ADV TOP
ADV LEFT

Negativní následky očkování - máte zkušenost?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Mys_mys » úterý 31. březen 2015, 14:55
Byla vubec nekdy snaha prokazat prvotni pricinu v ockovani?
Prijde mi, ze vzdy se doktori nenapadne zeptaji, jestli dite nebylo nahodou ockovane a nasledne se hleda cokoliv jineho, co reakci mohl zpusobit.

Proc kdyz se mluvi o vedlejsich ucinku, stale se opakuje zvysena teplota, vyrazka, krece a ze to vlastne nic neni?
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Lauraabunka » úterý 31. březen 2015, 17:57
Tak když už se ta diskuse obnovila, tak u nás:

Po druhé hexe cca v 5m věku přechodně zhoršená koordinace pohybů (dítě vypadalo jako opilé, netrefilo se rukama na hračku), celková apatie (předtím bylo dítě živé, aktivní, veselé), ztráta kognitivních schopností (dítě se přestalo smát, broukat si), ztráta motorických dovedností - vývojový regres (dítě se přestalo přetáčet ze zad na břicho). Po cca měsíci se vše postupně upravilo do normálu, lékařkou to bylo bagatelizováno "bolí ho ta noha". Nicméně známá, která profesně pečuje o děti s postižením mi potvrdila, že tenhle počáteční scénář je poměrně častý a u někoho ke zlepšení stavu už bohužel nikdy nedojde.
Lauraabunka
Klábosilka
Klábosilka

406 příspěvků
19. březen 2009
Příspěvekod Piffa » úterý 31. březen 2015, 21:55
Starší syn (2008) byl kvůli těžkému porodu sledován na neuro, očkování bylo částečně odloženo, po schválení neurologem, Hexa po 1/2 roce bez problémů, MMR na mojí žádost odloženo na cca 2 rok, přesto neuvěřitelné vyrážka v obličeji, na kožním diagnostikováno jako netypický atopák po silné zátěži (očkování), pediatra to odmítla.....měl to asi 1/2 roku než to zmizelo.

Druhý syn (2010) bez problémů, termíny byly o něco odloženy ale víceméně v normě (MMR cca ve dvou letech)...uznala mi peditra, že nemá TBC, ač bylo ještě povinné, ale na druhu stranu, chtěla za každou cenu očkovat PREVENAR. Po dlouhých bojích mám zápis v kartě, že matka odmítla :)
Piffa
Krafařka
Krafařka

670 příspěvků
01. září 2009
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 02. duben 2015, 08:12
Jdu si pro radu. Nebo spíš podporu asi.
Syn, narozen 5/2014, od malička při vztekání se trochu zapomínal dýchat. Trvalo to několik měsíců, pak to samo víceméně odeznělo kolem asi půl roku věku. Neříkám, že to nedělal vůbec, ale tak třeba jednou za dva týdny.
Minulý týden ve středu, na 10m poradně, dostal první Hexu. Včera to udělal 3x. Dokud byl malý, tak stačilo na něj fouknout, a probral se. Rozdýchal to. Většinou po akci na chvilku usnul/odpadl. Teď, jak je větší, už foukání úplně nepomáhá (určitě ne to první, ani druhé). Včera se mi propínal do luku, už i chytal lehký fialový odstín. Jak jsem to celou dobu brala relativně v klidu, tak včera už mě to teda vyděsilo.
Dr. jsem o tomhle problému říkala už dřív, ale bylo to v podstatě bez reakce z její strany.
Teď bych chtěla vědět, jestli to můžu spojit s tím očkováním. Jestli mám trvat na tom, že je to nežádoucí účinek (v příbalovém letáku je uvedená dočasná zástava dechu (apnoe), ale nevím, jestli je to ono, když je to jenom při vztekání se).
Chci k dr. dneska zajít. Zeptat se, minimálně na to, co s ním mám teda dělat, když přestane dýchat, protože se fakt bojím, že jednou ani to třetí nebo čtvrté fouknutí nepomůže :-?
Ale nevím jak moc se s ní dohadovat, že je to po té Hexe.
Případně jestli by bylo vhodné nějaké vyšetření, nebo nevím co. Prostě něco no.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Jankap » čtvrtek 02. duben 2015, 08:53
Xsamotar píše:Jdu si pro radu. Nebo spíš podporu asi.
Syn, narozen 5/2014, od malička při vztekání se trochu zapomínal dýchat. Trvalo to několik měsíců, pak to samo víceméně odeznělo kolem asi půl roku věku. Neříkám, že to nedělal vůbec, ale tak třeba jednou za dva týdny.
Minulý týden ve středu, na 10m poradně, dostal první Hexu. Včera to udělal 3x. Dokud byl malý, tak stačilo na něj fouknout, a probral se. Rozdýchal to. Většinou po akci na chvilku usnul/odpadl. Teď, jak je větší, už foukání úplně nepomáhá (určitě ne to první, ani druhé). Včera se mi propínal do luku, už i chytal lehký fialový odstín. Jak jsem to celou dobu brala relativně v klidu, tak včera už mě to teda vyděsilo.
Dr. jsem o tomhle problému říkala už dřív, ale bylo to v podstatě bez reakce z její strany.
Teď bych chtěla vědět, jestli to můžu spojit s tím očkováním. Jestli mám trvat na tom, že je to nežádoucí účinek (v příbalovém letáku je uvedená dočasná zástava dechu (apnoe), ale nevím, jestli je to ono, když je to jenom při vztekání se).
Chci k dr. dneska zajít. Zeptat se, minimálně na to, co s ním mám teda dělat, když přestane dýchat, protože se fakt bojím, že jednou ani to třetí nebo čtvrté fouknutí nepomůže :-?
Ale nevím jak moc se s ní dohadovat, že je to po té Hexe.
Případně jestli by bylo vhodné nějaké vyšetření, nebo nevím co. Prostě něco no.

Tak podle mého to nežádoucí účinek je. Problém byl, ale přestože už téměř odezněl, tak je najednou mnohem častější než kdy dřív.
Doktorce bych to nahlásila, chtěla bych, aby si to zapsala. Ono se totiž může stát, že po druhé dávce to bude ještě mnohem častější.

Napiš do očko centra, mám s tím dobrou zkušenost. Do SZ ti posílám podrobnosti.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 02. duben 2015, 09:12
Jankap - děkuju
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav