ADV TOP
ADV LEFT

Které z očkovaných nemocí jsou opravdu smrtelné?

... mýty a fakta

Moderátoři: Llevelyn, Gehenna

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ratta » úterý 06. srpen 2013, 07:53
Sharki píše:Petraska: já mám spíš naopak přehnaý strach z očkování a přitom většina dětí očkovaných je a jsou zdravé... teda většina jsou alergici, astmatici, disněco, autistů je čím dál víc, každé druhé batole cvičí vojtovku... hmm

Každý si musí najít tu svou cestu sám. Já mám asi taky přehnaný strach očkování, stejně, jako má zbytek českých rodičů strach ze smrtelných očkovaných nemocí :).

Srovnala bych to se strachem z létání, ale u mně to srovnání pokulhává, protože pro mně je létat výhodné, ale očkovat třeba hexu miminům a MMR batolatům ne. A řekla bych, že vůbec poměr výhod a rizik u létání je výrazně příznivější, než u očkování, ale to je jen můj dojem, samozřejmě, konkrétní čísla u očkování na rozdíl od letecké dopravy nejsou k mání, už i to je pro mně pádný důvod si s farmaceutama raději moc nezadávat, když nechtějí kápnout božskou, to pro mně není férový partner.
Ratta
Drbna
Drbna

4950 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Littlemouse » úterý 06. srpen 2013, 07:54
Ratto, bohužel i za dodržení zásad asepse a antisepse bují ve špitálech nozokomiální nákazy a není výjimkou, že přijdeš s "banálním" onemocněním a chytneš jen těžce léčitelného prevíta. Nic není stoprocentní, nemocnice je vysoce infekční prostředí, kde prostě toto riziko je a nelze ho vymýtit. Podle statistik se prý každý 20-tý pacient nakazí v nemocnici nějakou nozokomiální nákazou (netvrdím, že přímo Hepatitidou typ B.)
Littlemouse
Howgh
Howgh

7878 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Sharki » úterý 06. srpen 2013, 07:54
Podle mě s tou hepatitidou B to je čistě pokus o vymýcení (kolektivní imunitu) nebo farma lobby :grr:
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Ratta » úterý 06. srpen 2013, 08:03
Littlemouse píše:Ratto, bohužel i za dodržení zásad asepse a antisepse bují ve špitálech nozokomiální nákazy a není výjimkou, že přijdeš s "banálním" onemocněním a chytneš jen těžce léčitelného prevíta. Nic není stoprocentní, nemocnice je vysoce infekční prostředí, kde prostě toto riziko je a nelze ho vymýtit. Podle statistik se prý každý 20-tý pacient nakazí v nemocnici nějakou nozokomiální nákazou (netvrdím, že přímo Hepatitidou typ B.)

Jasně, ale nozokomiální nemoci jsou většinou jinak přenosné, než tělnými tekutinami, si aspoň myslím. Většinou jde spíš to ten Janin princip přenosu v tramvaji, než že by ti přímo píchli nakaženou jehlu nebo tě řezali špatně dezinfikovaným skalpelem.

EDIT: Teď jsme koukla, co všechno se dá chytit, tak je pravdou, že tam patří třeba i zmiňované anaerobní clostridie (byť asi ne přímo tetanus)

Další edit - koukla jsem víc, takže příčinou nozokomiálních náíkaz není nedostatečná dezinfekce, ale zvýšená odolnost virů a bakterií vůči ní. Takže zpět k hepatitidě B lékaři od Sarah - naši zdravotníci nejsou zrovna prasata a hep B pokud vím takto nemutuje.
Naposledy upravil Ratta dne 06. srpen 2013, 08:16, celkově upraveno 1
Ratta
Drbna
Drbna

4950 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Littlemouse » úterý 06. srpen 2013, 08:14
Ratto, nemám ráda extrémní názory, takže pro mě osobně není očkování všespásné, ale současně nepopírám, že existuje riziko, že se mohu v nemocnici nakazit klidně i hepatitidou typ. B nebo C. Nic není v životě stoprocentní, ani ta nejúčinnější dezinfekce a sterilizace nezabrání tomu, aby nemohlo dojít k přenosu nějaké nemoci. Ve hře je lidský faktor, ať chceš nebo ne....

...prostě je zde vždy určité riziko a je jen na nás rodičích, abychom se rozhodli, které z nich je pro nás resp. naše děti přijatelnější :-)
Littlemouse
Howgh
Howgh

7878 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Amazonka01 » úterý 06. srpen 2013, 08:15
Je to ciste vec statistiky, opravdu hepB chytis procentualne spis ve spitalu, nez v MHD. A to i pres milion testovani. Nicmene oboji pravdepodobnost je miziva ;)
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Ratta » úterý 06. srpen 2013, 08:18
Littlemouse píše:Ratto, nemám ráda extrémní názory, takže pro mě osobně není očkování všespásné, ale současně nepopírám, že existuje riziko, že se mohu v nemocnici nakazit klidně i hepatitidou typ. B nebo C. Nic není v životě stoprocentní, ani ta nejúčinnější dezinfekce a sterilizace nezabrání tomu, aby nemohlo dojít k přenosu nějaké nemoci. Ve hře je lidský faktor, ať chceš nebo ne....

...prostě je zde vždy určité riziko a je jen na nás rodičích, abychom se rozhodli, které z nich je pro nás resp. naše děti přijatelnější :-)

Ale samozřejmě, já to beru spíš v kontextu toho, že toto mizivé procento doktoři používají k tomu, abychom plošně mrzačili novorozence a žili ve strachu. Přitom v pohodě vozíme děti v autě, že.
Ratta
Drbna
Drbna

4950 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Sarah3 » úterý 06. srpen 2013, 08:21
Blanci píše:
Sarah3 píše:K té hepatitidě B: Mě kdysi říkal pediatr, kterého uznávám a věřím mu (a který respektuje, že s očkováním nesouhlasím), že největší riziko nákazy hep.B je u dětí v případě hospitalizace v nemocnici a nějakých invazivních zákroků, transfuzí a pod.

Sarah3, a to myslel nemocnice v Evropě, nebo v Kazachstánu? Hm, asi u nás, když musíme POVINNĚ očkovat všechny děti ještě před potencionálním vstupem do nemocnice ...
Opravdu mu věříš?

Koukám, že to vyznělo jinak než jsem chtěla. Vzhledem k mým zkušenostem se zdravotnictvím klidně věřím, že se to stát může. Mluvil o dvou případech, které zažil za své praxe v nemocnici. Nicméně mysím, že pravděpodobnost, že se to stane, je podobná asi tak nákaze z toho olizování tyče a rozhodně nižší než rizika očkování. Rozhodně to není důvod, který by pro mě očkování legitimizoval. Takže jsme to nepsala, abych někoho děsila, spíš jako absurdní perličku, že nakonec to vypadá, že se hepatitda očkuje preventivně kvůli lékařům, aby pak lidi nežalovali nemocnice, že jí dítě chytlo u nich.

A i když je to OT, jen doplním, že to nebylo použito k mému zastrašování, spíš to bylo omluvné ospravedlnění se... I když chápu, že takhle vytržené z kontextu to asi zní divně...
Naposledy upravil Sarah3 dne 06. srpen 2013, 08:26, celkově upraveno 1
Sarah3
Moderátor receptáře
Moderátor receptáře

4208 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Petraska » úterý 06. srpen 2013, 08:21
Ratta píše:
Littlemouse píše:Ratto, nemám ráda extrémní názory, takže pro mě osobně není očkování všespásné, ale současně nepopírám, že existuje riziko, že se mohu v nemocnici nakazit klidně i hepatitidou typ. B nebo C. Nic není v životě stoprocentní, ani ta nejúčinnější dezinfekce a sterilizace nezabrání tomu, aby nemohlo dojít k přenosu nějaké nemoci. Ve hře je lidský faktor, ať chceš nebo ne....

Ale samozřejmě, já to beru spíš v kontextu toho, že toto mizivé procento doktoři používají k tomu, abychom plošně mrzačili novorozence a žili ve strachu. Přitom v pohodě vozíme děti v autě, že.

Marketing.
Petraska
Krafařka
Krafařka

661 příspěvků
26. prosinec 2011
Příspěvekod Ratta » úterý 06. srpen 2013, 08:41
Sarah3 píše:
Blanci píše:
Sarah3 píše:K té hepatitidě B: Mě kdysi říkal pediatr, kterého uznávám a věřím mu (a který respektuje, že s očkováním nesouhlasím), že největší riziko nákazy hep.B je u dětí v případě hospitalizace v nemocnici a nějakých invazivních zákroků, transfuzí a pod.

Sarah3, a to myslel nemocnice v Evropě, nebo v Kazachstánu? Hm, asi u nás, když musíme POVINNĚ očkovat všechny děti ještě před potencionálním vstupem do nemocnice ...
Opravdu mu věříš?

Koukám, že to vyznělo jinak než jsem chtěla. Vzhledem k mým zkušenostem se zdravotnictvím klidně věřím, že se to stát může. Mluvil o dvou případech, které zažil za své praxe v nemocnici. Nicméně mysím, že pravděpodobnost, že se to stane, je podobná asi tak nákaze z toho olizování tyče a rozhodně nižší než rizika očkování. Rozhodně to není důvod, který by pro mě očkování legitimizoval. Takže jsme to nepsala, abych někoho děsila, spíš jako absurdní perličku, že nakonec to vypadá, že se hepatitda očkuje preventivně kvůli lékařům, aby pak lidi nežalovali nemocnice, že jí dítě chytlo u nich.

A i když je to OT, jen doplním, že to nebylo použito k mému zastrašování, spíš to bylo omluvné ospravedlnění se... I když chápu, že takhle vytržené z kontextu to asi zní divně...

Sarah, já jsem ten doktorský argument pro očkování Hep B a tetanu u novorozenců slyšela už taky, a ne jednou. Oni ani jiný nemají, že :). Čistě pocitově mi přijde nákaza Hep B ve špitálu podstatně pravděpodobnější, než olizováním tyče v MHD, to druhé mi přijde fakt jako úlet, pokud se teda nejedná o výjimečnou situaci, jako je např. havárie tramvaje, kdy všude kolem stříká krev, ale to už tu někdo psal, s tou tyčí v zadku, nebo kde.

Ale jinak už rozumím tomu, jak to asi myslel ten tvůj doktor. Chudák nemůže za to, že většina jeho kolegů je tak fanatických, a pak v důsledku toho se lidi jako já samonasírají :D :palma:
Ratta
Drbna
Drbna

4950 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Sarah3 » úterý 06. srpen 2013, 08:50
Ratta píše:
Sarah3 píše:
Blanci píše:

Opravdu mu věříš?

Sarah, já jsem ten doktorský argument pro očkování Hep B a tetanu u novorozenců slyšela už taky, a ne jednou. Oni ani jiný nemají, že :). Čistě pocitově mi přijde nákaza Hep B ve špitálu podstatně pravděpodobnější, než olizováním tyče v MHD, to druhé mi přijde fakt jako úlet, pokud se teda nejedná o výjimečnou situaci, jako je např. havárie tramvaje, kdy všude kolem stříká krev, ale to už tu někdo psal, s tou tyčí v zadku, nebo kde.

Ale jinak už rozumím tomu, jak to asi myslel ten tvůj doktor. Chudák nemůže za to, že většina jeho kolegů je tak fanatických, a pak v důsledku toho se lidi jako já samonasírají :D :palma:

Tak čistě pocitově mi připadá skutečně pravděpodobnější, že mě srazí auto, než že některé z mých neočkovaných dětí dostane některou z nemocích zde popisovaných. ;-)

Sharki, chápu Tvoje pochyby, ale jak už tu taky bylo napsáno, riziko je prostě vždy, jde jen o to, aby ses jako rodič rozhodla, které a v jaké míře je zrovna pro Tebe a Tvou rodinu to zásadní.
Sarah3
Moderátor receptáře
Moderátor receptáře

4208 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Trixl » úterý 06. srpen 2013, 08:56
Sharki píše:Petraska: já mám spíš naopak přehnaý strach z očkování a přitom většina dětí očkovaných je a jsou zdravé... teda většina jsou alergici, astmatici, disněco, autistů je čím dál víc, každé druhé batole cvičí vojtovku... hmm

Nešla jsem proti systému, než jsem se rozkoukala a poučila mám děti očkované, aspoň Lea měla očkování posunuté co to šlo kvůli výpadku staré MMR vakcíny. I tak má opožděný vývoj řeči už měla i hexu, její sestra jen slabší ADHD té jsem naštěstí nechtěla na hexu připlatit ... kdybych měla další dítě tak nevím jestli bych měla na ty tance odvahu a energii.
Co s tím? Nemyslím co se mnou, ale co s tím rvaním kdečeho do děcek? Jo a nemám hotovo kvůli obavám z plošného očkování děvčátek s tím na mě vyrukovala mudra při preventivce pubošky, že mám počítat s tím, že za dva roky má tohle sviňské očkování :-? asi počítá s tím, že do dvou let bude povinné či co :-? bojim bojim :-? Neumím při ataku účinně používat mozek a argumentovat.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Ratta » úterý 06. srpen 2013, 09:00
Trixl píše:

Nešla jsem proti systému, než jsem se rozkoukala a poučila mám děti očkované, aspoň Lea měla očkování posunuté co to šlo kvůli výpadku staré MMR vakcíny. I tak má opožděný vývoj řeči už měla i hexu, její sestra jen slabší ADHD té jsem naštěstí nechtěla na hexu připlatit ... kdybych měla další dítě tak nevím jestli bych měla na ty tance odvahu a energii.
Co s tím? Nemyslím co se mnou, ale co s tím rvaním kdečeho do děcek? Jo a nemám hotovo kvůli obavám z plošného očkování děvčátek s tím na mě vyrukovala mudra při preventivce pubošky, že mám počítat s tím, že za dva roky má tohle sviňské očkování :-? asi počítá s tím, že do dvou let bude povinné či co :-? bojim bojim :-? Neumím při ataku účinně používat mozek a argumentovat.

Ale vždyť nemusíš argumentovat. Stačí, když dokola opakuješ, že se toho očkování bojíš :), pak podepíšeš papír.
Ratta
Drbna
Drbna

4950 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Trixl » úterý 06. srpen 2013, 09:18
Budu se snažit.

Nepomohly by nějaké protesty někam vejš na EU či co. Já vím, že v případě porodnictví si s tím tak akorát vytírají zadek, třebas Maďaři, ale přece.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Sharki » úterý 06. srpen 2013, 09:22
Ratta píše:
Trixl píše:

Ale vždyť nemusíš argumentovat. Stačí, když dokola opakuješ, že se toho očkování bojíš :), pak podepíšeš papír.

Dle naší dr.: "ale toho se nemusíte bát, žádné negativní účinky u nás nemáme a tom autismu to je jenom fáma.. zato černý kašel u nás řádí, právě díky těm co neočkují. Kdybyste viděla ty chudáčky miminka na dýchacích přístrojích, toho byste se měla bát.. Jste jedinná, kdo to takhle řeší..." :palma: když tohle omílá čtvrthodiny v kuse, tak to člověka kapku znejistí :-? Efekt to mělo ten, že teď se tam bojím jít i s nemocným dítětem, že se mě bude snažit zase do něčeho tlačit...
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava