ADV TOP
ADV LEFT

neockovani, odlozene hlaseni na hygienu

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 10. duben 2014, 21:14
Z několika stran se teď ke mě dostaly informace o zvýšené aktivitě hygieny, naše dr. už mi nemůže napsat "individuálně očkována" neb by k tomu měla mít zdravotní indikaci. Prý na ni naběhla hygiena po udání kolegů, kteří si stěžovali, že jim bere neočkovací klienty :palma: Prý "je nám jedno, jaký máte na očkování názor, vaší povinností je rodiče přesvědčit" a "sestro, jaktože rodiče nepřesvědčujete?"

Druhý směr jsou informace o tom, že hygiena vyhrožuje školkám, že když nevyloučí neočkované děti, nedostanou na ně příspěvky od města. A to mi přijde už zcela protiprávní :?

Kvůli naší dr. inko m-m
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Rudi007 » čtvrtek 10. duben 2014, 21:36
to si snad někdo dělá srandu? :-Z

tak už možná vím, proč mi přišla pozvánka na druhou dávku mmr!!!

já si přijdu jak ve zlým snu.

jsem zvědavá, co mi dr řekne, až se dozví, že ji zatím nechci dát :(
Rudi007
Howgh
Howgh

5339 příspěvků
02. červenec 2007
Příspěvekod Neffy » čtvrtek 10. duben 2014, 21:37
Tak kdyby tohle bylo všechno, tak jsem v klidu. :) Dr s neočkováním ani odkladem problém neměla. Jen že to musí hlásit, nově. Do teď nebyl vůbec žádný problém (5leťák nemá MMR).
Neffy
Diskutérka
Diskutérka

2268 příspěvků
12. říjen 2006
Příspěvekod Neffy » čtvrtek 10. duben 2014, 21:38
Ale ta nesvoboda je strašná. :xx:
Neffy
Diskutérka
Diskutérka

2268 příspěvků
12. říjen 2006
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 10. duben 2014, 21:43
Xsamotar píše:Tak nevím, mám se bát, když už jsem vlastně na sociálce byla před víc než rokem? :palma:

Mě nějak přijde padlé na hlavu dávat případně dr. k soudu. Nešlo by spíš nějak řešit tu hygienu, že to po té dr. vůbec chce? Přeci nebudu "trestat" dr. za to, že je svolná s odkladem :(

Já nemyslela, že se soudit mají, jen tolik, že v případě, že z hygieny to není nijak podložené, jen tím, že to "chtějí", je - podle mě - pro lékaře mnohem horší dopad toho, pokud se nějaký rodič rozhodne soudit a soud vyhraje; a proto by bylo nejlepší místo víření spekulací zaslat dotaz na KHS, čím přesně mají tuhle žádost podloženou.
Gehenna
B-C Kašpar

26188 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Katest » pátek 11. duben 2014, 08:08
Inko m.m.
to jako vážně? Proto mi říkala, že mi ho nepustí do školky. (Já mám v jedné školce domluveno, že mi ho vezmou i bez očkování.) No, ale stejně mě asi nedonutí ho naočkovat, jen si možná seženu papír o snížené imunitě (kterou opravdu má).
Katest
Treperenda
Treperenda

1050 příspěvků
12. září 2010
Příspěvekod Madlad » pátek 11. duben 2014, 08:21
Ty jo, to abych čekala telefon od dr., teda sestřičky. Ještě nemáme očko v 5ti letech, po šestých narozeninách... I když, před měsícem říkala zavolejte až budete zdraví, já vám volat nebudu, nebo tak něco.
Madlad
Klábosilka
Klábosilka

519 příspěvků
23. říjen 2007
Příspěvekod Inkognito » pátek 11. duben 2014, 08:23
Prave se snazim z ministerstva skolstvi vytahnout vyjadreni k ockovani (konkretne na zaklade ceho vyplyva povinnost deti mit pri nastupu do MS naockovane MMR). Zatim me odkazali na min zdrav, ale myslim, ze vyklad by mel byt od MSMT, protoze pod ne skolky spadaji.
Budu za prudice, i kdyz me se to netyka (dite vzali), ale tohle me irituje, ze horni hranice dana neni a nikoho to nezajima.

Kdyz nejak odpovi dam vedet (lhuty jsou mesic).

Jinak pokud by mel nekdo zajem, na statni organy se lze s dotazem obratit na zaklade zakona c 106/1999 o svobodnem pristupu k informacim - tzn. I na hygienickou stanici (na zaklade jake legislativy tyto seznamy pozaduje po lekarich).

Osobne si nejsem vedoma nejake legislativni zmeny, ktera by toto umoznivala.
Mozna se pletu, ale platilo ze
- hlasit hygiene nebo socialce jen v pripade zanedbani pece
- hygiena ma pravo kontroly a pristup do karty - museli by projet celou dbz lekare
- kdyz doktor udela seznam, je to podle me poruseni mlcenlivosti (pokud nejde o ohrozeni zivota atp.)

Prislusne paragrafy bych musela dohledat, cele mi to prijde zvlastni..

Inko, ale kdo me zna vi kdo se v tomhle rype :)
(Kdyby mel nekdo chut sepsat tu zadost o informace tak muzu pomoct - Miss jiste bude schopna nas spojit)
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Trotinette » pátek 11. duben 2014, 08:56
Ahoj, volala jsem naší pediatře, abych jí informovala, že hygiena prudí asi po celé ČR (dle zaručeného infa z BC :) ) že si nevyhmátla jen ji a že by mohla mít problém s porušením mlčenlivosti.. a ona s nadhledem odpověděla, že hygienu hodlá zatím ignorovat a že mi volala, aby se spíš poradila na dalším postupu, co s tím. Tuto dr. mi seslalo samo nebe :erik:
Trotinette
Diskutérka
Diskutérka

2027 příspěvků
23. únor 2008
Terre
Příspěvekod Maggiemae » pátek 11. duben 2014, 09:11
Trotinette, super!
Maggiemae
Howgh
Howgh

5117 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Andela » pátek 11. duben 2014, 11:50
Já mám teda nedonošence, takže očkování měl odložené na doporučení neurologie. (to, že jsem se s neuroložkou domluvila aby to povolila až po půl roce korig. věku jsem OL neřekla). No než jsem se dostala k OL tak nějaký týden uběhl, pak byl malej nemocnej, pak mu rostly zuby a měl horečky (OL řekla že musí být min 14 dní bez teplot) a když už to vypadalo, že teda půjdem, zas mi onemocněl :D. Takže mu je oficiálně rok, a nemá žádné očkování. Od OL žádnou zprávu že by to byl problém nemám.
Andela
Treperenda
Treperenda

1427 příspěvků
21. září 2006
Děčín
Příspěvekod Trixl » pátek 11. duben 2014, 12:10
docela hrůza to číst, jak byla svobodná ta šedá zona :-? roztahuje se tu totalita
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Gehenna » pátek 11. duben 2014, 12:33
Inkognito píše:Prave se snazim z ministerstva skolstvi vytahnout vyjadreni k ockovani (konkretne na zaklade ceho vyplyva povinnost deti mit pri nastupu do MS naockovane MMR). Zatim me odkazali na min zdrav, ale myslim, ze vyklad by mel byt od MSMT, protoze pod ne skolky spadaji.
Budu za prudice, i kdyz me se to netyka (dite vzali), ale tohle me irituje, ze horni hranice dana neni a nikoho to nezajima.

Kdyz nejak odpovi dam vedet (lhuty jsou mesic).

Jinak pokud by mel nekdo zajem, na statni organy se lze s dotazem obratit na zaklade zakona c 106/1999 o svobodnem pristupu k informacim - tzn. I na hygienickou stanici (na zaklade jake legislativy tyto seznamy pozaduje po lekarich).

Osobne si nejsem vedoma nejake legislativni zmeny, ktera by toto umoznivala.
Mozna se pletu, ale platilo ze
- hlasit hygiene nebo socialce jen v pripade zanedbani pece
- hygiena ma pravo kontroly a pristup do karty - museli by projet celou dbz lekare
- kdyz doktor udela seznam, je to podle me poruseni mlcenlivosti (pokud nejde o ohrozeni zivota atp.)

Prislusne paragrafy bych musela dohledat, cele mi to prijde zvlastni..

Inko, ale kdo me zna vi kdo se v tomhle rype :)
(Kdyby mel nekdo chut sepsat tu zadost o informace tak muzu pomoct - Miss jiste bude schopna nas spojit)

Díky.

Podle mě si prostě nemůžou vyžádat seznam jen proto, že jsou hygiena, že mají právo kontroly je podle mě úplně jiná věc.
Ale to je pořád dokola o těch představách určitých profesí, že stojí nad zákonem. :-Z
Gehenna
B-C Kašpar

26188 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Neffy » pondělí 14. duben 2014, 21:26
Tak je fajn, že dr nemůže posílat seznamy, ale většina pediatrů to udělá. Respektive dle naší pediatry už to většina udělala. Teď prudí hygiena ty, kteří to neudělali.
Těžko se s dr dohadovat, dokud to skutečně neudělá.... A i pak co? Dát ji k soudu za porušení mlčenlivosti? Nebo co jiného?
Neffy
Diskutérka
Diskutérka

2268 příspěvků
12. říjen 2006
Příspěvekod Madlad » úterý 15. duben 2014, 10:38
No a co mi hygiena může? Pokud prudí i u nás a dr. jí nějaký takový seznam dá, tak jsme na něm také. Sice jsem to tak úplně v plánu neměla, ale jsme v kolonce odkladačů až bude dítko fit.
Madlad
Klábosilka
Klábosilka

519 příspěvků
23. říjen 2007