ADV TOP
ADV LEFT

Přeočkování v pěti letech Infanrix nebo Boostrix?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Třebule » středa 15. duben 2015, 20:51
A někdo problém s tou TBC jizvou? To je (zatím) na celém stavu nejvýraznější věc... Prostě červená a naběhlá jizva po TBC...
Třebule
Klábosilka
Klábosilka

451 příspěvků
20. březen 2009
Příspěvekod Jankap » středa 15. duben 2015, 21:29
Třebule píše:Chlapec (skoro 7) má od včera odpoledne píchnutej adacel. Do levýho "ramene" , nad tuberu... Stěžuje si na bolení, spíš asi ve svalu, což mi ale připadá normální. A červené to (zatím) ani skoro nemá.
Ale: Zrudla a trochu naběhla mu jizva po TBC :? Stalo se vám to někomu??? Má to tedy na stejné straně, obě na levém rameni, ale stejně mi to hlava nebere, ani příbuzné lékařce... Zítra ráno to budu volat pediatře, její názor zatím nevím.
(S TBC byly "trable"- nic velkýho naštěstí, ale stejně- dostal v 10m, boulička byla naběhlá nejmíň půlroku... zabrala až Silicea. Mám do toho vstupovat opět takto? JankoP? Najo?)

Kuličky bych zatím nedávala, protože příznaky nejsou nijak výrazné. Podle toho, co píšeš, není možné určit lék.
Počkej ještě. Já vím, že jsi nervózní, aby něco. Plně chápu, taky bych byla. Ale zdá se, že se příznaky ještě budou vyvíjet.
Zkus zatím, jestli jsou mu na to příjemné obklady - teplý (ideálně suché teplo) nebo studený nebo ledový. Pozoruj, jestli mu dělá dobře čerstvý vzduch. Jestli se změnila jeho potřeba pít.
Další věc je, jestli bude potřebovat lék akutní (tj. vzniknou potíže, které by tak jako tak za určitý čas přešly, homeo uzdravení jen urychlí) nebo celkový. Akutní se dá na dálku, celkový ne.

Podle mých zkušeností očkování často aktivuje problémy, které už byly vyléčené. Kamarádce nespal syn (miminko). Homeo léčba pomohla, kluk spal. Za dva měsíce první Hexa, spaní se zhoršilo na týden a dobrý, i bez léku. Nad mou radou, ať si domluví 2+1, jen mávla rukou, že nechce jejich doktorce dělat problémy. Druhá dávka kompletně vrátila problémy se spaním. Kamarádka okamžitě naběhla k doktorce, že chce 2+1. Ale ta nespavost měla jiné projevy, už neodpovídaly původnímu léku. Pár týdnů trvalo, než se stav ustálil a než se našel lék.
Takže nedávej Siliku automaticky, může to být tentokrát něco jiného.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Třebule » středa 15. duben 2015, 21:48
Díky, Janko! Jsem nervózní, to máš velkou pravdu- on je v rámci širší normy, ale do nějaké užší se napasuje poněkud hůř. Nevyrovnanej vývoj- teď už naštěstí není ani moc znát, hurá!, taková citlivka- na kluka fakt nevýhodná povaha, navíc pořád bojujem (poslední 2týdny už to zas chvíli funguje!) s nočním pomočováním- tam tu zradu očekávám nejvíc, další věci raději nedomýšlím...
No, zkusím se zklidnit :) Ono se teď neděje nic extra, kdyby měl takhle nateklej ten aktuální vpich, brala bych to jako normální věc, u té staré jizvy mi to prostě nesedí, znepokojuje... Ale furt se mnohem víc bojím nějaké zrady celkové, nateklá tbc jizva je pro mě jen známka, že se děje něco neobvyklýho na frontě, kde to tradiční proud nečeká (jsem zvědavá, jestli mi to mudr zítra nějak vysvětlí, chystám se jí pak poslat večerní foto na mail...)
P.S. studené obklady nechtěl, teplé jsem nezkoušela, to mi vůbec nepřišlo na mysl...
Třebule
Klábosilka
Klábosilka

451 příspěvků
20. březen 2009
Příspěvekod Jankap » středa 15. duben 2015, 23:38
Třebi,
jj, přemýšlím stejně, také by mě to znepokojovalo (moje noční můry vypadají bohužel hodně podobně).

Asi takhle:
Buď organismus dokáže vyprodukovat příznaky, které budou vypadat v podstatě jako akutní nemoc. Tedy bude dostatečně výrazné, čím se tvůj syn zhoršuje a čím se zlepšuje. Proto navrhuju zkusit na příklad ty obklady. Pokud mu jen pomyšlení na studené obklady není příjemné, je to také údaj, protože takováhle "zranění" se obvykle studeným zlepšují. Kdyby se zjistilo, že tomu rameni dělá dobře teplé, je to zas další údaj. A zároveň způsob, jak stav malého zlepšit.

Nebo dojde na celkovou léčbu. Možná bude potřebovat některý z tuberkulárních léků.

Je to šílená situace. A přeju těm, kdo o (ne)povinném očku rozhodují, aby to jednou zažili na někom blízkém, protože až vlastní zkušenost člověku otevře oči.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Maggiemae » čtvrtek 16. duben 2015, 00:02
Nevím jak u "staré" jizvy, ale otok a někdy i hnis v TBC chráničce po aplikaci hexy byla poměrně běžná komplikace a jeden z důvodů, proč se po plošném zavedení hexy místo té původní kombinace TBC očkování rušilo. Laicky, je klidně možné, že má TBC chráničku hodně aktivní a reakce se při takto blízké aplikaci opět objevila.

Stejně tak mi naše pldd říkala, že otoky končetiny při boostrixu jsou obvyklejší po základním očkování hexou než po základním očkování starší kombinací.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Třebule » čtvrtek 16. duben 2015, 20:13
Děkuju, MaggieMae, úplně jsem na to zapomněla, že se tbc po dalším očku často opět rozhnisávaly... Jak to bylo u J. , si teď nevybavím, tuším, že měl tbc až po hexách, tedy po těch prvních 3. Ale přecejen po těch 6letech mě to překvapilo... Pediatru ne, argumentovala těmi miminkovskými reakcemi, nevím, jestli je to od ní košer srovnávání, ale asi jiné vysvětlení taky neměla. A že stejně, co bych s tím chtěla dělat, prostě to musí zas zmizet :grr: No jo, no.
Dnes už je červenej celej ten deltovej (?) sval, ale na bolení si už nestěžuje (překvapuje mě!), a tbc vypadá skoro stejně- ne do hnisava, jen nateklé, červenější než okolí.
Děkuju za reakce, jsem už dnes klidnější, jinak je totiž fungování v normě (ťukťuk!)- ono je ještě na veškeré hlubší reakce dost času, to chápu, ale budu doufat v lepší zítřky. A třeba si i jásat, že tbc očko je funkční :roll: ;-)
Třebule
Klábosilka
Klábosilka

451 příspěvků
20. březen 2009
Příspěvekod Třebule » sobota 02. květen 2015, 07:14
Ještě doplním, jak to u nás (zatím) šlo: TBC bylo naběhlé asi 3dny, stejně jako vcelku mírný otok deltového? svalu, pak odeznělo obojí. 5.den po očkování byla ještě horečka k 39C, přišlo mi to dlouho po akci, ale nic dalšího se nedělo a byl to jen 1den... Pak už dobré, nic dalšího zvláštního se zatím neděje, dokonce ani noční počůrávání se nevrátilo, tak snad to chlapec zvládá víceméně dobře- teď to budou 3týdny.
Třebule
Klábosilka
Klábosilka

451 příspěvků
20. březen 2009
Příspěvekod Jankap » neděle 03. květen 2015, 02:03
Třebule,
držím stále palce.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků