ADV TOP
ADV LEFT

Které z očkovaných nemocí jsou opravdu smrtelné?

... mýty a fakta

Moderátoři: Llevelyn, Gehenna

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod E-liska » úterý 06. srpen 2013, 09:26
Jana píše:Ale tak jo, dá se neočkovat nic.

Příklad s tramvajema jsem uvedla proto, že vím, kdo všechno tím jezdí, a že vím, že děcka tam ojídají kde co. Můžeme se bavit i o ožužlávání společných hraček, kousnutí mezi děckama, o čemkoli, co se prostě denně děje a nezabráníte tomu. Ale pokud se spokojíte s tím, že je to "něco jako feťácké jehly na hřišti", taky proč ne. Je to trochu strkání hlavy do písku, ale pštrosům se to taky líbí...

Představa "nám se to nemůže stát" ještě nikoho od ničeho nezachránila, ať už od nemocí nebo čehokoli jinýho. Však kolik už jen tady na BC bylo diskusí právě toho typu "myslela jsem si, že mě/nás to nemůže potkat".

Tolik jen k důvodům, proč jsem ještě odpovídala - byť tady je to zjevně zbytečný, protože vám se to stát přece NEMŮŽE, že.

Ale to je stejná logika jako, nám se NEMůŽE STÁT, že by naše dítě umřelo po očkování, nebo mělo trvalé závažné následky...

Pro mě je rozhodování o ne/očkování o tom porovnat si zhruba statiské pravděpodobnosti toho, v jakém procentu (respektive spíš promile...) se to MůŽE stát.
takže uvažuji asi takto:
očkování=JISTÉ A OKAMŽITÉ vystavení riziku (několik promile, když se bavíme o závažných následcích (smrt, postižení), několik až desítky procent, když se bavíme o "mírných" komplikacích, které však můžou být také chronické a celoživotní, jako třeba spuštění alergie, ekzém...)
nemoc=ČÁSTEČNÉ/NEJISTÉ vystavení riziku, záleží na tom, jaká je zhruba pravděpodobnost že, a) se dítě s původcem vůbec "potká"
b) se dítě opravdu nakazí
c) nastanou komplikace
d) nastanou závažné komplikace

A pokud mi to vychází zhruba fity-fifty, tak spíš nenaočkuju, protože to je pro mě osobně horší varianta.

Samozřejmě je to tak, že u spousty očkování se pravděpodobnost komplikací silně snižuje posunutím do pozdějšího věku, s čím ve své "kalkulaci" taky počítám.
Počítám samozřejmě i s tím, že naopak u spousty nemocí taky záleží na věku (např. neštovice+MMR pro mě mají významnější faktor rizika po pubertě apod.)

ALE TO JSME VŠICHNI TROCHU OT - DOTAZ NEZNĚL, ZDA NE/OČKOVAT, ALE KTERÉ NEMOCI JSOU OPRAVDU SMRTELNÉ...

A tam je bohužel odpověď VŠECHNY (jistě existují případy úmrtí například na "banální" šestou nemoc, i když jsem o nich přímo neslyšela, o chřipce se taky dobře ví...) v určitém počtu případů...

Ale můj životní postoj je stejný jako tu psala Llev: Smrtelné může být cokoliv z toho, záleží na okolnostech. Nejhorší smrt je na vyplašenost ...

A já bych dodala, že nejen cokoliv z toho, ale to, že očkované nemoci tvoří jen velmi malou část těch smrtelných. A taky bych ráda napsala, že NEJVÍCE DĚTÍ V ČR UMÍRÁ NÁSLEDKEM ÚRAZU, je to přibližně 200 dětí ročně (http://www.novinky.cz/domaci/239251-det ... urazu.html, http://casopis-zsfju.zsf.jcu.cz/prevenc ... 170629.pdf)
Pokud zde někdo hodlá namítnout, že je to díky našemu skvělému systému povinného očkování, tak jistě lze dohledat statisky z vyspělých zemí, kde očkování povinné není a je proočkovanost mnohem menší. Jsem si celkem jistá, že úmrtnost dětí na jakékoliv choroby tam nebude o mnoho jiná než v ČR a bude mnohokrát nižší než počet dětí, které zemřely následkem úrazu...
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod E-liska » úterý 06. srpen 2013, 09:45
Sharki píše:
Ratta píše:
Trixl píše:
Sharki píše:Petraska: já mám spíš naopak přehnaý strach z očkování a přitom většina dětí očkovaných je a jsou zdravé... teda většina jsou alergici, astmatici, disněco, autistů je čím dál víc, každé druhé batole cvičí vojtovku... hmm

Nešla jsem proti systému, než jsem se rozkoukala a poučila mám děti očkované, aspoň Lea měla očkování posunuté co to šlo kvůli výpadku staré MMR vakcíny. I tak má opožděný vývoj řeči už měla i hexu, její sestra jen slabší ADHD té jsem naštěstí nechtěla na hexu připlatit ... kdybych měla další dítě tak nevím jestli bych měla na ty tance odvahu a energii.
Co s tím? Nemyslím co se mnou, ale co s tím rvaním kdečeho do děcek? Jo a nemám hotovo kvůli obavám z plošného očkování děvčátek s tím na mě vyrukovala mudra při preventivce pubošky, že mám počítat s tím, že za dva roky má tohle sviňské očkování :-? asi počítá s tím, že do dvou let bude povinné či co :-? bojim bojim :-? Neumím při ataku účinně používat mozek a argumentovat.

Ale vždyť nemusíš argumentovat. Stačí, když dokola opakuješ, že se toho očkování bojíš :), pak podepíšeš papír.

Dle naší dr.: "ale toho se nemusíte bát, žádné negativní účinky u nás nemáme a tom autismu to je jenom fáma.. zato černý kašel u nás řádí, právě díky těm co neočkují. Kdybyste viděla ty chudáčky miminka na dýchacích přístrojích, toho byste se měla bát.. Jste jedinná, kdo to takhle řeší..." :palma: když tohle omílá čtvrthodiny v kuse, tak to člověka kapku znejistí :-? Efekt to mělo ten, že teď se tam bojím jít i s nemocným dítětem, že se mě bude snažit zase do něčeho tlačit...

Nemusíš přece říkat, proč nechceš očkovat (že se bojíš). Stačí si to opravdu vnitřně ujanit, co a proč chceš/nechceš a pak jen oznámit: "Rozhodla jsem se takto..." TEČKA. "Budete potřebovat kvůli tomu něco podepsat?" TEČKA.
POkud budou kolem velké řeči tak bych řekla něco ve smyslu: "Věnovala jsem se tomuto tématu a rozhodování opravdu pěčlivě a po důkladné úvaze jsem se rozhodla takto. Moje rozhodnutí je konečné a nemá smysl o něm diskutovat. Plně chápu, že odpovědnost za rozhodnutí je úplně a jedině na mně. Potřebujete něco podepsat?"
Natrénovat před zrcadlem klidný a pevný tón projevu :D
Taky se v žádném případě nepouštět do debaty o tom, kde a jak jsi si to nastudovala, protože jakmile zmíníš internet (přestože se dají i na netu o všem vyhrabat velmi kvalitní odborné články z impaktovaných lékařských časopisů...), tak pravděpodobně vyvoláš šílený proud obviňování a zesměšňování...
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Ratta » úterý 06. srpen 2013, 09:57
Eliško, mně kromě jiných argumentů pro neočkování stačí ten, že nechci, aby moje dítě zažívalo to, co já, s ekzémem. Pro mně to bylo (a stále někdy je) peklo. Dle prognóz moje dítě na tom mělo být ještě hůr, než já (genetické zatížení ze všech stran, hlavně hodně astmatu, které se mně zázrakem zatím vyhnulo). Taky že i bylo, to byla poslední kapka k rozhodnutí neočkovat. Najednou stačilo držet HA dietu a ekzém nadobro zmizel (samozřejmě za předpokladu soustaveného respektování výsledků HA diety). Na to, abych udělala synovi takovou prasárnu, že bych ho vystavila těm mukám, bych potřebovala mít k dispozici opravdu solidní fakta. Ten ekzém byl pro malého jistým osudem, ten černý kašel nevím...

Kromě toho taky vidím kolem ty zaočkované děti - synovec (malé mimino) pokaždé, když se vidíme, tráví přítomnost napůl v bezvědomí, protože ty naše návštěvy vždy kolidují s jejich poradnami a jinak veselé a živé dítě (znám z videí, které nám jeho rodiče posílají :-?) se na pár dní mění v zombíka. Mně to riziko smrtelných nemocí prostě nestojí za to vidět své dítě několikrát do roka buď v bezvědomí (a neznat mechanizmus, který to způsobije), nebo šíleně řvoucí. Nemluvím o ekzému, raději berou žlučníkovou či ledvinovou koliku, než léta s ekzémem (všechno z toho jsem absolvoval, vím o čem mluvím).

A ano, úrazy... proto dokola opakuji tu možnost, že nás cestou na očkování zajede auto. Toto považuji za největší a nejreálnější riziko očkování, které by se nemělo opomíjet :). Takže si myslím, že kdyby se snížil počet povinných poraden, dětská úmrtnost by se snížila efektivněji, než očkováním, pokud tedy o toto, a o nic jiného našim zdravotníkům a zákonodárcům jde :). Taky by mohli zakázat kouření na ulici a podobně. Případně uzákonit před otěhotněním dělání "řidičáku" na dítě, protože, parafrázuji Miu z jiné diskuze, největším nebezpečím pro dítě jsou jeho rodiče.
Ratta
Drbna
Drbna

4950 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Ratta » úterý 06. srpen 2013, 10:08
E-liska píše:Natrénovat před zrcadlem klidný a pevný tón projevu :D
Taky se v žádném případě nepouštět do debaty o tom, kde a jak jsi si to nastudovala, protože jakmile zmíníš internet (přestože se dají i na netu o všem vyhrabat velmi kvalitní odborné články z impaktovaných lékařských časopisů...), tak pravděpodobně vyvoláš šílený proud obviňování a zesměšňování...

Naše paní doktorka (jinak homeopatka) se mně jízlivě zeptala, jestli jsem alternativní a léčím své dítě jen homeopatiky. Jsem se musela řehtat, protože já vypadám všelijak, jen ne alternativně (taková komerčnější odbarvená kikina) a homeopatii sice respektuji, ale zásadně se jí vyhýbám. Navíc, moje dítě zatím žádnou léčbu nepotřebovalo, že by díky neočkování? :)

Trixl, mysli na to, že ty opravdu nic nemusíš a že potenciální průser si vyžereš vždy jen ty. Mmch, ty blbé pocity jsou po každé takové seanci vždy slabší a nahrazuje je pocit spokojenosti, že nejsem takové tele, ale dospělá, zodpovědná a asertivní ženská.
Ratta
Drbna
Drbna

4950 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod E-liska » úterý 06. srpen 2013, 10:15
Ratta píše:

Naše paní doktorka (jinak homeopatka) se mně jízlivě zeptala, jestli jsem alternativní a léčím své dítě jen homeopatiky. Jsem se musela řehtat, protože já vypadám všelijak, jen ne alternativně (taková komerčnější odbarvená kikina) a homeopatii sice respektuji, ale zásadně se jí vyhýbám. Navíc, moje dítě zatím žádnou léčbu nepotřebovalo, že by díky neočkování? :)

Trixl, mysli na to, že ty opravdu nic nemusíš a že potenciální průser si vyžereš vždy jen ty. Mmch, ty blbé pocity jsou po každé takové seanci vždy slabší a nahrazuje je pocit spokojenosti, že nejsem takové tele, ale dospělá, zodpovědná a asertivní ženská.

Tohle buď chápu blbě tvou větu, nebo nechápu, jak si ta paní doktorka může říkat homeopatka :? :palma:
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Jankap » úterý 06. srpen 2013, 10:44
Littlemouse píše:Ratto, nemám ráda extrémní názory, takže pro mě osobně není očkování všespásné, ale současně nepopírám, že existuje riziko, že se mohu v nemocnici nakazit klidně i hepatitidou typ. B nebo C. Nic není v životě stoprocentní, ani ta nejúčinnější dezinfekce a sterilizace nezabrání tomu, aby nemohlo dojít k přenosu nějaké nemoci. Ve hře je lidský faktor, ať chceš nebo ne....

...prostě je zde vždy určité riziko a je jen na nás rodičích, abychom se rozhodli, které z nich je pro nás resp. naše děti přijatelnější :-)

Neměli bychom zapomínat, že ve hře je také imunita. Na naší imunitě záleží, zda v nemocnici chytneme něco dalšího. To je důvod, proč jeden pacient chytne a druhý nechytne.

Příkladem je třeba Pneumocystis carinii (houba). V malém množství jí najdeme i v organismu zdravých lidí, nevyvolává tam ale žádné problémy, organismus má dost síly na to, aby ji zvládnul. Zato když Pneumocystis potká pacient s velmi vážně oslabenou imunitou (tím myslím poslední stádia závažných chorob), tak to znamená rozsudek smrti.

Očkování je takový pokus o umělou imunitu, kterému já mnoho nevěřím.

Littlemouse, plně souhlasím s tvou poslední větou. Takže můj komentář ber jen jako doplnění.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Zlutydabel » úterý 06. srpen 2013, 11:02
Ahoj holky,

nevím, jestli už jste narazily na toto:

http://ona.idnes.cz/rozhovor-o-negativnich-vlivech-ockovani-ffu-/zdravi.aspx?c=A130725_004650_zdravi_haa

Já mám třeba naši pediatru ráda, ale o neočkování se s ní bavit nemůžu. Vždycky se snažím oddalovat, ale už na mě má za to pifku. Kéž by si ten článek přečetla a pochopila, že se svým dětem nesnažím škodit, ani nejsem nějaká hysterka.
Zlutydabel
Klábosilka
Klábosilka

407 příspěvků
17. červenec 2009
Berounsko
Příspěvekod Ratta » úterý 06. srpen 2013, 11:04
E-liska píše:
Ratta píše:

Tohle buď chápu blbě tvou větu, nebo nechápu, jak si ta paní doktorka může říkat homeopatka :? :palma:

Chápeš to dobře, ale já už jsem toho o lékařech, co mají "kurz homeopatie" slyšela :). Z mého pohledu je to podobné tomu, jako když si žena na mateřské udělá "dekoratérský kurz" a nechá se oslovovat paní architektko nebo designérko.
Ratta
Drbna
Drbna

4950 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Sharki » úterý 06. srpen 2013, 11:37
Zlutydabel píše:Ahoj holky,

http://ona.idnes.cz/rozhovor-o-negativnich-vlivech-ockovani-ffu-/zdravi.aspx?c=A130725_004650_zdravi_haa

Já mám třeba naši pediatru ráda, ale o neočkování se s ní bavit nemůžu. Vždycky se snažím oddalovat, ale už na mě má za to pifku. Kéž by si ten článek přečetla a pochopila, že se svým dětem nesnažím škodit, ani nejsem nějaká hysterka.

Ano to je přesně ten článek, který vyvolal diskuzi mezi mými známými. Mnoho z nich nemá děti, tak jsou radikálně PRO očkování a ohání se argumenty návratu smrtelných nemocí. Abych měla pro ně příště pevnější argumenty založila jsem tuto diskuzi ;-)
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Ratta » úterý 06. srpen 2013, 12:01
Sharki píše:
Zlutydabel píše:Ahoj holky,

Ano to je přesně ten článek, který vyvolal diskuzi mezi mými známými. Mnoho z nich nemá děti, tak jsou radikálně PRO očkování a ohání se argumenty návratu smrtelných nemocí. Abych měla pro ně příště pevnější argumenty založila jsem tuto diskuzi ;-)

Z mné zkušenosti jsou argumentům ohledně očkování přístupnější ti bezdětní. Nejagresivnější jsou matky, které očkovaly, docela je chápu, ono je těžké si přiznat, že jsem díky své igoranci možná poškodila své dítě nebo ho aspoň vystavila smrtelnému riziku možná většímu, když ne stejnému, jako proti kterému jsem ho očkovala. A taky nikdo není rád upozorňován na své chyby.
Ratta
Drbna
Drbna

4950 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Annabobr » úterý 06. srpen 2013, 13:28
Ratta píše:Nejagresivnější jsou matky, které očkovaly, docela je chápu, ono je těžké si přiznat, že jsem díky své igoranci možná poškodila své dítě nebo ho aspoň vystavila smrtelnému riziku možná většímu, když ne stejnému, jako proti kterému jsem ho očkovala. A taky nikdo není rád upozorňován na své chyby.

Ono je vůbec těžké převzít zodpovědnost sám za sebe. A navíc je těžké najít tu hranici, kdy je to ještě zodpovědnost, a kdy už hazardérství. Ne, nedivím se vůbec, sama se na to téma pořád nemůžu rozhodnout a jsem ráda, že to zatím nemusím řešit (i když, to přeočkování tetanu už se blíží).
Annabobr
Krafařka
Krafařka

921 příspěvků
29. červen 2010
Brno
Příspěvekod Llevelyn » úterý 06. srpen 2013, 13:32
S tetanem to máš jednoduchý, stačí stanovit protilátky, většinou stačí přeočkovávat po 20 letech.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14071 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Trixl » úterý 06. srpen 2013, 13:38
Nedávno říkali v rádiu, hlavní očkovač, že bude stačit přeočkování po 15 letech. Takže se té realitě začínají blížit. Ovšem určitě z důvodů šetření prachama nikoli kvůli péči o lidi :grr:
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Moira » úterý 06. srpen 2013, 13:43
Blanci píše:
Moira píše:
E-liska píše:
Hemofil B je velmi hojný, z nejzávažnějších komplikací, pokud si vybavuju, asi epiglotitida. Většina se dá ale účinně a poměrně rychle léčit bez trvalých následků (zase, pokud si dobře vybavuju, kdyžtak si stačí zagůglit ;-) ) Nebezpečí těchto infekcí opět nejvyšší u mini mimin.

.

Známým na to umřel 4letý chlapeček. Nástup byl strašně rychlý, Dr. nepoznal o co jde a klučina se dusil. Ležel pak ještě asi měsíc v komatu. Jsem ráda že se očkuje.

a on ten chlapeček nebyl očkovaný?

Dřív jsem se k netu nedostala, takže odpovídám až teď. Nebyl očkovaný.
Moira
Diskutérka
Diskutérka

2190 příspěvků
07. září 2008
Příspěvekod Llevelyn » úterý 06. srpen 2013, 13:44
no, ministerstvo poudalo že 20 :D když jim došly vakcíny. Takže to není tak jak to vypadá, ale úplně jinak.

http://www.mzcr.cz/Verejne/obsah/sdelen ... 918_5.html
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14071 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..