ADV TOP
ADV LEFT

Které z očkovaných nemocí jsou opravdu smrtelné?

... mýty a fakta

Moderátoři: Llevelyn, Gehenna

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Jankap » úterý 06. srpen 2013, 13:49
Trixl píše:Nedávno říkali v rádiu, hlavní očkovač, že bude stačit přeočkování po 15 letech. Takže se té realitě začínají blížit. Ovšem určitě z důvodů šetření prachama nikoli kvůli péči o lidi :grr:

http://zpravy.idnes.cz/ockovani-proti-t ... _domaci_hv

http://zdravi.e15.cz/denni-zpravy/profe ... source=zdn

EDIT: Koukám, že Llev byla rychlejší a má lepší zdroj.
Naposledy upravil Jankap dne 06. srpen 2013, 13:55, celkově upraveno 1
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Elsa » úterý 06. srpen 2013, 13:52
Llevelyn píše:no, ministerstvo poudalo že 20 :D když jim došly vakcíny. Takže to není tak jak to vypadá, ale úplně jinak.

http://www.mzcr.cz/Verejne/obsah/sdelen ... 918_5.html

Ježíš, to je vtipný, to člověk neví, jestli se smát nebo brečet :roll: :roll:

Jak v těch očko debatách, kdy vyhrožují diskutující TBC a netuší, že se už neočkuje :roll: :roll:
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2845 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Annabobr » úterý 06. srpen 2013, 13:53
Díky, těch 15 už to pomalu bude (už po těch 10 mi tehdy obvoďačka řekla, ať ještě počkám), tak se teda asi chystám na ty protilátky, to je mi sympatičtější.
Annabobr
Krafařka
Krafařka

921 příspěvků
29. červen 2010
Brno
Příspěvekod Llevelyn » úterý 06. srpen 2013, 13:57
Poslední tetanovku mám někdy před 30 lety :D taky se na protilátky chystám ( hádám, že jestli moje teorie funguje, budu jich mít pořád hafo) ;-)
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Elsa » úterý 06. srpen 2013, 14:06
Ale tak hlavně že jsem před ccas 15 lety dostala tři dávky protitetanovky, že mám prošlých 10 let :palma:
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2845 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Jankap » úterý 06. srpen 2013, 14:08
Llevelyn píše:Poslední tetanovku mám někdy před 30 lety :D taky se na protilátky chystám ( hádám, že jestli moje teorie funguje, budu jich mít pořád hafo) ;-)

A pokud nebudeš mít protilátky, tak budeš chtít jen jednu dávku? (Tak bych asi postupovala já. EDIT: Tak bych postupovala já, kdyby mi na těch protilátkách záleželo.)
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Llevelyn » úterý 06. srpen 2013, 14:11
Pokud budu mít nulové protilátky tak je to záhada :D :D žiju na statku, vše je tu kontaminované hnojem, při práci nenosím rukavice a o zranění není nouze.
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Jankap » úterý 06. srpen 2013, 14:17
Llevelyn píše:Pokud budu mít nulové protilátky tak je to záhada :D :D žiju na statku, vše je tu kontaminované hnojem, při práci nenosím rukavice a o zranění není nouze.

Souhlasím.
Až někdy budeš vědět, jaký je stav, tak budu ráda, když se o informaci podělíš. Taky bych si ráda potvrdila, že je tahle teorie správná :)
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Cecetka » úterý 06. srpen 2013, 19:46
pisete, proc ockovat, kdyz ty nemoci tady nejsou. Ale proc tady nejsou? Protoze v druhe pol.20.stol. byla velka proockovanost a tim se ty nemoci casem temer vymytily. Pokud bude procento populace neproockovane, nic se nestane. Pokud bude neproockovana polovina populace, bude to horsi. Pokud se nenecha ockovat 90% populace, nemoci se vrati zpet.
Me ted na cytologii zjistili HPV, zalezi na organismu, jak se s tim virem vyporada. Zda se s nim popere nebo se rakovina projevi. Kdybych byla naockovana (jakoze tenkrat zadne takove ockovani nebylo a dnes jsem na neho jiz stara), mela bych mnohonasobne vetsi sanci, ze se me telo s touto infekci vyporada. Bez ockovani mam velkou sanci, ze podlehne.

Tak a ted me ukamenujte.
Cecetka
Klábosilka
Klábosilka

429 příspěvků
22. září 2006
Severní Morava
Příspěvekod Cecetka » úterý 06. srpen 2013, 19:51
A jeste odpoved na otazku v nazvu diskuse. HPV je smrtelne, prestoze se lecit da. Kdybych mela dceru, nechala bych ji v kazdem pripade naockovat.
Cecetka
Klábosilka
Klábosilka

429 příspěvků
22. září 2006
Severní Morava
Příspěvekod Mufinek » úterý 06. srpen 2013, 19:52
Cecetka píše:pisete, proc ockovat, kdyz ty nemoci tady nejsou. Ale proc tady nejsou? Protoze v druhe pol.20.stol. byla velka proockovanost a tim se ty nemoci casem temer vymytily. Pokud bude procento populace neproockovane, nic se nestane. Pokud bude neproockovana polovina populace, bude to horsi. Pokud se nenecha ockovat 90% populace, nemoci se vrati zpet.
Me ted na cytologii zjistili HPV, zalezi na organismu, jak se s tim virem vyporada. Zda se s nim popere nebo se rakovina projevi. Kdybych byla naockovana (jakoze tenkrat zadne takove ockovani nebylo a dnes jsem na neho jiz stara), mela bych mnohonasobne vetsi sanci, ze se me telo s touto infekci vyporada. Bez ockovani mam velkou sanci, ze podlehne.

Tak a ted me ukamenujte.

Ja s tebou plne souhlasim.
Mufinek
Treperenda
Treperenda

1009 příspěvků
20. květen 2012
Příspěvekod Mufinek » úterý 06. srpen 2013, 19:57
Ale kazdy (a) ma tu svoji pravdu a svuj nazor co se ocko a nejen ocko tyce, tak ze mi tyhle debaty prijdou ponekud ..k nicemu..protoze ockovaci budou bojovat za ocko a neockovaci za neockovani a tak to bude porad dokola...
Mufinek
Treperenda
Treperenda

1009 příspěvků
20. květen 2012
Příspěvekod Ame » úterý 06. srpen 2013, 20:02
děkuji za odkazy na vitalia.cz :erik: :-*
včera jsem tím trávila půlku noci a nebyla určitě poslední :kafe:
Ame
Howgh
Howgh

6249 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Llevelyn » úterý 06. srpen 2013, 20:15
Nejde o to, jestli očkovat či nikoliv, ale o MOŽNOST SVOBODNÉ VOLBY na základě relevantních informací a o možnost očkovat každé dítě nebo dospělého podle jeho potřeb nebo potřeb rodiny. V současné době je tlak na obou stranách, manipulace, zastrašování atd a motivací k masivnímu plošnému " povinnému" očkování není zdraví národa, ale byznys.. bohužel.
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Ame » úterý 06. srpen 2013, 20:29
Cecetka píše:piseMe ted na cytologii zjistili HPV, zalezi na organismu, jak se s tim virem vyporada. Zda se s nim popere nebo se rakovina projevi. Kdybych byla naockovana (jakoze tenkrat zadne takove ockovani nebylo a dnes jsem na neho jiz stara), mela bych mnohonasobne vetsi sanci, ze se me telo s touto infekci vyporada. Bez ockovani mam velkou sanci, ze podlehne.

:sunny:
"Infekce HPV viry je v současné populaci velice, až extrémně častá. Je to svým způsobem pandemie s tím otazníkem, že nevíme, jak dlouho to v této intenzitě už vlastně trvá. Uvádí se, že promořenost dívek již ve věku 15–25 let HPV infekcí je asi 25%. Promořenost populace evropských žen je dnes cca 80% "
"Pouze 1,75 % infikovaných žen tedy infekci HPV úspěšně nepřekoná. U 98,25 % infikovaných žen si s infekcí HPV jejich imunitní systém úspěšně poradí. (U mladších žen je poté toto procento ještě vyšší, u starších je úměrně nižší.) K „odstranění“ HPV infekce z organismu v důsledku aktivity imunitního systému poté dochází obvykle v období mezi 6–24 měsíci po nákaze. Většina případů vymizí mezi 8–12 měsíci."
"HPV infekcí se proto ženy mohou v průběhu svého života nakazit mnohokrát. Je možná i reinfekce úplně stejným sérotypem HPV viru. Některé zdroje odhadují, že žena „evropská“ se v průběhu svého života průměrně nakazí HPV infekcí 4–8×."

http://www.vitalia.cz/clanky/10-ockovan ... virum-hpv/

ať všechno dobře dopadne!!! :erik:
Ame
Howgh
Howgh

6249 příspěvků
07. listopad 2006