ADV TOP
ADV LEFT

Jak na jizvu po císařském řezu

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Maxik » úterý 03. únor 2009, 23:07
Krti, možná radši zajdi pro jistotu; mi se to takhle jadilo přes rok, občas to i lehce hnislo, naštěstí to pořád odcházelo. Tvrdší místa kolem jizvy jsem také měla, od začátku, nakolik to s tím souviselo, nevím.
Maxik
Diskutérka
Diskutérka

2871 příspěvků
21. září 2006
Ocelové srdce republiky - 400m od Odry, 300 od dálnice, 200 od nádraží a 100 od fabriky
Příspěvekod Krtonozka » úterý 03. únor 2009, 23:25
No mě ta jizva ale nijak "netáhne", je to v pohodě, na omak je malinko citlivá, ale to je všechno. Je je to kolem prostě tvrdé, před 2 dny tam byla jen maličká zatvrdlinka, tak jsem se radovala, že už bude pokoj a dneska je to mnohem víc. No tak já asi doktorovi zítra zavolám, ve ČT pojedu do města, tak se tam třeba stavím. Ale počítám, že až mě uvidí mezi dveřmi, že už se o něj pokusí infarkt, že už jsem tam zase :roll: .

Děkuju za reakce :-* .
Krtonozka
Kavárenská povalečka :-)

33040 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Martina » středa 04. únor 2009, 09:01
krti - já měla jizvu ok, vyndali steh, nic neteklo furt ok. a doma po cca měsíci jsem si taky nahmatala dvě boule, nad a pod jizvou na levé straně. Nic nebolelo, netahalo, prostě nic jen tam byli tvrdé boule. Konzultovala jsem jen z kamarádem co dělá na aru :oops: řek, že se to může stát a vstřebá se to. Pak jsem časem vypozorovala, že ty boule byli větší vždy po namáhavějším dni. Ale proto, že to nebolelo jsem nikde nebyla a po cca měsíci se to samo ztratilo. Tak držím palce.

M.
Martina
Klevetnice
Klevetnice

3252 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Krtonozka » středa 04. únor 2009, 10:38
Martino, já hledala na netu a taky jsem našla, že to není nic neobvyklého. Psali, že se to může odsát injekční stříkačkou nebo vymačkat a že se to vstřebá. Tak mě zajímá, jaké s tím má kdo zkušenosti, takže díky moc za tvůj postřeh.

Dneska jsou ty zatvrdlinky zase o něco menší, asi to tam bude pořád pracovat. Uvidíme dál a kdyžtak k tomu doktorovi skočím, stejně tam mám jít za týden na kontrolu po šestinedělí. Zítra tam asi nepůjdu :oops: .
Seznam LISTOPAD 2006 : str.5891
Ondřej Daniel se narodil 16.11.2006 v 10:16 hodin, 3340 g, 52 cm
ObrázekObrázek
Markéta Kateřina se narodila 31.12.2008 v 16:58 hodin, 3300 g, 52 cm
ObrázekObrázek
Krtonozka

33040 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Boumaska » středa 04. únor 2009, 10:47
Krti - mám za sebou už dva císaře - tak že bohaté zkušenosti :-). Občas se mi něco kolem jizvy udělalo, teď podruhé se mi to i krapet podebralo, tak jsem to vymáčkla a ono to zmizelo. Při každém koupání jí promačkám a ze začátku jsem jí i mazala hodně mastným krémem. Doktor mi řekl, že se ty bouličky a nerovnosti se vstřebají a kdyby ne, tak to zkoukne na kontrole po 6-ti nedělí.
Dneska už o tom ani nevím. Zahojí se to fakt rychle.
Držím pěsti, ať ti to rychle zmizí a o jizvě, ať ani nevíš.
Boumaska
Kecka
Kecka

1685 příspěvků
05. říjen 2006
Praha-východ
Příspěvekod Krtonozka » středa 04. únor 2009, 11:29
Boumasko, i tobě moc děkuju za reakci. Tak to ještě ten týden nechám, pokud to nebude bolet a uvidíme na kontrole po šestinedělí.
Krtonozka

33040 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Evisa » pondělí 16. únor 2009, 13:58
holky, chci se zeptat...máte některá jizvu vedenou od pupku dolů? nebo jsem jen já takovej exot? :-?
Evisa
Krafařka
Krafařka

702 příspěvků
29. říjen 2007
Mělnicko
Příspěvekod Martina » pondělí 16. únor 2009, 14:13
Eviso - já sice nemám ale už jsem viděla i takovouto jizvu. A někde jsem slyšela, že se dělá při akutním CS, ale tím si 100% jistá nejsem.

M.
Martina
Klevetnice
Klevetnice

3252 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Evisa » pondělí 16. únor 2009, 14:22
no to jsem se právě chtěla případných majitelek této jizvy zeptat proč jim ji dělali....protože mě to dodnes není jasný...mám ji už od porodu první dcery (druhá šla taky císařem), ale nějak jsem byla tenkrát na tom psych. docela špatně 3 dny na JIP dceru jsem u sebe neměla, že jsem se na to prostě doktorů nezeptala...předtím jsem se o císaře nezajímala, protože jsem byla na 100% přesvědčená, že já porodím normálně, takže jsem vlastně ani nevěděla kde má ta jizva být :o
no jinak vím, že jsem tenkrát dostala i transfuzi, protože manža byl na sále! celou dobu to vypadalo normálně od rána prasklá voda...stahy (ale asi slabý, podle všeho) a večer rychlý císař...taky dcera nebyla žádný drobek...4,2 kg :D
Evisa
Krafařka
Krafařka

702 příspěvků
29. říjen 2007
Mělnicko
Příspěvekod Martina » pondělí 16. únor 2009, 14:31
Evis - no já když se během porodu rozhodovala jestli CS nebo ještě ne, tak mi Dr. krom jiného říkala: i když se bude jednat o císaře už z rozběhnutého porodu bude plánovaný a máme dost času, miminko je v pořádku takže řez bude veden ve spodní části břicha a opravdu malý. řez přes břicho se dělá jen v případě akutního císaře když není moc času a miminko musí rychle ven.
Tak nevím, asi se tím spodním řezem to miminko vytahuje hůř nebo dýl. Snad ti odpoví někdo fundovanější ...
Martina
Klevetnice
Klevetnice

3252 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Maxik » pondělí 16. únor 2009, 14:31
Eviso - z naší generace znám live jen jednu holku se svislou jizvou, ta měla plánovaného císaře a jako důvod jí řekli, že je obézní (nadváhu měla, ale zas nějak extrémní ne). Papírově se uvádí důvod akutní císař, kdy je přímo ohroženo miminko (je tam víc místa, takže mimi jde ven rychleji), obezita rodičky a už existující svislá jizva po jiné operaci nebo předchozím CŘ (pak se řeže v už existující jizvě). Co jsem tak četla na netu maminy s takhle řešenou jizvou, čtvrtý důvod byl zvyk doktora, hlavně při zvažování těch prvních dvou kritérií.

edit - jojo, Martino, chlopek říkal, že z té malé jizvy v podbřišku vytlačovali Haňu jak uher 8-) + tedy bylo přes spinál mírně cítit u obou dětí, jak je tahají ven, takže to asi muselo okraji té rány hodně škubat, rozhodně to nešlo lehce jak králík z klobouku.
Maxik
Diskutérka
Diskutérka

2871 příspěvků
21. září 2006
Ocelové srdce republiky - 400m od Odry, 300 od dálnice, 200 od nádraží a 100 od fabriky
Příspěvekod Carsa » pondělí 16. únor 2009, 14:41
Já jsem měla akutního císaře . Mimi si při tlačení do porodních cest před sebou hlavičkou vytlačilo a přitisklo pupečník. Bylo to tak rychlé, že ze mě servali noční košili a řezali - kvůli tomu jsem myslela, že budu mít tu svislou. Ale Dr, který mi to dělal (primář jedné z největších pražských porodnic) mi řekl, že tohle dneska udělá už jen barbar, který to pořádně neumí (doslovná citace), takže asi tak.....
Carsa
Howgh
Howgh

5381 příspěvků
21. září 2006
Matička naše stověžatá
Příspěvekod Newvelchi » pondělí 16. únor 2009, 14:50
Ahojka,

mám po dvou císařích, jeden akutní jeden ne až tak akutní, oba po rozběhlých porodech, kdy se ale dlouho nic nedělo - u prvního, a u druhého - kdy bylo miminko tak veliké že by byla rizika mnohem větší při spontánním porodu, takže se po dohodě šlo na císaře.

První porod - Bulovka, hrozná jizva, špatně zaléčeno, ošklivě šetřeno a následně infekce v jizvě a měsíc ATB. Jizva byla docela divná, křivá a hlavně nic moc nám neřekli o péči o ni.

Druhý porod - Brandýs, řez vedený ve staré jivě, krásně zašitý, dobře očištěný, zahojený ještě před odchodem z porodnice. Sice mám opět ten "převis" ale to se časem srovná. to mě netrápí.
Vysvětlili nám jak se o jizvu starat, ale nejlépe až po šestinedělí.

Jak píše Maxik tak u prvního porodu si pamatuju jak Alu vytlačili ven, i mi říkali že mě budou dloubat pod žebry, u druhého porodu si to nepamatuju, buď jsem jim sice s EPI ale odpadla, nebo jsem omdlela, nebo mě trochu přispali :) lkepala jsem se totiž zimou a asi i strachem trochu, tak teď si to nepamatuju.
Vím až o tom že ji vyndali a hned mi ji ukazovali ;)
**Aleš** 28/12/2006 - 4060 g a 54 cm, 14:08 - Na Bulovce Praha 8
**Alžběta** 20/01/2009 - 4730 g a 54 cm, 13:38 - Brandýs nad Labem/ Stará Boleslav
**Albert** 07/01/2013 - 4210 g a 50 cm, 8:58 - Na Bulovce, Praha 8
Newvelchi
Kecka
Kecka

1787 příspěvků
15. únor 2009
tam kde je má rodina jsem doma
Příspěvekod Evisa » pondělí 16. únor 2009, 16:02
Maxik píše:Eviso - z naší generace znám live jen jednu holku se svislou jizvou, ta měla plánovaného císaře a jako důvod jí řekli, že je obézní (nadváhu měla, ale zas nějak extrémní ne). Papírově se uvádí důvod akutní císař, kdy je přímo ohroženo miminko (je tam víc místa, takže mimi jde ven rychleji), obezita rodičky a už existující svislá jizva po jiné operaci nebo předchozím CŘ (pak se řeže v už existující jizvě). Co jsem tak četla na netu maminy s takhle řešenou jizvou, čtvrtý důvod byl zvyk doktora, hlavně při zvažování těch prvních dvou kritérií.

No tak já si troufám říct, že obézní teda nejsem...hubená teda taky ne, ale takovej střed bych řekla...druhýho císaře mi samo dělali stejně...vyřízli starou těhotenstvím rozšklebenou jizvu, ale právě se mě ve stejné porodnici ptali proč ji mám takhle :o
Evisa
Krafařka
Krafařka

702 příspěvků
29. říjen 2007
Mělnicko
Příspěvekod Evisa » pondělí 16. únor 2009, 16:11
Carsa píše:Já jsem měla akutního císaře . Mimi si při tlačení do porodních cest před sebou hlavičkou vytlačilo a přitisklo pupečník. Bylo to tak rychlé, že ze mě servali noční košili a řezali - kvůli tomu jsem myslela, že budu mít tu svislou. Ale Dr, který mi to dělal (primář jedné z největších pražských porodnic) mi řekl, že tohle dneska udělá už jen barbar, který to pořádně neumí (doslovná citace), takže asi tak.....

no mě to právě tenkrát dělal taky primář...a neřekla bych, že je to barbar...(vím teda, že přišel z Phy a sem k němu dokonce jela na oper. Vondráčková) tak snad věděl co dělá...hmm pořád mi to vrtá hlavou jak to tenkrát bylo, ale to už mi teď asi nikdo neřekne :(
Evisa
Krafařka
Krafařka

702 příspěvků
29. říjen 2007
Mělnicko