ADV TOP
ADV LEFT

Negativní následky očkování - máte zkušenost?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ibu » neděle 11. srpen 2013, 08:41
U nás po hexe vždy veliký lokální otok a neuvěřitelná vyrážka po celém tělíčku. Dle kožní vyrážka 1010% z očka a dle Dr. nikoliv (neřešila to). Dále opožděný vývoj jak motoricky tak začala pozdě mluvit. Ale tam nemusí být souvislost s očkováním, měla problémy několik hodin po porodu kdy přestala dýchat a oživovali jí. Dnes je v pohodě. MMR bez problémů
Ibu
Klevetnice
Klevetnice

3995 příspěvků
21. září 2006
Písek
Příspěvekod Zazik » neděle 11. srpen 2013, 22:40
Můžu jen nápad?
Pokud by se měl vyjádřit větší vzorek Missorka by tuto diskuzi měla (pokud bude chtít, že) umístit na viditelnější místo.
Aspoň já vždy ztrácím přehled kde je co nového neb po odhlášení se mi většina odepíše jako přečtená. :oops:
Zazik
Klábosilka
Klábosilka

550 příspěvků
17. říjen 2012
Příspěvekod Honey » úterý 13. srpen 2013, 23:01
Lenusa píše:Náš mladší syn po 1. vakcíně MMR přestal do 3 měsíců mluvit (uměl více jak 30 slov a začal spojovat) + změna chování - neustále koukal do světla lampy (to celkem vymizelo) a do blba+další drobnosti.
Teď je mu 2,5 roku, nemluví už skoro rok, má horší porozumění a soustředěnost a nacházíme se stále před stanovením diagnózy.

Lenuso, naprosto stejně i náš syn (plus noční můry, v noci pocházení po bytě a koukání do rohu místností). Dnes už jsou mu téměř 4 roky a 13 měsíců chodíme na logopedii. 3-4 měsíce po očkování se přestal zcela vyjadřovat ve slovech a najel na režim "aae eeee aaue"

Chci podpořit, věřím a doufám, že i u vás to bude dobré - po roce nám syn mluví ve větách a je mu rozumět :? , což považuji za neuvěřitelné...přeji hodně štěstí při kolečku lékařských vyšetření..
Honey
Klábosilka
Klábosilka

481 příspěvků
20. červenec 2007
Příspěvekod Lenusa » čtvrtek 15. srpen 2013, 23:12
Honey píše:
Lenusa píše:Náš mladší syn po 1. vakcíně MMR přestal do 3 měsíců mluvit (uměl více jak 30 slov a začal spojovat) + změna chování - neustále koukal do světla lampy (to celkem vymizelo) a do blba+další drobnosti.
Teď je mu 2,5 roku, nemluví už skoro rok, má horší porozumění a soustředěnost a nacházíme se stále před stanovením diagnózy.

Lenuso, naprosto stejně i náš syn (plus noční můry, v noci pocházení po bytě a koukání do rohu místností). Dnes už jsou mu téměř 4 roky a 13 měsíců chodíme na logopedii. 3-4 měsíce po očkování se přestal zcela vyjadřovat ve slovech a najel na režim "aae eeee aaue"

Chci podpořit, věřím a doufám, že i u vás to bude dobré - po roce nám syn mluví ve větách a je mu rozumět :? , což považuji za neuvěřitelné...přeji hodně štěstí při kolečku lékařských vyšetření..

Honey, díky za naději. Poslala jsem SZ, ráda bych se na něco zeptala.
Lenusa
Žvatlalka
Žvatlalka

227 příspěvků
26. září 2008
Liberec
Příspěvekod Honey » pátek 16. srpen 2013, 21:32
Lenuso, omlouvám se za pozdní reakci, SZ poslána ;-)

Hodně štěstí :sunny: a budu ráda, když se ozveš, jak u vás...
Honey
Klábosilka
Klábosilka

481 příspěvků
20. červenec 2007
Příspěvekod Sloník » sobota 17. srpen 2013, 20:32
Také přidám:

Dcera - po hexe se jí rozjela alergie - na mléko, vejce, kuřecí maso, hovězí maso, pak se přidal i ekzém. Oboje už naštěstí zmizelo. Ale přeočkovat v pěti letech jsem ji nedala. Jo a má k tomu těžkou dyslálii, dřeme na logopedii už čtvrtým rokem, lepší se to, ale snaha naprosto neodpovídá výsledku.

Syn - dostal MMR až ve 26 měsících, odkládala jsem až bude mít dva roky, abychom minimalizovali riziko neuro komplikací. Bohužel ty nastaly. Měl docela velkou reakci na očko - horečku, spalničkovou vyrážku. Potom přestal mluvit. Z dítěte které už spojovalo slova najednou jen eee, aaa, ooo. Zoufale se vztekal, že mu nerozumíme. Teď po roce už se začíná vracet zhruba tam, kde byl předtím, ale to co říká se jenom vzdáleně podobá tomu kýženému slovu. Třeba rohlík je iík. Prostě na tři toky totální zoufalství. Bude to pravděpodobně dysfázie, takže nás opět čekají roky docházení na logopedii.

Doktorka sice asi nehlásila, nicméně na očkování MMR druhou dávkou mě nenahání a u nejmladšího syna nehnula ani brvou, když jsem řekla, že chci odložit, do karty napsala, že žádám odložení o rok, podepsala jsem to a je klid (aspoň do toho roku).
Sloník
Krafařka
Krafařka

810 příspěvků
02. leden 2007
Příspěvekod Dancul » sobota 17. srpen 2013, 20:51
moje deti mali nasledky po ockovani BCG vakcinou. dcera to zvladla pretoze v tej dobe sa to riesilo bezodkladne chirurgicky (vybrali celu zahnisanu uzlinu pod pazi). u syna ze to uz riesia inak pol roka som chodila na cistenie uz chronicjych abscesov pod pazou a na ramene (uzliny), nakoniec mi otec vybavil chirurga (boli zdeseny). dcera bez nasledkov, syn zatial nepotvrdene znizena imunita, neockovany, stale bud ma sopel, alebo exem, alebo vyrazky ako pri streptokokovej angine, naposledy mal zvacsenu uzlinu po rozbitom lakti(dr. to tomu pripisala) tak ze nevedel hybat rukou.... chcela by som ockovat v rozumnej miere ale netrufam si.
Dancul
Howgh
Howgh

8441 příspěvků
24. září 2006
Bratislava
Příspěvekod Honey » sobota 17. srpen 2013, 21:23
Sloniku, gratuluji k pediatře, nechá-li přeočkování vyšumět...náš syn měl zcela stejný problém s mluvením po Priorixu (taktéž očkovaný později - kvůli febrilním křečím)... a dr. po vypsání doporučení na odborná pracoviště a upozornění, že se to táhne od toho očkování, mi při rozloučení ve dveřích povídá: "co se týče očkování (v tu chvíli jsem zadoufala) - mohu vám doporučit ještě..." - nevím už, co, tuším, že meningokoka a klíšťovku, ale měla jsem problém přes otevřenou pusu říct nashledanou :grr: :grr:

Jinak náš první syn má taktéž mírnou dysfázii, na logopedii chodíme od 3,5 let a spojení s očkováním buď nebylo, nebo jsem si nevšimla, druhý syn se z poočkovacího nemluvení dostal během necelého roku na logopedii, konkrétně z toho "oooa" na věty. Vypadá to, že žádná dys... u něj snad! nebude, takže vám přeji to stejné ;-)
Honey
Klábosilka
Klábosilka

481 příspěvků
20. červenec 2007
Příspěvekod Maar » sobota 17. srpen 2013, 21:50
U nás bylo očkování velmi pravděpodobně jedním z více faktorů, které naše dítě dovedly k závažnému neurologickému onemocnění (plus se přidaly další problémy). Takto nám to bylo potvrzeno i ze strany lékařů, včetně očkovacího centra. Hlásila jsem to sama, protože si myslím, že pediatra tu souvislost neuznává. Jsem přesvědčena, že očkování u nás bylo "pouze" tou pověstnou poslední kapkou, ty problémy se hlásily dřív, jen byly těžko diagnostikovatelné. Ani si nechci představit, co by se stalo, kdybych ovšem dovolila očkovat dřív (první a tedy i poslední hexu jsme naštěstí dali až v šestém měsíci). Své druhé dítě proto očkovat nehodlám ještě hodně dlouho, spíš možná vůbec. Z naší zkušenosti doporučuji minimálně s očkováním otálet, pokud bude dítě vykazovat jakékoliv známky toho, že něco není v pořádku. Představa očkování v devíti týdnech, kdy o miminu ještě nevím zhola nic a vše se jednoduše svádí na koliku, mi nahání hrůzu.
Maar
Klábosilka
Klábosilka

529 příspěvků
20. říjen 2011
Příspěvekod Inkognito » pondělí 19. srpen 2013, 14:22
Já si myslím, že potíže vyvolalo očkování i u mé sestry - všechny možné alergie, astma, vážně narušená imunita, lehké aspergerovské rysy a emocionální labilita. Ale to už nikdo zpětně nezjistí. Já tehdy ještě ani nebyla na světě a mamka si z našeho raného dětství nic moc nepamatuje.

Tak teď přemýšlím, když aspergerovské projevy má i můj táta a měl je taky děda, jestli to znamená, že máme v rodině větší předpoklady k autismu a o to víc bych se měla případného očkování u svých dětí bát?

inko sestra
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Trixl » pondělí 19. srpen 2013, 15:16
Je to možné, že tam je predispozice, takže bys asi měla, zvláště u mužského potomka, chtít co nejvíc rozvolnit a oddálit očkování, alespoň to. Ještě byste měli popřemýšlet nad tím jestli se nejedná o metabolickou poruchu nebo nějakou skrytou alergii, že by se upravil jídelníček a co nejmíň by se mimino zatěžovalo stravou.
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Inkognito » středa 08. leden 2014, 17:01
S ohledem na dg. opozdeny vyvoj reci u nasi 3lete dcery obihame kolecko odborniku. Sama se domnivam, ze pricina je HEXA ve 14ti mes. dcery. Do te doby "mluvila" primerene svemu veku, pak ustala a pomalu, velmi pomalu zacala se zvuky zviratek, nyni ve 3 letech velmi skromna slovni zasoba, od podzimu ale vetsi posun, kazdy tyden jedno, dve slova nova, vety zadne. Jeste nez jsem svuj poznatek dnes prednesla na neurologii, tak sama neurolozka se mne ptala na rekace a zmeny po ockovani a zminila se sama o moznem negat. pusobeni v rec. oblasti a nejen v ni. Ve zprave mame pisemne od ni, ze regres vyvoje reci mohl nastoupit po posledni Hexa.

Piks.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Trixl » středa 08. leden 2014, 18:39
"Hezké" taky si myslím, že hexa může u Leonky za to, že začala mluvit až ve 3 letech, a to jsem se tolik radovala, že první dávku dostala až v 8 měsících. Naštěstí nemá dysfázii jako brácha, "jen" opoždění řeči. Což ale znamená, že ještě stále doháníme řeč místo toho aby už byla v první třídě, na kterou už by byla připravená. Možná kdybych ji nechala očkovat v běžném schema, že by to bylo horší. Její sestra ještě bez hexy menší opoždění měla a má adhd. U nás je ještě otázka očkování na mmr, po kterém kluk změnil vývoj. Ale nikdo nám to písemně nedá a všude se stále píše, že očkování nezpůsobuje autismus. Nejspíš jsme tady jediní blbci co testují velkoplošně veškeré očkovací látky :grr:
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Zuza77 » středa 08. leden 2014, 18:43
Trixl píše:"Hezké" taky si myslím, že hexa může u Leonky za to, že začala mluvit až ve 3 letech, a to jsem se tolik radovala, že první dávku dostala až v 8 měsících. Naštěstí nemá dysfázii jako brácha, "jen" opoždění řeči. Což ale znamená, že ještě stále doháníme řeč místo toho aby už byla v první třídě, na kterou už by byla připravená. Možná kdybych ji nechala očkovat v běžném schema, že by to bylo horší. Její sestra ještě bez hexy menší opoždění měla a má adhd. U nás je ještě otázka očkování na mmr, po kterém kluk změnil vývoj. Ale nikdo nám to písemně nedá a všude se stále píše, že očkování nezpůsobuje autismus. Nejspíš jsme tady jediní blbci co testují velkoplošně veškeré očkovací látky :grr:

Kdyby testovali a evidovali nežádoucí reakce, ale tady se velkoplošně nežádoucí reakce popírají (podotýkám, že nejsem fanatický neočkovatel, ale tohle je prostě tak do očí bijící).
Zuza77
Howgh
Howgh

12657 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Fasciopi » čtvrtek 09. leden 2014, 10:22
Můj malý měl po třetí Hexe, kašel půl roku, ničím nevyléčitelný z věcí dostupných v lékarně.
Nakonec ho vyléčil Aloe vera gel od LR. Jsem byla opravdu moc ráda !!
Myslím si že prodělal, nějaký slabší černý kašel, ale Mudr. to nechtěla asi slyšet. Je mi jedno co si myslí ona, já si o očkování myslím své, mám svou hlavu a svoje jsem si o tom načetla.
MMR jsem mu ještě nedala a přeočkování v pěti letech taky ne, napíšu jí reverz na celý zbytek očkování at se děje co se děje. Kašel mi stačil, ve školce už je a se školou se nějak snad poperem.
Fasciopi
Klevetnice
Klevetnice

3555 příspěvků
24. září 2008
Moravskoslezský kraj