ADV TOP
ADV LEFT

jaký mlékovar? - rostlinné mléko

Moderátoři: Trixl, Hope

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Noodle » středa 04. duben 2012, 09:34
Ahojte holky,
jelikoz ma dcera alergii na mleko, uvazujem o koupi tohoto http://www.atranet.cz/soyabella-vyroba- ... a/d-70702/
A jelikoz je to docela drahe, jdu sem pro radu. Koupily (by)jste to? Jste spokojene? Popripade mate jinou znacku?
Veskere rady a namety vitany ;)
Noodle
Noodle
Klábosilka
Klábosilka

596 příspěvků
09. květen 2008
Příspěvekod Trixl » středa 04. duben 2012, 10:20
TADY je zajímavá diskuze jak na rostlinná mléka, určitě bych se pídila po netu jednak po zkušenostech s tímhle přístrojem, druhak jak to udělat jinak bez přístroje. Totiž se doma až na pudink úplně obejdem bez mléka, netřeba ho do ničeho jiného, pokud syn nechce kakao ze sojového a on ho nepije každý den. Ovšem vaječňák ze sojového byl asi k nerozeznání od toho s mlíkem :) Rýžové a jiné mlíko zas tak moc nerad.

Mám Veganzu, je levnější, ale umí jen mléka a rýžovou pastu a byla dvakrát za záruku na reklamaci, takže bych ji nemohla s čistým svědomím doporučit.
Soyabella vypadá, že by toho uměla mnohem víc, ale neznám nikoho kdo by ji měl.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Kacab » středa 04. duben 2012, 10:24
tak jenom kvuli mliku bych to nekupovala (kupuju ryzovy s vapnikem z dm a nemame zas takovou spotrebu, navic domaci ryzovy by ten vapnik nemelo- sojovy, mandlovy ovsem jo ;) ), ale jestli to umi to, co tam pisou, tak je to bomba :)
Kacab
Drbna
Drbna

4781 příspěvků
24. leden 2008
Příspěvekod Noodle » středa 04. duben 2012, 12:20
Trixl dekuji za odkaz, urcite prectu!

Kacab
Kupuji taky ryzove z DM. Mala ma alergii i na soju...Ale toho ryzoveho vypije skoro litr denne? Hlavne teda v noci. Tak hledame alternativy...
Noodle
Klábosilka
Klábosilka

596 příspěvků
09. květen 2008
Příspěvekod Kacab » středa 04. duben 2012, 12:22
Aha...no tak to se ti naklady vrati brzy :D akorat budes muset nejak poresit ten vapnik,no..
Kacab
Drbna
Drbna

4781 příspěvků
24. leden 2008
Příspěvekod Fleur » středa 04. duben 2012, 12:55
Noodle, díky za super tip!!
Netušila jsem, že něco takovýho existuje. Mně zjistili intoleranci "krávy" cca před půl rokem. Řěším to rýžovým a ovesným, někdy sojovým mlékem z DMka. Děti taky kompletně přešly na rostlinná mléka, moc jim chutnají a já jsem za to ráda. Leze to ale do peněz.. (no, ono to Biomléko před tím taky :D ) Tenhle přístroj je mi moc sympatický i tím, že si mléko člověk vyrobí sám a s příchutí jakou chce.

Pro ty z vás, které používáte, dá se v tomhle přístroji vyrobit i ovesné? V návodu jsem se nedočetla. A ovesné máme doma nejraději.. ;)
Fleur
Krafařka
Krafařka

798 příspěvků
28. červen 2009
Příspěvekod Meduhel » středa 04. duben 2012, 13:30
Noodle, to vyzera zaujimavo. Divala som sa na to aj na nemeckych strankach a vyjde to tam lacnejsie.Lepsia cena je napr. tu http://www.vital100.de/index.php?option ... ign=idealo
Platit sa da pay palom. Postovne uvadzaju len do Polska a Madarska, ale snad by to mohli poslat aj do Ciech. A vychadza to aj s postovnym asi o 700kc lacnejsie. Dufam, ze to nie je reklama, ak tak prosim zmazat. Len som Vam chcela dat tip na lepsiu cenu. Tych obchodov je samozrejme viac, kde je to lacnejsie ako u nas.
Meduhel
Kecka
Kecka

1598 příspěvků
05. říjen 2010
Příspěvekod Trixl » středa 04. duben 2012, 13:40
Nenapadá mě důvod proč by to nešlo, my vaříme bezlepkové, tak jsem nezkoušela. Ale to můžeš i bez přístroje.
Vápník je všem možném, brát mléko jako významný zdroj vápníku se nemusí, i když je nám to neustále vtloukáno :)

Ovesné mléko

jemné ovesné vločky, 300 ml horké vody

ovesné vločky zalijeme vroucí vodou a necháme alespoň 1-2 hodiny odstát. Pak je rozmixujeme na jemno a hustou tekutinu přecedíme přes jemné síto, plátenko. Získané ovesné mléko zředíme na požadovanou hustotu, dochutíme medem a špětkou soli.

Na netu recepty na rostlinná mléka jsou, potřeba je mixér a něco čím se mléko přecedí. Vaří se asi jen rýžové a sojové, ostatní se dělají zastudena.

Koukám se na to z čeho se skládá, tak až na to že je zaoblená vypadá Soyabella úplně stejně jako ten můj přístroj, má to samé příslušenství. Koukla jsem se na parametry, taky totožné, a tak teda nevím proč za něj dát o tolik peněz víc než za ten můj přístroj ... který se teda u nás už asi neprodává, naposledy se prodával za cca 2 tisíce.

Jo ale pravda, ještě jsem neviděla programy. Snad to někde bude ke stažení, příručka.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Noodle » středa 04. duben 2012, 14:08
Fleur, taky jsem netusila. Prisla s tim kamaradka,ze by to koupila, kvuli zomu sojovemu mleku, ale ze se v tom da udelat i ryzove, mandlove a urcite i jine;)

Meduhel
, na odkaz kouknu. popripade zkusim tedy poohlidnout na nejakych nemeckych, popr jinych obchodech...700 jsou sakry penize!
Noodle
Klábosilka
Klábosilka

596 příspěvků
09. květen 2008
Příspěvekod Noemmi » středa 04. duben 2012, 14:55
Mi přijde, že to tu výchozí surovinu rozmixuje a oddělí tuhé od tekutého? Nebo na jakém principu to funguje?
Jestli to jako za ty prachy stojí :D
Noemmi
Drbna
Drbna

4599 příspěvků
03. květen 2007
Horská oblast Litoměřicka
Příspěvekod Fleur » středa 04. duben 2012, 15:31
Trixl, díky, vyzkouším a pokud se povede tak mám jasno.. Budu kupovat jenom vločky. ;)
Fleur
Krafařka
Krafařka

798 příspěvků
28. červen 2009
Příspěvekod Trixl » středa 04. duben 2012, 15:43
Rozmixuje to surovinu v dírkovaté nádobičce, takže tam zůstane to tužší, ve velké nádobě je hotové mléko. Jedině drť ze soji se dá dál použít, ostatní asi vyhodit. Kokosové zbytky jsem dala do buchty. Je to takové čistší ten proces výroby :)
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina