ADV TOP
ADV LEFT

Aktuálně.cz: soud, dítě se narodilo ochrnuté

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Zuzka84 » pondělí 23. leden 2012, 11:56
Gehenna píše:Tak 4 kila týden po termínu mi nijak nenormální nepřijdou, to přece není znak cukrovky, ale normální vývoj... nebo se má správně úderem 40+0 dítě zastavit na ideálních třech a půl kilech a dál až do porodu nerůst?

a toto je taky asi znak kvalitní žurnalistiky :D
"Podle soudního znalce přístroje již kolem půl jedenácté ukazovaly, že je dítě přidušené. Lékařova kolegyně však dokončila porod až kolem půl jedenácté."

Dobrej frk :D

no a s tou vahou jsou ty dr. nejaky posedly, nas prvni mel 4kg 10dni po terminu a hned resili cukrovku, mozna i vzhledem k dalsim priznakum , ktery ale byli k jeho vrozene nemoci, tak ok, ale u druheho to ani neresili , proste ho brali za "cukrovkare" - mel tri tydny pred terminem vahu 3,4kg , tak to nemohli kousnout asi :D . U tretiho jsem se vys...a na ty blby testy na cukrovku , takze kdyz se pak narodil s vahou 4,6kg tak mi neopomeli rict , ze kdyz jsem odmitla testy ja, tak ho ted musej pichat kazdou hodinu bla bla ... no samozrejme nic, vse v pohode, navic by ho pichali i kdybych na tom testu byla, ale oni si ty reci nemuzou odpustit :grr:
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Inkognito » pondělí 23. leden 2012, 12:08
Ahoj,

vím přesně o koho jde - je to kamarádka ségry :( Holky, je to fakt tragédie - vymodlený dítě- doslova (snažila se roky otěhotnět, zadařilo se až na prahu čtyřicítky) , celé těhotenství probíhalo naprosto v pořádku (žádná cukrovka) , těšila se na mimčo a pak toto :(

Pokaždý, když o tom čtu, brečím....
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Gehenna » pondělí 23. leden 2012, 12:18
Zuzka84 píše:
Gehenna píše:Tak 4 kila týden po termínu mi nijak nenormální nepřijdou, to přece není znak cukrovky, ale normální vývoj... nebo se má správně úderem 40+0 dítě zastavit na ideálních třech a půl kilech a dál až do porodu nerůst?

a toto je taky asi znak kvalitní žurnalistiky :D
"Podle soudního znalce přístroje již kolem půl jedenácté ukazovaly, že je dítě přidušené. Lékařova kolegyně však dokončila porod až kolem půl jedenácté."

Dobrej frk :D

no a s tou vahou jsou ty dr. nejaky posedly, nas prvni mel 4kg 10dni po terminu a hned resili cukrovku, mozna i vzhledem k dalsim priznakum , ktery ale byli k jeho vrozene nemoci, tak ok, ale u druheho to ani neresili , proste ho brali za "cukrovkare" - mel tri tydny pred terminem vahu 3,4kg , tak to nemohli kousnout asi :D . U tretiho jsem se vys...a na ty blby testy na cukrovku , takze kdyz se pak narodil s vahou 4,6kg tak mi neopomeli rict , ze kdyz jsem odmitla testy ja, tak ho ted musej pichat kazdou hodinu bla bla ... no samozrejme nic, vse v pohode, navic by ho pichali i kdybych na tom testu byla, ale oni si ty reci nemuzou odpustit :grr:

To záleží na takové spoustě věcí...
P. měl sice skoro 4 kila, ale narodil se nějak 41+5... L. měla skoro 4 a půl dva dny před TP, přijde mi to normální, mezi jejich otci je rozdíl asi 30cm na výšku... ale s tím, jak počítají termíny a důsledně se drží kolečka podle MS, by L. byla asi 43.tt :roll: Prostě jsou to výpočty úplně o ničem.

Takže jako toto bych vůbec nebrala v potaz, důležité snad jsou jiné věci než nějaké teoretické vztahy... třeba jestli funguje placenta, jaký je poměr dítěte k pánvi matky...
Gehenna
B-C Kašpar

26188 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Coko » pondělí 23. leden 2012, 12:22
je to strašné, kort když člověk teď ví, že je to vymodlené dítko,ale proč ti rodiče neuvažovali trošku víc a slepě věřili lékařům, u takto vymodleného prďouska, bych měla oběhané vše co se dá včetně snad i císaře(kterého jsem nikdy nechtěla) domluveného(pokud byla po nějakých laparo a mohla mít srůsty či co....), nene jak to jen jde tak k lékaři nechodit....:-(
Je to strašně strašně smutný,ale možná by bylo lepší,když už to trvalo tak straaašně dlouho,aby už miminečko nezachránili, jak jsem četla je slepý,hluchý, ochrnutý, prostě jen ležící nevím,jestli reaguje. A i tak měl sílu bojovat o život....k neuvěření,ale možná proto, že chtěl dokázat rodičům, že k nim chce:-)
Je mi z toho strašně smutno a ikdyž vím, že rodičům peníze nic nevrátí....tak aspoň by si příště dávali v nemocnicích pozor kdyby nad nima byla možnost pak takovýchto odškodnění.
Coko
Krafařka
Krafařka

907 příspěvků
27. květen 2008
Příspěvekod Zuzka84 » pondělí 23. leden 2012, 12:25
No jasne, geh, ale oni se k tomu proste porad nejak upinaj. U nas to asi moc normal neni kdyz siroko daleko v rodine neni chlap vyssi 170cm , natoz zenska , ale u tretiho "tlustyho" uz mi to teda i normalni prislo.
jinak je to samozrejme tragedie a ta chyba, asi tam byla, ale kdyz oni to tak "zajimave" pojmou :roll:
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Trixl » pondělí 23. leden 2012, 12:29
Spoléhali na lékaře ... a proč ne kurnik? Kolik nás spoléhá? Od toho tam je a asi jí nepovažovali za rizikovou, když u toho bylo jen ucho :-?
Na téma velikost dítě, tt a věk rodičky no fakt argumenty pro zasmání.
Asi neměla chodit do Vinohrad, ale kdo ví jak by to dopadlo jinde. A co bude mlaďoch platit i miliony jak IK?
Mmch lituju ho, copak to jde nechat nezkušeného doktora bez dozoru, když imrvére straší jak je porod nebezpečný, ženský neumí rodit bez pomoci a pak udělají toto :-?
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » pondělí 23. leden 2012, 12:31
Příště? Jakmile bude víc žalob zvedne se počet císařů pro jistotu.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Mochnik » pondělí 23. leden 2012, 12:34
Ten článek je prostě debilní. Smíchaný pátý přes devatý. Je mi moc líto rodiny, je to tragédie.
Velký děti se prostě někomu rodí cukrovka necukrovka (třeba nám také), bohužel pro ně jsou o porody v drtivé většině českých nemocnic nebezpečné, obzvlášť u prvorodiček, chce to čas, trpělivost, měnit polohy a neurychlovat, aby dobře dorotovaly. Na to ale většinou nemá čas a navíc to ani MUDr. nepovažují za důležité, proto také tu váhu tak strašně řeší, mají z ní strach...

Mochnik+3 obříci
Mochnik
Krafařka
Krafařka

733 příspěvků
17. srpen 2009
Příspěvekod Inkognito » pondělí 23. leden 2012, 12:37
Trixl píše:Spoléhali na lékaře ... a proč ne kurnik? Kolik nás spoléhá? Od toho tam je a asi jí nepovažovali za rizikovou, když u toho bylo jen ucho :-?

Ano, přesně tak... A oni si nepřipouštěli možnost, že by se něco mohlo stát -celé těhotenství bez problémů, vše ukázkové...
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Amazonka01 » pondělí 23. leden 2012, 12:38
Trixl píše:Spoléhali na lékaře ... a proč ne kurnik? Kolik nás spoléhá? Od toho tam je a asi jí nepovažovali za rizikovou, když u toho bylo jen ucho :-?
Asi neměla chodit do Vinohrad, ale kdo ví jak by to dopadlo jinde. A co bude mlaďoch platit i miliony jak IK?
Mmch lituju ho, copak to jde nechat nezkušeného doktora bez dozoru, když imrvére straší jak je porod nebezpečný, ženský neumí rodit bez pomoci a pak udělají toto :-?

No, tohle je právě ten paradox. je málo atestovaných lékařů, ti neatestovaní slouží bez dohledu (takových je). Ale přenechat více pravomocí PA je obrovský problém.

Maminky i dítěte je mi líto, a jak lékaře nemusím, tak tenhle to slízne dost nespravedlivě.

Článek je ovšem, jak už to bývá, šílenej :-Z
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Gehenna » pondělí 23. leden 2012, 12:42
Já prostě jen chtěla říct, že se zabývají papírama a tabulkama víc než tou konkrétní ženskou...
Že je z toho domatený novinář kupodivu chápu... odfláklá práce o odfláklé práci :-?
Gehenna
B-C Kašpar

26188 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Datlik » pondělí 23. leden 2012, 12:47

Trixl, ale ta realita taková opravdu je, riziková, neriziková. Já jsem rodila ve 28.t, plánovaně (vyvolávaný porod) po 4 týdnech od odtoku plodové vody, pediatři z JIP v pohotovosti ... - a když se porod rozbíhal, nebyla tam ani PA, protože nás měla 2 a samozřejmě se to časově sešlo. Primář, který si mě velmi hlídal, šel na oběd ... Ale nakonec v pohodě, bylo asi jedno, že tam byl mladý dr., malá byla na svou váhu a týden šikovná. A to bylo v běžné pracovní době, v pracovní den, naplánované.
Datlik
Krafařka
Krafařka

624 příspěvků
19. květen 2011
Příspěvekod Katchen » pondělí 23. leden 2012, 12:52
A nemá neatestované lékaře mít někdo oficiálně na starost? Nepadá to potom taky na jeho hlavu? Přece ucha musí někdo dozorovat, to je snad odpovědnost dané nemocnice/oddělení/primáře, ne? Nebo jsem zase z jiné planety?
Katchen
Howgh
Howgh

5255 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Inkognito » pondělí 23. leden 2012, 12:53
kamaradka je chirurg, neatestovana a obcas slouzi starsiho lekare, coz je ten, ktery ma dohlizet na slouzici lekare a samozrejme podle pravidel musi mit atestaci
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Zdenicek » pondělí 23. leden 2012, 12:59
ucha musi nekdo dozorovat, ale to by je musel zavolat, bohuzel cast prace musi i mladas udelat sam a byt za ni zodpovedny /nekomentuji to, ze v pracovni dobe byla k zavolani v prazske fakultni nemocnici pouze 1!!?? dalsi lekarka/

co se tyka rizikovosti, tak mam pocit, ze od urciteho veku jsou rizikove vsechny pausalne, takze se to lehko takhle rekne, ale tezko pujdou vsechny prvorodicky nad 40 na CS
me by zajimalo, jestli o te vaze vedeli predem nebo az po porodu
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006