ADV TOP
ADV LEFT

Zase INFARIX

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » úterý 22. červenec 2014, 05:44
Zapomněla jsem podpis: inko Sun :-)
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Xsamotar » úterý 22. červenec 2014, 06:36
Inkognito píše:
Xsamotar píše:...
Všechno se to odvíjí od toho, jestli potřebuješ dítě do té školky příští rok dostat, nebo ne. To by jsi si asi měla ujasnit a podle toho se dál zařídit.
Ráda bych řekla že i nečkované dítě má nějaké jiné možnosti co se školky týče, ale momentálně si tím nejsem tak úplně jistá...

Ne, neodvíjí... Odvíjí se to od ochoty pediatra. U nás tříleťák má jen Infanrix (takže tetanus, č. kašel a záškrt), spalničky a spol. ještě nemá a v nejbližší době to ani nemám v plánu dávat. Pediatr v pohodě zaškrtnul v papíru "dítě je řádně očkováno", razítko, podpis a hotovo.
Inko kvůli pediatrovi.

Tak tohle je sice fajn, ale v podstatě je to podraz na tu školku.
Já to beru tak, že buď teda mám dítě očkované a můžu využít státní školky. Nebo nemám a můžu (zatím) využít školky soukromé, kde ale zřizovatel ví, jak na tom dítě s očkováním opravdu je.
Navíc na ochotu pediatra se nedá spoléhat a rozhodně není vynutitelná. Takže pokud vím že potřebuji dát dítě do školky, musím primárně počítat tím, že neočkované mi ho nevezmou a zařídit se podle toho.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Xsamotar » úterý 22. červenec 2014, 06:40
Inkognito píše:
Souhlas, to přece není tak, že uběhne 12m a buch je konec.

Tak jasně, ale jedna věc je, jak to doopravdy (ne)funguje a druhá věc je, co říká vyhláška, podle které má být dítě očkované :-?

Já třeba musela nechat přeočkovat, protože jsem přetáhla 6 měsíců mezi 1. a 2. dávkou. A bylo mi prd platný, že Petráš psal že to není potřeba. Jako možná bych to uhádala, ale potřebuju s těmi dětmi taky někam chodit a mometálně tu nikdo lepší není.
Xsamotar

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Gehenna » úterý 22. červenec 2014, 07:03
Xsamotar píše:
Inkognito píše:
Všechno se to odvíjí od toho, jestli potřebuješ dítě do té školky příští rok dostat, nebo ne. To by jsi si asi měla ujasnit a podle toho se dál zařídit.
Ráda bych řekla že i nečkované dítě má nějaké jiné možnosti co se školky týče, ale momentálně si tím nejsem tak úplně jistá...

Ne, neodvíjí... Odvíjí se to od ochoty pediatra. U nás tříleťák má jen Infanrix (takže tetanus, č. kašel a záškrt), spalničky a spol. ještě nemá a v nejbližší době to ani nemám v plánu dávat. Pediatr v pohodě zaškrtnul v papíru "dítě je řádně očkováno", razítko, podpis a hotovo.
Inko kvůli pediatrovi.

Já to beru tak, že buď teda mám dítě očkované a můžu využít státní školky. Nebo nemám a můžu (zatím) využít školky soukromé, kde ale zřizovatel ví, jak na tom dítě s očkováním opravdu je.
Navíc na ochotu pediatra se nedá spoléhat a rozhodně není vynutitelná. Takže pokud vím že potřebuji dát dítě do školky, musím primárně počítat tím, že neočkované mi ho nevezmou a zařídit se podle toho.

K diskusi nic, ale díky bohu za rozumný názor, jak občas vidím ty dotazy, jak přechcat následky vlastního rozhodnutí, lezu po zdi :D
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Wattt » úterý 22. červenec 2014, 07:18
Nemám nic k diskuzi u mladšího dítěte. Jen bych chtěla napsat jak probíhalo přeočkování v 6 letech u nás.
Domluvila jsem se s Dr., že použijeme Boostrix (Adacel neznala a nechtěla jsem prudit víc než bylo nutné), řekla mi cenu, já s ní souhlasila. Zavolala jsem na pojišťovnu (211), tam mi řekli, že mi očkování proplatí z preventivních programů. K očkování došlo cca dva měsíce před 6. narozeninami. Reakce minimální, pouze zarudnutí v místě vpichu (ale naše dítko zatnulo svaly ze strachu), zaplatila jsem Dr. požadovanou částku, dostala účtenku a šla jsem na pojišťovnu. Tam jsem vyplnila žádost, přidala účtenku a do měsíce jsem měla peníze na účtu. Nevím, jak u jiných pojišťoven, ale u nás je Boostrix uhrazen, sice s mírnou prodlevou, ale je.
Wattt
Klábosilka
Klábosilka

542 příspěvků
17. srpen 2008
Plzeň - jih
Příspěvekod Xsamotar » úterý 22. červenec 2014, 07:19
Gehenna píše:
Xsamotar píše:
Inkognito píše:

Inko kvůli pediatrovi.

K diskusi nic, ale díky bohu za rozumný názor, jak občas vidím ty dotazy, jak přechcat následky vlastního rozhodnutí, lezu po zdi :D

No jako zatím mám možnost zařídit se jinak. Ale jestli neupraví ten zákon o dětských skupinách tak jsem v háji (stejně jako většina ostatních rodičů ne(do)očkovaných dětí) :palma:
A pak bych i chápala, že se to někdo snaží obejít, když vlastně nemá jinou možnost, která v době jeho rozhodnutí existovala.
Ale to už je taky úplně OT
Xsamotar

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Inkognito » úterý 22. červenec 2014, 08:45
Xsam - tak jak u vás není možnost vstřícnějšího pediatra, tak u nás zas třeba není možnost soukromé školky (A koneckonců ani i tam by přece mohli mít výhrady k přijetí, ne?). Jako podraz to neberu, jak to mám s očkováním se nikomu netajím, pokud by se ředitelka ptala, klidně jí to řeknu (Ale ono by jí to v principu bylo stejně jedno - potřebuje mít hlavně v pořádku papíry pro případ kontroly). Dost maminek od školkových spolužáků ví, jak to máme. Skutečnost, že dítě není očkované proti úplně všemu nijak kolektiv neohrožuje ani neomezuje schopnosti a možnosti mého dítěte, takže nevidím důvod to extra zdůrazňovat a specielně o tom informovat. Pediatr mi sám řekl, že stav očkování a přijetí k předškolnímu vzdělávání spolu nijak nesouvisí, tudíž ani lékař v tom nevidí žádné riziko či zádrhel.

Následkům se nebráním, pokud nastane situace, že dítě kvůli nekompletnímu očkování něco nemůže, tak to budu řešit aktuálně v tu chvíli a jsem si vědoma toho, že to může nastat. Jen naprosto odmítám rozhodovat o zdraví svého dítěte v návaznosti na možnost vzdělávání a sociálního zapojení - to je prostě holý nesmysl.
Jakože rozhodni se, jestli dítě raději chceš dát dávat do školky, nebo se raději chovat šetrněji k jěho zdraví a očkovat podle individuálních potřeb (aniž bys tím omezoval jiné)? To je fakt padlé na hlavu, přestože to tak často vypadá. Já mám to štěstí, že to ochcávat nemusím, jelikož pediatr zastává stejný názor a prostě ten papír sám od sebe napíše.

Inko kvůli pediatrovi
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Xsamotar » úterý 22. červenec 2014, 11:12
Inko - to si nerozporujeme. Padlé na hlavu to je, to je bez diskuse.
Jen mě už pak napadají takové věci jako když dítě onemocní nějakou nemocí na kterou se běžně očkuje, nezjišťuje pak hygiena jestli teda opravdu je očkované? + případně čí by to byl problém.. ale jako to je můj problém že to řeším když není důvod.
Jinak je mi úplně jedno kdo to jak má s očkováním. Jen pokud jsou daná nějaká pravidla, tak se snažím je dodržovat když to jde. Byť mě to teda stojí peníze a nervy navíc :palma:

Ale primárně jsem tím opravdu chtěla jenom říct, že jestli zakladatelka potřebuje dostat dítě do školky je lepší si předem zjistit za jakých podmínek jí dr. potvrdí přihlášku :)
Xsamotar

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Inkognito » úterý 22. červenec 2014, 11:34
Xsamotar píše:In...když dítě onemocní nějakou nemocí na kterou se běžně očkuje, nezjišťuje pak hygiena jestli teda opravdu je očkované? + případně čí by to byl problém..

No ano, většina očkovaných nemocí se hlásí výskyt na hygienu. Školka je z obliga, pakliže má v pořádku papíry - což má. Něco bych si k tomu možná vyslechla i já, ale asi žádný drama. Problém by mohl nastat největší právě pediatrovi (právě proto volím psaní inko).
Ale opět by to bylo o lidech a o tom, jak moc místní hygiena přemýšlí vlastním mozkem, nebo tabulkama a vyhláškama...
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Nelinda » úterý 22. červenec 2014, 11:35
Wattt, děkuju, nenapadlo mě, že by Boostrix nebo Adacel mohla hradit pojišťovna, čeká to prostřední teď v pěti letech a proplacení rozhodně bodne. Naše pojišťovna by to proplácet měla.
Nelinda
Treperenda
Treperenda

1080 příspěvků
19. duben 2007
Příspěvekod Wattt » úterý 22. červenec 2014, 11:50
Nelindo, nemáš zač. Naše pojišťovna to bere jako nepovinné očkování a tak k tomu přistupuje. Můžu na to tedy čerpat příspěvek z preventivních programů, nyní dokonce udělali akci, že mohu svůj příspěvek přenechat dítěti.
Pokud tě orientačně zajímá cena, tak boostrix naše Dr. objednávala za cenu cca 600kč.
Wattt
Klábosilka
Klábosilka

542 příspěvků
17. srpen 2008
Plzeň - jih
Příspěvekod Xsamotar » úterý 22. červenec 2014, 12:01
Inko - tak to je pediatr dobrej, že to i tak podepíše.
Mě zatím ke štěstí stačí, že na očkování nijak nespěchá.

U nás je cena za Boostrix psaná 800, ale nevím jak starý ten papír je.

Wattt - taky díky. Už jsem posílala dotaz na pojišťovnu a taky by mi to měli částečně proplatit z preventivního programu :)
Xsamotar

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Wattt » úterý 22. červenec 2014, 12:05
Xsam, u nás to nakonec celé stálo 779kč, ale je v tom započítaná aplikace očkování (což je položka ceníku, kterou nechápu, ale pojišťovna ji akceptuje a proplácí).
Wattt
Klábosilka
Klábosilka

542 příspěvků
17. srpen 2008
Plzeň - jih
Příspěvekod Xsamotar » úterý 22. červenec 2014, 12:12
Wattt - tak já si vakcíny vyzvedávám v lékárně. Aplikaci si pak účtuje dr. pojišťovně sama v rámci ošetření? Nebo teda po mě nikdy nic nechtěla když jsem přinesla vakcínu. No uvidím kolik po mě budou chtít. Ikdyž já bych asi radši Adacel.
Xsamotar

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Jankap » úterý 22. červenec 2014, 20:15
Gehenna píše:K diskusi nic, ale díky bohu za rozumný názor, jak občas vidím ty dotazy, jak přechcat následky vlastního rozhodnutí, lezu po zdi :D

Inkognito píše:... Jen naprosto odmítám rozhodovat o zdraví svého dítěte v návaznosti na možnost vzdělávání a sociálního zapojení - to je prostě holý nesmysl.
Jakože rozhodni se, jestli dítě raději chceš dát dávat do školky, nebo se raději chovat šetrněji k jěho zdraví a očkovat podle individuálních potřeb (aniž bys tím omezoval jiné)? ...
Inko kvůli pediatrovi

Gehenno,
já mám stejný názor jako "Inko kvůli pediatrovi". Chceš školku nebo zohlednění individuálních zdravotních potřeb svého dítěte? Kdyby to byly jiné potřeby, tak nic neřeknu.

Je dobře, že aspoň někteří neočkující nebo částečně očkující rodiče nedrží hu.bu a krok a tím posouvají vývoj dopředu. Přináší to větší svobodu, možnosti rozhodování (jenže také odpovědnost, že...) i těm, co hu.bu a krok drží.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006