ADV TOP
ADV LEFT

Který hrnec?

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Jolanka » sobota 23. září 2017, 00:40
Ahojte holky, delší dobu se rozhoduju jestli dát peníze do pomalého hrnce, nebo si radši pořídit tlakový hrnec. Mám obavy že pomalý hrnec je na mě zkrátka příliš... pomalý... a o tlakových hrncích toho bohužel moc nevím (zatím načítám) protože ho nikdo z mých blízkých nikdy neměl (vím, stydím se :D )
U těch tlakáčů, nejvíc mě mate různé provedení uzávěrů a velikosti... jde tam jenom o to kolik toho chci udělat, nebo je v tom ještě jiný rozdíl jestli je hrnec 3 litrový nebo 7,5 litrový?
Zatím jsem si našla tenhle od Tescomyhttps://eshop.tescoma.cz/tlakovy-hrnec-ultima-6-0-l budu ráda pokud se ozve někdo se zkušenostmi přímo s tímhle :) děkuji moc za shovívavost :) :hura:
Jolanka
Pískle

23 příspěvků
30. srpen 2012
Příspěvekod Zababa » sobota 23. září 2017, 06:31
Přesně tenhle papiňák jsem dostala před rokem a je to miláček, člen rodiny. :)

Občas se mi nepovede mu napoprvé nandat poklici tak, aby se chytila, ale naštěstí se to snadno pozná a napraví. :)
Zababa
Pískle

60 příspěvků
03. únor 2016
Příspěvekod Pepro » sobota 23. září 2017, 10:02
Nemám srovnání, vlastním jen papiňák.
Mám taky od Tescomy, ale Bio exclusiv 6 l, mám ho víc než 10 let a jsem taky moc spokojená. Vařím v tom všechny omáčky s masem, vývary, ale třeba i brambory. Chce to trochu vychytat časy - ani ne tak u masa, jako spíš u těch brambor. Přikoupila jsem si k tomu skleněnou pokličku, takže ho používám i jako normální velký hrnec. Prodávají ho i jako verzi DUO, umím si představit využití, ale obejdu se bez toho, nicméně když bych kupovala znovu, zvážila bych to, hodit se to může.
Ten, co jsi dávala odkaz, má líp skladovatelnou poklici, mně se ale zase nikdy nestalo, že bych ji špatně nasadila, s tím problém nemám. Vařím pak na nejmenší plotýnce na minimální výkon, hovězí maso třeba 35-40 minut a nechám to ještě dojít (neupouštím páru, ale čekám, až se dá poklice lehce oddělat), vždy se mi vše povedlo.
https://eshop.tescoma.cz/tlakovy-hrnec- ... sive-6-0-l
https://eshop.tescoma.cz/tlakovy-hrnec- ... -0-a-6-0-l

zrovna mají u Tescomy do zítra slevu 20%, mívají ji párkrát za rok...
Pepro
Klevetnice
Klevetnice

3884 příspěvků
16. leden 2009
JM
Příspěvekod Misicka » sobota 23. září 2017, 10:29
Mám obojí a v poslední době papiňák vůbec nepoužívám, nedám dopustit na pomalý hrnec.
Misicka
Howgh
Howgh

5063 příspěvků
01. leden 2007
Česká Lípa
Příspěvekod Porrima » sobota 23. září 2017, 10:39
Mam oba. Pouzivam pouze pomaly.
Porrima
Krafařka
Krafařka

719 příspěvků
19. srpen 2010
Příspěvekod Karoli » sobota 23. září 2017, 12:25
Mám jenom pomalý a miluju ho pro jeho samoobsluznost. Vývar jsou ž něj geniální, omáčky a pecene maso taktez. Navíc ho ráno nalozim, zapnu,odejdu, a když se večer vrátím z práce, mám hotovou večeři. Ta úspora času je prostě bezkonkurenční, tím,že pracuje sám a já nemusím po návratu z práce být dvě hodiny doma,abych udělala večeři,si naprosto získal místo na mé malé kuchyňské lince. Byl s námi i na dovolené. Umí i sekanou a to jídlo z něj je prostě skvely a zdravý. Nevymenila bych ho za nic.
Karoli
V osobním kontaktu nepříjemná :-)

2121 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Inkognito » neděle 24. září 2017, 09:37
Přemýšlím, že pomalý koupím sestře (proto inko), můžete napsat, jaké máte?
A jak se v něm teda vaří?
P.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Misicka » neděle 24. září 2017, 13:03
Já mám Keenwood, ale už se neprodává, ale myslím, že celkem je to jedno, spíš jde o to, zvolit velikost a zvážit, jestli koupit s časovačem či bez. Já mám bez a asi za 100,- jsem si koupila časovací zásuvku. Jak se vaří...no, bzevy, já využívám třeba i o víkendu, můžu si zatím dělat jiné věci nebo když jdu večer pryč (chodím jednou týdně na kulečník), tak než přijdu mám vařeno. Stačí naházet ingredience, někdo tedy třeba smaží zvlášť cibulku a maso zatahuje, já to tam namrskám, zapnu a jdu si po svých. Potom teřba před koncem trochu přizahustím nebo přodám smetanu, podle toho, co vařím. JAk tu někdo psal, umí i sekanou a umí i pečené maso ;-)
Misicka
Howgh
Howgh

5063 příspěvků
01. leden 2007
Česká Lípa
Příspěvekod Zuza77 » neděle 24. září 2017, 13:14
Mám CrockPot ten větší s časovacem. Maso už jinak skoro nedělám. Výborný na vývary. Díky němu zuzitkuju úplně celou krůtu od Vochemerle. Hovězí mi děti už v jiné úpravě nejedi.
Nesly my smíchané pokrmy s těstovinami a rýži. Vršek tvrdý. A nějak jsem to nevychytala a dal se ani nesnažila. Možná to jde.

Odesláno z mého SM-A510F pomocí Tapatalk
Zuza77
Howgh
Howgh

12278 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Karoli » neděle 24. září 2017, 13:15
Mám crockpot, s casovacem. Uzasnej.
Karoli
V osobním kontaktu nepříjemná :-)

2121 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Jolanka » pátek 20. říjen 2017, 16:04
Děkuju moc všem za rady a názory a zkušenosti ale vůbec se nemůžu rozhodnout :-Z je to totiž půl napůl, vy co říkáte že máte obojí buď používáte jen jdno a anebo obojí a vy co máte jen jedno jste nadšení s tím co máte ať už je to tlakáč nebo pomalý hrnec :D :D

ještě: je nějaký rozdíl krom celkového objemu když má hrnec ty 3litry nebo 7,5? Ve funkčnosti myslím? Nebo je to vážně jenom o tom objemu? :milos:
Věřím, že by mi stačil tenhle maličký https://eshop.tescoma.cz/tlakovy-hrnec-ultima-4-0-l a že ten největší je zase moc velký, ale střední je pořád dost veliký ( 6litrů je prostě strašně moc ne? https://eshop.tescoma.cz/tlakovy-hrnec-ultima-6-0-l)
Jolanka
Pískle

23 příspěvků
30. srpen 2012