ADV TOP
ADV LEFT

novoroz. žloutenka a svícení u matky + Rh inkompatibilita

Jak rodit přirozeně, informace, které potřebujete, zkušenosti, zážitky...

Moderátor: Amazonka01

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod E-liska » středa 15. leden 2014, 08:27
Oldmill píše:Díky za odkazy, počtu si. Tak to je dobré, že hodnoty by měly být pro všechna mimi stejné, takže se budu mít od čeho v eventuelní argumentaci odrazit a nenechat ho zbytečně svítit, nebo zbytečně dlouho svítit, eventuelně nekojit...

Nebezpečné hodnoty jsou určitě pro všechny stejné. Při Rh inkomptibilitě jen bývá novor. ikterus častěji (protilátky způsobí masivnější rozpad krvinek), projeví se dříve a s vyššími hodnotami.

Oldmill píše:Jak to je s mobilním světlem v mé vybrané porodnici (Vyškov) budu zjišťovat dnes. Mám info ze dne otevřených dveří (od novoroz. sestry), že by tam měli mít mobilní světla, ale jestli je pak dávají na pokoj není jasné - viz Milostrdní: mobilní mají, ale na pokoj nedávají, zřejmě je to mobilní, aby si to mohla uklizečka pošoupnout, když tam vytírá, nebo nevím.

No comment :palma: Snad tam mají taky "mašinku, co dělá ping!" :-Z
Držím pěsti, aby to vůbec nebylo potřeba :)
Kdyby nastalo přecijen něco komplikovanějšího, tak se mi kdyžtak ozvi (telefon myslím máš). Horší, nebo déletrvající žloutenka se dá pomoci zvládnout i homeopaticky. Samozřejmě i kdybys potřebovala pomoci s něčím jiným.
Přejí příjemný porod 8-)
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Pon » středa 15. leden 2014, 08:43
:? a proc si nemohla kojit a resili to flaskou? Me normalne sestricky volali na novorozenecky pokazde, kdyz se probudil a mel hlad. Kdyz byl zrovna tatinek v porodnici, brala jsem si ho na kojeni na pokoj a po usnuti zase vracela na sviceni. Byl tam pomerne dlouho, nedovedu si predstavit, ze bych ho celou dobu nevidela. :?
Pon
Kecka
Kecka

1691 příspěvků
21. leden 2009
Příspěvekod E-liska » středa 15. leden 2014, 08:49
Pon píše::? a proc si nemohla kojit a resili to flaskou? Me normalne sestricky volali na novorozenecky pokazde, kdyz se probudil a mel hlad. Kdyz byl zrovna tatinek v porodnici, brala jsem si ho na kojeni na pokoj a po usnuti zase vracela na sviceni. Byl tam pomerne dlouho, nedovedu si predstavit, ze bych ho celou dobu nevidela. :?

Protože, když jsou hodnoty vysoké a nelepší se, tak se má dávat převařené MM (už jsem zapomněla proč, k čemu to je dobré, jak moc je to účinné) Například tady jsou s tím nějaké zkušenosti: http://baby-cafe.cz/forum/diskuse/9/10195
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Xsamotar » středa 15. leden 2014, 08:52
E-liska píše:Kdyby nastalo přecijen něco komplikovanějšího, tak se mi kdyžtak ozvi (telefon myslím máš). Horší, nebo déletrvající žloutenka se dá pomoci zvládnout i homeopaticky.

A to se dá nějak všeobecně, nebo je potřeba konkrétní stav?

Jinak teda se zájmem sleduji. Ani mě nenapadlo, že by bylo možné svícení na pokoji. A to měly žloutenku obě dcery :(
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22156 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod E-liska » středa 15. leden 2014, 08:59
Xsamotar píše:
E-liska píše:Kdyby nastalo přecijen něco komplikovanějšího, tak se mi kdyžtak ozvi (telefon myslím máš). Horší, nebo déletrvající žloutenka se dá pomoci zvládnout i homeopaticky.

Jinak teda se zájmem sleduji. Ani mě nenapadlo, že by bylo možné svícení na pokoji. A to měly žloutenku obě dcery :(

Jakožto klasický homeopat ti nemůžu říct nic jiného než - konkrétní stav. Existují samozřejmě léky, které se dávají ve většině případů, ale i tak je jich jednak několik a jednak to pořád ještě může být úplně jiný lék ;-)
Jinými slovy ne, neřeknu ti: "vezmi si do porodnice lék XY a při žloutence dávej tak a tak často." ;-)
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Xsamotar » středa 15. leden 2014, 09:26
E-liska píše:
Xsamotar píše:

Jakožto klasický homeopat ti nemůžu říct nic jiného než - konkrétní stav. Existují samozřejmě léky, které se dávají ve většině případů, ale i tak je jich jednak několik a jednak to pořád ještě může být úplně jiný lék ;-)
Jinými slovy ne, neřeknu ti: "vezmi si do porodnice lék XY a při žloutence dávej tak a tak často." ;-)

No, čekala jsem to :)
Díky
Xsamotar

22156 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod E-liska » středa 15. leden 2014, 10:33
Xsam,
tak jako dalo by se zkusit miminu dávat tkáňovou sůl http://www.tkanove-soli.cz/products/produkt-2/
V případě, že by navíc proběhlo při porodu ve větší míře podávání medikace, zejména pro tlumení bolesti, nebo byl císař, zejména v celkové anestezii, tak bych si troufla i vyzkoušet podávání Nux Vomica párkrát denně v nízké potenci (5CH) - matce, případně i miminu.
Obojí maximálně tak pět dní a s tím, že to je spíš podpůrná záležitost, ne že bych čekala vyslovené zázraky. A samozřejmě ne preventivně, pouze, pokud se opravdu žloutenka objeví.
Vyzkoušené to ale na nikom nemám.
Určitě bych podala nějaké laktobacily, protože novoroz. ikterus údajně zhoršuje mimo jiné i prostup bilirubinu zpět ze stolice přes stěnu střeva díky nedostatečnému osídlení bakteriemi.
Laktobacily i pro matku před porodem a v šestinedělí- podle studií je přenos střevní mikroflóry od kojící matky na dítě (přestože já jsem si původně myslela, že to je přece logicky nesmysl, tak jsem četla minimálně jeden důvěryhodný výzkum, co tvrdí, že tomu tak je)
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Xsamotar » středa 15. leden 2014, 10:45
Eliško - děkuju za info s laktobacilem. To určitě zkusím, pokud by to (byť minimálně) mohlo zlepšit protižloutenkové podmínky :)
Na zbytek tedy počkám až co bude po porodu :)
Xsamotar

22156 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Maggiemae » středa 15. leden 2014, 12:14
E-liško, přenos mikroflóry jde hlavně (kromě vaginálního porodu, kde je intenzivní a zabraňuje osídlení cizími bakteriemi z prostředí) kontaktem kůže na kůži, což je u kojení splněno, proto možná ty výsledky. Ohledně laktobacilů jsem trochu skeptická, protože to jsou "univerzální", ne mateřské, jako užitečnější v takovém případě vidím intenzivní kontakt nahaté dítě na nahaté matce, což pomůže kojení, adaptaci, osídlení a v konečném důsledku i té rychlejší eliminaci bilirubinu.

Převařování MM je praktika, od které se doufám už upouští, vychází z naprosto mimózní interpretace celé situace.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5117 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Bebet » středa 15. leden 2014, 12:31
Nečtu celou diskusi, tak možná už budu opakovat něco, co tu zaznělo. Mně dula na žloutenku doporučovala pít jaterní čaj, který se dostane přes MM do dítka. Radu jsem poslechla a holčičce sletěla hodnota za 24 hodin tak, že se doktoři divili, protože ta rychlost byla až podezřele neběžná. U druhátka jsem začala pít jaterní čaj dokonce preventivně už před porodem, syneček zůstal bez jakýchkoliv dramaticky zvýšených hodnot. Mohla to být náhoda, taky nemusela.
Bebet
Treperenda
Treperenda

1477 příspěvků
17. září 2013
(skoro) Brno
Příspěvekod Maggiemae » středa 15. leden 2014, 12:54
Doporučení ostropestřce (hlavní složka jaterního čaje) jsem už také slyšela.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5117 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod E-liska » středa 15. leden 2014, 13:07
Maggiemae píše:Doporučení ostropestřce (hlavní složka jaterního čaje) jsem už také slyšela.

Tak jasně, cokoliv na detoxikaci jater logicky může pomoci, což jsou i ty přípravky, co jsem psala. Nicméně bych byla opatrná podávat to "přes matku", protože to jaksi detoxikuje i její organismus - a ty vyplavené škodliviny se do MM dostanou taky. Takže za mě ano, ale ne nějaká intenzivní kůra a především k tomu nezapomínat na pitný režim a doporučuju i dietu šetrnou k játrům - jinak se z toho člověk může taky pěkně pos.. a celkově si přivodit zažívací obtíže...
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Katchen » středa 15. leden 2014, 13:17
Holky, vám se podařilo hned rozjet kojení se žloutenkovýma dětma? Tonda se odmítal přissát a když už se to povedlo, tak byl okamžitě tuhej. Spal a spal. Takže u nás jakákoli terapie přes MM ztroskotala na tomto, ehm, "drobném problému".
Katchen
Howgh
Howgh

5266 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Oldmill » středa 15. leden 2014, 14:19
Katchen píše:Holky, vám se podařilo hned rozjet kojení se žloutenkovýma dětma? Tonda se odmítal přissát a když už se to povedlo, tak byl okamžitě tuhej. Spal a spal. Takže u nás jakákoli terapie přes MM ztroskotala na tomto, ehm, "drobném problému".

Mně se syn taky nechtěl moc budit (ani po fototerapii), ale fungovalo na něj ho v určitých intervalech, kdy by bylo vhodné kojit, tak přebalit, to se trochu vzbudil a pak jsem ho kojila , manžel ho drbal myslím na oušku a moje sestra na nožičce (doporučeno od laktač. poradkyně), aby zůstal vzhůru. To bylo nutné asi den nebo dva, pak už byl čilejší.
Oldmill
Žvatlalka
Žvatlalka

247 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Suri » středa 15. leden 2014, 14:42
Jaterní čaj jsme pila také už před porodem, protože jsem měla problémy s šílenou svědivou vyrážkou, které také značí problémy s játry. Na tu novorozeneskou žloutenku byly nějaké směsi a rady v knize od Stadelmanové, ale tu mám teď někomu půjčenou.

Ideální je si najít někoho, kdo bude radit dle aktuálního stavu.

Kojila jsme obě děti, obě jsem měla v posteli, tak jsem snadno poznala, kdy kdo která z nás usíná, spí nebo má jiné potřeby. ;-) U prvního miminka jsme měli s sebou celou dobu i tatínka a u druhého si nás brzy odvezl domů, kde se dají tyto drobné neduhy řešit mnohem snáz.
Suri
Kecka
Kecka

1833 příspěvků
24. září 2006