ADV TOP
ADV LEFT

Neurotické problémy po neštovicích a očkování tetanu

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Jankap » neděle 14. duben 2013, 22:30
Evula píše:Syn 6 let a 2 měsíce měl být mezi 5-6 rokem přeočkovaný na tetan, černý a dávivý kašel. Do vánoc jsme to nějak nestihly a o vánocích dostal neštovice. Průběh neštovic nebyl obvyklý naopak měl horší s neurotickými stavy. od 3. dne neštovic celou noc noční děsy, záškuby, křeče, do hodiny po usnutí se vždy probudil s ukrutným pláčem, nevěděl o sobě, nevěděl že na něj mluvíme, první noc zůstal i v křeči, volali jsme o půlnoci rychlou. Další dny až do odeznění neštovic se situace v noci opakovala, jen to nebylo tak intenzivní, a den ze dne to bylo lepší. Přes den byl vždy v pořádku. Po neštovicích první 2 měsíce promarodil, nejdřív laryngitida potom chřipka , viroza, zase laryngitida. U každé nemoci noc před začátkem nemoci a první dny zase prožival noční děsy, záškuby, probouzení se s pláčem, nevnímání okolí. Intenzita projevů se při každé další nemoci snižovala. Poslední laryngitidu zvládl bez těchto projevů.

Evule,
osobně si myslím, že reakce na očkování proti neštovicím by mohla být stejně špatná. Možná horší, protože tělo by muselo bojovat proti dalším nemocem zároveň.
Souhlasím s tím, že očkováním by se mohly záškuby vrátit. Je evidentní, že organismus je oslabený.

Neobjevují se u něj nějaké výrazné strachy? Nebo agresivita?
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Evula » pondělí 15. duben 2013, 06:54
leyv omlouvám se nechtěla jsem plevelit .....

Janičko - děkuji taky jsem si říkala, že štěstí že jsem ho nenechala očkovat, bůhví jakou by měl reakci a jak by to dopadlo.

Ne strach ani agresivita se u něj neprojevují, naopak se mi zdá že je čím dál klidnější a vyrovnanější, agresivní nebyl nikdy, strach se u něho projevoval cca od 3 let , teď se mi právě zdá, že je to mnohem lepší. Proto se celkem bojím naočkovat, s dr. budou určitě problémy, ten to jen tak nepochopí.

Eva
Evula
Žvatlalka
Žvatlalka

189 příspěvků
09. únor 2007
Příspěvekod Jankap » pondělí 15. duben 2013, 11:52
Evulo,
tak to je dobře, že se nic z toho neobjevuje.
Ta reakce během neštovic odpovídá jednomu z homeo léků, pro který jsou typické noční můry + křeče. Tenkrát byl pravděpodobně indikovaný, určitě bychom tenkrát našli něco, co by nám ho potvrdilo. Zda je indikovaný i teď, to bohužel na dálku není možné zjistit. Spíše ne, většina lidí potřebuje jiný lék během nemoci a jiný lék na dlouhodobý stav. Víme jen, že má k potížím tohoto typu dispozice.

Ano, s dr. budou problémy. Možná by ti v argumentaci pomohly tyto články:
http://www.vitalia.cz/clanky/4-rizika-o ... ce-vakcin/
http://www.vitalia.cz/autori/jan-vavrecka/
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Ratta » pondělí 15. duben 2013, 12:26
Ohledně tetanu, napadlo mně - pokud je rána povrchová - drobné řezné rány, škrábance a oděrky - to je snad v pohodě, se to okysličuje přirozeně, ne? Pokud je rána hlubší, tak se automaticky jede (aspoň s dítětem) na pohotovost na šití, kde bez optání automaticky dávají tetantovku. Takže by to mělo být v cajku, ne? Co si o tom myslíte?
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Ratta » pondělí 15. duben 2013, 12:38
Evula píše:Nic proti Ratte tady je příspěvek ok

S rattou jsem se setkala ten den ještě v jiné diskuzi tam to bylo drsné, něco o kyneziologii Ratta si určitě vzpomene, musela se vymazat půlka diskuze ..... :-Z :-Z

Tak proto

Sorry Llev, ale když se to ventiluje veřejně a ne přes SZ... Bylo to trochu jinak ;-) Předpokládám, že to nikoho nezajímá, ale kdyby přece, ať se přes SZ zeptá, hlavně Evula, které jsem se tehdy hned omluvila a vysvětlila, jak jsem to myslela, takže pokud to vysvětlení a omluva nebyly dostatečné, ráda to napravím, mmch, jsem se o to už na základě její narážky v tomto tématu marně pokoušela přes SZ, abych tady neplevelila. A nemazalo se kvůli Evuli a kyneziologii ;-)
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Jankap » pondělí 15. duben 2013, 13:05
Ratta píše:Ohledně tetanu, napadlo mně - pokud je rána povrchová - drobné řezné rány, škrábance a oděrky - to je snad v pohodě, se to okysličuje přirozeně, ne? Pokud je rána hlubší, tak se automaticky jede (aspoň s dítětem) na pohotovost na šití, kde bez optání automaticky dávají tetantovku. Takže by to mělo být v cajku, ne? Co si o tom myslíte?

Moje strategie:

Rána krvácí a má k ní přístup vzduch => tetanus nehrozí.
Dezinfikuju peroxidem, nedbám na řev dětí, protože peroxid je na tetanus nejlepší.

Tetanovka automaticky by se mi nelíbila. Podle mého názoru to organismus ještě zatíží.
Když by skutečně bylo nebezpečí tetanu, tak bych vyžadovala injekci imunoglobulinu.

V poslední době se mluví o tom, že zrovna očkování proti tetanu chrání i déle než 15 let (v případě dospělých).
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Blanci » úterý 07. květen 2013, 08:02
K tetanovce napsal MUDr. Vavrečka velmi srozumitelný článek, doporučuji:

http://www.vitalia.cz/clanky/8-ockovani ... -otazniky/
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Pon » úterý 07. květen 2013, 08:26
Pokud nemas naladu na boj s pediatrem co zkusit nejakeho neurologa jestli by nedoporucil odklad ockovani?
Pon
Kecka
Kecka

1691 příspěvků
21. leden 2009
Příspěvekod Trixl » úterý 07. květen 2013, 08:28
vzhledem k tomu, že vůči vynucovanému očkování není skoro obrana tak na mě jdou z takového čtení akorát depky a jsem strašně nasraná na celý ten zauzlovaný systém a čtu to a dávám dál takové věci, jen nevím jak z toho ven
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Jankap » úterý 07. květen 2013, 08:42
Nasranost je potřeba konstruktivně využít a začít systému odporovat. Někdo odkládáním, někdo odmítnutím některých, někdo odmítnutím očkování jako celku.
Jen musíme počítat s tím, že některé nemoci mohou být rozšířenější než dosud (např. spalničky), neočkované a napůl očkované děti je mohou chytit jako první a proto je potřeba je nějak chránit. Někdo to dělá zdravou stravou, někdo pomocí homeopatie, čínské medicíny...
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Llevelyn » úterý 07. květen 2013, 09:22
Styl očkování je leda tak obchod se strachem a hlavně manipulace lidí skrze strach o život/zdraví..

Jediná cesta je se nepoddávat strachu a anučit se přijmout vlastní zodpovědnost se všemi bebechy, tedy problematiku nějak nastudovat, zaujmout nějaké osobní stanovisko an základě vlastního poznání a toho se držet. Neexistuje něco jako právo na zdraví případně záruka zdraví..
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Blanci » úterý 07. květen 2013, 20:31
Trixl píše:vzhledem k tomu, že vůči vynucovanému očkování není skoro obrana tak na mě jdou z takového čtení akorát depky a jsem strašně nasraná na celý ten zauzlovaný systém a čtu to a dávám dál takové věci, jen nevím jak z toho ven

Trixl, rozhodně jsem neměla v úmyslu navozovat depky :D
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Blanci » úterý 07. květen 2013, 20:39
Llevelyn píše:Styl očkování je leda tak obchod se strachem a hlavně manipulace lidí skrze strach o život/zdraví..

... ano - a tohle je parketa pana doktora Vavrečky - obchod se strachem, neetické reklamy, nepřiměřené obohacování farmafirem atd.

V této souvislosti mi před očima vyvstane ta současná reklama na meningokoka - zdá se mi ještě manipulativnější, než ta předchozí s popěvkem Jedna-dvě-klíště jde :roll:
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006