ADV TOP
ADV LEFT

Bez vědomí rodičů přinutili 10leté dítě...

Teď teprv jde do tuhého ... :)

Moderátor: Gedren

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Zuziky » pondělí 27. červen 2016, 18:41
celkem by me zajimalo, jak vypadal ten zminovany natlak.... pamatuju si tady diskuzi, kde zakladatelka se vehementne zastavala ditete, jak ho NUTILI cosi priznat, vyhrozovali malem kriminalem a po navsteve skoly bylo najednou ticho po pesine....takze kdo vi, jak to bylo, ze.... to za prve...
za dtuhe, pokud se toto musi resit v cervnu, je jasne, ze je to pruser jak mraky...takze bych pismenka B,C,D,E a ja-nevim-jake-jeste nevidela jako chudacky nevinatka sikanovana tim osklivy, zlomyslnym Ackem...zvlast pokud byli tito nevinni oznaceni zbytkem tridy jako problemovi....spis bych to videla jako provokatery, kteri provokuji Acko...a ted to vygradovalo necim velkym, takze vedeni skoly pristoupilo k tomuto....

a za treti....ano, je divne, ze vedeni musi deti nutit podepisovat papir o tom, ze slibuji, ze se budou chovat slusne.... za nas tohle byl totiz standard....a kdo se slusne nechoval, dostal par facek a byl klid...mnoha detem by to neuskodilo ani dnes.....

a za ctvrte, velmi me bavi predstava, jak nabehne do skoly rozlicena matka problemoveho ditete a vztekle pred reditelem rozskube nejaky papir a rve, ze si nemuzou dovolit jejiho milacka nutit cokoliv podepsat, natoz- nedej boze- aby slibil, ze se bude chovat slusne....

ocividne prazdniny potrebuje vic lidi nez jen ucitele :palma:

a za pate, pokud je skola vnimana jako takto "problematicka", pak je potreba skolu zmenit, ne ventilovat pred ditetem, jak tam jsou vsichni uplne blbi...jak se pak asi bude dite chovat, ze ? :palma:
Zuziky
Klevetnice
Klevetnice

3047 příspěvků
21. září 2006
severní Morava
Příspěvekod Katest » pondělí 27. červen 2016, 18:43
Inkognito píše:
Linka píše:
Zuza77 píše:Linko, to nebude tahle smlouva. K tomu musi byt rodice a predchazi tomu docela humbuk, o kterem by rodice urcite vedely.

Odesláno z mého GT-I9301I pomocí Tapatalk

Uvidím, co k tomu napíše inko zakladatelka, docela by mě to zajímalo. Ovšem vidím to na narušené vztahy zúčastněných stran, bude to těžké jednání.

Vůbec netuším, jak se postavit k tomuto: Pokud to bude nějaký nesmysl (jako SLibuju, že se budu chovat vzorně a budu se všemi kamarád. - mohu to nějak znehodnotit? :mrgreen: jako přeškrtnout, roztrhat na kousíčky a nacpat říďovi za triko? Pokud jde o vážnější situaci a rodič bude třeba i před dítětem takto soptit, pak logicky jednou přijdou problémy se školou potažmo autoritou i v obecnější rovině...

LInko, dlouho jsme držela pusu, ale teď už to ventiluju před dítětem, u nás je problému více, selhává vedení školy a komunikace učitelXrodič, i rodičXrodič. to tu nechci řešit, neb to tady nevyřešíme. r

Není to spíš na změnu školy? A jak selhává komunikace rodičxrodič? Jako Ty s manželem? Nebo jiní roidče málo komunikují s Vámi? Za to asi škola nemůže, ne?
Katest
Treperenda
Treperenda

1050 příspěvků
12. září 2010
Příspěvekod Inkognito » pondělí 27. červen 2016, 19:02
Inkognito píše:
Inkognito píše:
Betyna píše:Ehm, no, já tedy těm pedagogům opravdu nezávidím. A i ty prázdniny jim přeji, i 2x tak dlouhé bych dopřála..
A už mizím.

Díky...

Přesně kvůli takovému přístupu rodičů a potažmo dětí (ony to odněkud mít musí, že jo) odcházím ze školství :-Z Práva, práva, práva... a na ty povinnosti se jaksi zapomíná. A já jsem prostě zjistila, že tohle nemám zapotřebí...

Inko

Než jsem tohle napsala, přibyly tu příspěvky zakladatelky vysvětlující situaci. Ok, beru zpět... Ale neberu zpět to, že úvodního příspěvku dýchá přístup rodičů, kteří mi mou práci totálně znechutili :-?

Inko

já chápu, že ten první příspěvek je napsaný ve spěchu a ve vzteku. Zase je pozitivní to, že se o to zajímám před tím, než do školy jdu, protože jít tam dnes, tak jsem neempatická, protože už mi to opravdu vadí, že se neměří stejným metrem všem.
zítra budu vyklidněná, doufám. r
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Cheia » pondělí 27. červen 2016, 19:35
Inko, klid, je to bezcenný kus papíru.. Štve tě to asi hlavně kvůli všem těm souvislostem, ne? Na celkovém problému to nic nemění. Změna školy není možná?
Cheia
Kecka
Kecka

1800 příspěvků
07. prosinec 2008
Příspěvekod Inkognito » pondělí 27. červen 2016, 20:14
Katest píše:
Inkognito píše:
Linka píše:
Zuza77 píše:Linko, to nebude tahle smlouva. K tomu musi byt rodice a predchazi tomu docela humbuk, o kterem by rodice urcite vedely.

Odesláno z mého GT-I9301I pomocí Tapatalk

Uvidím, co k tomu napíše inko zakladatelka, docela by mě to zajímalo. Ovšem vidím to na narušené vztahy zúčastněných stran, bude to těžké jednání.

Vůbec netuším, jak se postavit k tomuto: Pokud to bude nějaký nesmysl (jako SLibuju, že se budu chovat vzorně a budu se všemi kamarád. - mohu to nějak znehodnotit? :mrgreen: jako přeškrtnout, roztrhat na kousíčky a nacpat říďovi za triko? Pokud jde o vážnější situaci a rodič bude třeba i před dítětem takto soptit, pak logicky jednou přijdou problémy se školou potažmo autoritou i v obecnější rovině...

LInko, dlouho jsme držela pusu, ale teď už to ventiluju před dítětem, u nás je problému více, selhává vedení školy a komunikace učitelXrodič, i rodičXrodič. to tu nechci řešit, neb to tady nevyřešíme. r

Není to spíš na změnu školy? A jak selhává komunikace rodičxrodič? Jako Ty s manželem? Nebo jiní roidče málo komunikují s Vámi? Za to asi škola nemůže, ne?

rodiče žáků mezi sebou, přestože se známe osobně, nebo možná právě proto? buď když se vyskytnou problémy mezi jednotlivci, kde by stačilo, aby konkrétní rodič promluvil s (vlastním) dítětem, tak se problémy popírají (např. náš kluk by tohle nikdy neřekl, neudělal, to vy si za to můžete, provokujete. Případně nechtějí rodiče řešit vůbec nic, ani chování, ani známky, nechodí na tř.schůzky a celkově ignorují dění ve škole (jak vystoupení dětí, tak ty schůzky k řešení problémů).
Vedení školy - pouze slibuje nápravu, ale skutek utek, problémy se tutlají. atd.

změna školy. uvažujeme o tom. ale zároveň ta nejistota, jak to funguje jinde, co kolektiv. I jde o dohnání učiva, naše škola nenpatří k supr dupr, a když máš smůlu na učitele, tak je to ještě tristnější, prostě znatelný "hendykep" ve vědomostech, cožkdyž zamakáme, snad můžeme dohnat, ale nemám jen 1 dítě, že? a taky chodím do práce. a jsem docela unavená, jak z toho kolotoče, tak z řešení problémů, které nemusely být, jen kdyby se to nějak normálně už řešilo dávno.
Uvědomuju si, že všude je něco. r
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pondělí 27. červen 2016, 20:27
Cheia píše:Inko, klid, je to bezcenný kus papíru.. Štve tě to asi hlavně kvůli všem těm souvislostem, ne? Na celkovém problému to nic nemění. Změna školy není možná?

jj
a taky mi vadí, že mi takto stresují dítě, které je skutečně nekonfliktní. že zažívá nespravedlnost. (njn, to je život, že)

změna školy v jednání. ALe beru to jako prohru :palma:

r
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Anulenka » pondělí 27. červen 2016, 20:42
INKO R- dcera nastoupila letos do nové školy (víceletý gympl) a cca v zimě se objevil náznak šikany jedné holčičky (jsme se od dcery dozvěděli až po čase, protože ona je samorost a introvert a nějak si vůbec nevšimla....). Řešila učitelka, výchovný poradce, psycholog, s třídou pracovali - s celkem, rozhovory s jednotlivci, nějaké "teambuildingové" psycholog. programy (nevím, jak to přesně napsat) a na konci taky sepisovali každý za sebe co se jim v kolektivu líbí, co nelíbí, jak se oni sami chtějí chovat, aby to, co se zlepšilo to, co se jim nelíbí. A podepisovali to. Nevidím v tom nic špatného, my rodiče, jsme se to dozvídali průběžně, brala jsem to jako systematickou práci s kolektivem, kde se objevila šikana. V psaném "dokumentu" vidím spíš to, že je to nutí o tom přemýšlet, napsat, jak to skutečně vidí a jak by to chtěli, a za tím si pak stát (proto podpis). A o tom, že to sepisovali, jsem se taky dozvěděli, až ex post. Tak nesepisovali u vás třeba něco takového? Nevidím na závazku, že se budu k někomu slušně chovat nic až tak divného.

BTW- na našem gymlu podepisují děti i "smlouvu o studiu" se školou, nemá žádnou právní váhu, je to takový psychologický krok, aby si uvědomili, že mají ve škole nějaká práva a povinnosti a brali to vážně a zodpovědně. Vědí to děti i rodiče, předem, mají ji celé prázdniny doma...a děti to berou velmi vážně, až bych řekla slavnostně (je to zpravidla jejich první "smlouva", co si podepisují "za sebe").
Anulenka
Diskutérka
Diskutérka

2896 příspěvků
08. únor 2007
Příspěvekod Leukoplast002 » pondělí 27. červen 2016, 20:53
No, seděla jsem si dlouho na prstech, nejhorší na celém školství jsou prostě rodiče :palma: . To je strašný, jak se na maloměstě od mého mládí vůbec nic nezměnilo :-Z
Leukoplast002
Klábosilka
Klábosilka

341 příspěvků
24. listopad 2014
Příspěvekod Inkognito » pondělí 27. červen 2016, 21:10
Anulenka píše:INKO R- dcera nastoupila letos do nové školy (víceletý gympl) a cca v zimě se objevil náznak šikany jedné holčičky (jsme se od dcery dozvěděli až po čase, protože ona je samorost a introvert a nějak si vůbec nevšimla....). Řešila učitelka, výchovný poradce, psycholog, s třídou pracovali - s celkem, rozhovory s jednotlivci, nějaké "teambuildingové" psycholog. programy (nevím, jak to přesně napsat) a na konci taky sepisovali každý za sebe co se jim v kolektivu líbí, co nelíbí, jak se oni sami chtějí chovat, aby to, co se zlepšilo to, co se jim nelíbí. A podepisovali to. Nevidím v tom nic špatného, my rodiče, jsme se to dozvídali průběžně, brala jsem to jako systematickou práci s kolektivem, kde se objevila šikana. V psaném "dokumentu" vidím spíš to, že je to nutí o tom přemýšlet, napsat, jak to skutečně vidí a jak by to chtěli, a za tím si pak stát (proto podpis). A o tom, že to sepisovali, jsem se taky dozvěděli, až ex post. Tak nesepisovali u vás třeba něco takového? Nevidím na závazku, že se budu k někomu slušně chovat nic až tak divného.

BTW- na našem gymlu podepisují děti i "smlouvu o studiu" se školou, nemá žádnou právní váhu, je to takový psychologický krok, aby si uvědomili, že mají ve škole nějaká práva a povinnosti a brali to vážně a zodpovědně. Vědí to děti i rodiče, předem, mají ji celé prázdniny doma...a děti to berou velmi vážně, až bych řekla slavnostně (je to zpravidla jejich první "smlouva", co si podepisují "za sebe").

já bych na tom neviděla taky nic špatného, kdyby se tohle dělo už u té první holky, a taky, kdyby to platilo opravdu pro všechny, ne pro část třídy. nejsem proti práci s třídou, ale tadyse s třídou nepracuje.
nutno dodat, že podobné problémy měla jiná třída na II. stupni, tam to nakonec vypadalo hodně zle, rozhádaní všichni se všema, třída nefungovala vůbec. Díky této třídě přibyl ve škole školní metodik prevence, začalo se tím budováním kolektivu atd a prý je to úplně jiná třída :)
u nás tř.uč. neřeší nic. Nevidí některé věci. Nebo nechce vidět, nevím. CHyba byla, žejsme pořád jednali jen s naší třídní, navíc jen ústně, buď návštěou škly nebo při třídních schůzkách. Když už s ředitelem, tak taky ústně.A jak zpětně vidím, slibem neurazíš :-? Mělo to být písemně. Asi. r
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Elsa » pondělí 27. červen 2016, 21:21
Leukoplast002 píše:No, seděla jsem si dlouho na prstech, nejhorší na celém školství jsou prostě rodiče :palma: . To je strašný, jak se na maloměstě od mého mládí vůbec nic nezměnilo :-Z

Jako v čem je problém? Že se matce dítěte nezdá, když se má dítě písemně zavázat, že se bude kamarádit se spolužačkou, která ho šikanuje? To bych se asi taky docela naštvala, zvlášť pokud se to doteď neřešilo vůbec...
Pokud to dobře chápu, zakladatelka se vůbec nebrání skutečně systémovému řešení, ale tohle zavání nějakou hurá akcí, pokud ne dokonce nátlakem (ze strany rodičů údajně šikanující dívky)...
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2845 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Leukoplast002 » úterý 28. červen 2016, 06:04
Nemluvím o zakladatelce, ale celé třídě, oni se vzájemně děsně kamarádí a znají se, ale ne druhou strano nikdo z nich si nechce připusit , že je někde nějaký problém a svoje dítě omlouvají. Hází vinu jeden na druhého a chvají se hůř jak ty děti.Na vztahy mezi rodiči tu upozornila ona sama, možná by si stačilo připustit, že ti maličcí tvorové nejsou imaginární bytosti dokonatých tvarů a chování, ale obyčejné zdravé zlobivé děti...
Pro zakladatelku to podle mne nemá jiné řešení, než změnu školy.
Leukoplast002
Klábosilka
Klábosilka

341 příspěvků
24. listopad 2014
Příspěvekod Elsa » úterý 28. červen 2016, 08:35
Leukoplast002 píše:Nemluvím o zakladatelce, ale celé třídě, oni se vzájemně děsně kamarádí a znají se, ale ne druhou strano nikdo z nich si nechce připusit , že je někde nějaký problém a svoje dítě omlouvají. Hází vinu jeden na druhého a chvají se hůř jak ty děti.Na vztahy mezi rodiči tu upozornila ona sama, možná by si stačilo připustit, že ti maličcí tvorové nejsou imaginární bytosti dokonatých tvarů a chování, ale obyčejné zdravé zlobivé děti...
Pro zakladatelku to podle mne nemá jiné řešení, než změnu školy.

A tak zas kdo ví, co se tam celkově děje... A není to tak brutální všude. Na druhou stranu jsem se už dávno rozhodla, že s dětma pracovat nechci právě proto, že to obnáší implicitní práci s rodiči a na to prostě nemám. To už radši rovnou ty dospělé v jednoznačné situaci, kdy něco chtějí a jsou za sebe zodpovědní...
A díky za reakci, bývala bych to blbě pochopila ;-)
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2845 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Aniiik » úterý 28. červen 2016, 08:44
Taky jsme třída, kde se rodiče většinou znají už z pískoviště, pak ze školky. Hlásili jsme děcka do stejné třídy, mohli jsme si tehdy říct, a byla to částečně chyba. Děcka jsou ok, ale ty rodiče fakt dělají peklo.
Specielně jedna, která to u své starší dcery dotáhla tak daleko, že holka musela přestoupit na jinou školu, ale vážně vina matky, která se plete do věcí, do kterých nemá. Teď má mladší dceru s mojí dcerou ve třídě a zkouší to samozřejmě zase. Už jsou páťáci, tak za ty roky bylo už pár problémů, ale děcka zatím drží, ještě to třídu nerozložilo, ale už jsem ji párkrát při takových nějakých snahách poslala regulérně někam a řekla jsem jí narovinu proč. Možná se trochu uklidnila, snad jí to vydrží, teď, když jdou děcka na 2. stupeň a puberta se začíná projevovat. Zatím to "rozhádalo" jen pár rodičů, že už nejsme taková parta, což je ale na jednu stranu i takový trochu osvobozující.

U té její starší dcery to ve finále taky vedlo k šikaně, ale odstartovaný a zveličovaný a komplikovaný právě její matkou.

Jinak ten papír je bezcenný, to bych vůbec neřešila, naopak, je to jakási snaha školy působit na dítě, brala bych to jako klad. Otázka jestli to bude fungovat, ale na vlítnutí do ředitelny a vzteklé roztrhání papíru to opravdu není.

Učitelce vždy na konci roku, když se potkáme, přeju hezké prázdniny a hlavně ať si odpočine, a myslím to opravdu upřímně.

A.
Aniiik
Krafařka
Krafařka

814 příspěvků
22. červen 2008
Brno
Příspěvekod Inkognito » úterý 28. červen 2016, 08:51
Tak můj syn se taky "nebaví" s problémovými dětmi, i když jemu nic nedělají. A kdyby ho někdo nutil, dost by mi to vadilo. Teď nemyslím společnou práci v kolektivu, ale kdyby např. v družině při nějaké hře, ty budeš s A proti C a ještě to stvrzovat podpisem :palma:
Ano můj syn je šprt, puntičkář, ví jak se má kdo chovat a děti, které na školu kašlou, věčně něco nemají, v hodinách se baví a vyrušují, ho prostě neberou, nechápe je. Učí se s nimi vycházet v rámci té výuky, ale do kamarádství bych ho vážně nenutila. A to mu i já říkám, že pokud se k němu chovají dobře a v tu danou chvíli jsou v klidu a chtějí si opravdu jen hrát, tak není důvod je odstrkovat, že si můžou aspoň občas hezky pohrát a oba tak mít fajn den.
Z obav z takových situací vozím svého syna do nespádové malotřídky 20km od domu (mám to cestou do práce), spádová škola a další dobrá na dojíždění, kolektiv moc dobře neřešila, když by se k tomu ještě přidalo, že jsou i nejhorší ve výuce, tak bych hodně rychle šla jinam pokud by to bylo možné a ozvala bych se vedení města, že jsem další rodič, které své dítě stahuje ze školy z těchto a těchto důvodů. Třeba by jako zřizovatel na školu zatlačil a moje mladší dítě by mohlo jít na dobrou spádovou školu.

Inko r. neváhej, dojíždění není nic hrozného. Jediné co mě trochu mrzí, že nezažije takové to domlouvání se kdo bude u koho po škole, s kým půjde jezdit na kole a podobně, ale jak jsem pochopila, ono se to stejně moc ž dneska nenosí, všichjni mají kroužky, rodiče se o ně bojí, nechtějí cizí dítě doma, nebo nechtějí svoje pustit k cizímu a tak podobně... čest výjimkám

Inko kvůli synovi, tohle je o něm a moc osobní
Inko syn
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » úterý 28. červen 2016, 10:41
Trochu mi to přijde, jako když se za nás psaly stokrát věty:
Nebudu nadávat dětem a budu se chovat slušně.

(Nebudu házet o přestávce houbou po třídě. Nebudu se rvát se spolužáky na školním dvoře. A na gymplu: Kouření škodí zdraví a způsobuje rakovinu. Chození včas je výsada králů a povinnost studentů našeho gymnázia. A tak dál...)

Právní význam nula, výchovný - možná. Psaní a trpělivost - rozhodně.

A pokud je to tam tak rozdrbané, jak píšeš, zakladatelko, tak bič a pryč.

K2
Inkognito Inkognito