ADV TOP
ADV LEFT

Levantská menstruační houba

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Annabobr » čtvrtek 14. březen 2013, 00:10
Kejmiska píše:jak driv - krom zmineneho jsem slysela taky cosi jako bezvlozkova metoda - popsano mimo jine v knize s pocitem tygrice - praci panevniho dna se krev uvolnovala vedome asi jako se naucime ovladat mocovy mechyr - prijde vam to pravdepodobne?

Hmmmmm, tak po tom toužím pravidelně každej měsíc... a ono by to fakt mohlo jít?? Až to některá vynaleznete, dejte vědět! :)
Annabobr
Krafařka
Krafařka

921 příspěvků
29. červen 2010
Brno
Příspěvekod Sally » čtvrtek 14. březen 2013, 01:59
Klaris píše:
Amynka píše:Neznám, ale tady píše jedna pisatelka, že jí má a používá

http://www.emimino.cz/diskuse/levantska ... nkovani/2/

jo jedna, zatímco ten zbytek se tam řehtá jak je to fuj a nepraktické a nehygienické..

mě vždycky u témat MS a používání alternativních věcí spojených s nimi přijde na mysl, jak to proboha dělaly ženské ta celá staletí a tisíciletí bez ólvejsek. Nemáte někdo k tomu nějaký materiál, já vím že MS byla převážně tabu, ale fakt by mě to zajímalo. Nějaké střípky jsem někde posbírala, ale není toho moc

No ženský to řešily tak jak to přišlo a co měly k dispozici. Tady v americe česanou bavlnu, kterou vycpávaly cheese cloth (nevím jak je to česky - fáčovina?). Jedna tvrdí, že její babička dělala sekretářku šerifovi a že si z bavlny motala něco jako tampony. Tyhle se vyhazovaly

Tam kde nebyla bavlna, se prý používala surová ovčí vlna.

Moje babička měla vložky pletené vlněné, přípínala špendlíkem k prádlu, jindy se dělaly takové pásy a vložky (tentokrát prací) se připínaly knoflíčkem.

Spousta ženských ale chodila naostro (kalhotky jsou "vynález" až nějakých dvacátých let minulého století) a vložky prý nosily jen tak - prý to jde (asi jo, pokud se člověk pohybuje jen po domácnosti a nemusí s tím někde po schodech a do metra atd...)

Moje prababička prý používala houbu namočenou v octě jako antikoncepci - tj. docela bych se vsadila, že k nápadu používat to na menstruaci, nebylo daleko.
Sally
Howgh
Howgh

8055 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Naja » čtvrtek 14. březen 2013, 07:51
Mariebobr píše:
Kejmiska píše:jak driv - krom zmineneho jsem slysela taky cosi jako bezvlozkova metoda - popsano mimo jine v knize s pocitem tygrice - praci panevniho dna se krev uvolnovala vedome asi jako se naucime ovladat mocovy mechyr - prijde vam to pravdepodobne?

Hmmmmm, tak po tom toužím pravidelně každej měsíc... a ono by to fakt mohlo jít?? Až to některá vynaleznete, dejte vědět! :)

U Bílých tygřic je možné všechno. ;-) Tady je o tom zmínka na několika místech v textu.
Naja, Michal 7/96, Terezka 10/04, Eliška 09/13

Diskuze Alternativní léčba

Poradna Modrý had - PRAHA; Facebook
Naja
Howgh
Howgh

6103 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 14. březen 2013, 08:39
Amynka píše:Jen jednu věc jsme s kamarádkou dneska probírali a sice kalíšky. Můžete mi prosím někdo vysvětlit, jak se to dělá třeba v nákupním centru, když se musí na záchod a kalíšek vylít a umýt a spousta lidí na záchodě?

Jak píšou holky, taky jen otřu a znovu zavedu nebo jdeš na záchod pro invalidy ;-)
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Pimpa » čtvrtek 14. březen 2013, 08:50
Tak zpět k té houbě :D . Je to mořská houba - jak asi vypadá její sběr? Jak dlouho roste, aby ji pak někdo uřízl - za jakých podmínek? Už takhle jsou moře zaneřáděná, už jen proto bych ji nepoužívala. Měla jsem kdysi na mytí těla a jednu malou na obličej, zničily se poměrně rychle, začaly se trhat.
Myslím že kalich je ekologičtější. Když už se jednou vyrobí, slouží pár let. Kdežto houba, jejíž uříznutí taky přírodě neprospěje, jen pár měsíců (a o tom pochybuju, myslím že při takové manipulaci se trhat bude).
Použití na obličej bylo ovšem příjemné, to je pravda. Přesto jsem ji už nikdy víc nekoupila.
Pimpa
Treperenda
Treperenda

1163 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Helča » čtvrtek 14. březen 2013, 08:56
Gehenna píše:
Vyjdeš zkrvavená a samovolně se rozprchnou.
Pak se v klidu umeješ klidně celá...

bože, já z tebe dnes porodím :D :D :D
díky :D
Helča
Klevetnice
Klevetnice

3937 příspěvků
24. září 2006
Slovácko
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 14. březen 2013, 10:13

Mě to přijde docela dobře možné. Nemám moc silnou menstruaci a když jsem používala vložky, tak už tak od druhého dne se mi stávalo, že byly hodně dlouho jen trochu špinavé, ale na záchodě odešlo krve hodně. Vložku jsem často měnila jen protože už jsem ji měla nějakou dobu, ne že by byla durch. Asi jsem tu krev zadržovala, nejspíš z obav z nehody.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 14. březen 2013, 10:34
Inkognito píše:

Mě to přijde docela dobře možné. Nemám moc silnou menstruaci a když jsem používala vložky, tak už tak od druhého dne se mi stávalo, že byly hodně dlouho jen trochu špinavé, ale na záchodě odešlo krve hodně. Vložku jsem často měnila jen protože už jsem ji měla nějakou dobu, ne že by byla durch. Asi jsem tu krev zadržovala, nejspíš z obav z nehody.

Mám to úplně stejně, až na to, že používám látkovky. Dřív jsem často měnila vložku jen proto, že už byla nepříjemně cítit, což s látkovkama nemusím a je to super právě proto, že mám tu menstr. slabou a kromě toho opravdu často ze mě nejvíc krve vyjde právě na záchodě. Někdy je to vyloženě i vědomě ovládané, ne vždy. Samotnou mě i napadl příměr k bezplenkové komunikační metodě. :D
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Malva » čtvrtek 14. březen 2013, 12:11
Klaris píše:
Amynka píše:Neznám, ale tady píše jedna pisatelka, že jí má a používá

http://www.emimino.cz/diskuse/levantska ... nkovani/2/

jo jedna, zatímco ten zbytek se tam řehtá jak je to fuj a nepraktické a nehygienické..

mě vždycky u témat MS a používání alternativních věcí spojených s nimi přijde na mysl, jak to proboha dělaly ženské ta celá staletí a tisíciletí bez ólvejsek. Nemáte někdo k tomu nějaký materiál, já vím že MS byla převážně tabu, ale fakt by mě to zajímalo. Nějaké střípky jsem někde posbírala, ale není toho moc

Mě vždycky zajímalo, jak to dělaly partyzánky....když měly MS :palma:
Malva
Klevetnice
Klevetnice

3718 příspěvků
17. prosinec 2007
Dálný sever :-)
Příspěvekod Zuzula » čtvrtek 14. březen 2013, 12:50
Inkognito píše:
Inkognito píše:

Mám to úplně stejně, až na to, že používám látkovky. Dřív jsem často měnila vložku jen proto, že už byla nepříjemně cítit, což s látkovkama nemusím a je to super právě proto, že mám tu menstr. slabou a kromě toho opravdu často ze mě nejvíc krve vyjde právě na záchodě. Někdy je to vyloženě i vědomě ovládané, ne vždy. Samotnou mě i napadl příměr k bezplenkové komunikační metodě. :D

Ahoj, můžu potvrdit další podobnou zkušenost, nicméně není má vlastní, ale mojí mamky. Ještě jako náctiletá jsem žasla, že pro ni MS je pohoda - používala vložku jen jako pojistku, jinak si ulevovala přímo do záchodové mísy. :)
Zuzula
Krafařka
Krafařka

685 příspěvků
02. říjen 2006
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 14. březen 2013, 13:34
Může se zeptat, jestli máte některá s kalíškem zkušenost s nárazově silným krvácením při odlučování velkých kusů děložní výstelky? Párkrát do roka to tak mám, naštěstí většinou večer - a to pak strávím večer na wc a trnu, že se mi to stane někde jinde než doma. Co by se stalo při použití kalíšku? (posílám inko, tohle mi není příjemné řešit veřejně).

A pak by mě zajímalo, jak se z anatomického hlediska dá řídit odtok krve? Jsou tam nějaké ukryté nepoužívané svěrače? Neříkám, že to nejde, jen si neumím představit žádný mechanismus, jak by to šlo :oops:
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 14. březen 2013, 13:44
Inkognito píše:...A pak by mě zajímalo, jak se z anatomického hlediska dá řídit odtok krve? Jsou tam nějaké ukryté nepoužívané svěrače? Neříkám, že to nejde, jen si neumím představit žádný mechanismus, jak by to šlo :oops:

Já tedy nejsem úplně ten případ popisovaný výše, ale fakticky mám při použití vložky víceméně ucpaný poševní vchod jednak stydkými pysky, a jednak tou vložkou samotnou (nosím Popolini se třeba vkládačkama v super těsných kalhotkách), takže mi na den většinou stačí jedna, fakticky ji měním častěji, ale prosáklá není, protože většina krve z pochvy vyteče až při usednutí na mísu a uvolnění toho poševního vchodu. Takže pokud jsem ten jeden den, kdy odchází nejvíce krve doma, a neprovádím žádná alotria jako skákání na trampolíně, nebo nějaké roznožky či dřepy, tak mi jedna vložka stačí na celý den, pokud sedím v tureckém sedu, tak pak se ty tři vkládačky využijou :-)

Ale to podle mne není zdaleka totéž, co se popisuje výše, tam si představuju, že se to řídí někde výše než u poševního vchodu, jako už v děloze.... přes čípek?

Jinak tedy houba mne neláká, ač jsem přesvědčeím dost ekolog... když mám jeden den silnější krvácení a potřebuju být " v akci", jako v práci, mimo domov, tak si vezmu bez výčitek tampon, a látkovou vložku k tomu jako pojistku. Ani kalíšek se mi nelíbí :-(
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Annabobr » čtvrtek 14. březen 2013, 13:45
Inkognito píše:Může se zeptat, jestli máte některá s kalíškem zkušenost s nárazově silným krvácením při odlučování velkých kusů děložní výstelky? Párkrát do roka to tak mám, naštěstí většinou večer - a to pak strávím večer na wc a trnu, že se mi to stane někde jinde než doma. Co by se stalo při použití kalíšku? (posílám inko, tohle mi není příjemné řešit veřejně).

A pak by mě zajímalo, jak se z anatomického hlediska dá řídit odtok krve? Jsou tam nějaké ukryté nepoužívané svěrače? Neříkám, že to nejde, jen si neumím představit žádný mechanismus, jak by to šlo :oops:

Ten mechanismus mě taky zajímá.

U těch kusů - zní to blbě, ale jak asi velké jsou pro tebe "velké"? Mně odchází docela hodně, hlavně přes noc, to občas proteče, protože se ten kalíšek tím tak nějak "obalí" a už netěsní. Ale zas proteče jen čistá krev, ty kusy zůstanou uvnitř a vyliju je ráno. Tak si prostě dávám na první až druhou noc občas i klasickou vložku.
A přes den mi stačí vylít ještě jednou nebo dvakrát kromě ranního a večerního ty první dva dny a dobrý. Pak už to mám slabý.
Snad nevadí tak přímý popis, ale v tomhle vlákně se to snad i dá čekat :)
Annabobr
Krafařka
Krafařka

921 příspěvků
29. červen 2010
Brno
Příspěvekod Jankap » čtvrtek 14. březen 2013, 17:46
Gehenna píše:
Amynka píše:K tomu dotazu, jak to dělaly ženy dřív. Bydlíme s mojí babičkou ( 82 ) a je to skvělá ženská, takže se s ní můžu bavit o všem a zrovna tohle jsem kdysi probírali. Už to tu jednou padlo. Ženský prostě měly kus hadru mezi nohama a utíraly, mezitím vybíraly brambory na poli, takže o hygieně nemohla být ani řeč, jestli se to na nich nějak zdravotně podepsalo nebo ne, to už nevím, každopádně, muselo to být maso. A dělaly si z hadrů jako vložky, babi říkala, že nebyly peníze a nic takovýho jako vatový nebo jiný vložky neexistovaly.

Já osobně se k alternativě u ms nestavím pozitivně, nicméně, nehaním to, je to každýho volba, takže je mi absolutně šumák co kdo používá, ať si tam dá třeba špunt, když s tím bude spokojená ;-) .

Jen jednu věc jsme s kamarádkou dneska probírali a sice kalíšky. Můžete mi prosím někdo vysvětlit, jak se to dělá třeba v nákupním centru, když se musí na záchod a kalíšek vylít a umýt a spousta lidí na záchodě?

Vyjdeš zkrvavená a samovolně se rozprchnou.
Pak se v klidu umeješ klidně celá...

Geh, :D :D :D :D :D :D :D :D
10letý syn se mě přišel zeptat, čemu se to u počítače tak chechtam. Ne, nepiš mi, co mu mám odpovědět, to bych se smíchy počurala :D
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Inkognito » sobota 04. květen 2013, 15:32
Inkognito píše:
Inkognito píše:

taky potvrzuji ;-) ovšem vážně by mě nenapadlo, nazývat to bezvložkovou metodou :? :? :? kdo na tom asi začne vydělávat jako první ? :roll:
inko3
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006