ADV TOP
ADV LEFT

Velikonoční beránek - poraďte recepty!

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Suri » pátek 29. březen 2013, 15:50
Já jsem si včera formu dovezla i s babičkou. :D

Na netu jsme si našla radu, že se má těsto dát do dolního dílu, aby bylo asi půl cm pod okrajem. Vykynul a upekl se úplně nádherně, dnes z něj máme už jen hlavu. ;-)

Byl to první pokus, chtěla bych ještě upéct dalšího babičce domů. První pokus se zdrařil výborně, byl krásně vláčný a dobrý. My nemáme moc rádi suchý piškot, tak jsem vybrala recept z MMB: http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=126867 Název receptu je pro letošní rok příznačný. :roll:

Obecné rady z Apetitu: Tipy Apetitu
■ Ať už zvolíte jakékoli těsto, plňte ,obličejovou‘ polovinu formy, a to asi čtyři milimetry pod okraj, protože pečením těsto vyběhne.
■ Pozor, formy mají různý objem – recept proto možná budete muset přizpůsobit té své. Pokud nemáte odměrku, zjistíte objem pomocí ,standardního‘ hrnku na čaj (vrchovatý má 250 ml) nebo půllitrové lahve.
■ Z hladké mouky bude beránek mechovější, z polohrubé pevnější.

Ještě jsem někde našla, že je lepší vytřít formu sádlem, což jsem udělala a vysypala jsem to hrubou moukou.

Já jen doufám, že mě teď neukamenuje někdo za použití těch různých zdrojů. Tak doufám, že stačí, že se netajím tím, že to není z mojí hlavy.

Suri
Suri
Kecka
Kecka

1838 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Noemmi » pátek 29. březen 2013, 16:03
Suri, a jak máš velkou formu, taky "normálně" ? Se bojím, aby toho nebylo málo, chci ho mít celého vyplněného, i záda obtisklá. Mám taky dvoudílnou.

Dík.

Vloni byl moc dobrý, ale vím já, co to bylo za recept? Možno třený.

Ten prezidentský - právě shodou okolností jem si říkala, že udělám asi šlehačkové těsto na bábovku z větší várky a přidám mandle a kandované ovoce.
Noemmi
Drbna
Drbna

4550 příspěvků
03. květen 2007
Horská oblast Litoměřicka
Příspěvekod Jarkab1 » pátek 29. březen 2013, 16:07
Příspěvekod Lydushe » pátek 29. březen 2013, 16:11
Já mám nějakej recepis s máslem. Ale tradičně zase hledám podvozek na dort. CHtěla jsem udělat podle DIny a ona už to na tom svým blogu nemá.. tak se musím spokojit s něčím jinačím.. :-O

JInak beránka plním do formy rovně a vyběhne vždycky velice akurátně. Víko nadzvihne málokdy :D
Lydushe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

10708 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Katynam » pátek 29. březen 2013, 16:29
Děláme vždy z tohoto těsta

4 žloutky,
200g cukru
1 van. cukr
100ml oleje
100ml vlažné vody
250g pol. mouky
1/2 prdopeče
sníh z bílků

občas přistrouháme do těsta jablíčko a čokoládu, mňam.
Katynam
Krafařka
Krafařka

723 příspěvků
25. listopad 2011
Příspěvekod Suri » pátek 29. březen 2013, 17:08
Forma je "normální". Recept byl z pěti vajec (asi je to z více vajce, když je tam ta čokoláda a ořechy, jinak by podlě mě mělo stačit z méně vajec) a 1/2 PP a vybehnul úplně přesně akorát. Měl záda obtištěná a byl "jako živý" ze všech stran. ;-) Těsto bylo tak ten necelý centimetr pod okrajem.
Suri
Kecka
Kecka

1838 příspěvků
24. září 2006