ADV TOP
ADV LEFT

Jak a kdy doočkovat obrnu?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Llevelyn » pátek 27. prosinec 2013, 19:35
Oldmill, základní očkování jsou 3 dávky ( jako v tý Hexe) schéma stejné, 2+1, tedy první, za měsíc ( max. půl roku) druhou a za půl roku od druhé třetí ( max za rok), čtvrtá je v přeočkování v 5-6 letech , což vyhláška nazývá ukončeným základním očkováním, přeočkovává se to potom někde ve 12 letech s tím ostatním, nebo stačí po těch 10 letech komplet ( já to tak dělám, nedala jsem je očkovat mezi , na černej kašel dlabu, stačí mi tetanus a polio)
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Swetlex » sobota 28. prosinec 2013, 10:59
oldmill, pro nás stále aktuální téma.E. má 4,5 roku, v loňském létě nám obrna chcípla v batohu (manžel jí zapomněl po vyzvednutí dát do ledničky a unosil jí k smrti po městě) V zimě a v období nudlí neočkuju, takže letos v létě další vyzvednutá obrna - leč chlapec se rozohdl posbírat hafo klíšťat a to jsem taky brala jako možnou komplikaci. No a od října nudle.....obrna má expiračku teď v lednu. takže musím zavolat mudr a nechat si napsat další recept :palma: Asi mě zabije :mrgreen:
Swetlex
Kecka
Kecka

1757 příspěvků
30. srpen 2007
Praha
Příspěvekod Oldmill » pondělí 06. leden 2014, 19:02
Díky všem za info. Domluvím se tedy asi na tom schématu 2+1 po 2. roce věku a přeočkování až někdy později (asi po těch 10 letech).

A jak je to se zjišťováním protilátek? Nestačilo by tedy dát třeba 2 dávky s odstupem max půl roku a pak udělat test protilátek a kdyby byly dost vysoké, už nic nedávat? I dle vyhlášky snad stačí, aby bylo dítě imunní (např. i tím, že nemoc prodělá) a není nutné mít určitý počet vpichů, nebo ne? Zkoušel jste někdo nechat odebírat protilátky?
Oldmill
Žvatlalka
Žvatlalka

247 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod veronikan » čtvrtek 09. leden 2014, 12:29
Taky jsem v tom měla vítr, ale našla jsem na internetu zajímavý článek na bla..bla..bla , kde je i očkovací kalendář a dá se v tom perfektně vyznat. Naši malou čeká teď další dávka hexavakcíny.
veronikan
Pískle

1 příspěvků
09. leden 2014
Příspěvekod E-liska » čtvrtek 09. leden 2014, 12:50
veronikan píše:Taky jsem v tom měla vítr, ale našla jsem na internetu zajímavý článek na "nepovolená reklama" , kde je i očkovací kalendář a dá se v tom perfektně vyznat. Naši malou čeká teď další dávka hexavakcíny.

:D :D :D To si děláš srandu, ne??? Kdyby sis před tím, než sem lípneš tu reklamu aspoň pořádně přečetla diskusi :roll: Opravdu tady nikdo z nás není idiot, který neumí použít google a najít si standartní očkovací kalendář. Nemluvě o tom, že každá maminka ho snad dostává vytištěný od pediatra. :grr:
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Oldmill » čtvrtek 12. březen 2015, 21:34
Tak jsem tu s dalším dotazem. Máme za sebou první dvě dávky obrny. Nějak jsme si s doktorkou nerozuměly. Myslela jsem, že jsem se s ní domluvila na schématu 2+1 (0-1-6), ale po druhé dávce jsem zjistila, že ona chce dávat 3+1a 2+1 dle ní nechrání - volala kvůli tomu asi někam do očkocentra, tak jsme museli podepsat, že trváme na 2+1 a že to nechrání. Když jsem s ní před lety domlouvala 2+1 u Infanrixu Hib, tak volala myslím na hygienu a tam jí to povolili.

Petráš mi to schéma 2+1 u obrny v mailu potvrdil. Kam bych si mohla zavolat, aby mi řekli, co si o tom schématu 2+1 u obrny myslí? Abych přesvědčila doktorku, že to je ok. Někam na hygienu? Docela bych ráda potvrzení kvůli školce atd., kdyby prošla ta novela, kdy "neočkované" děti nebudou moct ani do soukromých školek atd.

Doktorka taky pořád tlačí na tu 3. dávku. Měli jsme ji dávat po 6 měsících, ale máme 2,5 měsíce zpoždění, protože syn byl co 14 dní nemocný. Teď má zas rýmu, tak už se děsím toho, jak jí zas volám a zas to chci odložit. Nechápu, proč tak tlačí, vždyť jsem jí podepsala, že to podle ní nefunguje, tak už by jí to mohlo být jedno :D Na 3-leté prohlídce říkala, že prý mluvila s Prymulou a podle něj se to má doočkovat co nejdřív - prostě furt na mě tlačí. Jinak syn měl na první dávku docela očklivou reakci, tak rozhodně nechci nic riskovat. A asi měsíc a půl po druhé dávce začal být strašně často nemocný. Do té doby býval zdravý.
Oldmill
Žvatlalka
Žvatlalka

247 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Blanci » čtvrtek 12. březen 2015, 22:25
Oldmill,

v první řadě - nenech se natlačit do ničeho, co sama nechceš ... ale to Ty asi víš ;-)

Za druhé - mám pocit, že dnes ti "odborníci" již nejsou moc jednotní. Např. na vlastní uši jsem dvakrát na přednášce slyšela soudr. Prymulu, jak kázal, že nedonošené děti jsou tak strašně ohrožené na životě, že je nutné je očkovat bez ohledu na korigovaný věk, neb jinak zemřou do hodiny na černý kašel, záškrt, ... (=očkovat nedonošence přesně 9 týdnů od datumu narození, bez ohledu na tt. :-Z )

Na přednášce (tedy na té druhé) ve Sněmovně vystoupil MUDr. Martin Čihař, primář Neonatologického oddělení Nemocnice na Bulovce, který v závěru přednášky řekl, že nesouhlasí s tímto názorem a očkování nedonošených dětí bez korekce věku neschvaluje a ani nehodlá aplikovat v praxi.

Držela bych se přednostně příbalového letáku. Nech to uzrát - pokud máš čas - teprve s nástupem do školky a při problémech s nepotvrzením přihlášky - tedy pokud to v tom příbalovém letáku je :D , bych se oháněla tímto nejzaručenějším papírem. ;-) + vytištěným mejlovým potvrzením od Petráše + nějakým - tuším Švédským příbalovým letákem (tedy pokud tam budou vypsané číslice 2+1, neb pokud to bude naspáno slovy, ani jako rodila Švédka neuspěješ :D )

No a ještě bych ráda dodala, že tohle chování lékařky považuji za vydírání a k nástupu do školky bude asi - tedy snad vždy dostačovat, že je dítě vůči dané nemoci imunní. Za důkaz takovéto imunity se donedávna považovala hladina vytvořených protilátek (po očkování nebo prodělané nemoci). Věřím, že kdyby byly problémy s potvrzením k nástupu do školky, je život méně ohrožující odebrat dítěti vzorek krve k prokázání inumity, než vpíchnout vakcínu.
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006