a kdybych se nebála, šla bych do toho. Taky věřím, že bybyl porod bez medikace, ale u KP by asi ten doktor i byl ne, to je speciální případ, ačkoli dobrá porodní bába by to taky měla dobře umět.
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Taisha » neděle 30. říjen 2011, 19:08
U KP prý opravdu hodně záleží na tom, v jakém je mimi postavení. Nemělo by mít nožičky pod sebou a důležité je, aby zadečkem jakoby naléhalo/směřovalo na čípek, tzn. nesmí být v nějaké vzpříčené poloze + jak už bylo napsáno i na odhadované velikosti mimi záleží. Takže i když budou v porodnici vstřícní k normálnímu porodu KP a přitom tam bude nějaká z těchto kontraindikací, může být vše jinak. Jinak držím palce, určo vše dopadne dobře. ;)
ObrázekObrázek
Taisha
Pískle

38 příspěvků
26. březen 2008
Praha
Příspěvekod Silmaril » neděle 30. říjen 2011, 19:35
Ted v zari jsem rodila miminko KP v Brne Bohunicich, resp. stihli jsme tam vytlacit uz jen zbytek telicka a hlavicku, protoze zadek jsem porodila jeste venku na chodniku :) Tady je porodni denicek http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... sid=111852

Nevim, jestli je to tak vsude, ale v Bohunicich jsem byla pripravovana na to, ze u KP vzdycky musi byt nastrih, kvuli rychlemu a hladkemu vybaveni hlavicky, druha doba porodni (samotne tlaceni) musi byt na luzku na zadech, aby porodnik mel dobry pristup k miminku a na vytlaceni hlavicky se aplikuje oxytocin. Samozrejme ze tlaceni se mi vic libilo venku v kleku na ctyrech, ale vevnitr na zadech jsem to taky zvladala dotlacit. Uz to byly jen dve kontrakce a oxy se nestihl aplikovat. Miminko bylo rychle a krasne hladce venku, ale Vojtisek byl taky 38+0 a ja rodim male deti, takze mel 2730 g.
Silmaril
Kecka
Kecka

1566 příspěvků
14. únor 2011
Příspěvekod Trixl » neděle 30. říjen 2011, 19:37
Nešel by tu najít KP porod ve Vrchlabí? Ale tyhle porody odjinud jí nepomůžou, ona chce vědět jak to chodí v Havlbrodě.
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Bludicka » neděle 30. říjen 2011, 20:39
Trixl porod KP ve Vrchlabí tu je, ale Medvídkovi je platnej jako mrtvýmu zimník, když potřebuje vědět jak to chodí v Havl. Brodě
Ale jako uklidňovačka, že i větší KP se dá porodit přirozeně, když je v ideální poloze a porodnice má s KP zkušenosti by to šlo http://www.baby-cafe.cz/modules.php?fil ... sid=110896
Bludicka
Drbna
Drbna

4241 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Trixl » pondělí 31. říjen 2011, 09:38
Medvídku sed/polosed je ok to jsem rodila a šlo to rychle. Když jsem měla rodit malou před 4 roky tak neměli problém s tím, že bych případně chtěla rodit dítě s váhou kolem 4 kil. Pošlu ti pak ještě odpoledne sz teďka musím letět :)
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 10. listopad 2011, 23:13
Mevídku doufám tě někdo dá na porodní nástěnku, jsem zvědavá :D no baba a držím ti palce ať ti to dopadne úplně nejlíp jak to jde.
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » pátek 11. listopad 2011, 07:29
To je super zpráva, určitě sis oddychla :)
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Mirkat » pátek 11. listopad 2011, 08:42
Za odměnu, že jsem to uhádla (ehm, že se otočí ;)) si prosím tvé tel číslo a já tě na tu nástěnku dám :D

Prima, že se otočil! Těhle koumáčků znám více... ;) Ale chápu tě, lepé je být připravena... ;) Tak ať je porod pro vás krásným zážitkem, nejlépe u nás v HB :)
Mirkat
Howgh
Howgh

5886 příspěvků
21. září 2006
Havlíčkův Brod
Příspěvekod Trixl » úterý 22. listopad 2011, 23:57
Medvídek tu byla naposledy 15.11. tak že by?
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Kopretina » středa 23. listopad 2011, 00:15
Trix, netrpělivá :-)
Včera jsem s M. psala a vím, že ne (snad se nebude zlobit, že jí sem píšu do diskuze), no a jestli se domluvila s Mirkou, že ji dá na nástěnku, tak se to určitě dozvíme.
Kopretina
Klábosilka
Klábosilka

408 příspěvků
24. září 2006
Vysočina - česko-moravské pomezí