ADV TOP
ADV LEFT

Motol tatinek napul u porodu

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Malaletajicimyska » čtvrtek 29. březen 2012, 10:02
Coko píše:A co to udělat jinak...půjdete spolu k porodu,nikde nic nebudete řešit...a jakmile začne být příteli porod nepříjemný půjde na chodbu, a uvidíš že i zdravotníci budou rádi, že zavčasu odejde na chodbu, než aby ho tam pak ještě museli křísit, tak si počká asi tedy nejspíš postojí...u nás na chodbě v HK tedy nic na sezení nebylo...pokud bude milej personál třeba mu dají židli a pak jakmile porodíš půjde s miminkem na ošetřovnu podepíše si ho, uvidí váhu a míru a pak ti ho přinese, mezitím tě doošetřej. Můj manžel tedy byl u celého porodu-u obou porodů,ale kamarádka rodila hodně dlouho a manžel to nedal, tak čekal na chodbě.
Jinak osobně si myslím, že k porodu by měl jít každej chlap, aby viděl kolik sil musí ženská mít, aby to miminečko dostala na svět. Myslím si, že z mého okolí, ustáli porod všichni tatínkové a získali tím i tak větší pouto k miminku a obdiv k manželce:-)

popravde ja o nej u porodu take nijak moc nestojim staci mi jak porad doma plasi pri kazdem sebemensim vzdychtim zda uz rodime a zda jsem v poradku....je to od nej hezke, ze je starostlivy ale asi bych ho tam zaskrtila :D :D :D
Malaletajicimyska
Pískle

51 příspěvků
16. březen 2011
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 29. březen 2012, 10:02
Zuzi to bylo u prvního? Malou jsem si mohla pohladit už na sále, chtěla jsem spinál. Naštěstí donošená a já bez komplikací. Tohle jsem vstřebala asi podstatně líp než odnešení a odloučení od mimi na pár hodin. Jako kdybych měla tím císařem pro sebe omluvu.
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Malaletajicimyska » čtvrtek 29. březen 2012, 11:04
Makytka píše:
Andělka píše:Poplatek se už snad Proboha!!! neplatí, nebo jo? :?

v ÚPMD Podolí se platí 1700,- :-Z

to je ale silena castka :?
Malaletajicimyska
Pískle

51 příspěvků
16. březen 2011
Příspěvekod Hanka22 » čtvrtek 29. březen 2012, 11:05
Před 4mi roky v Motole byl tatík "u porodu" až po porodu a právě na ty dvě hodinky. Poplatek jsme museli platit, tenkrát 700 Kč.
Hanka22
Treperenda
Treperenda

1026 příspěvků
02. červen 2007
Praha 5
Příspěvekod Malaletajicimyska » čtvrtek 29. březen 2012, 11:06
Hanka22 píše:Před 4mi roky v Motole byl tatík "u porodu" až po porodu a právě na ty dvě hodinky. Poplatek jsme museli platit, tenkrát 700 Kč.

Dekuji super presne to jsem potrebovala cist...poplatek zaplaceny tak se uz tesim
Malaletajicimyska
Pískle

51 příspěvků
16. březen 2011
Příspěvekod Elsa » čtvrtek 29. březen 2012, 11:12
Ta platba má být na pokrytí nákladů. Takže 700 nebo 1700 je jako za co? Za vydýchaný vzduch???
Omlouvám se, ale nějak už mě to začíná štvát, že jako má být normální odnášet dítě, zahřívat v inkubátoru atd., samozřejmě vyplašená prvorodička kývne na to, co personál vymyslí, taky jsem byla taková, a asi nemá cenu ještě vás víc zneklidňovat tím, že tyhle jejich "postupy" jsou škodlivé.. Uf. :-Z :-Z
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2851 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 29. březen 2012, 11:16
Andělka píše:Ta platba má být na pokrytí nákladů. Takže 700 nebo 1700 je jako za co? Za vydýchaný vzduch???
Omlouvám se, ale nějak už mě to začíná štvát, že jako má být normální odnášet dítě, zahřívat v inkubátoru atd., samozřejmě vyplašená prvorodička kývne na to, co personál vymyslí, taky jsem byla taková, a asi nemá cenu ještě vás víc zneklidňovat tím, že tyhle jejich "postupy" jsou škodlivé.. Uf. :-Z :-Z

Za slušivý obleček a návleky, přece :D Reálná hodnota cca 20kč.
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Malaletajicimyska » čtvrtek 29. březen 2012, 11:18
Andělka píše:Ta platba má být na pokrytí nákladů. Takže 700 nebo 1700 je jako za co? Za vydýchaný vzduch???

poplatky jsou prehnane souhlasim...ma pojistovna jej proplaci tak mne to neobtezuje stejne tak jako poplatek za nt screening, odnaseni miminka jim hodlam nedovolit....sami pisi ze jej vysetruji na sale tak at to zkusi...mam porodni plan tak snad jej budou respektovat jinak budu konflikni.
Malaletajicimyska
Pískle

51 příspěvků
16. březen 2011
Příspěvekod Kobylkalucni » čtvrtek 29. březen 2012, 11:22
Gehenna píše:

Před rokem a půl ve Zlíně manžel nedostal ani jedno z toho, "rodil" se mnou v civilu a stejně to stálo myslím pětikilo. PA se nám omlouvala, že sama nechápe důvod toho poplatku, ale že je to bohužel nějaké hloupé nařízení...
Kobylkalucni
Krafařka
Krafařka

750 příspěvků
30. říjen 2008
Příspěvekod Zuzka84 » čtvrtek 29. březen 2012, 11:22
trixl , nn, u druheho , planovana sekce v CA . Malej mel spatnou adaptaci (no na nase pomery totiz potreboval byt jeste tak 5tydnu v brise. narodil se ve 37+2 , tak se proste choval jako nedonosenec) , takze ho odvezli na JIP, kde byl asi 2-3 dny, ale z neonatologie uz ho na zenske neprelozi a me nechteli po sekci pustit - pritom to bylo pres spojovacku a i na neonatologii chodi kontroly z zenskeho - pakarna proste :roll:
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Zuzka84 » čtvrtek 29. březen 2012, 11:25
a ty poplatky tedy jeste nezrusili ? jako ze uz by se nemeli vybirat ne? me ty poplatky prijdou pekne sprosty , proste si delaj co chcou v tom zdravotnictvi :grr:
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Coko » čtvrtek 29. březen 2012, 11:25
Malaletajicimyska píše:
Coko píše:A co to udělat jinak...půjdete spolu k porodu,nikde nic nebudete řešit...a jakmile začne být příteli porod nepříjemný půjde na chodbu, a uvidíš že i zdravotníci budou rádi, že zavčasu odejde na chodbu, než aby ho tam pak ještě museli křísit, tak si počká asi tedy nejspíš postojí...u nás na chodbě v HK tedy nic na sezení nebylo...pokud bude milej personál třeba mu dají židli a pak jakmile porodíš půjde s miminkem na ošetřovnu podepíše si ho, uvidí váhu a míru a pak ti ho přinese, mezitím tě doošetřej. Můj manžel tedy byl u celého porodu-u obou porodů,ale kamarádka rodila hodně dlouho a manžel to nedal, tak čekal na chodbě.
Jinak osobně si myslím, že k porodu by měl jít každej chlap, aby viděl kolik sil musí ženská mít, aby to miminečko dostala na svět. Myslím si, že z mého okolí, ustáli porod všichni tatínkové a získali tím i tak větší pouto k miminku a obdiv k manželce:-)

popravde ja o nej u porodu take nijak moc nestojim staci mi jak porad doma plasi pri kazdem sebemensim vzdychtim zda uz rodime a zda jsem v poradku....je to od nej hezke, ze je starostlivy ale asi bych ho tam zaskrtila :D :D :D

Jenže to nikdy nevíš a buď ráda, že se stará třeba budeš ráda, že ti podá pití, že ti pomůže do sprchy pak otřít, prostě bude k ruce a jakmile ho nebudeš tam chtít mít tak ho pošleš za dveře nebo až sám se nebude cítit odejde, ale určitě si dopředu nezavírejte dveře, že tam nebude!!!!!!!
Vím, že nějaké masáže atd. vše mi bylo nepříjemné chtěla jsem jen chodit či být na balonu u první těhu, manžel byl k ruce jen když jsem šla do sprchy a pak když jsem tlačila mě držel za ruku a po porodu frčel s mimčem na zvážení...nikdy bych ho o toto nechtěla ochudit a ani sebe, jsme pár spolu jsme miminko počali a spolu ho i porodíme, on i ten tatínek je na sebe náležitě hrdý...jdou zapíjet a povídají o tom:-))
Coko
Krafařka
Krafařka

907 příspěvků
27. květen 2008
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 29. březen 2012, 11:26
Kobylkalucni píše:
Gehenna píše:

Před rokem a půl ve Zlíně manžel nedostal ani jedno z toho, "rodil" se mnou v civilu a stejně to stálo myslím pětikilo. PA se nám omlouvala, že sama nechápe důvod toho poplatku, ale že je to bohužel nějaké hloupé nařízení...

Jj, Kejmiška se taky nemusela převlíkat, a přesto platila :roll: Nepřijde mi to dvakrát košer, ale zas pokud ty peníze nemocnice potřebuje a využití pro ně má... čert to vem.
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Lachtanicka » čtvrtek 29. březen 2012, 12:01
Malaletajicimyska píše:
poplatky jsou prehnane souhlasim...ma pojistovna jej proplaci tak mne to neobtezuje stejne tak jako poplatek za nt screening, odnaseni miminka jim hodlam nedovolit....sami pisi ze jej vysetruji na sale tak at to zkusi...mam porodni plan tak snad jej budou respektovat jinak budu konflikni.

Teda je mi zcela jasné, že toho po porodu budeš mít nad hlavu, ale kdyby sis vzpomněla a měla chvíli, můžeš prosím napsat, jak to s tím (ne)odnášením dopadlo? Já porodní plán neměla, přesvědčená, že přece mám pusu a domluvím se, a nevyšlo to. (Dítě v prosklené krabici a personál se tváří "no vždyť na něj vidíte, tak ho máte u sebe.") Jinak jsem s Motolem byla celkem spokojená, když porovnám to, co jsem slyšela o Apolináři či o Podolí, tak šestinedělí docela šlo. Pomalu přemýšlím, jestli by v případě nějakého dalšího porodu byla v rámci Prahy jiná volba, a dobírám se toho, že asi ne - jen to odnášení :-Z
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Babátko » čtvrtek 29. březen 2012, 12:48
Jako 1700,- je mazec :? my platili 550,- ta pajcka za oblečení,tak by mě zajímalo komu do kapsy šlo to pětikilo :-? A bylo to v Hořovicích. Jinak co se týče odnášení dítěte,tak tam je sice dítě s váma ty 2 hodiny,nikam ho nenosí,ale leží na vyhřívaném lůžku,na který tak nějak vidíte,ale s vykroucenou hlavou-dodneška mě hrozně mrzí,že jsem si nevydupala,aby byl malej na mě.Prostě lehněte,nehýbejte se,ruce nezvedejte,jenom koukejte-paráda :-Z Po dvou hodinách malýho odvezli na novorozenecké,mě na pokoj a pak jsem se malýho domáhala další tři hodiny-vzteklá jsem byla neskutečně.Nejdří že ho myjí,ak že zahřívají a bla bla bla-příště už bych to nedovolila,ale mrzí mě,že malej byl pokusný králík,který to odnesl :( Pardon za výlev :(
Obrázek

Obrázek
Seznámek červen 2011 str. 33

3 měsíce - 6940g a 64,5cm
4 měsíce - 7880g a 67cm
5 měsíců - 8940g a cca 70cm
6 měsíců - 9670g a 72,5cm
7 měsíců - 10370g a 74cm
8 měsíců - 11450g a 76cm
12 měsíců - 11780 a 80 cm
Babátko
Diskutérka