ADV TOP
ADV LEFT

jaký program v pekárně použít místo Gluten-free, když nemám?

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Wingec » středa 27. březen 2013, 14:56
holky,a nedáváte moc tekutiny? mi se ještě chleba nepropadl,ale je fakt,že peču poslední dobou v troubě,nechám vykynout v peci a pak dám do trouby
v nějaké formě
Wingec
Howgh
Howgh

9774 příspěvků
27. září 2006
Brno
Příspěvekod Llevelyn » středa 27. březen 2013, 14:58
Peču bezlepkový docela často :D a nejlepší výsledky mám z mouky Schar a z Michalíka :D

chleba dělám ve formě na biskupskej chlebíček. Normálně v troubě.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Myš » středa 27. březen 2013, 15:00
schar nebo jizerka, jen jedno kynutí, míchat co nejmíň
propadne se někdy, když je moc droždí - hodně vyběhne a pak spadne

pokud bez pekárny, mouku až úplně nakonec a jen opatrně vmíchat, žádný dlouhý šlehání
Myš
Howgh
Howgh

8664 příspěvků
20. únor 2010
Příspěvekod Mafaf » středa 27. březen 2013, 15:04
Peču v pekárně - takže naházím do formy nejdříve tekutiny, pak sypké věci... zapnu na bzl program a nechám běžet až do konečného upečení. Přesto se často stane, že prostě spadne anebo nevyběhne vůbec :oops:
Mafaf
Drbna
Drbna

4222 příspěvků
11. prosinec 2007
prostě doma
Příspěvekod Pizulinda » středa 27. březen 2013, 15:05
Mně se zatím nepodařilo vysledovat souvislost - proč se to někdy propadne a někdy ne. V troubě péct nechci, 2/3 roku jsme na chalupě, kde troubu nemám, jen domácí pekárnu.

edit: tak mazanec je výýýbornej!! :hura:
Nenicko, díky ;-)
Pizulinda
Drbna
Drbna

4434 příspěvků
28. leden 2010
Příspěvekod Nenicka » středa 27. březen 2013, 15:39
holky, to je super, díky za podnětné rady, dětem strašně chutnaj mufiny a mně se poslední dobou propadávají, přitom na začátku to bylo super. Mám plynovou troubu, a obecně se mi pečení v ní moc nedaří - spodek tak jako připálenej, a nahoře pomalu nedopečený, a musim ladit při každým pečení, perníčky a linecký už dobrý, tvarohový koláč od Missorky předělaný na bezlepkovo taky, ale třeba rohle :palma: s tim se daly vytloukat okenice :-? , od té doby jsem už nezkoušela a to mám krásnou formu na rohlíky...

no nic jdu an ten mazanec PIZULINDO díky moc za reference, že se poved!!!!!! :hura: taky napíšu
Nenicka
Kecka
Kecka

1731 příspěvků
06. říjen 2006
za hory za doly...
Příspěvekod Mafaf » středa 27. březen 2013, 15:47
Neni,

tak rohlíky - croisanty jsem měla taky takové, že bych s nima mohla vymlátit všechna okna :-Z . Recept jsem dodržela, přesto se nepovedly
Mafaf
Drbna
Drbna

4222 příspěvků
11. prosinec 2007
prostě doma
Příspěvekod Pizulinda » středa 27. březen 2013, 15:58
Na rohlíky jsem líná... Musí se těsto válet, pak rolovat, děsně lepí, já vzteklá... Proto jsem přešla na housky, teda spíš bulky. Těsto nechám udělat v pekárně a pak mokrýma rukama vykoulím bochánky, který rovnou plácnu na plech, potřu vajíčkem, posypu solí nebo kmínem nebo sýrem a upeču v elektrický troubě. A výborný!! Jsou teda hutnější než ty nadýchaný chemický lepkový z krámu, ale taky se jich člověk víc nají.

Na chalupě trouba není, ale koupila jsem loni v Lidlu donutovač za 350 Kč a dělám v něm místo housek takový pidikolečka a spokojenost ;-)
Pizulinda
Drbna
Drbna

4434 příspěvků
28. leden 2010
Příspěvekod Wingec » středa 27. březen 2013, 16:08
Pizulinda píše:Na rohlíky jsem líná... Musí se těsto válet, pak rolovat, děsně lepí, já vzteklá... Proto jsem přešla na housky, teda spíš bulky. Těsto nechám udělat v pekárně a pak mokrýma rukama vykoulím bochánky, který rovnou plácnu na plech, potřu vajíčkem, posypu solí nebo kmínem nebo sýrem a upeču v elektrický troubě. A výborný!! Jsou teda hutnější než ty nadýchaný chemický lepkový z krámu, ale taky se jich člověk víc nají.

Na chalupě trouba není, ale koupila jsem loni v Lidlu donutovač za 350 Kč a dělám v něm místo housek takový pidikolečka a spokojenost ;-)

chci recept,recept,recept,prosíím
já dělám bulky z nominalových směsí na chleba a jsou teda nepřekonatelné,vydrží vláčné i týden,ale raději je mrazím a každý den vytáhnu dle potřeby :)
Wingec
Howgh
Howgh

9774 příspěvků
27. září 2006
Brno
Příspěvekod Pizulinda » středa 27. březen 2013, 16:20
housky dělám podle tohodle receptu http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=70149 a pak podle tohodle http://www.recepty.cz/recept/nejjednodusi-rohliky-z-domaci-pekarny-17930

prostě obyčejný vygooglený recepty, nic zvláštního. Mám to vytisknutý na papíru a už celý zamatlaný, jak podle toho jedu stále dokola :D
Pizulinda
Drbna
Drbna

4434 příspěvků
28. leden 2010
Příspěvekod Wingec » středa 27. březen 2013, 16:25
dík :)
Wingec
Howgh
Howgh

9774 příspěvků
27. září 2006
Brno
Příspěvekod Nenicka » středa 27. březen 2013, 19:13
mazanec výbornej, těsto boží, chuť skvělá, jen mi teda taky spadnul. Ale na funkci nemá vliv :), tudíž zítra je co snídat :)

Pizul, a ty rohlíky děláš bezlepkově? Jestli jo, jak s moukou?

holky, tohle dnes taky vyzkoušeno na rodinných příslušnících
a prošlo to velmi velmi dobře :D

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=127446
Nenicka
Kecka
Kecka

1731 příspěvků
06. říjen 2006
za hory za doly...
Příspěvekod Pizulinda » středa 27. březen 2013, 20:16
Neni, recept na rohliky je lepkovej, ale já jen dám bzlp. mouku (používám buď Jizerku nebo Mark - Spencra nebo jejich kombinaci) a je to v pohodě. Někdy přisypu trochu mouky nebo přileju víc tekutiny, když nezapomneu včas zkontrolovat konzistenci těsta a od oka to dorovnám. Já to nechápu, ale ač dělám všechno dle stejných receptů a odměřuju to, tak ta konzistence se někdy různí, jestli to je velikostí vajíčka nebo psychickým rozpoložením krávy před dojením fakt nechápu :D
Pizulinda
Drbna
Drbna

4434 příspěvků
28. leden 2010
Příspěvekod Mafaf » čtvrtek 28. březen 2013, 07:15
PIzu,

díky za recept ;-). Dneska vyzkouším ty fajnové bezlepkové a uvidím, zda se mi taky povedou. Jsem tak zmrzlá, že možná zmrznou i ty housky, když na ně sáhnu :D
No a zítra prubneme mazanec. Malej je zbožňuje.
Mafaf
Drbna
Drbna

4222 příspěvků
11. prosinec 2007
prostě doma
Příspěvekod Wingec » čtvrtek 28. březen 2013, 08:16
u nás se dneska pečou podle tradice jidášky
se teda obávám,loni jsme ještě dělali lepkový,tak mi držte palce
Wingec
Howgh
Howgh