ADV TOP
ADV LEFT

Citronový dort s cuketou z Apetitu - POMOC!

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Karkulka » pátek 26. srpen 2011, 13:52
Ahoj holky,
v některém z posledních čísel Apetitu (myslím, že červencovém nebo srpnovém) byl recept na citronový dort s cuketou. Nezkoušela jste ho některá? Mně strašně chutnal ten krém, ale kourpus se zoufale nepovedl. Při pečení mi z formy teklo rozpuštěné máslo, vůbec to nevyskočilo a bylo to strašně mastné a já se ptám proč??

korpus:
200g másla
200g světlého třtinového cukru
citronová kůra ze 2 biocitronů
2 středně velké cukety nastrouhané na hrubo (asi 300g)
3 vejce
1 lžíce nemletého máku
1 lžička vanilkového extraktu
100g hladké mouky
2 lžičky kypřícího prášku
1/4 lžičky jedlé sody

Nedala jsem tam mák a vanilkový extrakt, protože jsem neměla a místo třtinového cukru použila obyč. Mohlo by to být tím? Moc tomu nevěřím, ale ze třtinového cukru jsem nikdy nepekla, tak nevím. A ještě mě napadlo, jestli by na 200g másla nemělo být víc mouky...
Karkulka
Kecka
Kecka

1983 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Amazonka01 » pátek 26. srpen 2011, 14:03
Recept nemám, ale té mouky je tam vážně hrozně málo. Peču hodně a i různé "nesmyslnosti", ale tohle prostě pohromadě držet nemohlo.
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Karkulka » pátek 26. srpen 2011, 14:13
Amazonko mě se to taky zdálo celkem málo, ale nebyla jsem si jistá.

Klarkas je to hoooooodně podobné, jen tam byla navíc ta cuketa a byl s krémem. A hlavně tam bylo jen 100g mouky!

Chápu to správně, že když v tomto (od Klarkas) je 280g mouky a já tam mám v tom receptu navíc ještě tu "mokrou" cuketu, tak bych tam tý mouky měla dát ještě víc než těch 280g?
Karkulka
Kecka
Kecka

1983 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Karkulka » pátek 26. srpen 2011, 14:16
Chtěla jsem poslat dotaz přímo na stránky Apetitu, ale nemůžu tam najít žádný kontaktní mail! :?
Karkulka
Kecka
Kecka

1983 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Amynka » pátek 26. srpen 2011, 14:16
Ahoj,
dort jsem nedělala, ale mám záříjový Apetit, kde se redakce omlouvá, za špatně uvedený recept...cituji:

Dobrý den, moc se omlouváme nejen Lucii, ale i všem ostatním čtenářům. Do hmoty na citronový dort s cuketou patří navíc 100g pšeničné celozrnné hladké mouky, kterou jsme v časopise zapomněli uvést.

Jinak dotazy na Apetit se posílají sem http://www.apetitonline.cz/diskuzni-for ... torek.html
Obrázek
Obrázek
Amynka
Krafařka
Krafařka

639 příspěvků
21. září 2006
Středočeský kraj
Příspěvekod Amynka » pátek 26. srpen 2011, 14:33
Přepisuju originál recept

250g másla + na vymazání formy
3 biocitróny
200g světlého třtinového cukru
3 vejce
2 stř. velké cukety ( asi 300g ) nastrouhané nahrubo
1 lžíce nemletého máku + trocha na posypání
1 lžička vanil. extraktu
100g hladké mouky
100g pšeničné celozrnné mouky hladké
2 lžičky kypř. prášku
1/4 lžičky jedlé sody
85g mouč. cukru
200g čerstvého krémového sýra
4 lžíce citronového krému ( pod názvem Lemon curd ho prodává Tesco nebo Marks a Spencer )

Troubu předehřejte na 180 st. Dvě 20cm formy vymažte máslem a vyložte peč. papírem. Nastrouhejte kůru ze 2 citrónů a vymačkejte z nich šťávu. Do mísy dejte 200g změklého másla, cukr, vejce, cukety, mák, van. ext. a citr. kůru a promíchejte.
Přilijte lžíci citr. šťávy, přisypte obě mouky, kypř. prášek a 1/4 lžičky sody Promíchejte a rozdělte do forem. Pečte asi 25 min.

Smíchejte lžíci citr. šťávy s 25g mouč. cukru. Vychladlé korpusy propíchejte špejlí a potřete sladkou šťávou.

Na krém prošlehejte v míse zbylý mouč. cukr, zbylé máslo, sýr, zbylou cit. šťávu ( asi 2 lžíce ) a přistrouhejte citr. kůru z posledního citrónu.
Při sestavování dortu potřete jeden korpus polovinou krému a přidejte tenkou vrstvu koupeného citr. krému. Navrch posaďte druhý korpus a potřete ho zbylým krémem a posypte zrníčky máku.
Obrázek
Obrázek
Amynka
Krafařka
Krafařka

639 příspěvků
21. září 2006
Středočeský kraj
Příspěvekod Amynka » pátek 26. srpen 2011, 14:41
Klarkas píše:Jaký jsi použila ten sýr?
Te recept určitě zkusím....
[/quote]

Já žádný, já ho nedělala, ale vždycky píšou v receptech buď Buko, nebo Philadelfii apod.
Obrázek
Obrázek
Amynka
Krafařka
Krafařka

639 příspěvků
21. září 2006
Středočeský kraj
Příspěvekod Karkulka » pátek 26. srpen 2011, 14:41
Jéé, Amynko tak to Ti mockrát děkuju! :hura:

A teď další dotaz: Jakou a kolik mouky tam tedy mám dát, když nemám tu pšeničnou celozrnou???

Klarkas já do toho krému dala obyč tvaroh ve vaničce a bylo to výborný!
Karkulka
Kecka
Kecka

1983 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Karkulka » pátek 26. srpen 2011, 14:43
A ani jsem nedávala ten Lemon curd, neboť v místním Tescu ho nemají. I s těmi mými úpravami to bylo super!
Karkulka
Kecka
Kecka

1983 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Karkulka » pátek 26. srpen 2011, 14:43
Klarkas píše:A cos tam dala místo toho? :D předpokládám, žes neměla ani ten citronový krém z Tesca....
:D :D :D

Bylas rychlejší než já a uhodlas! :D :D
Naposledy upravil Karkulka dne 26. srpen 2011, 14:48, celkově upraveno 1
Karkulka
Kecka
Kecka

1983 příspěvků
22. září 2006