ADV TOP
ADV LEFT

Přeočkování v pěti letech Infanrix nebo Boostrix?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod E-liska » pátek 05. září 2014, 06:54
Dávali jsme na začátku léta Adacel, bez fyzické reakce, asi 7-14 dní byla protivnější, ukňouranější - ona tak reaguje na všechna očkování.
Doktor mi ho objednal přímo do ordinace, nijak jsem si to sama shánět nemusela.
Cena 750,-, pojišťovna VZP proplatí příspěvek 500,- na základě účtenky plus očkovacího průkazu, dodat nutno do 3 měsíců po akci.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Papu » pátek 05. září 2014, 07:00
Diky holky.

ELISKO a proc ses rozhodla pro Adacel?
Fakt me to jen zajima, jednu z tech variant zvolim, jen musim rozhodnout jakou.

A s VZP teda koukam,ze neco hradi....to je v ramci klubu pevneho zdravi nebo pro vsechny?
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod E-liska » pátek 05. září 2014, 07:09
Papu píše:Diky holky.

ELISKO a proc ses rozhodla pro Adacel?
Fakt me to jen zajima, jednu z tech variant zvolim, jen musim rozhodnout jakou.

A s VZP teda koukam,ze neco hradi....to je v ramci klubu pevneho zdravi nebo pro vsechny?

Kvůli tomu hliníku.
U VZP teď veškeré příspěvky jedině přes ten jejich klub :roll:
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Jankap » pátek 05. září 2014, 09:13
Ještě jednu věc jsem zjistila, jen jí ještě výhledově ověřím v očkocentru:
Kdo vydržel s 5letým přeočkováním do 7 let, tak by už neměl dostat Infanrix, tedy dětskou vakcínu, ale Adacel nebo Boostrix. Starší děti mají na Infanrix více nežádoucích reakcí. Prostě Infanrix by se neměl dávat dětem starším 7 let.
Je to důležité pro proplacení vakcíny.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Papu » sobota 06. září 2014, 08:33
Holky, moc všem děkuji za odpovědi.
Čekají nás teď na měsíc lázně, takže si tam ještě pročtu diskuse a po návratu zavolám doktorce a zeptám se jí, jestli se jí víc "líbí" adacel nebo boostrix.
My to do těch 6 let chceme dát.
Čekají nás pak dohady ohledně MMR, tak nemusíme dělat potíže u všeho :mrgreen:
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Mischkad » sobota 06. září 2014, 09:23
Já se rozhodla pro přeočkování v 5-ti letech pro Adacel Polio.
Ještě jsme neočkovali, už skoro 1/2 roku jí máme u mudry, kopenou a zaplacenou, ale zatím to nějak nevyšlo a já na to zas tak nespěchám.

M.
Mischkad
Klevetnice
Klevetnice

3288 příspěvků
03. březen 2009
Květníček
Příspěvekod Xsamotar » neděle 07. září 2014, 16:35
Mischko - a máš nějaký konkrétní důvod, proč dáváš i obrnu?
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Bridget » neděle 07. září 2014, 18:36
Holky, promiňte, už se to tu určitě psalo, ale přečetla jsem jen 3 stránky a pak nějaké starší diskuze - prosímvás,proč nedáváte ten Infanrix,ale Boostrix nebo Adacel. Prosím dobrou duši, aby mi to napsala. Jsem fakt tupá.
A ještě druhá otázka - když nestihneme přeočko do 6.roku,je to problém? jaksi už nám zbývám málo času..

Díky za trpělivost..
Bridget
Klábosilka
Klábosilka

523 příspěvků
05. květen 2011
Příspěvekod Xsamotar » neděle 07. září 2014, 19:03
Bridget -
Jankap píše:
Papu píše:Diky, ty jo uprimne, tohle uz je na me moc :-)
A boostrix nebo adacel je konkretne lepsi v cem oproti klasice, hlavne v tom hliniku?

V redukovaných vakcínách je podstatně menší dávka nemocí. Je to menší zátěž pro organismus.
Ale i po redukovaných vakcínách mohou být nežádoucí účinky.

Ad termín - no teoreticky by mohli dělat problémy ve škole/školce se školou v přírodě a tak. Ale to by jim to musel někdo nahlásit.
Já jako největší problém vidím dotazy doktorky. A nejsem si jistá, jestli ona to může někam hlásit.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Jankap » neděle 07. září 2014, 21:42
Bridget píše:A ještě druhá otázka - když nestihneme přeočko do 6.roku,je to problém? jaksi už nám zbývám málo času...

Nedostaneš papír na tábory a školu/školku v přírodě.
Někteří pediatři píší na všechna potvrzení dodatek "Nepřeočkován/a!!!", i když se jich na očkování nikdo neptá (např. na potvrzení pro basket a jiné sportovní oddíly). Tohle žádný praktický dopad nemá.
Pokud máš dítě s odkladem školy, tak by ho mohli vyhodit ze školky. Kdyby se ovšem nějak dozvěděli, že nebylo přeočkované, což by se dozvědět neměli.

Pokud už máš školáka a nepotřebuješ školu v přírodě, tak není důvod k neklidu.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Bridget » pondělí 08. září 2014, 06:15
Xsamotar, Jankap, díky..
Dcera je letos předškolačka,narozená na podzim...
Bude ale chodit do gymnastiky..myslíte,že tam budou potvrzení chtít? na soustředění nejezdí..
Bridget
Klábosilka
Klábosilka

523 příspěvků
05. květen 2011
Příspěvekod Jankap » pondělí 08. září 2014, 08:36
Bridget píše:Bude ale chodit do gymnastiky..myslíte,že tam budou potvrzení chtít? na soustředění nejezdí..

Na gymnastiku MOŽNÁ bude potřebovat potvrzení, že jí ze zdravotního hlediska může dělat. S očkováním to nemá žádnou souvislost.
Ale někteří doktoři rodiče, co neočkují nebo odkládají očkování, buzerují tím, že to neočkování zmiňují i na taková potvrzení. Trenéry gymnastiky očkování nijak nezajímá, toto sdělení pro ně nemá žádný význam, potřebují vědět, zda nemá dítě třeba vadu páteře nebo jiný problém, kvůli kterým by snad nesmělo dělat některé cviky.

Zdravotní potvrzení včetně potvrzení o očkování je nutné na pobyty, kde je více než 30 dětí a které jsou na více než 5 dní. Obě podmínky musí být splněné. To jsou klasicky tábory, školky v přírodě... Tedy pokud jede 15 dětí na 6 dní, tak potvrzení potřeba není.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Třebule » středa 15. duben 2015, 17:29
Chlapec (skoro 7) má od včera odpoledne píchnutej adacel. Do levýho "ramene" , nad tuberu... Stěžuje si na bolení, spíš asi ve svalu, což mi ale připadá normální. A červené to (zatím) ani skoro nemá.
Ale: Zrudla a trochu naběhla mu jizva po TBC :? Stalo se vám to někomu??? Má to tedy na stejné straně, obě na levém rameni, ale stejně mi to hlava nebere, ani příbuzné lékařce... Zítra ráno to budu volat pediatře, její názor zatím nevím.
(S TBC byly "trable"- nic velkýho naštěstí, ale stejně- dostal v 10m, boulička byla naběhlá nejmíň půlroku... zabrala až Silicea. Mám do toho vstupovat opět takto? JankoP? Najo?)
Třebule
Klábosilka
Klábosilka

451 příspěvků
20. březen 2009
Příspěvekod Papu » středa 15. duben 2015, 19:20
U nás teda po adacelu žádná reakce...trochu nateklé, červené, jinak nic.
Ale v tu noc pak dostala parádní s*ačku, střevní viroza...takže jsem byla štěstím bez sebe, že jsem pořád odkládala a když byla zdravá, tak jsem jí to nechala dát a to už v sobě něco měla :roll: :roll:
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Holly » středa 15. duben 2015, 20:38
Řešila jsem nedávno s desetiletou, Adacel jsme nahonem nesehnali, potřebovala naočkovat těsně před velikonocemi, protože skoro týden nebyly tréninky (plave), tak jsem nakonec kývla na Boostrix a asi 4 dny ji bolela ruka, byla malátná, spavá, ale venku stejně hnusně, tak mi to moc nevadilo. Pátý den už ok a sedmý den od aplikace už zase makala v bazénu. :-) Dle naší mudr. v těchto vakcínách není žádný zásadnější rozdíl. ;-)
Holly
Diskutérka
Diskutérka

2899 příspěvků
26. září 2007