ADV TOP
ADV LEFT

Nože - dárek - SOS

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Pavlisek » pátek 27. březen 2009, 14:07
Michelka píše:Já používám nože od firmy Fiskars,jsou kvalitní a trošku dražší.

Michelko já teď kupovala od Fiskarsu 3 (kuchařský, na pečivo a loupací), taky žádná láce, ten kuchařský myslim za 900.... a VŠECHNY začaly reznout :( Tak nevim, jestli se tak pohoršily s kvalitou? Přijde mi to až divný :-?
Pavlisek
Howgh
Howgh

11602 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Dypecek » pátek 27. březen 2009, 14:15
Pavlisek píše:

Michelko já teď kupovala od Fiskarsu 3 (kuchařský, na pečivo a loupací), taky žádná láce, ten kuchařský myslim za 900.... a VŠECHNY začaly reznout :( Tak nevim, jestli se tak pohoršily s kvalitou? Přijde mi to až divný :-?

hmm mi nedávno kamarád říkal že nože pod 3000 od fiskarsu nebrat, tak nevím jak to vážně brát, já má fileťák za 600 a je super, pravda, nedávám ho do myčky
Dypecek
Howgh
Howgh

5725 příspěvků
21. září 2006
brno
Příspěvekod Veru123 » pátek 27. březen 2009, 14:18
Holky je fakt, že když jsem dala do myčky příbory - nerez a kvalitní, tak byly taky orezlý :-? , jsem na to čuměla jak blázen....
Veru123
Klábosilka
Klábosilka

400 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lau » pátek 27. březen 2009, 14:53
Gandelion píše:Značku neporadím, v nožích se vůbec nevyznám...

Jen - nože, nůžky a podobný věci by se jako dárek dávat neměly! Jsou pověry, že tím jakoby přeřízneš/přestřihneš vztah, takže když už, balí se k noži mince (stačí koruna ;) ), že jako tím se to "vynuluje" ;)

Sorry za OT :oops:

Já tedy taky značku neporadím, ale kdysi jsem si od ségry taky přála nože (ale jen KDS) a nic jsme tím nepřeřízly. Ba naopak.
Lau
Klevetnice
Klevetnice

3487 příspěvků
21. září 2006
Kolínsko
Příspěvekod Baru » pátek 27. březen 2009, 15:31
Zkus se podívat na www.knife.cz - třeba tam najdeš odbornější radu.

A ještě jsem vygooglila: www.pok.cz

B.
Baru
Treperenda
Treperenda

1402 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Luc79 » pátek 27. březen 2009, 15:39
Veru,zkus někde pohledat tyto ;)
http://www.gastro-profishop.cz/noze-noz ... 9mtrkclu73.
Jsou to opravdu profi,kalené s gumovou rukojetí,nekloužou,výborný poměr kvalita cena.Jen nevím,jestli jsou k dostání vmaloobchodní síti :oops:
Naposledy upravil Luc79 dne 27. březen 2009, 22:15, celkově upraveno 1
Luc79
Kecka
Kecka

1602 příspěvků
16. prosinec 2008
Příspěvekod Michelka » pátek 27. březen 2009, 15:46
Pavlisek píše:

Já je mám asík necelý rok,mám dva ¨nože a škrabku a zatím v pohodě.
Michelka
Kecka
Kecka

1740 příspěvků
27. únor 2008
Příspěvekod Pavlisek » pátek 27. březen 2009, 16:02
Dypečku no já jsem je právě taky do myčky nedala, ani jednou... poté, co mi začaly reznout nerezové příbory, tak už jsem poučena :D :D :D

Jinak třeba příboráky a sekyrka od nich je ok ;)
Pavlisek
Howgh
Howgh

11602 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lia79 » pátek 27. březen 2009, 17:00
Kroll píše:
Lia79 píše:
Kroll píše:
Lia79 píše:A co takhle keramický nůž?
Třeba tady - http://www.keramicke-noze.cz/
http://www.ceratio.cz/

Ahoj,
tyto nože mam a je to úúúplně úžasný. Krájí o moc lépe...i prsty :-?

Já si zatím nic neuřízla, ale při mé šikovnosti je to jen otázka času :D

Já se přímo také neřízla, jenom jsem o čepel ťukla prstem, u "normálního" byť ostého nože by se nic nestalo, u tohoto jsem si pak na prstíku dlouho nemohla zastavit krev, jak byl řez čistý...

To věřím, ty nože jsou fakt ostré, jako břitva.
Lia79
Krafařka
Krafařka

663 příspěvků
20. srpen 2008
Jablonec n/N
Příspěvekod Nowiska » středa 06. květen 2009, 13:19
Tyto nože mám uz několik měsíců, a jsem maximálně spokojená. Žádný zoubek a jsou stále stejně velmi ostré. V návodu ale píšou, že tyto nože nemohou nahradit klasické ocelové nože, proto, že jsou dost křehké. Jednám tak tedy podle toho s nimi. Není to tak složité, protože i s klasickými noži zacházím opatrně. Jediný rozdíl je v tom, že takový nůž ihned po použití opláchnu a vrátím zpět do dřevěného držáku, aby se někde nepovaloval. Možná se ti to bude zdát jako "opruz", ale jde si na takový režim velmi snadno zvyknout. Stejně bys neměla nožem špinavým od masa krájet zeleninu apod... Má to navíc tu výhodu, že máš čistý nůž vždy po ruce a nečekáš, až zaplníš myčku :-)
S cenou to taky zase taková hrůza není, já to nakupovala na http://www.keramickenoze-levne.cz a sada 3 nozu se škrabkou mne prisla asi na 1.200,-

Kdybych měla shrnou výhody a nevýhody:
- jsou křehké a je potřeba podle toho s nimi zacházet
- jsou velmi ostré, krájení s nimi je radost
- nevyžadují žádnou údržbu, jen slušné zacházení
Nowiska
Pískle

2 příspěvků
05. květen 2009
Příspěvekod Smoulinka10 » pondělí 14. září 2009, 09:14
ahoj holky, musím přidat svůj názor. Mám taky keramické nože. Objevila jsem inzerát na Ceratio někde v časopise, pak zapátrala po netu a fakt mě to nadchlo. Cena 1600,- Kč za sadu tří nožů se myslím vyplatila. Krájím s nima pořád. Ještě jsem se teda nepořezala, ale ostré zatím jsou, mám je půl roku :-) A když nebudou, tak se prý dají poslat k výrobci na přebroušení.
Smoulinka10
Pískle

6 příspěvků
13. září 2009
Příspěvekod Krista » pondělí 14. září 2009, 11:15
Nowiska píše:Tyto nože mám uz několik měsíců, a jsem maximálně spokojená. Žádný zoubek a jsou stále stejně velmi ostré. V návodu ale píšou, že tyto nože nemohou nahradit klasické ocelové nože, proto, že jsou dost křehké. Jednám tak tedy podle toho s nimi. Není to tak složité, protože i s klasickými noži zacházím opatrně. Jediný rozdíl je v tom, že takový nůž ihned po použití opláchnu a vrátím zpět do dřevěného držáku, aby se někde nepovaloval. Možná se ti to bude zdát jako "opruz", ale jde si na takový režim velmi snadno zvyknout. Stejně bys neměla nožem špinavým od masa krájet zeleninu apod... Má to navíc tu výhodu, že máš čistý nůž vždy po ruce a nečekáš, až zaplníš myčku :-)
S cenou to taky zase taková hrůza není, já to nakupovala na http://www.keramickenoze-levne.cz a sada 3 nozu se škrabkou mne prisla asi na 1.200,-

Kdybych měla shrnou výhody a nevýhody:
- jsou křehké a je potřeba podle toho s nimi zacházet
- jsou velmi ostré, krájení s nimi je radost
- nevyžadují žádnou údržbu, jen slušné zacházení

Přesně tak, taky máme dva keramické, už 3/4 roku a jsou super! jen je třeba s nimi taky dle toho zacházet. Oba dostal manžel ke kulatinám, jeden od našich, druhý o spolupracovníků, teda žádnou minci k tomu nedostal a vztahy zatím taky drží:)
Krista
Krafařka
Krafařka

907 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Bublina » pondělí 14. září 2009, 16:14
Nowiska píše: Jediný rozdíl je v tom, že takový nůž ihned po použití opláchnu a vrátím zpět do dřevěného držáku, aby se někde nepovaloval. Možná se ti to bude zdát jako "opruz", ale jde si na takový režim velmi snadno zvyknout. Stejně bys neměla nožem špinavým od masa krájet zeleninu apod... Má to navíc tu výhodu, že máš čistý nůž vždy po ruce a nečekáš, až zaplníš myčku :-)

No, já mám nože ocelové (drahé, Solingen) a do myčky bych je v životě nedala, po použití je opláchnu a vrátím na magnetický držák. Každý řezník vám řekne, že dobrý (= kvalitní a ostrý) nůž do myčky nepatří. A ani do šuplíku :). Nože mám 10 let a sem tam je přejedu na brousku (taky Solingen). Manžel radši dobrušuje ocílkou, ale to já neumím ;) a troufám si tvrdit, že jsou stejně ostré jako nové (aby taky ne, je na ně doživotní záruka).

O keramickém noži uvažuju jenom kvůli krájení zeleniny, protože na něm na rozdíl od oceli neumírají vitamíny.

B.
Bublina
Diskutérka
Diskutérka

2518 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Vydra » pondělí 14. září 2009, 20:10
I ZA MRAKY POŘÁD SVÍTÍ SLUNÍČKO
Na vola nenarazíš, ten do tebe vrazí sám.
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Mamamila » pondělí 14. září 2009, 20:14
Gandelion píše:Značku neporadím, v nožích se vůbec nevyznám...

Jen - nože, nůžky a podobný věci by se jako dárek dávat neměly! Jsou pověry, že tím jakoby přeřízneš/přestřihneš vztah, takže když už, balí se k noži mince (stačí koruna ;) ), že jako tím se to "vynuluje" ;)

Sorry za OT :oops:

u nas kdyz jsme dostali noze tak se neco stalo, vzdy sel nekdo na opraci, babicka, mama a ja.
takze dostat noze letely by
sorry za OT
Mamamila
ZLATÁ MAMAMILA

61246 příspěvků
23. září 2006
Modžany