ADV TOP
ADV LEFT

Jakou nehormonální antikoncepci?

možnosti, zkušenosti...
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Julianna_ls » sobota 22. březen 2014, 13:15
Llevelyn píše:další varianta je nízkohormonální Nuvaring ( furt jsou to umělé hormony, ale je jich výrazně méně než u perorální antikoncepce)

Osobně jsem Nuvaring vyzkoušela (předtím jsem asi 20 let nic neměla). Vydržela jsem jen tři měsíce. Mělo to ant. účinek. Krvácela jsem asi 6 týdnů, pak bolestivé cysty na prsou a skončilo to bolestmi hlavy. Takže jsem opravdu neotěhotněla. Byla jsem zklamaná, měla jsem velká očekávání. Ale prostě nesnesu nic. Prostuduji všechny nové tipy.
Julianna_ls
Krafařka
Krafařka

775 příspěvků
20. srpen 2012
Příspěvekod Majka11 » sobota 22. březen 2014, 14:03
Dobrý den, téma pro mě taky jak ulité......řešíme stále dokola, ale po páteční nehodě s kondomem nevím, nevím, Nuvaring jsem měla, po pár měsících spolehlivě umrtvil všechny chutě, spermicidní gely taky, po těch jsem měla vyrážku, teď se mi moc líbí Femcap, ale....někdo ho naživo používá? Nebo používal? Jako fakt to nikdo za dvojice necítí a nevadí to? Přijde mi to takové jako veliké............. Majka
Majka11
Žvatlalka
Žvatlalka

130 příspěvků
09. duben 2007
Rychnov nad Kněžnou
Příspěvekod Inkognito » sobota 22. březen 2014, 14:14
Já mám přes femcap potomka :D Nasazen správně, xkrát vyzkoušeno v neplodných dnech a v těch rozhodujících za něj zateklo a bylo.
Žádná antikoncepce není 100%, bohužel. Ale jinak ani jednomu nevadil a nasazování jsem nejdřív vyzkoušela přes den, natrénovala...
Zatím jediné,co mi plně vyhovovalo, byl kondom, po prášcích jsem byla nazabití, přerušovaná soulož se párkrát nepřerušila dostatečně brzo, symptotermální metoda fungovala do chvíle,než se mi o několik dnů předběhla ovulace :D
Zatím jen ten kondom nezklamal, nikdy se neprotrhnul,nesklouznul a jako bonus ze mě druhý den nic neteče :oops:
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » sobota 22. březen 2014, 14:24
Inkognito píše:u nás spolehlivě funguje přerušovaná soulož :oops:

U nás fungovala spolehlivě několik let až z ní spolehlivě vzniknul :mimikluk: 8-)
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Romisek » sobota 22. březen 2014, 21:44
Nedávno vyšel zajímavý článek o antikoncepci v Respektu.
NuvaRing prý nemá v americe zrovna nejlepší pověst.

Také jsem chtěla nehormonální tělísko, doktor mi ho rozmluvil, právě kvůli silnému dlouhotrvajícímu krvácení. Teď znám i osobně holčinu, co i přes tělísko otěhotněla a naštěstí i donosila zdravou holčičku.

Femcapu moc nevěřím, kondom mi nevyhovuje, přerušovaná soulož je dobrá, když výhledově plánuji přírůstek a tedy případná nehoda by byla jen uspíšením plánovaného.

Pak ještě zbývá sterilizace - muže nebo ženy.

Osobně jsem přemýšlela o sterilizaci hodně, muž také, ale pak jsme se rozhodli nechat si ještě zadní vrátka :oops: kdyby se nám na stará kolena zdálo, že je kolem málo ruchu a vzrůša. Takže mám klasiku Mirenu. Neskáču z toho metr dvacet, hormony v tom jsou. Ale vyšlo mi to jako momentálně nejmenší zlo.
Romisek
Treperenda
Treperenda

1376 příspěvků
30. květen 2007
pod Orlickými horami
Příspěvekod Inkognito » sobota 22. březen 2014, 23:17
já Femcap jsem zavrhla, protože mám nízko čípek, takže partner ho cítí vždy a ten Femcap by tedy taky cítil, tož asi nic moc. tak jsme ho zavrhli vlastně oba :D
kondomy už mě štvou. U spermicidů by mi asi vadila ta přílišná vlhkost. přerušovaná soulož dobrý , taky nám to tak vždy fungovalo, ale když momentálně další dítě opravdu nechceme, tak to raději nebudeme riskovat takto (i když já myslím podle hlenu děložního poznám plodné dny bezpečně, ale to by mi manžel nevěřil :-D ) . tak ještě přemýšlím o tom klasickém pesaru. taky už nevím , co , no :D

Zuzka84
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » sobota 22. březen 2014, 23:18
Jo a sterilizace(nejlépe u chlapa :-D ) mi přijde nejlepší, ale když já tak nějak doufám ještě v zázrak v růžovém :D :D

Zuzka84
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Gehenna » sobota 22. březen 2014, 23:29
Abstinence se ukazuje být prudce funkční :grr:
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Inkognito » neděle 23. březen 2014, 00:21
No a pesar asi nemůžu , když mám tu blbou zakloněnou dělohu, takže nic , no :roll:

Geh, nedělej si srandu , můj na tom asi už pracuje :-Z

Zuzka84
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Katchen » neděle 23. březen 2014, 07:14
Jaký je rozdíl mezi FemCupem a Pesarem?
Katchen
Howgh
Howgh

5200 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Adora » neděle 23. březen 2014, 07:38
Katchen píše:Jaký je rozdíl mezi FemCupem a Pesarem?

femcup je cervikální klobouček, funguje obdobně jako menstruační kalíšek, jen je to menší :D pesar je tuším kovová obroučka potažená membránou, protože ten kroužekje pevný, vyskytuje se ve více velikostech jak klobouček a obvod měřídoktor, v ČR problém, neumějíto měřit, protose to tu neprodává (ale dá se koupit třeba v Německu, mají tam i nějaká centra plánovaného rodičovství, tam to fungujetak, že dr změří, nasadí se na zkoušku velikost, ženská se jde projít, jestli to netlačí nebo naopak nepovolí a pokudje ok, kupuje nový pesar, pokud ne, zkouší se jiná velikost, ale za tosi člověkpatřičně zaplatí (ale zase dráž jak mirena by to snad nemělo vyjít)
Adora
Žvatlalka
Žvatlalka

278 příspěvků
15. leden 2014
Příspěvekod Inkognito » neděle 23. březen 2014, 10:09
Adora , pesar se u nás prodává už i delší dobu. dokonce i takové u kterých netřeba řešit velikost , alespoň to u toho píší :D . A s dr. a měřením velikosti nevím jak to je. ale kdyby mi to ten můj nezvládl změřit , tak si pomyslím asi cosi o neschoposti :D

Zuzka84
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » neděle 23. březen 2014, 10:30
Femcup mi přišel úžasný nápad, vyzkoušela jsem několikrát nanečisto, pak naostro i s Contragelem ve dnech, o kterých jsem si myslela že ovulace je daleko (těsně po MS) - no a jsem ve 24.tt :-)))

Takže po porodu holt návrat ke kondomům, ach jo...

inko E
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Adora » neděle 23. březen 2014, 10:38
Obrázek

Obrázek

Nahoře cervikální klobouček, dole pesar. Cervikální klobouček (femcap) se k nám dováží už roky, na pesar jsem nenarazila, naposled hledán před dvěma lety, třeba se zatím situace změnila, gyndři si zajeli udělat ten certifikát na měření a pesary se do ČR dováží, to přiznávám, že poslednídva roky už nemám aktuální informace, ale dost silně pochybuju o tak razantní změně ;-)
Adora
Žvatlalka
Žvatlalka

278 příspěvků
15. leden 2014
Příspěvekod Adora » neděle 23. březen 2014, 10:43
Mně přijde na femcapu problém v tom, že drží hlavně na principu podtlaku,cožcelkem dobře funguje v neplodných dnech, kdy je čípek dlouhý, je tam celkem sucho, tkáně jsou pevné. Ale jakmile nastává plodné období, tak je tam mokro,měkko, celé to jakoby rozbředne hlavně u vícerodiček a jak tamten klobouček má pořádně držet.
Upesaru mě oslovuje právě to, že je tam ta obroučka,která drží pesar na místě, nezávisle na tom, v jakém stavu to uvnitř je,
Adora
Žvatlalka
Žvatlalka

278 příspěvků
15. leden 2014