ADV TOP
ADV LEFT

Diskuse o očkování Eleková X Prymula POZVÁNKA

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Annabobr » pondělí 19. srpen 2013, 19:21
Llev, rozumím, bohužel neumím rozklíčovat, co se teda přesně testovalo. Jde mi o to, že Eleková zmiňuje, že studie se neprovádí proti pravému placebu, ale jiné vakcíně, tak bych ráda věděla, do které kategorie tedy spadá ta studie, co zmiňuje Prymula ve své odpovědi. Prostě nějak laicky uchopit, jestli je v jejich odpovědích rozpor nebo ne, a kde je rozdíl.
Annabobr
Krafařka
Krafařka

921 příspěvků
29. červen 2010
Brno
Příspěvekod Blanci » středa 21. srpen 2013, 10:16
Holky, dnes čtu tohle: http://ona.idnes.cz/roman-chlibek-povin ... zdravi_jup a v odpovědích na čtvrté straně hned první dotaz:

... jak tak koukám, tak se o toto zajímala i Mariebobr, takže zde odpověď "Terazky som plukovníkem" a dle mého názoru je tato odpověď shodná s Elekovou, ale třeba se mýlím ...

OTÁZKA: Dobrý den, je pravda že očkovací látky obsahují hliník? Je pravda, že se neví přesně jak se hliník v této formě v těle chová? Je pravda, že se očkovací látky testují pouze oproti očkovací látce bez viru, tedy ne proti placebu? Pokud jsou otázky položené nesprávně, tak se omlouvám, nejsem lékař ani farmaceut, jen jsem něco četla. Pěkný den.
tereza
Roman Chlíbek, epidemiolog ODPOVĚĎ: Na hliník jsem již odpovídal, takže Vás odkáži na předchozí odpovědi. Hodnocení s placebem se používá, chceteli např. prokázat, že je přípravek účinný také v účinnosti. Tedy, že vakcína ochrání dané procento osob. U vakcín je to těžké, protože etické komise Vám nedovolí vystavit část osob riziku nemoci, pokud je nebudete očkovat vakcínou. Nicméně dříve než se hodnotí účinnost, tak se hodnotí bezpečnost a možnost použití u lidí. A na to placebo nepotřebujete. 20.08.2013 13:29

Můžete mi to někdo přeložit, prosím?
Jestli tomu dobře rozumím a vezmu to od konce, tak placebo nepotřebujeme, pokud chceme zkoušet cosi v odpovědi nepojmenované - asi "adjuvanty" (to zní celkem logicky). A pak je používáme do vakcín. Pokud tedy chceme testovat novou vakcínu - a etická komise nám nedovolí zanechat žádného ubožáka v ohrožení života neočkováním - testujeme vlastně novou vakcínu v porovnání s nějakou "zrovnapoužívanou"? Jakože například výrobce porovnáva účinnost sedmivalentní vakcíny proti hexe?
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Janika3 » středa 21. srpen 2013, 10:22
nějak mi to vysvětluje to testování vakcíny proti vakcíně.
A chápu správně, že do vakcíny můžu nacpat jakoukoli sra..goru, protože při testvání bezpečnosti to nikoho nezajímá?jde jen o virus? :xx:
Janika3
Krafařka
Krafařka

637 příspěvků
07. prosinec 2010
Příspěvekod Annabobr » středa 21. srpen 2013, 10:40
Blanci, díky moc za doplňující info. Takže má asi Eleková pravdu, že se účinnost vakcín jako takových nikdy pořádně neprokázala, ale už jsou tak zažité, že jejich nepoužití se vyhodnocuje jako neakceptovatelné vystavení riziku? Doooost zajímavý.
Annabobr
Krafařka
Krafařka

921 příspěvků
29. červen 2010
Brno
Příspěvekod Blanci » středa 21. srpen 2013, 18:44
Poprvé v životě budu citovat sama sebe :)

Jak tak celý den přemýšlím, co to tam ten plukovník blábolil, tak mi to došlo - tohle je ale demagogie!

Blanci píše:Roman Chlíbek, epidemiolog ODPOVĚĎ: Hodnocení s placebem se používá, chceteli např. prokázat, že je přípravek účinný také v účinnosti. Tedy, že vakcína ochrání dané procento osob. U vakcín je to těžké, protože etické komise Vám nedovolí vystavit část osob riziku nemoci, pokud je nebudete očkovat vakcínou. Nicméně dříve než se hodnotí účinnost, tak se hodnotí bezpečnost a možnost použití u lidí. A na to placebo nepotřebujete. 20.08.2013 13:29

Můžete mi to někdo přeložit, prosím?
Jestli tomu dobře rozumím a vezmu to od konce, tak placebo nepotřebujeme, pokud chceme zkoušet cosi v odpovědi nepojmenované - asi "adjuvanty" (to zní celkem logicky). A pak je používáme do vakcín. Pokud tedy chceme testovat novou vakcínu - a etická komise nám nedovolí zanechat žádného ubožáka v ohrožení života neočkováním - testujeme vlastně novou vakcínu v porovnání s nějakou "zrovnapoužívanou"? Jakože například výrobce porovnáva účinnost sedmivalentní vakcíny proti hexe?

.... já jsem se nechala vtáhnout do té jeho lži - takže jinak.
Tazatelka odpověď na otázku nedostala, nebo jí prostě nemůžu dešifrovat. Neřekl ano, očkovací látky testujeme proti již používaným vakcínám. Neřekl ani ano, očkovací látky testujeme proti placebu a neřekl ani ano, testujeme je proti směsi adjuvantů bez antigénních složek. Ale on neřekl ani ne, očkovací látky prostě netestujeme. Namísto toho blábolí cosi o "přípravku účinném v účinnosti" - vy tomu rozumíte?

Jestli placebo nepotřebujeme, tak logicky vyplývá, že - slovy plukovníka - došlo k hodnocení bezpečnosti a možnosti použití u lidí, a to bez použití placeba. Aby bylo možno hodnotit "bezpečnost a použití u lidí" musela existovat nějaká srovnávací skupina, t.j. asi populace, která se tohoto "hodnocení bezpečnosti a možnosti použití u lidí" neúčastnila. Pokud tedy již v dávných začátcích vakcinace nebylo potřeba placebo, není potřeba ani dnes a je potřeba srovnávat lidi očkované s neočkovanými, t.j. bez použití placeba. Nebo proč to nejde?
Joo, vlastně kvůli těm etickým komisím, takže dál:

Máme tedy jakési etické komise, které nemůžou na světě najít jediné neočkované dítě k "hodnocení", aby se teda mohla všem "odmítačům světa" jednou pro vždy zavřít huba vědeckým důkazem, že všechny očkované děti jsou zcela zdravé, zatímco všechny neočkované jsou zrovna na smrtelné posteli či na hřbitově. Věříte tomu?

Jsem jakási zhnusenější, než jsem byla - asi jsem to neměla číst, neměla bych zkažený den ...

Mariebobr, ano, hezky jsi to vystihla - neakceptovatelné vystavení riziku pro jedince, společnost, populaci, vesmír, ...
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Gehenna » středa 21. srpen 2013, 19:14
Co vím, tak vakcíny se normálně testujou v Indii, rizika nerizika.
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Trixl » středa 21. srpen 2013, 19:27
Na mě je to nějaký složitý na pochopení :oops: mám jenom maturitu :oops: ale to nic, jen takový povzdech, že běžný rodič tohle nějak asi nevyargumentuje i kdyby chtěl. Jenom mám z toho všeho pocit, že očkují něco co ve skutečnosti nemají projité dostatečnými testy a taky kdo by jimty děti na testování dal že jo, tak nám musí stačit pouze slepá víra ve farmfirmy a bohy v bílých pláštích.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Elsa » středa 21. srpen 2013, 19:33
No, když jsem dneska zaznamenala, že Prymula kandiduje za SPOZ, tak je asi všechno jasný. Už jsem radši zapomněla, jestli dokonce vede kandidátku...
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2851 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Blanci » středa 21. srpen 2013, 19:48
Gehenna píše:Co vím, tak vakcíny se normálně testujou v Indii, rizika nerizika.

Geh, podle mne i soudruha Prymuly se testují na všech dětech, tedy i na našich. Zatímco Prymula si stěžuje na nedostupnost opiček, tak plukovník - v minimálně dvou odpovědích na otázku ohledně vhodnosti či bezpečnosti vakcinace proti HPV přiznává, že "pokles rakoviny děložního čípku budeme pozorovat až za 20 let" a bylo by škoda 20 let čekat, když svou dceru můžete chránit již dnes.
Jinak řečeno: nikdo nikdy nedokázal, že tímto očkováním zabráníte rakovině děložního čípku, přesto je to zdraví velmi prospěšné a účinné :-Z :palma:
No nekupte to, kór když je to zdarma :roll:
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Mikimys » středa 21. srpen 2013, 19:56
Mám ještě dotaz k tomu ne/očku....

Podle plukovníka: Kdo je očkovaný, nemůže onemocnět. Kdo neonemocní, ten nemůže nemoc ani přenášet. Očkovaní tedy nemoci nepřenášejí.

Nesedí mi tam dvě věci:
1) Nemocný = ten, který má standardizované (tabulkové) příznaky?
2) Opravdu nemohu být jen "pasivním" přenašečem, i když jsem očkovaná?

Obojí je na pováženou (standardně nezapadám u mudrů do žádné tabulky).
Mikimys
Žvatlalka
Žvatlalka

253 příspěvků
27. říjen 2011
Příspěvekod Blanci » středa 21. srpen 2013, 21:50
Mikimys, plukovník lže jako když tiskne!

Já mám již otázku očkování dávno vyřešenou, nestuduji tedy aktivně a permanentně nové poznatky, ale můžu odpřisáhnout, že můj syn měl černý kašel z očkování Hexou a následně i pneumokokový zápal plic z Prevenaru 13. Černý kašel byl nazván nejdříve bronchitidou, po druhé hospitalizaci to již bylo asthma. Kašlal přímo učebnicově, měl vypouké oči a červená bělma.
Pneumokokový zápal plic - jsem požadovala vysvětlení, jak je možné, že ho dostal a že chci znát typ přesný viru a to se ihned jaksi náhodou ztratily výsledky kultivace (to jsem tam coby rodič přesvědčený o prospěšnosti očkování tropila scénu, že stanovili chybnou diagnózu, když je očkovaný, tak přece nemůže pneumokový zápal plic mít, že ano? Chjo :palma: )

Jen tak námatkově jsem nahlídla do příbalových letáků - v příbalovém letáku Rotarix je přímo napsáno, že se vir vylučuje stolicí, je nutno dodržovat hygienu a blablabla
U Priorixu se lze dočíst, že k "dalším" nežádoucím účinkům se počítají i příznaky podobné příušnicím (co to asi bude za nemoc?) a dále cituji:
Po očkování může u Vašeho dítěte dojít k rozvoji vyrážky podobné planým neštovicím (viz rovněž bod 4) a pak by se mělo vyvarovat kontaktu s
osobami se sníženou odolností vůči nemocem, s těhotnými ženami, které buď dosud neměly plané neštovice nebo proti nim nebyly očkované. Konec citace.

Nevím, proč to tam ti zabedněnci do těch příbalových letáků píšou, když náš plukovník tvrdí opak :-Z
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Llevelyn » čtvrtek 22. srpen 2013, 20:16
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 22. srpen 2013, 22:08
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Helča » čtvrtek 22. srpen 2013, 22:13
Porrima píše:
Helča píše:Já jsem chtěla dceři oddálit očko, volala jsem do očkocentra, že je po operaci, má stomii, čeká ji do zimy druhá operace - to neviděla paní v telefonu jako problém, že se očko odkládat nemusí. Ale když jsem přidala, že všichni tři starší sourozenci mají kartu u neurologa, nejstarší SPU+ADHD, prostřední autista a nejmladší minimálně OVŘ .... tak že mám poslat neuro zprávy a dceru doporučí očkovat nejdříve ve 4m a ne hexou. .... ovšem dcera už 4m má a z očkocentra furt nic, asi tam taky přes prázdniny nejsou jako na proktologii. Zkouším se tam dovolat a nedaří se, mail jsem posílala před 1,5měsícem a naše dr. chce na kontrole za dva týdny už mít to doporučení od nich v ruce :-?

V Motole v centru určitě byly koncem července . Zkus zavolat odpoledne kolem 14-16 hodin a připomenout se.

Díky, dnes jsem se dovolala. Tak malou očkovat po 6m tou čtyřsložkovou vakcínou ve 2+1 a nemluvícímu tříleťákovi určitě nedávat MMR, hm
Helča
Klevetnice
Klevetnice

3937 příspěvků
24. září 2006
Slovácko
Příspěvekod Petraska » pátek 23. srpen 2013, 04:12
Mikimys píše:Mám ještě dotaz k tomu ne/očku....

Podle plukovníka: Kdo je očkovaný, nemůže onemocnět. Kdo neonemocní, ten nemůže nemoc ani přenášet. Očkovaní tedy nemoci nepřenášejí.

Nesedí mi tam dvě věci:
1) Nemocný = ten, který má standardizované (tabulkové) příznaky?
2) Opravdu nemohu být jen "pasivním" přenašečem, i když jsem očkovaná?

Obojí je na pováženou (standardně nezapadám u mudrů do žádné tabulky).

Mikimys, teď jsem dočetla tu knížku od Elekové (Očkování, jeho účinky, následky a jejich léčba) a ona tam tedy výslovně píše, že očkovaním se přenašečství nezabrání, nákaza proběhne, ale často bepříznakově, či s jinými příznaky, takže se nemoc nepozná a očkovaný vesele běhá s např. černým kašlem a roznáší a roznáší.

Jinak tu knížku doporučuji těm, co tvrdí, že nemají mozkovou kapacitu na pochopení očkování. Podle mě je to napsáno docela pochopitelně pro majitele selského rozumu (soudím podle sebe). Nenechte se zviklat tou masáží proočkovacích odborníků, kteří neustále zdůrazňují, že rodič jakožto laik tomu nemůže nikdy dost dobře porozumět. Tak ano, neumíme to úžasné odborné názvosloví, ale princip je podle mě selským rozumem uchopitelný. A také doporučuji (ne poprvé) tu slovenskou stránku slobodavockovani.sk (výše dala odkaz Llevelyn), tam se najdou srozumitelně podané odpovědi na spoustu otázek.

Teda Helčo, já vím, že nevyžádané rady se nemají, ale snad se tě moc nedotknu. Ve vašem případě bych si jakékoliv další očkování kohokoliv z vašich dětí stokrát rozmyslela. Ty neurologické potíže dost ukazují na možnost poškození očkováním a nejmladší je teď oslabená těmi operacemi, tak je u ní riziko vážnejší reakce vyšší.

Jo a ty odpovědi E. a P. na serveru vitalia jsem četla a fakt moc doufám, že to video přeci jen bude.
Petraska
Krafařka
Krafařka

654 příspěvků
26. prosinec 2011