ADV TOP
ADV LEFT

Několik dotazů okolo porodu

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ivca79 » pondělí 24. říjen 2011, 12:14
Vycházím z toho, že po prasknutí vody sem porodila tak za 9 hodin, i když druhý porod může být rychlejší, můžu si dovolit teprve pak shánět tatínka, aby mě odvezl a babičku, která bude hlídat :D ... Než se všichni sejdou .... :D

no uvidíme.... ale právě sem koukala, co jde lidí do porodky rovnou z poradny po špatném monitoru, tak tomu se hodlám vyhnout :grr:
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Zdenicek » pondělí 24. říjen 2011, 13:43
ivco, me poprve praskla voda a bez kontrakci, u dalsich praskla voda az nakonec 8-)
a nejhorsi kontrakce byly stejny jako ty pri 2cm u prvni /pravda, prostinovy, ale stejne.../
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Michalka » pondělí 24. říjen 2011, 13:46
Ja se Ivi omlouvam, ze se pripojim s dotazem.

Me hrozej vyvolavanim v 38tt, aby se predeslo porodu velkeho ditete po predchozim cisari. Ten mi udelali proto, ze meli podezreni na abrupci placenty (nebo jak se to pise), ustaly mi kontrakce, bricho bolelo jak svina.

No a tedka nevim co si pocit. Ani tak to neni jako dotaz, spis jako povzdech do tmy. Nevim co si pocit. Jestli vyvolani nebo risknout si rodit velky dite. Zatim jsem vycetla jen dobry zkusenosti i s velkyma detma, ale jsem tak nejak vyrizena z porodnice a toho vseho, ze jsem ani moc nestudovala co, kde a jak
Obrázek

Obrázek
Michalka
Treperenda
Treperenda

1108 příspěvků
22. srpen 2010
Příspěvekod Noemmi » pondělí 24. říjen 2011, 14:11
Michalko a proč myslíš, že bys měla rodit velký dítě?

Jinak 2,5 roku po císaři bych řekla, že děloha bude OK.

Já rodila první dítě velký a porodila jsem :) .
Noemmi
Drbna
Drbna

4592 příspěvků
03. květen 2007
Horská oblast Litoměřicka
Příspěvekod Michalka » pondělí 24. říjen 2011, 14:19
noemi, to oni mi s tim strasej. Linda mela 4000g a tak je prece jasny, ze i druhy bude velky :-| dle dr.
odhad vahy jeste nemam, ale stejne se mu neda verit
Michalka
Treperenda
Treperenda

1108 příspěvků
22. srpen 2010
Příspěvekod Amazonka01 » pondělí 24. říjen 2011, 14:20
Paradox je, ze predchozi sekce je relativni kontraindikace pro indukci porodu. Nekyvla bych ani omylem, hrozi prasknuti delohy pri prostinovych stazich.
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Michalka » pondělí 24. říjen 2011, 14:27
no parada :-( to si musim nastudovat

oni totiz v tyhle porodnici maj vyvolavani snad kazdyho porodu, jak mi tak prislo.

ach jo
Michalka
Treperenda
Treperenda

1108 příspěvků
22. srpen 2010
Příspěvekod Ivca79 » pondělí 24. říjen 2011, 14:30
Michalka píše:Ja se Ivi omlouvam, ze se pripojim s dotazem.

Mě to neva ;)

A blahopřeju k druhátku, sem to ani nepostřehla :oops: (ehm, já už nepostřehla věcí :oops: )
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Michalka » pondělí 24. říjen 2011, 14:32
ivco, ja to ani nikde snad nepsala verejne :-)
Michalka
Treperenda
Treperenda

1108 příspěvků
22. srpen 2010
Příspěvekod Zdenicek » pondělí 24. říjen 2011, 14:39
Amazonka01 píše:Paradox je, ze predchozi sekce je relativni kontraindikace pro indukci porodu. Nekyvla bych ani omylem, hrozi prasknuti delohy pri prostinovych stazich.

tak uz neni :-?
z gyne.cz:
Primárně zhojená jizva sutury hysterotomie po transverzálním císařském řezu v dolním segmentu již není považována za kontraindikaci k indukci porodu. - to znamena, ze jizva po cisari tak, jak se dela ted, se hoji be komplikaci, rovnou

ale stejne, rozhodne bych si ten velikostni odhad nechala udelat nejmin dvakrat, pokud je to vlastne jediny duvod k vyvolavani
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Michalka » pondělí 24. říjen 2011, 14:49
zdeni, diky

ano, je to pro ne jedinej duvod k vyvolavani :-( :grr:
Michalka
Treperenda
Treperenda

1108 příspěvků
22. srpen 2010
Příspěvekod Ivuska.h » pondělí 24. říjen 2011, 18:40
Amazonka01 píše:Paradox je, ze predchozi sekce je relativni kontraindikace pro indukci porodu. Nekyvla bych ani omylem, hrozi prasknuti delohy pri prostinovych stazich.

Přesně tak, po CS bych do vyvolávání nešla ani za nic, buď nechat spontánně nebo rovnou další císař.
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Marketakra » pondělí 24. říjen 2011, 18:47
:kafe:
Naposledy upravil Marketakra dne 13. květen 2012, 20:29, celkově upraveno 1
Marketakra
Kecka
Kecka

1724 příspěvků
21. září 2008
Příspěvekod Zuzka84 » pondělí 24. říjen 2011, 18:49
Michalka píše:Ja se Ivi omlouvam, ze se pripojim s dotazem.

Me hrozej vyvolavanim v 38tt, aby se predeslo porodu velkeho ditete po predchozim cisari. Ten mi udelali proto, ze meli podezreni na abrupci placenty (nebo jak se to pise), ustaly mi kontrakce, bricho bolelo jak svina.

No a tedka nevim co si pocit. Ani tak to neni jako dotaz, spis jako povzdech do tmy. Nevim co si pocit. Jestli vyvolani nebo risknout si rodit velky dite. Zatim jsem vycetla jen dobry zkusenosti i s velkyma detma, ale jsem tak nejak vyrizena z porodnice a toho vseho, ze jsem ani moc nestudovala co, kde a jak

Snad zalezi jak je jizva zhojena , ne? Merili ti ji utz ? Ja jsem porodila 14dni po terminu (pro doktory 9dni po terminu) a mela jsem 20mesicu po sekci , miminecko nase melo pred porodem odhad 4,3kg , odhad tloustky delohy v miste jizvy tusim 6mm
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Michalka » pondělí 24. říjen 2011, 18:58
Ivuska.h píše:

Přesně tak, po CS bych do vyvolávání nešla ani za nic, buď nechat spontánně nebo rovnou další císař.

no ja prave druhyho cisare nechci ani za nic, nesu to hodne spatne. jeste ted je mi z toho smutno

ale vyvolani taky ne :)
Michalka
Treperenda
Treperenda

1108 příspěvků
22. srpen 2010