ADV TOP
ADV LEFT

Po dvou "střižených" porodech třetí bez nástřihu?

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kyblik » sobota 27. duben 2013, 18:50
U prvních 2 porodů jsem měla nástřih + stehy ve stejném místě, holky měly 3,09 a 3,15 kg. Při třetím porodu bez nástřihu, trošku poranění, ale bez stehů - a Vojtík 4,15 kg. 2. porod byl s oxytocinem, pokaždé jsem rodila v polosedě na křesle, masírovala jsem jen před 1. porodem, maliník a lněné semínko jsem zvládla ještě i před druhým, teď při třetím jsem žádnou "přípravu" nedělala.
A hojení po 3. porodu naprosto nejpohodovější a nejrychlejší. Já byla připravená na to, že to bude zase s nástřihem, ale PA sama říkala, že to zkusíme bez, a kdyby to vypadalo, že to nejde, střihne v místě jizvy.
Obrázek Obrázek

Obrázek
Kyblik
Klábosilka
Klábosilka

598 příspěvků
17. říjen 2009
Příspěvekod Verca » sobota 27. duben 2013, 19:00
První porod s nástřihem na 3 stehy, druhý bez nástřihu, třetí vyvolávaný bez nástřihu, čtvrtý vyvolávaný s nástřihem na 2 stehy.
Verca
Kecka
Kecka

1766 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lora » sobota 27. duben 2013, 19:36
Frantischko,

nástřihy mě štvou ;-) . U prvního nástřih, protože měl ručku u hlavy, že prý je to nutné (a taky mě štelovali do hloupých poloh a hnali nesmyslným tempem). Nic hrozného, ale cítím to doteď. Při druhé zase nástřih a šití (rutina, neubránila jsem se, přeprali mě :( ). Další tři porody vlastním tempem doma, z toho jeden opět s ručkou u hlavy, bez nejmenšího poranění. Nemasírovala jsem, nijak jsem se nepřipravovala. Věřím, že hodně pomohla vana teplé vody (i když při posledním porodu nebyla a také to bylo ok).

Připojuji svůj hlas k potřebě vlastního tempa a polohy a naopak nepotřebě (v drtivé většině případů) nástřihu :)
Lora
Lora
Klevetnice
Klevetnice

3209 příspěvků
07. únor 2007
Praha
Příspěvekod Frantishka » sobota 27. duben 2013, 20:12
Opakuju se-děkuju vám za vaše zkušenosti. Už vím, co tam (do PP) napíšu :)

Já si právě z obou porodů, hlavně z prvního, pamatuju, že celý porod dohromady ani zdaleka tak nebolí a není tak nepříjemný jako to příšerný šití. :roll:
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2436 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Žofi » sobota 27. duben 2013, 20:23
Poprvé (2002) nástřih na 6 stehů, hrůza. Podruhé (2011) bez nástřihu, poranění na 2 stehy v úplně jiném místě než jizva, a hojení naprosto v pohodě. Neměla jsem porodní plán, u porodu byla jen PA, která říkala, že by nastřihla až kdyby nebylo jiného zbytí, protože sama ví, jak je to pak nepříjemné... Teď si asi porodní plán sepíšu, ale hlavně plánuju zas jet na poslední chvíli, to se mi osvědčilo. Jednak mi vyhovuje, být co nejdéle ve svém prostředí, jednak pak moc nic nestihnou. Asi mi v porovnání s mnohahodinovým trpěním sama v porodnici (manžela zavoláte, až bude už, teď by tu byl zbytečně), oxytocinem a jinýma srandama méně děsí to, že bysme třeba nemuseli dojet:) Ale to už jinde jsme...
Žofi
Žvatlalka
Žvatlalka

246 příspěvků
16. únor 2012
Příspěvekod Lasicka » sobota 27. duben 2013, 20:32
První s nástřihem následovaným obr nátrhem až bůhvíkam. Podruhé malý nástřih, potřetí s PA ve vertikále, po přiložení horké žíňky na hráz v potřebné chvíli bez nástřihu či nátrhu.
Lasicka
Howgh
Howgh

9063 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Deimoska » sobota 27. duben 2013, 21:19
Mně připadá, že je v otázce nastřižení/natržení spíš důležitá velikost a tvar hlavičky než váha miminka při porodu. Jinak první porod s nástřihem, druhý s malým nástřihem, třetí bez nástřihu a bez poranění, čtvrtý s natržením.
Deimoska
Drbna
Drbna

4012 příspěvků
20. duben 2007
Příspěvekod Barci » neděle 28. duben 2013, 10:57
první porod s nástřihem, druhý bez nástřihu s mírným natržením jinde než předešlé nastřižení. nemasírovala jsem, druhý mimčo bylo menší 47cm a 2800g.
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3709 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Maggiemae » neděle 28. duben 2013, 11:04
Deimoska píše:Mně připadá, že je v otázce nastřižení/natržení spíš důležitá velikost a tvar hlavičky než váha miminka při porodu. Jinak první porod s nástřihem, druhý s malým nástřihem, třetí bez nástřihu a bez poranění, čtvrtý s natržením.

V otázce nastřižení je zásadní zejména tradice. V podstatě by nemělo být o mnoho více nástřihů než je porodnických operací (kleště, vex), jako je tomu třeba ve Švédsku. U malých poporodních poranění hraje pak roli poloha a trpělivost v druhé době porodní, a až na dalších místech pak velikost hlavičky a fakt, že se dítě rodí třeba s rukou vedle hlavy.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5117 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Zelenoocka » neděle 28. duben 2013, 16:24
První porod "klasicky" vleže, byl sice spontánní, ale stejně mi dali oxytocin, dítě 3,50 kg, nástřih a dlooouhý šití.
Druhý mi nedávno vyvolávali kvůli přenášení, ale mohla jsem si vybrat polohu, žádnou kapačku mi necpali, mimčo 4,05 kg a bez nástřihu. Je teda fakt, že tohle mělo mnohem menší hlavu ;-)
Rodila jsem v plzeňský FN a nemůžu proti personálu říct ani popel, byli fakt úžasný. PA se snaží hráz manuálně chránit před natržením a nastřihávají prý jen když je to nezbytně nutný.
Obrázek
Obrázek
Zelenoocka
Žvatlalka
Žvatlalka

237 příspěvků
19. prosinec 2011
Plzeňsko
Příspěvekod Babula » neděle 28. duben 2013, 19:57
Já si vyzkoušela všechno. První porod nastřižení, mnoho šití, dlouhé hojení. Druhý, natržení, hodně rychlé hojení. Třetí, vyvolávaný, bez poranění.
Babula
Pískle

36 příspěvků
30. leden 2008
Příspěvekod Frantishka » pondělí 29. duben 2013, 07:37
Noodle píše:Ahoj,
resim zrovna to same:) Porody 2007 a 2010. Prvni s nastrihenm, druhy s malym potrhanim v miste nastrihu. Taky chci treti a posledni porod jinak a tak konzultuju s dulou a PA.
Obe se shoduji, ze jde treti porod mit bez natrzeni i kdyz predchozi porody byly s nastrihem, natrzenim...
Radi masirovat (ale to nezaruci, ze se nemuzes potrhat). Spis jde o to nenechat si nakecat, dame toto at to urychli porod...nebo udelame tamto, at to urychli porod...Proste at tve telo dela vse svym tempem.
Drzim palce at se je treti porod ten nej;)

Noodle,

díky. K urychlování porodu se přemluvit nenechám, po předchozích zkušenostech mám spíš obavu, aby mě mimi nepotrhalo rychlostí, spíš budu řešit zpomalování 2. doby (prvorozená byla venku na 3 stahy, druhorozený na 2-ale oba s nástřihem). Pevně doufám, že mě v tom podolské PA podpoří.

Taky ti přeju krásný třetí a poseldní porod!
Fran.
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2436 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Lenochodka82 » pondělí 29. duben 2013, 12:49
Taky bych doporučila Epi-no, v kombinaci s másážemi hráze. Malej měl skoro čtyři kila, porod jsem měla vyvolanej na konci 42. týdne a měla jsem jen pár trhlinek na jeden steh uvnitř, hráz naprosto neporušená. Nástřih jsem neměla, ale rodila jsem v zahraničí a tu se to nedělá rutinně vůbec. PA v porodnici mi na mé obavy z nástřihu odvětila, že to dělá opravdu výjimečně.
Lenochodka82
Žvatlalka
Žvatlalka

121 příspěvků
18. duben 2010
Skotsko
Příspěvekod Lauraabunka » pondělí 29. duben 2013, 12:55
EPI-NO je malý zázrak. Vřele doporučuju.
Lauraabunka
Klábosilka
Klábosilka

406 příspěvků
19. březen 2009
Příspěvekod Deimoska » pondělí 29. duben 2013, 21:18
Maggiemae píše:
Deimoska píše:Mně připadá, že je v otázce nastřižení/natržení spíš důležitá velikost a tvar hlavičky než váha miminka při porodu. Jinak první porod s nástřihem, druhý s malým nástřihem, třetí bez nástřihu a bez poranění, čtvrtý s natržením.

V otázce nastřižení je zásadní zejména tradice. V podstatě by nemělo být o mnoho více nástřihů než je porodnických operací (kleště, vex), jako je tomu třeba ve Švédsku. U malých poporodních poranění hraje pak roli poloha a trpělivost v druhé době porodní, a až na dalších místech pak velikost hlavičky a fakt, že se dítě rodí třeba s rukou vedle hlavy.

Samozřejmě souhlasím. Chtěla jsem tím říct, že tu každý píše váhy miminka při narození, přičemž mi to nepřipadá v této souvislosti tak důležité. A když už nějaké míry, tak spíš hlavičky, protože jinak se rodí hlava s obvodem 37 cm, a jinak třeba 33 cm ...
Deimoska
Drbna
Drbna

4012 příspěvků
20. duben 2007