ADV TOP
ADV LEFT

Bez plenek aneb novorozenec na nočník?

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Maxik » pátek 09. listopad 2007, 09:39
Cifko - super foto :D

Myslím, že s Haňuchou by to šlo, té narozdíl od Dalka mokro vadí a taky se chruje, když se chce vyprázdnit. Občas jsem tak vychytala kakání (teď už zas pár dní ne, přešla z několikrát denně na jednou týdně) a je to super, rychlejší a pohodlnější než přebalovat pokakánka.

Ad africké matky - nevím, mám tu známou Afričanku, sem se nastěhovala až po dvacítce s manželem (taky Afričanem), s dětmi komunikují dostatečně, i verbálně. Podle toho, co říká, u nich věci fungují jinak, mnohem víc se do života miminka a hlavně batolete zapojuje širší rodina - ale jinak není špatně ;)
Obrázek
Maxik
Diskutérka
Diskutérka

2871 příspěvků
21. září 2006
Ocelové srdce republiky - 400m od Odry, 300 od dálnice, 200 od nádraží a 100 od fabriky
Příspěvekod Lidundju » pátek 09. listopad 2007, 09:42
Trixl- já si teda taky myslím, že to děti do toho 18. měs (některé) prostě nenechápou... viz Maruška. Jinak je strašně chytrá a učenlivá, ale tohle prostě nepobrala. Možná jedině ta pravidelnost k něčemu je, ale stejně si nemnyslím, že to ty malé děti chápou a umějí ovládat, je to jen reflex. Ale to já názor líné, ženské, která radši sedne k počítači než bych tady každou chvíli lítala s Maruškou k nočníku :D a nakonec se to taky naučí, že jo.
A plínky mám látkové, takže mě finance netrápí...
Lidundju
Kecka
Kecka

1762 příspěvků
05. červenec 2007
Českolipsko
Příspěvekod Zdenicek » pátek 09. listopad 2007, 09:51
na p. se ani jako na miminku nedalo poznat, ze bude kadit, dokud ona akce neprobihala... a pak to vetsinou bylo behem kojeni, takze nekam vybihat bych fakt nezvladla :) .... cura naprosto nahodne a jak psala zuzajda, nehne ani brvou - mam to vypozorovany i kdyz treba cura rozbalena a ja ji u toho vidim a mokro ji nevadi vubec :roll:
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Trixl » pátek 09. listopad 2007, 09:54
Lidu taky mám látkovky, i tak to budem dělat jako u prvního, protože těch problémů co jsem kolem plínek měla s těma prostředníma, děkuju nechci. Ta větší koza je na plínky taaak zvyklá, že na noc jsme je ještě neodložili :roll: jestli je to tím, že brácha je nosil do 7mi, ale ten má nárok, má chaotické eeg. Kluk ale taky nedal noční plínky bez boje, ale že už byl tak velký sám mi řekl, že se bojí být bez plínek. Prostě zvyk či už zlozvyk ty plínky jsou, tak té nejmenší nedám šanci si zvyknout na mokré plíny.
ObrázekObrázek
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Veera » pátek 09. listopad 2007, 12:25
Já jen chtěla doplnit svůj předchozí příspěvek. Teta mi říkala, že ta známá to mimino držela v klubíčku nad nočníkem. Dítě neposazovala!
Veera
Diskutérka
Diskutérka

2826 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Minka » pátek 09. listopad 2007, 13:27
Ahojky,
tak tohle slyším poprvé. Já bych to teda asi praktikovat nemohla. Jednak jsem měla na starosti i jiný věci než pozorovat, jestli bude miminko čůrat a celý mi to přijde nějaký takový "divný". A to že děti v noci nečůrají - tak s tím nesouhlasím. Obě moje děti měli do rána vždycky plínku totál. načůranou a to spali i celou noc bez buzení.
Jířu jsem na nočník posazovala kolem roka, většinou po jídle, probuzení... Občas tam něco udělal, občas ne. Říkat si začal až tak kolem 20-22 měs. Předtím to bylo spíš o tom, jestli jsem ho "vychytala". Andrejka zatím absolutně nechápe na co je nočník. Je fakt, že jsme to moc nezkoušeli. Plánuju začít s větším tréninkem tak kolem 18. měs a počítám s tím,že přes léto to zvládnem. Dřív nebo později se to naučí stejně každý tak co. ;)
ObrázekObrázek
Minka
Klevetnice
Klevetnice

3260 příspěvků
22. září 2006
Jičín
Příspěvekod Swetlex » pátek 09. listopad 2007, 13:31
Známá látkuje a z části praktikuje BKM a mimi nikam neposazuje, má to vyčíhnutý, že když je čas, mimi rozbalí, drží pod nožičkama a nechá vyčůrat nebo vykakat do umyvadla.Je to mlé mimi, takže se nejdná ožádný velký hovínka ;) A moc si to pochvaluje.V noci prej jak kdy.
Swetlex, Vávra 11/06, Edoušek 6/09 a Frída 6/14
http://www.ditevsatku.cz - kamenný obchod i e-shop
ObrázekObrázekObrázek
Swetlex
Kecka
Kecka

1757 příspěvků
30. srpen 2007
Praha
Příspěvekod Mafra82 » pátek 09. listopad 2007, 13:50
mě to tedy divné nepřijde, jen jsme to párkrát zkoušeli na kakání když byly ještě "míchaná vajíčka" :D ale spíše jen ze sportu, ne že bych na tom trvala.. je pravda že se psem jsem měla i jiné starosti a nechtělo se mi v tom moc nacházet smysl. Kdybych se nažila více a chtěla to věřím že to je fajn věc.
Ovšem našemu synáčkovi vůbec nevadí jak mokrá tak pokakaná plína.. takže ho taky momentálně nic nenutí to měnit ;)
Mafra82
Diskutérka
Diskutérka

2551 příspěvků
21. září 2006
Praha 9
Příspěvekod Medulka » pátek 09. listopad 2007, 21:05
Díky, díky. Hlavně děkuji Cifce za inspiraci, protože si říkám, jestli už nejsem úplný blázen začít toto praktikovat u 3. dítěte. Přičemž 1. bylo odchováno zásadně na jednorázovkách a tak jsem si řákala, jestli je to vůbec proveditelné, když člověk nemá tolik času.
Ale říkám si, že to teda zkusím na částečný úvazek. Když ji rozbalím a je suchá, tak ji zkusím podržet nad nočníčkem. No a včera jsme se vyčurali i vykakali. A taky po kojení jsem jí zkoušela podržet, velmi často se mi vykaká u kojení, ale někdy ji to vydrží až po.
Právě jsem o tom přemýšlela tak, že je to opravdu o té intuici matky a i proto jsem začala používat látkovky, protože jednorázovky mi tu intuici "vypínali". Nemusela jsem se starat, jestli je mokrá. No a přijde mi, že je tím pádem na to být mokrá víc citlivá. No a s tou nocí... První dvě děti se počurávají v noci ještě teď. Ale Klárka má někdy ráno téměř suchou plínku. Tak nevím, čím to je.
Četla jsem v jednom článku, že když ty mimča v tom vylučování nerespektujeme - učíme je celý rok, že se čůrá do plínky a pak se to vymění, tak je pak těžké je to pracně v roce či dvou učit znovu.
No, jsem už ospalá, tak nevím, jestli to píšu dostatečně srozumitelně.
Ještě k tomu posazování na nočník. Dítko se opravdu nemá posazovat, dokud neumí sedět, tím se ničí páteř, ale kojenec se má nad nočníkem podržet v klubíčku.
No a klubíčko je velmi vhodné pro kojence. Cvičila jsem s 1. dítkem Vojtovu metodu, narodila se mi malinká a v porodnici i na cvičení mi stále zdůrazňovali, že ji mám často chovat do klubíčka. Takže by klubíčko miminku vadit nemělo.
Jo a Cifko, děkuju za fotku!
ObrázekObrázekObrázek
Medulka
Treperenda
Treperenda

1043 příspěvků
03. listopad 2007
Šternbersko
Příspěvekod Cifka » středa 14. listopad 2007, 20:58
Medulko, rádo se stalo ;)
http://pilatus.coolnet.cz

A 07/2004, B 12/2005, R 04/2007, J 07/2009
Cifka
Howgh
Howgh

6225 příspěvků
21. září 2006
New Bubu
Příspěvekod Medulka » čtvrtek 03. duben 2008, 16:47
Tak to zkouším na půl úvazku a v noci se mi to daří docela často - když se vzbudí, rozbalím a je suchá, šup na nočník. (Nekdy jsem pravda líná! :oops: )
Přes den jak kdy. Kakání tak 50 na 50. Některý den lepší, některý horší. Jo a zjistila jsem, že v šátku prostě nečurá! Vyčurá se, až když ji sundám, ale že by mi dávala nějaké signály, to buď nepoznám, nebo jsme se nenaučili hned od začátku.
Myslím, že to je fajn způsob, jak neplínkovat do 6 let. ;)
ObrázekObrázekObrázek
Medulka
Treperenda
Treperenda

1043 příspěvků
03. listopad 2007
Šternbersko
Příspěvekod Bora » středa 09. duben 2008, 20:21
medulko, super :-)
pokud budes chtit pokecat s praktikujicima bkmatkama, mrkni na modreho konika:
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=20134&vGroupOffset=0
Bora
Žvatlalka
Žvatlalka

147 příspěvků
08. březen 2007
Příspěvekod Hokejka » neděle 07. říjen 2012, 09:50
Ahoj,praktikuju BKM od narození, stejně jako pár mých kamarádek, a opravdu to funguje - i takhle děti se to naučí, ale chce to trpělivost a rozhodně se nedá říct, že bysme nepotřebovali plíny... Ale ušetřených plen bylo taky hodně. Začínala jsme tak, že jsem kojila a měla pod ní naštelovaný nočník - vypozorovala jsem, že čurá při kojení a dělala "ččččččč". Navíc někdy od roka už do plín jen čůrá, ale nekadí, takže odpadá přebalování pokaděnýho dítěte a praní hovínek. Teď je jí rok a devět měsíců a pomalu přestáváme plíny potřebovat. BKM můžu doporučit - myslím, že to vyjde časově nastejno s neustálým přebalováním a praním plen. Prostě ten čas, který by jinak člověk strávil přebalováním, mytím zadku a praním hovínek, tráví s miminem nad nočníkem... Rozhodně je to ale náročnější na pozornost. Teď čekáme dvojčata a s nima BKM neplánuju... :-)
Hokejka
Žvatlalka
Žvatlalka

128 příspěvků
29. květen 2011