ADV TOP
ADV LEFT

Doočkovat nebo nechat být?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Janika3 » čtvrtek 09. květen 2013, 16:52
OT, ale to bych neustála, nepřešla s chladnou hlavou, že když píchli,, tak dopícháme. Já bych dělala pořádnej brajgl :palma: Nedoočkovávala bych :) Dobré rozhodnutí přeji!!
Janika3
Krafařka
Krafařka

637 příspěvků
07. prosinec 2010
Příspěvekod Johanka83 » čtvrtek 09. květen 2013, 17:17
Holky, děkuju za odpovědi a podněty k zamyšlení. Schválně sem pak napíšu, co mi odpověděla. J.
Johanka83
Diskutérka
Diskutérka

2205 příspěvků
16. březen 2009
Příspěvekod Elsa » čtvrtek 09. květen 2013, 18:13
Missorka píše:
Elsa píše:
Llevelyn píše:
A tlačí to lobby, tedy lékaři jsou ( finančně) motivováni k očkování. :palma:

Obecně je to jasný, šlo mi spíš o to, jestli je fakt lepší ten Prevenar než Synflorix, když už. Protože pak nechápu, když už mají nutkání to píchnout, proč aspoň nedají rodičům na vybranou..
Jinak díky za odpověď.

Protože by přišli o moment překvapení? :roll:

Jo, dík, to mě nenapadlo ;-) . Ale vrtalo mi hlavou, proč je kód diskuse "pokusik" ;-)

Asi jsem už fakt nějaké zpitomělé já i ta příbuzná, že řešíme, jestli se to může přestat píchat, když už se začalo, dík za nakopnutí. Otázka je, jak si s tím poradí ona, neb je to prý jediná přijatelná pediatra v okolí, ke které chodí... Ale chtěla informaci, má informaci.

Jen tu zapadl můj zvídavý dotaz, jestli lze argumentovat tím, že už pneumokoka máme (viz dříve), nebo je to blbost. Tak kdyby někdo věděl
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2845 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Blanci » čtvrtek 09. květen 2013, 18:27
Elsa píše:Jen tu zapadl můj zvídavý dotaz, jestli lze argumentovat tím, že už pneumokoka máme (viz dříve), nebo je to blbost. Tak kdyby někdo věděl

Elso, argumentovat lze jedině slovy typu: nechci, odmítám, nepovinné, nerozumím (česky?) :D , je to naše rozhodnutí, nepotřebujeme ...

Neodůvodňovat! Necítit se provinile! Nepouštět se do odborných diskuzí a argumentací! V krajním a nátlakovém jednání posunout termín se slovy, že si musím rozmyslet, musím se poradit s manželem, musím se informovat u rodinného lékaře, ...
Jednat stejně, jakoby Ti jenom tak někdo na ulici vnucoval všemi milovanou krupičnou kaši zdarma :roll:
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Llevelyn » čtvrtek 09. květen 2013, 19:22
Elso, pneumokoky ( některé serotypy) jsou BĚŽNOU součástí mikroflory úst a nosohltanu. Serotypů je cca 90, jen několik z nich způsobuje onemocnění a jen tuším dva či tři jsou invazivní. Poměrně slušně reagují na ATB, takže pokud očkovat tak jen v jednotlivých odůvodněných případech, ne plošně a ne bez indikace. Je pravděpodobné, že pokud se naruší přirozený výskyt očkovatelných serotypů, mohou posílit ostatní serotypy a stát se též potencionálně nebezpečné.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Elsa » čtvrtek 09. květen 2013, 20:23
Llev, díky za upřesnění, já si to taky tak nějak myslím a to, co píšeš v závěru, je i v té ofic. pediatrické brožurce, že je "odvrácenou stranou tohoto očkování .. nová příležitost původně vzácných pneumokoků usídlit se na očkovaných dětech" :-Z . No dám ještě zítra vědět, jak ta příbuzná dopadla (se mi nechce úplně specifikovat, kdyby se tu někdo našel, ale nás se to fakt netýká).
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2845 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Karlinda » čtvrtek 09. květen 2013, 22:27
To je slušnej zásah do integrity :? :-Z A dokud někdo neudělá brajgl, budou si to dovolovat.
Ještě že to dítko ustálo. Maminka by se neměla bát, co řeknou na její odmítnutí doočkování. Bát by se měla doktorka a sestřička. Představuju si takovou situaci v USA.
Karlinda
Kecka
Kecka

1987 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Johanka83 » pátek 10. květen 2013, 14:07
Tak jsem se ptala té mé kamarádky, jak přišla na tu lepší imunitní odpověď u očko najednou a ten Nurofen a prý jí to tak poradila jejich pedra. :-Z Myslela jsem si, že když je doktorka, tak si to pořeší sama, ale prý nechce dělat doktorku svému dítěti, tak poslouchá pediatra. :(
Johanka83
Diskutérka
Diskutérka

2205 příspěvků
16. březen 2009
Příspěvekod Llevelyn » pátek 10. květen 2013, 14:21
Ve snaze potlačit následnou febrilní reakci používá řada lékařů i rodičů antipyretika ihned po očkování, tj. ještě dříve, než se horečka dostaví. Výrobci vakcín si však položili otázku, zda preventivní podání antipyretik a zároveň antirevmatik neovlivní imunitní odpověď makroorganismu na očkování. Ve studii, jejíž výsledky byly zveřejněny v roce 2009, se negativní vliv na míru imunitní odpovědi skutečně prokázal. Byl zkoumán účinek paracetamolu. Vliv jiných antipyretik zatím posuzován nebyl, stejně tak ani rozdíl v ovlivnění imunitní odpovědi na neživé a živé vakcíny.7 Odborníci dnes zastávají názor, že profylaktické podávání antipyretik není vhodné.

http://www.tribune.cz/clanek/22900-ocko ... dospelosti

takže jako u onemocnění - nesrážet :-Z , resp. nastudovat si ne/srážení teploty a postupovat indivindi.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Elsa » pátek 10. květen 2013, 22:04
Tak to nakonec zvládli bez očkování a prý to bylo tak, že špatně zaškrtli v souhlasu a pochopila z toho doktorka, že očko původně chtějí :roll: . No hlavně že to dobře dopadlo.
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2845 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Blanci » sobota 11. květen 2013, 20:53
Johanka83 píše:Tak jsem se ptala té mé kamarádky, jak přišla na tu lepší imunitní odpověď u očko najednou a ten Nurofen a prý jí to tak poradila jejich pedra. :-Z Myslela jsem si, že když je doktorka, tak si to pořeší sama, ale prý nechce dělat doktorku svému dítěti, tak poslouchá pediatra. :(

... opravdová odbornice :? Z jejího přístupu je jasně vidět, že jí její povolání baví, pravidelně se ve svém velmi složitém a dynamickém oboru (neurologie) vzdělává a po nocích se věnuje samostudiu nových poznatků. Případné poškozní své dcery očkováním, léky či jejich kombinací nemusí řešit, neb až problémy nastanou, ona je hravě vyřeší ...

PS: V Plzni se studuje krom práv i medicína???
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006