ADV TOP
ADV LEFT

Očkování tetanovka - dospělý... .

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Cherry » pondělí 08. září 2008, 10:26
Gábinka píše:Nevim, jak jinde, ale na kartě, co mam u obvoďačky, mam výrazně napsané datum očkování. Hlídat si to maj lidi sami, jak to je v promeškání nevím, jen vím, že po těhc 10letech to neuháněj...

mě nalepili papírek s datumem očkování protitetanovky na kartičku pojištěnce.
Cherry
Guma a neuvařitelná slepice :-)

6299 příspěvků
24. září 2006
Pařezová chaloupka
Příspěvekod Asha » pondělí 08. září 2008, 10:47
Dik :) Ja to tusila. U mne to teda dr. asi nema, mam jeste skolniho, menila jsem nekolikrat...no znate to ;)
Asha
Krafařka
Krafařka

870 příspěvků
28. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Gehenna » pondělí 08. září 2008, 11:57
Super, to těch 15 let mám akorát po 6. porodu:)
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Gábinka » pondělí 08. září 2008, 11:59
Gehenna píše:Super, to těch 15 let mám akorát po 6. porodu:)

:D:D:D
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Tariska » pondělí 08. září 2008, 12:15
Taky jsem to řešila, v době prošlé lhůty 10 let, jsem akorát byla těhotná.. a po porodu jsem to stále odkládala.. Ale teď jsem si nechala vyzkoušet z krve protilátky proti tetanu a je to OK. Takže na očkování nemusím. Já byla na imunologii, ale myslím, že by tu žádanku na krev měl napsat i obvodní doktor...
Obrázek
Tariska
Žvatlalka
Žvatlalka

298 příspěvků
16. únor 2007
Praha 9
Příspěvekod Renous » pondělí 08. září 2008, 12:42
Já se zrovna minulý týden přehlásila k nové obvodní doktorce a tam jsme zjistili, že jsem měla poslední tetanovku asi ve 14 a je mi 30, nedohledala jsem nikde, že bych jí dostala dřív a po 10letech od těch 14 jsem byla těhotná a rodila, takže mě doktorka rovnou píchla 1.dávku, za 6.týdnů další a za půl roku poslední :-?
Renous
Klábosilka
Klábosilka

305 příspěvků
18. květen 2007
Vimperk
Příspěvekod Moira » pondělí 08. září 2008, 14:45
Já byla na tetanovce, když bylo Jáje 6 měsíců a já jí plně kojila. Dr.mi říkala, že to nevadí.
Moira
Diskutérka
Diskutérka

2190 příspěvků
07. září 2008
Příspěvekod Noemmi » pondělí 08. září 2008, 18:54
moiro, bolelo to?
Já se toho hrozně bojím už od tý doby, co mi mudra sdělila rok, kdy mám jít. Jen nevím, jestli to bylo 10, nebo 15 let.
Jak si to mám spočítat, je to od roku, co jsem se narodila?

Bojím se fakt už teď. I u porodu jsem se snad víc děsila injekce kvůli Rh faktoru, která měla přijít potom :oops: (a to jsem kolem porodu dostala injekce snad tři, kapačku, a tak... brrrrr)
Noemmi
Drbna
Drbna

4586 příspěvků
03. květen 2007
Horská oblast Litoměřicka
Příspěvekod Mirkat » pondělí 08. září 2008, 18:58
Noemmi - chodí se v patnácti - já tedy byla ve čtrnácti v osmičce... Takže ty určitě taky tak nějak ;)
Injekce taky nemusím, ale myslím, že ten strach je větší než potom samotný vpich ;) :) U nás se teď prý píchá do ruky...

M.
Mirkat
Howgh
Howgh

5886 příspěvků
21. září 2006
Havlíčkův Brod
Příspěvekod Mirousek » pondělí 08. září 2008, 20:29
Zabka píše:
Asha píše:Nevite nekdo, jestli je tohle ockovani jeste povinne ze zakona? Uz se to davno nesleduje, tak nevim...

Podľa zákona sa má v dospelosti očkovať každých 10-15 rokov, prakticky to ale u dospelého nikto nekontroluje, takže ťa rozhodne nikto nebude popoťahovať za to, že si nebola na preočkovaní. :) Aj praktickí lekári to nie veľmi registrujú, maximálne sa ťa spýtajú, kedy si bola naposledy očkovaná, rozhodne ale nikoho na očkovanie nepredvolávajú, aspoň som sa s tým nestretla. :)

Můj dr. tohle hlídá a dokonce ještě obesílá pozvánky, až jsem se divila.
Zrovna posledně mi sestřička hlásila, že za rok mám přijít na přeočkování ;).
Mirousek
Krafařka
Krafařka

807 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Martinak » pondělí 08. září 2008, 20:41
Tak já můžu snad podat info k tomu tetanu při úrazu.Manžel byl očkovaný v roce 2000. Před 14. dny si udělal úraz.V nemocnici se ho akorát zeptali jestli byl očkovaný a hovotvo.
Obvodní lékař manželovi při kontrole tvrdil, že pokud od očkování do úrazu uplyne max.5 let, tak se přeočkovat nemusí.Po víc jak 5-ti letech od očkování jo, takže manžel dostal přeočkování na tetanus týden po úraze od obvodního lékaře.
M
Martinak
Drbna
Drbna

4001 příspěvků
21. září 2006
Olomoucko
Příspěvekod Gábinka » úterý 09. září 2008, 07:46
Noemmi jsem stejná:D Já se na tetanovku připravovala 3 roky dopředu, pak to těhu a kojo:D Tak jsem tam šla a rovnou sestře řekla, že se fakt bojim injekcí:D (Jak mi nevadí odběry, tak aplikace látek jo). Bylo to v pohodě. Já mam tekla tukovej základ, takže zmáčkla kůži s tím obsahem mezi prsty a píchla. Bylo to v poho a to jsem fakt posera!

Mmch ono ani tak nebolí píchnutí jako pak ta aplikace látky, to pálí. Ale fakt to bylo OK. Akorát zaplať pánbu, že byl tehdy doma manžel, protože jsem zbytek dne prospala.

Jinak se to počítá od toho očkování na základce (jsem četla mezi 14 a 15 rokem a pak po 10 až 15letech)

Mmch napadá mě teď, když se tak bojíš - našim dětem některé z nás kupují náplast na znecitlivění emla, tak jí můžeš zkusit:)
Obrázek
BáraObrázek
AnetkaObrázek
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Chnapik » čtvrtek 16. srpen 2012, 20:09
V únoru to bylo 15 let po tetanovce. (těhotenství, kojení, nemoci)... Teď mi doktor řekl, že mě tudíž čekají tři injekce.

Nevíte jestli je to opravdu nutné?

Díky moc :)
Chnapik
Howgh
Howgh

6159 příspěvků
24. únor 2007
Břeclav
Příspěvekod Gábinka » čtvrtek 16. srpen 2012, 20:11
Chnapik píše:V únoru to bylo 15 let po tetanovce. (těhotenství, kojení, nemoci)... Teď mi doktor řekl, že mě tudíž čekají tři injekce.

Nevíte jestli je to opravdu nutné?

Díky moc :)

chtěj odběr krve na stanovení hladiny protilátek a zařídila bych se pak podle výsledků (akorát s tebou asi bude diskutovat)
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Chnapik » čtvrtek 16. srpen 2012, 20:15
Gábinko - díky moc. Můj doktor je ochotný a strašlivě pečlivý. Jelikož jsem teď 3x absolvovala test na chlamydie, chodím na preventivky a čeká mě ještě test na trombofilii (kvůli rodinné anamnéze), tak toto už nějak pojišťovně také vysvětlí :D
Chnapik
Howgh
Howgh

6159 příspěvků
24. únor 2007
Břeclav