ADV TOP
ADV LEFT

Klíšťová encefalitida X Eleková

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Sharki » úterý 25. březen 2014, 13:56
Ratta píše:Nevím jaký je výslyt boreliózy, ale nalepím tady roční výskyt encefalitidy v Čechácch, první údaj je rok 2005, poslední 2014:

4 2 1 4 4 2 5 2 1 0

(zdroj SZÚ)

Tak ještě by to chtělo statistiku výskytu autoimunitní encefalitidy v důsledku očkování proti kl. encefalitidě, ale to je zakázaný údaj..
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Ratta » úterý 25. březen 2014, 13:57
Něco jsem našla tady, tam Elekovou milují, tuším tam i aktivně ona sama diskutuje:
http://www.slobodavockovani.sk/news/kli ... efalitide/

K tomu očkování bych poznamenala jen to, že každá vakcína může prokazatelně způsobit nemoc, proti které je vyrobena, jsou známé případy (i v Čechcách), kdy děti onemocněly na černý kašel, obrnu, spalničky, atd. O chřipce je to známo i z mainstreamových médií. Tož já bych si víc vyčítala to, že bude mít, moje dítě encefalitidu z mé nadměrné aktivity, než ignorance. Že chytne od klíštěte nemoc, bude to náhoda, ale když ji chytne z mnou zaplaceného očkování, bude to moje víte co.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Ratta » úterý 25. březen 2014, 13:57
Sharki píše:
Ratta píše:Nevím jaký je výslyt boreliózy, ale nalepím tady roční výskyt encefalitidy v Čechácch, první údaj je rok 2005, poslední 2014:

4 2 1 4 4 2 5 2 1 0

(zdroj SZÚ)

Tak ještě by to chtělo statistiku výskytu autoimunitní encefalitidy v důsledku očkování proti kl. encefalitidě, ale to je zakázaný údaj..

Haha, byla jsi rychlejší, než já :D
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Sharki » úterý 25. březen 2014, 14:07
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Ratta » úterý 25. březen 2014, 14:11
Přednášky Anity Petek ohledně klíšťat (videa, koho nebaví číst slovensky, ať poslouchá německy :)):

http://www.auria.sk/blog/kliest-hysteri ... -zvieratka

EDIT: Tak v první přednášce si lze zapnout titulky, ale bohužel zase jen ve slovenštině.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Levandule » úterý 25. březen 2014, 14:30
Děkuji všem za sdílení a odkazy,zatím mi vychází,že to budeme dělat,jak to děláme :D
Posílám ještě tyto zajímavé odkazy
http://mesicnihoupacka.sweb.cz/program/borelioza.htm
http://www.domacihomeopatie.cz/jak-na-k ... eopaticky/
Levandule
Žvatlalka
Žvatlalka

296 příspěvků
02. březen 2009
Příspěvekod Lava » úterý 25. březen 2014, 15:17

4 2 1 4 4 2 5 2 1 0

(zdroj SZÚ)

Hele, já tu nijak za očkování proti encefalitidě nelobuju (byť ho teda popravdě dost zvažuju), ale Ratto, tahle čísla jsou prosím tě v jakých jednotkách???

zdroj SZU (http://www.szu.cz/tema/prevence/klistova-encefalitida):
Nejvyšší nemocnost v ČR byla zaznamenána v roce 2006: 1 029 případů onemocnění (10/100 000 obyvatel). Po poklesu nemocnosti v roce 2007 došlo v dalším roce opět k jejímu vzestupu: rok 2008 - 631 případů onemocnění, 3 případy úmrtí, rok 2009 - 816 případů, 2 úmrtí a v roce 2010 – 589 onemocnění a 3 úmrtí. Rok 2011 byl rokem s druhou nejvyšší nemocností . Onemocnělo 861 osob (nemocnost 8.2/100 000 obyvatel), z nichž 5 zemřelo. Jednalo se vesměs o neočkované dospělé vyšších věkových skupin. V roce 2012 došlo k snížení výskytu KE. Onemocnělo 573 osob (nemocnost 5,5/100 000 obyvatel)
Naposledy upravil Lava dne 25. březen 2014, 16:14, celkově upraveno 1
Lava
Klábosilka
Klábosilka

348 příspěvků
30. srpen 2008
Příspěvekod Ratta » úterý 25. březen 2014, 15:18
Lava píše:

4 2 1 4 4 2 5 2 1 0

(zdroj SZÚ)

Hele, já tu nijak za očkování proti encefalitidě nelobuju (byť ho teda popravdě dost zvažuju), ale Ratto, tahle čísla jsou prosím tě v jakých jednotkách???

zdroj SZU:
Nejvyšší nemocnost v ČR byla zaznamenána v roce 2006: 1 029 případů onemocnění (10/100 000 obyvatel). Po poklesu nemocnosti v roce 2007 došlo v dalším roce opět k jejímu vzestupu: rok 2008 - 631 případů onemocnění, 3 případy úmrtí, rok 2009 - 816 případů, 2 úmrtí a v roce 2010 – 589 onemocnění a 3 úmrtí. Rok 2011 byl rokem s druhou nejvyšší nemocností . Onemocnělo 861 osob (nemocnost 8.2/100 000 obyvatel), z nichž 5 zemřelo. Jednalo se vesměs o neočkované dospělé vyšších věkových skupin. V roce 2012 došlo k snížení výskytu KE. Onemocnělo 573 osob (nemocnost 5,5/100 000 obyvatel)

Aha, tak to,m co tam dáváš ty, jsem nenašla. Já jsem našla jen "středoevropskou encefalitidu" a je to po kusech :)

Díky za lepší info!
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Lava » úterý 25. březen 2014, 15:21
Baj voko by to spíš odpovídalo těm úmrtím.
Lava
Klábosilka
Klábosilka

348 příspěvků
30. srpen 2008
Příspěvekod Ratta » úterý 25. březen 2014, 15:28
Lava píše:Baj voko by to spíš odpovídalo těm úmrtím.

No já se divím, že KE nedali do té tabulky, ve které je "všechno". Ale je to tabulka výskytů infekčních nemocí, ne úmrtí an ně. Taková ta známá.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Fikova_aja » úterý 25. březen 2014, 15:35
Ta diskuse mi jde zrovna do noty. Právě se rozhoduju, jak naložit s rozvočkovanými dvěmi dětmi 8 a 6 let. Nechávala jsem je očkovat před sezónou, kdy jsem rodila naše třetě a větší část léta měly být v terénu s tatínkem, který je úžasný, ale zakousnutá klíšťata prostě nevidí :(.

Nejmladší, na kterou jdou nejvíce, naočkovanou nemám a ani zatím nehodlám. Ale co s těmi staršími. Jdou do věku, kdy začnou na prázdniny jezdit samotné a vím jak to bylo s náma. Děti se prohlížely navzájem, anebo vůbec. Prostě tápu. Jiná očkování nad rámec povinného nemáme a i ta značně oddalovaná. Na očkování nemám úplně vyhraněný názor.

Vlastně ani nečekám, že mi odpovíte, ale kdyby tu byl někdo ve stejné situaci. Velký by se měly doočkovat do května :(.

Díky
Fikova_aja
Klábosilka
Klábosilka

550 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Inkognito » úterý 25. březen 2014, 18:31
Bohužel mám osobní nedávnou zkušenost s klíšťovou meningoencefalitidou. S detaily průběhu tu nebudu strašit - pouze snad, že manžel, když viděl, co to se mnou (dosud zdravá, denně sportující) udělalo, tak se hned nechal očkovat.

Co se týká dětí, tak doma probíhala dlouhá diskuse - já byla proti očkování, když i neuroložka mi řekla, že důsledky očkování mohou být horší než samotné prodělání KE. Naopak lékaři z infekčního oddělení jednoznačně hlasovali za očkování.

Pohybujeme se však často v přírodě, takže jsme nakonec i děti nechali naočkovat. Vadí mi nutnost přeočkování - až nastane ten čas, budu žádat nejprve změření hladiny protilátek.

Všichni mnou dotazovaní lékaři se shodli, že horší je riziko boreliózy (tím spíš, pokud zjištěna až v pozdějším stadiu).

Uvítám,pokud se k tématu vyjádří např. dětská neuroložka, pokud tu mezi námi je.

inko KE
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Elisa » úterý 25. březen 2014, 18:41
Malá měla ted encefalitidu z neštovic, necháte své děti očkovat? Jen otázka do diskuze...neštovice, "banální" dětské onemocnění...uporňuje někdo na toto? Mě přijde, že se to až moc medializuje...oslabená imunita může být bohužel kdykoliv...
Ještě ohledně očkování, zjištovali, jestli nebyla v poslední době očkovaná a dětská neuroložka nám vyloženě zakázala jakékoliv očkování během půl roku, máme to v propouštěcí zprávě...takže oficiálně - očkování by ji mohlo velmi vážně ohrozit.
Elisa
Klábosilka
Klábosilka

443 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Barci » úterý 25. březen 2014, 19:18
no my pár klíšťat ročně máme, ale nic hrozného, zatím taháme, jak časem zatím neřeším, jen tedy mě zajímá ta léčba po co to je ta dračí krev? Když homeo tak jak přesně, jen ten den nebo jen jednou?....
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3567 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Sharki » úterý 25. březen 2014, 19:35
Já bych nasadila megaskorbické Céčko (teda aspoň pořádně zvýšit dávku), jako podporu imunity
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava